Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 89 - 90 - 91 ... 128 - 129 - 130

avatar PW
3 czerwca 2016, 20:55
Sorki, ale zainteresowanie się Twoim skryptem i przesuwanie pliku txt na skrypt nie wymaga żadnych zdolności intelektualnych! Zresztą, pliki poszły w świat :) Co zrobisz, nic nie zrobisz :)

Warmonger PW
4 czerwca 2016, 11:50
Cytat:
Po prostu wszystkie szablony z tego zbiorczego pliku rozbiłem na pojedyncze. Nie wiem tak naprawdę czy to mądry pomysł :)
Nie do końca. Akurat wszystkie szablony z oryginalnej gry trzymałbym w jednym modzie, żeby gracze mogli mieć grę skonfigurowaną tak samo, jak oryginał.
Inna sprawa - na przykład szablony True Random celowo były w jednym pliku, aby gracze nie wiedzieli, na którym szablonie grają (ma to sens w rozgrywkach multiplayer).

Kantor PW
4 czerwca 2016, 12:10
Warmonger:
Inna sprawa - na przykład szablony True Random celowo były w jednym pliku, aby gracze nie wiedzieli, na którym szablonie grają (ma to sens w rozgrywkach multiplayer).
Niestety w VCMI kilka powtarzających się nazw szablonów w jednym pliku nie zadziała o ile dobrze pamiętam.

avatar PW
4 czerwca 2016, 16:29
A czy generator VCMI generuje śnieg? Pytam, gdyż może to moje szczęście, ale dawno nic mi na biało się nie wygenerowało...

Warmonger PW
4 czerwca 2016, 19:08
Cytat:
Warmonger:
Inna sprawa - na przykład szablony True Random celowo były w jednym pliku, aby gracze nie wiedzieli, na którym szablonie grają (ma to sens w rozgrywkach multiplayer).
Niestety w VCMI kilka powtarzających się nazw szablonów w jednym pliku nie zadziała o ile dobrze pamiętam.
Trzeba bedzie coś poradzić. Szablony powinny mieć nazwę opisową poza identyfikatorem.
Cytat:
A czy generator VCMI generuje śnieg? Pytam, gdyż może to moje szczęście, ale dawno nic mi na biało się nie wygenerowało...
Jak najbardziej. Może to wina szablonów?
Na pewno powinien generować z zamkiem Tower w strefie początkowej, o ile szablon nie mówi inaczej.

Warmonger PW
6 czerwca 2016, 11:34
Cytat:
Niestety w VCMI kilka powtarzających się nazw szablonów w jednym pliku nie zadziała o ile dobrze pamiętam.

Problem rozwiązany. Od tej chwili szablony mają opcjonalny parametr "name", który może być różny od identyfikatora szablonu. Będzie działać w następnej wersji VCMI.


MinosKing PW
8 czerwca 2016, 09:23
avatar:
A czy generator VCMI generuje śnieg? Pytam, gdyż może to moje szczęście, ale dawno nic mi na biało się nie wygenerowało...

Avatarze zaciekawiło mnie twoje pytanie i sprawdziłem to u siebie. Nie wiem jak z moim szczęściem, ale trafił mi się za pierwszym razem ;)

Wczoraj w wolnej chwili włączyłem sobie VCMI i przypomniało mi się to co pisałeś tutaj w temacie, więc pomyślałem sprawdzę to i ustawiłem mapkę na rozmiar L + podziemia. I nie wiem czy to szczęśliwy traf ale jak napisałem wyżej śnieg trafił mi się za pierwszym razem, a konkretnie pół pustynia, pół zaśnieżony teren.

Ja zagrałem miastem Anubisa <nie pamiętam jaką miało nazwę, chyba Pawilon czy jakoś tak?>. A przeciwnikowi ustawiłem Forge <pewnie to błąd, ale radził sobie nie gorzej niż ja>:P

avatar PW
8 czerwca 2016, 09:46
Tak, miałem po prostu pecha. Śnieg po napisaniu posta zaczął mi się generować :) A Pawilonem (mimo graficznych 'ustępstw' się fajnie gra!)

MinosKing PW
8 czerwca 2016, 09:47
To cieszę się bardzo, że nie jesteś już poszkodowany z tego powodu :P

avatar PW
18 czerwca 2016, 10:28
Chcę modem podmienić plik mainmenuwog.mp3 (muzykę pojawiającą się w grze po uruchomienia WoGa (VCMI z włączonym modem WoG) na inny. Wrzucenie nowego pliku do myMod/content/music nie działa, gdyż oryginalny plik jest w modzie WoG a nie w katalogu głównym mp3 w hirkach. Pytanie - jak w VCMI jednym modem override'ować dany plik w innym modzie?

Kammer PW
18 czerwca 2016, 10:52
Nie jestem na 100% pewien, ale powinien tu zadziałać patent z core: - nadpisywanie innych treści właśnie.
Czyli konstrukcja powinna wyglądać jakoś tak: <identyfikator WoGa>:<określenie muzyki>.
W sumie - najlepiej byłoby, jakbyś przekopiował jsona z podaniem ścieżki do tego utworu do swojego moda i na początku, do pierwszego identyfikatora dopisał to wog:. Wydaje mi się, że zadziała. :P

avatar PW
18 czerwca 2016, 12:07
Problem w tym, że pliki mp3 (jak i bmp) nie potrzebują json-ów - gdyż wystarczy wrzucić je luzem do katalogu content/Data czy content/music i gra automatycznie podmienia odpowiadające im z plików H3bitmap.lod czy h3sprite.lod. A pliki wog mają rozszerzenie *.pac i gra nie wie o co mi chodzi. Może rzeczywiście trzeba jakoś głębiej wniknąć w jsony...

Kuririn PW
4 lipca 2016, 07:56
Warmongerze!
Powiedz, dlaczego nie wyświetlają się ikony umiejętności w najnowszej wersji VCMI. I gdzie się podziały ikony które dorabiałem ja?

DrwalDrwalCzęść postów została przeniesiona do innego tematu, stąd odpowiedź na to pytanie znajduję się w tym miejscu.

Warmonger PW
6 lipca 2016, 17:53
Spokojnie, właśnie testujemy nową wersję edytora.

Kuririn PW
6 lipca 2016, 18:17
Warm:
Spokojnie, właśnie testujemy nową wersję edytora.
Taaa... spokojnie... Mam nadzieje, że podasz jakieś info z testów. :P

Warmonger PW
6 lipca 2016, 20:51
Można sobie zrobić taką mapę:



Niestety nie udało mi się jej uruchomić :P. Ale wszystko w swoim czasie.

Drwal PW
6 lipca 2016, 21:03
Czemu na wodzie takie czarne kropki? W Erze chyba tak to nie wyglądało. Ogólnie cieszy, że edytor się rozwija, aczkolwiek wciąż nie chce mi się wierzyć, że kiedyś będzie działał bezawaryjnie z dosłownie każdym modem. Na pewno jest ambitnie. ;)

KammerKammerTo czarne to jest plankton. :P

DrwalDrwalA to nie powinno być wtedy bardziej zielone jak czarne? :P

KammerKammerAle to jest zielone, tylko jest taki małe i obserwowane z takiej dużej odległości, że wydaje się być czarne. :P

avatar PW
6 lipca 2016, 21:21
Zgaduję, że to print-screen z edytora map - w grze kropek czarnych nie ma (choć w przypadku modu New Terrains jest drobny konflikt z sub-modem HotA Ballance, gdyż te dwa mody zmieniają ten sam plik Watrltr.def

MinosKing PW
6 lipca 2016, 21:21
Warmongerze, to wygląda przesympatycznie i zgadzam się z Drwalem, jest nawet bardzo ambitnie :P

A wracając na ziemię, Drwalu, ta woda jak i teren, który widać na mapie, zapewne ma coś wspólnego z modem o nazwie New Terrains o ile się nie mylę. :D Sam z niego korzystam i jest on bardzo przyjemny dla oka.

Drwal PW
6 lipca 2016, 21:35
Tak wiem, ta modyfikacja pierwotnie pochodzi z Ery i dosyć długo z niej korzystałem. Dlatego się zdziwiłem, że wygląda tu trochę inaczej. Avatar pewnie ma rację i jest to związane z print screenem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 89 - 90 - 91 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel