Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 92 - 93 - 94 ... 128 - 129 - 130

Sir Galuf PW
2 października 2016, 12:56
Pytanko. W przyszłym roku zamierzam trochę pomodować (wiecie, miasto krasnoludów). Od czego powinienem zacząć?

Andruids PW
2 października 2016, 13:01
Od grafik albo rozpisania wszystkiego, co chcesz zaimplementować - jednostki, statystyki, umiejętności, bohaterowie, specjalne budynki, graal, dostępne czary, nazwy miast i takie tam. Ale raczej od grafik.

Sir Galuf PW
2 października 2016, 14:05
To będę potrzebował grafika. Ale najpierw rozpisze sobie wszystko i narysuję koncepty jednostek. Dzięki!

Andruids PW
2 października 2016, 15:24
Galuf:
To będę potrzebował grafika.

Zabawnyś : D

Nephretes PW
3 października 2016, 02:36
Sir Galuf:
To będę potrzebował grafika
Huehuehue. Sugerowałbym raczej powoli zacząć ogarniać blendera. Służę pomocą, ale stwierdzenie, że ktoś wykona za Ciebie robotę, jest nader naiwne

Warmonger:
Natomiast los edytora map jest niepewny.
To oznacza, że projekt jest zawieszony, czy że edytor wymaga więcej pracy i nie pojawi się w najbliższym
czasie ? ._.

Warmonger PW
3 października 2016, 06:55
Nie ma powodu, by nic zawieszać, ale sprawa wymaga dalszej pracy i nie wiadomo, kiedy uda się to zakończyć.

avatar PW
3 października 2016, 08:46
Bardzo ładnie się VCMI rozwija (a raczej naprawia :) w ostatnich tygodniach! Dobra robota! Planujecie jakieś większe przymiarki do poprawy AI? W myśl - lepsze AI->coraz więcej graczy->więcej zgłaszany bugów->coraz lepsza gra?

Sir Galuf PW
3 października 2016, 15:52
Nephretes - hmmm to w jakim programie najlepiej się robi grafiki?

Kammer PW
3 października 2016, 15:55
Blender.

Sir Galuf PW
3 października 2016, 16:05
Dobra. Coś tam się zrobi. Dzięki! ;-)

Zachari PW
3 października 2016, 17:22
Próbował ogarniać blender i jest to dosyć ciężkie lepiej zamiast od razu próbować robić jednostki zacznij od budynków

Andruids PW
3 października 2016, 17:30
Moim zdaniem przed zabraniem się do robieniem miasta krasnoludów, wypadałoby wymodelować chociaż jednego krasnoluda.

avatar PW
3 października 2016, 17:35
A ja od jakiegoś czasu, mając do dyspozycji materiały ze skasowanej gry - klona h3 - próbuję zrobić nowe wnętrza miast. Choć mając nikłe pojęcie o grafice, pewnie nie uda mi się tego skończyć.

Andruids PW
3 października 2016, 17:36
Ojej, śliczne, ale estetyką pasuje bardziej do Heroes 7.

avatar PW
3 października 2016, 17:43
Sądzę, że jak się je downgrade'uje do rozdzielczości i palety H3 będę wyglądać gorzej, czyli pasować znacznie lepiej :P

Materiałów jest na cztery nowe miasta.
Znane już w pewnej części Forest:

Miasto orków:

Oraz miasto ludzi:


A moje dotychczasowe "dokonania" nad nekro wyglądają w tej chwili tak:
(plik do otwarcia w gimpie)

Warmonger PW
3 października 2016, 21:41
Cytat:
Planujecie jakieś większe przymiarki do poprawy AI?
Mało prawdopodobne. AI tylko ja się interesuję, a nie podejmuję się już pisać jakiegokolwiek nowego kodu.

Fandor PW
3 października 2016, 22:10
Avatarze, te ekrany wyglądają w miarę spójnie, szkoda, że nie ma kompletu miast, zdecydowanie byłby to wtedy znacznie bardziej interesujący projekt, chociaż oczywiście również znacznie bardziej czasochłonny.
Sir Galufie, naprawdę już tu chyba trochę jesteś, co chwila przewijają się żarty o "mam pomysł na miasto, szukam grafika...", więc łatwo narażasz się na szykany mające podstawę, ale, powiedzmy, wytłumaczmy jeszcze raz, większość grafików ma własny pomysł i, jeżeli chcesz zrealizować swój projekt, musisz być grafikiem i programistą, przynajmniej na tyle, żeby ogarnąć pliki .json. Naprawdę, nie rozumiem zamiłowania do jednorasowych miast. Można by zrobić miasta: zwierzoludzi, krasnoludów, elfów, gremlinów, nag, gogów i ifrytów, troglodytów, minotaurów itd., ale po co? Przecież właśnie na tym polega urok Heroesów, że królestwa są budowane przez sojusze różnych nacji. Można wymyślić własną jak bezlicy z których niestety zrezygnowano, podkraść z Ashanu Bezimiennych i te ich golemy z H7 (uważam bezimiennych za stosunkowo udaną jednostkę), kotołaki, szroniaki, smokowców (drakoni, drakoniacy, jak zwał, tak zwał), można naprawdę opracować ciekawsze miasta, które spotkają się ze znacznie większym zainteresowaniem. Oczywiście, każdy ma prawo tworzyć, co chce, ale może moja sugestia kogoś zainteresuje, dlatego uznałem, że te wypociny nie są takim strasznym offtopem.

Sir Galuf PW
4 października 2016, 07:34
Dajmy już spokój z tym grafikiem. Co do koncepcji. W moim mieście będą tylko dwie krasnoludzkie jednostki. Reszta to będą różni podziemni sojusznicy. Nie będzie jak w Heroes 5 :-)

Warmonger PW
15 października 2016, 18:32
Jeśli jeszcze nie widzieliście, to przybyło sporo opcji odnośnie cheatów. Co ciekawe, można je włączać dla AI - aby było trudniej ;)

Demorator PW
15 października 2016, 19:56
Nawiązania do Tolkiena są przypadkowe (trzeba było coś wymyślić), czy wszyscy jesteście fanami?
strona: 1 - 2 - 3 ... 92 - 93 - 94 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel