Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 128 - 129 - 130

AmiDaDeer PW
19 lipca 2012, 15:25
Warmonger:
Dodawanie jednostek nie jest niestety jeszcze możliwe.
Well, skoro kod źródłowy jest dostępny (?), wy zaś w tym kodzie zawarliście jednostki (czyli wprowadziliście je), to wnioskuję, że dodawanie jednostek, jakkolwiek skomplikowane, wciąż jest w pewien sposób możliwe. ;P

TopFunny525 PW
19 lipca 2012, 15:43
Warmonger. Jak można zatem edytować jednostki? Powiesz nam? Czy jest to gdzieś napisane na forum VCMI?

Warmonger PW
19 lipca 2012, 15:53
Teoretycznie wszystko jest możliwe, ale praktycznie nikt nawet nie próbował tego robić :P. Problem w tym, że oryginalne stwory są wczytywane z oryginalnych plików konfiguracyjnych, a nowe trzeba by dodać inaczej.

To, czym można się bawić już teraz, to zawartość folderu config (wszystkie pliki .json).


Bluearga PW
7 sierpnia 2012, 13:53
Znowu sobie pozwolę odświeżyć :P

Tym razem jednak postanowiłam zrobić kolejną kopie H3 i na niej zainstalować ten skrypt. Wszystko prezentuje się cacy, tylko mam kilka problemów.

-Skrzydła Anioła nie pozwalają latać. Czy to ja coś zepsułam czy takie było zamierzenie czy też jakiś bug?
-Czy skrypt "Nowe Ulepszenia" ma szansę działać z tym? Miałam go w kopii, ale jak zainstalowałam VCMI to jakby znikły. Zresztą nie tylko to...
-Ustawienia z WoGa znikły. Nie ma możliwości np. użycia przycisku "Kup WSZYSTKIE jednostki". Właściwie jedyne co zostało z WoGa to chyba animacja drzew i dowódcy. Nowych jednostek też póki co nie znalazłam, więc wątpię w ich istnienie. Też jest to zamierzone czy znowu u mnie coś jest nie tak?

A i jeszcze jedno pytanie - w którym miejscu są zapisywane Report Crashe? Miałam jeden i chętnie bym go umieściła w waszym bugtrackerze, ale znaleźć go nie mogę.

Warmonger PW
7 sierpnia 2012, 14:20
1. Żadne skrypty WoGa nie są w ogóle obsługiwane i jeszcze długo nie będą.
2. Skrzydła anioła okazały się niestety zabugowane, a możliwość lotu została całkowicie wyłączona.
http://bugs.vcmi.eu/view.php?id=889
3. Pliki Crash Dump File powinny się znajdować w głównym folderze aplikacji, razem z logami. Naprawdę trudno je przeoczyć.

Bluearga PW
8 sierpnia 2012, 15:10
Dobra, zainstalowałam ponownie VCMI na kompletnie czystym WoG bez żadnych podmian defów czy innych cudów i przestał mi crashować, ale mam takie ciekawe pytanie...

Wraz z VCMI jest dołączona taka dziwna mapa, gdzie można sobie przetestować wszystko. Zaczęłam więc od niej, przy okazji mając możliwość sprawdzenia co tak naprawdę VCMI zmieniło.

I zawsze w tym samym momencie, gdy przychodzi tura przeciwnika fioletowego, gra wywala błąd i przestaje działać. To było celowe czy jakieś niedopatrzenie? :P Wszak testowa mapa jednak powinna być dopracowana by zrobić dobre wrażenia.

Tutaj screen błędu: http://i46.tinypic.com/345ezux.jpg

I zauważyłam też, że są błędy w nazwach budynków w miastach np. Całun Ciemności w Nekropolis zwie się bodajże Czarci krąg, który zwiększa przyrost troglodytów(?). Natomiast w Inferno wrota wymiarów nazywają się Całunem Ciemności, a bractwo Ognia - Szkieletornią. Opisy tych budynków też są nieprawidłowe.

Warmonger PW
8 sierpnia 2012, 15:38
Chodzi o ten błąd?
http://bugs.vcmi.eu/view.php?id=954

Polskie pliki językowe wciąż nie są oficjalnie obsługiwane, więc radzę ściągnąć oryginalne. Link pojawiał się już w tym temacie wielokrotnie...

Mapa testowa jest przeznaczona, jak sama nazwa wskazuje, do testów, a nie na pokaz. Jak widać, wciąż się przydaje ;)

Ogólna zasada jest taka, że błędy należy zgłaszać (i sprawdzać) na trackerze, e nie tu. Użytkownicy Kwasowej Groty raczej nie naprawią problemu, za to programiści - tak.

Bluearga PW
8 sierpnia 2012, 16:34
Robią to Polacy, a nie są obsługiwane polskie pliki? DAFUQ? Ciekawe, że HotA team najpierw robi dla swego rodzimego języka(rosyjski) swój dodatek, a potem dużo, duuuużo później i to jeszcze nie wiadomo czy w ogóle, robi tłumaczenie na angielski.

Mam nadzieję, że ten średnio śmieszny błąd zostanie naprawiony, bo nie po to mam polską wersje by grać na angielskiej.

Poza tym jak mam niby sprawdzać zgłoszone błędu na Bugtrackerze? Raczej ciężko się domyślić jakie są używane słowa kluczowe, a przeglądanie kilku stron raczej nie jest niczym fajnym ;)

Warmonger PW
8 sierpnia 2012, 17:36
Team jest międzynarodowy, a projekt - skierowany do międzynarodowej społeczności fanów, czyli wszystkich. Lokalizacja to naprawdę kwestia drugo- i trzeciorzędna, a nasze możliwości są ograniczone.

Zetanaros PW
9 sierpnia 2012, 19:46
Pytania o takie sprawy nie powinny się powtarzać. Gdy wyjdzie wersja angielska, to przy otwartych plikach nie powinno być problemu żeby ktoś to przetłumaczył. Jeśli nie team VCMI, to zrobi to ktoś inny.

Warmongerze (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem) chciałbym zapytać o to, na jakiej zasadzie miałoby się odbywać tak słynne tworzenie nowych miast?

Warmonger:
Problem w tym, że oryginalne stwory są wczytywane z oryginalnych plików konfiguracyjnych, a nowe trzeba by dodać inaczej.

To, czym można się bawić już teraz, to zawartość folderu config (wszystkie pliki .json).

Po tym tekście domyślam się, że dodawanie jednostek będzie się odbywać na podstawie tworzenia i edycji plików konfiguracyjnych. A co z miastami? Domyślam się, że to będzie oczywiście trudniejsze, ale czy to będzie się opierać również na plikach konfiguracyjnych, czy raczej na edycji kodu i "głębszym wierceniu"?

Warmonger PW
10 sierpnia 2012, 06:57
Cytat:
Po tym tekście domyślam się, że dodawanie jednostek będzie się odbywać na podstawie tworzenia i edycji plików konfiguracyjnych
Raczej tak. Pliki konfiguracyjne mamy już teraz i planujemy już realizację systemu modów. Skrypty będą musiały poczekać nieokreśloną ilość czasu, aż cały silnik będzie gotowy.
Cytat:
A co z miastami? Domyślam się, że to będzie oczywiście trudniejsze, ale czy to będzie się opierać również na plikach konfiguracyjnych, czy raczej na edycji kodu i "głębszym wierceniu"?
Zdecydowanie na plikach konfiguracyjnych - tak jest już teraz. Tylko pliki konfiguracyjne są w stanie ogarnąć wszystkie detale związane z miastem. Żadne "głębsze wiercenie" po stronie użytkownika nie będzie wymagane, choć oczywiście dodanie zupełnie nowych funkcji oznacza konieczność napisania skryptu lub kodu programu.

Zetanaros PW
10 sierpnia 2012, 08:59
No to bardzo się cieszę. Osobiście uważam, że edycja gry przez pliki konfiguracyjne będzie najlepszym i najwygodniejszym sposobem. Skrypty jeszcze mogą poczekać (wg.mnie).

Zetanaros PW
29 sierpnia 2012, 20:03
Korzystając ze smarfona odwiedziłem Play Google w poszukiwaniu jakichś zjadaczy czasu. Wiecie na co natrafiłem? VCMI

TopFunny525 PW
29 sierpnia 2012, 23:42
Znalazłem tam również między innymi Heroesa II czy inne części:P. Dzięki. Mam Androida więc powinno mi pójść(w szkole nie będzie mi się nudzić:P.)

voncur PW
30 sierpnia 2012, 11:27
http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=438

Kamar PW
7 września 2012, 17:31
Witam. Z góry przepraszam za głupie pytanie, ale dopiero zacząłem się interesować tym modem i mam jedno pytanie: Jak go zainstalować, jak on waży zaledwie niecałe 6MB? Proszę o pomoc.

avatar PW
7 września 2012, 18:59
WSZĘDZIE gdzie mowa o VCMI jest napisane, że zawartość rara należy rozpakować do głównego folderu i odpalić plik exe (dokładnie VCMI_client.exe)? I dlaczego twierdzisz, że jest to mod?

Kamar PW
7 września 2012, 21:24
Napisałem, że dopiero zacząłem się tym interesować. W każdym razie dzięki i przepraszam za pomyłkę z modem.

voncur PW
8 września 2012, 03:46
jest to po prostu albo aż o(d)tworzenie gry aby można było ją modować.

TopFunny525 PW
8 września 2012, 12:06
Cytat:
jest to po prostu albo aż o(d)tworzenie gry aby można było ją modować.

Poprawka, VCMI ma na celu odtworzenie kodu źródłowego gry:). W ten sposób, łatwo go będzie można modyfikować i dodawać np. nowe jednostki czy miasta...

Pozdrawiam
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel