Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 84 - 85 - 86 ... 128 - 129 - 130

Drwal PW
20 lutego 2016, 21:35
A jak uruchomisz oryginalne h3 z tego folderu to grafiki bohaterów są? Podejrzewam, że jakimś cudem nie masz plików def/pcx odpowiedzialnych właśnie za portrety bohaterów. Albo masz jakąś piracką wersje albo gra się źle zainstalowała. Zainstaluj wszystko od nowa w nowym folderze.

Warmonger PW
1 marca 2016, 19:13
Nowa wersja VCMI 0.98g.

Dużo zmian, dużo poprawek.



Jest edytor, ale ledwo działa. Żeby w ogóle go uruchomić, radzę skasować wszystkie mody z folderu i ew. dodawać je po jednym. Komunikaty o prawdopodobnych błędach znajdują się w pliku editor.log.

Kammer PW
1 marca 2016, 20:20
Stwierdzam, że wczytuje się długo, teren generuje się dziwnie i dziwnie reaguje na mody.
Ale działa, zaraz będzie na stronie.

Warmonger PW
1 marca 2016, 20:29
Co będzie na stronie? Ta wersja edytora nie nadaje się jeszcze do użytku.

Kurek PW
1 marca 2016, 20:29
Wciąż nie działa na systemach 64 bitowych? :/

Drwal PW
1 marca 2016, 20:32
KUREk:
Wciąż nie działa na systemach 64 bitowych? :/

Jak nie działa? Ja mam od dawna system 64 bitowy i VCMI działa bez zarzutu.

Tarnoob PW
1 marca 2016, 21:21
Gratki. :‑)

W sumie to czego jeszcze brakuje w samej rozgrywce – oprócz AI oczywiście, które zawsze będzie w trakcie ro­bienia?

avatar PW
1 marca 2016, 21:44
Trochę ważnych rzeczy jeszcze jest do zrobienia - jak np. pogląd statystyk wrogiego bohatera podczas walki.

Warmonger PW
1 marca 2016, 21:53
To raczej mało ważny detal.

Jedna ważna rzecz to z pewnością działający multiplayer. Wszak w grze chodzi o to, żeby można było z kimś pograć ;)

Drwal PW
1 marca 2016, 21:55
Edytor map faktycznie pozostawia wiele do życzenia, ale działa i w teorii daje ogromne możliwości. Myślałem, że przyjdzie na niego czekać trochę dłużej, tymczasem miło się zaskoczyłem. Oczywiście na razie pracować z nim mogą tylko wybitnie cierpliwi, ale przetestować naprawdę warto.

Co do brakujących rzeczy w VCMI - warto też wspomnieć o jakimś trybie sieciowym. Najważniejsze są jednak: kultura pracy (płynność rozgrywki, szybkie przejście - wciąż jest dużo słabiej niż w oryginale), no i poprawienie sztucznej inteligencji.

EDIT: Nowe VCMI można też już ściągnąć z Groty.

Warmonger PW
14 marca 2016, 07:04
Byłbym zapomniał: wersja 0.98g powinna obsługiwać polskie ścieżki plików pod Windows.

Drwal PW
21 marca 2016, 22:22
Opróżniłeś folder mods przed uruchomieniem?

Kammer PW
21 marca 2016, 22:28
A ja powtórzę za Warmongerem, że od zgłaszania błędów jest bugtracker.

Fandor PW
22 marca 2016, 13:04
Temat tutaj jest do rozmowy o projekcie, ekipa VCMI ma do zgłaszania błędów własne strony, możesz sobie tutaj pisać o błędach, ale nie licz że ktoś z teamu VCMI naprawi ten błąd skoro nie ma obowiązku przeglądać tego forum i może się o błędzie nigdy nie dowiedzieć.

avatar PW
30 marca 2016, 20:31
Nie wiem czy to interesujące ale przygotowałem listę modów (część musiałem trochę przerobić do postaci content.zip) które nie powodują crashu edytora map.
- AI Trace
-Axolotl Creature PAck
- Dark Dwarf At Castle (połączone w jeden mod z submodami mody Dark Elemental, Men at arms, Mountain Dwarf)
- H4 art - commander
- Hota
- Hota Balans
- New Abbys
- New menu
- New Old Spells
- Another Rampart
- Tarnum part 1 i 2
- True Type Fonts
- Unlucky
- WoG

Jak ktoś chce to cała paczka jest tu:
http://www120.zippyshare.com/v/RYpixU5s/file.html

Żeby uniknąć problemów:
a) zrobić backup całego folderu z modami
b) skasować wszystkie mody z folderu Mods
c) paczkę rozpakować, skopiować do folderu mods
d) uruchomić edytor map/włączyć konsolę

Mody, które u mnie powodują błąd edytora, tak że w ogóle się nie uruchamia
- Grove
- Bastion (Forgotten Tales)
- Forge
- Greenhouse
- ban-mod
- witchking - arts
- h4 arts - hero

Domyślam się, że chodzi w tych modach o jakieś drobne błędy w plikach json, ale ani konsola się nie czepia, w pliku editor.log nie ma praktycznie żadnych pomocnych informacji.

Innych modów (jeszcze) nie testowałem.




witchking PW
30 marca 2016, 21:16
Dzięki Avatar, w wolnej chwili (z tymi ostatnio trudno) przepisze moje mody na nowo na podstawie tych działających.


Drwal PW
30 marca 2016, 21:18
Że też znalazłeś natchnienie by to zrobić. Co prawda dużo z edytora nie korzystałem, ale to na pewno ułatwi innym sprawę. Ja jeszcze nie mam do tego cierpliwości.

avatar PW
30 marca 2016, 21:26
@Witchking - Twoje mody działają w grze, tylko edytor się na nich wysypuje :/

Mad Hatter PW
31 marca 2016, 07:41
Widzę Avatarze że w liście modów jest mój projekt, samodzielnie działa bez zarzuceń ale jest on przerabiany z innego, Forge które starano się zrobić z niego Vori a ja starałem się te "Vori" przerobić na Szklarnie i możliwe że to coś się gryzie.

Ściągnę tą paczkę i zobaczę co da się zrobić ale tego szybko nie poprawie bo staram się już gruntownie przerobić kod i jeszcze wpakować dodatkowe lineUp'y do miasta.
Z minimum 3 miesiące potrzebuje na to.

avatar PW
31 marca 2016, 08:11
Nie ma co się śpieszyć z poprawkami - bardziej widziałbym tu przyczynę niedoskonałości pierwszej wersji edytora map! Gdyż Twój mod działa całkiem OK w grze; w konsoli nie wyrzuca żółtych WARNÓW (a konsola jest dość czuła na brakujące przecinki czy błędne składnie). Jedyny błąd jaki to tej pory zauważyłem (chyba) w Greenhouse, to taki, że pomimo braku wybudowanego Fortu, wszystkie budynki można kupić, jeśli ma się odpowiednie surowce. A tworzenie miasta na podstawie istniejących miast jest bardzo dobrą metodą. Chociaż... nawet flagowy mod VCMI - Hota ma niewytłumaczalne dla mnie błędy. Np. dźwięk animacji ruchu dla Nymphs się nie odtwarza (mimo na 100% poprawnych komend) a także generator nigdy na mapie nie umieści zewnętrznego siedliska czwartego poziomu - Nest - mimo że plik json za to odpowiedzialny też wydaje się być poprawny.
strona: 1 - 2 - 3 ... 84 - 85 - 86 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel