Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Las jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 79 - 80 - 81 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
31 grudnia 2015, 16:25
Te ustawienia powinny działać. Problem może pojawić się, kiedy różne mody próbują je zmienić - to jest niedopuszczalne.

Warmonger PW
2 stycznia 2016, 09:51
Wersja 0.98f

Mnóstwo poprawionych błędów, zwłaszcza AI blokujące się na przejściach podziemnych. Obsługa możliwości lotu i spaceru po wodzie.

Nephretes PW
2 stycznia 2016, 10:27
No i wreszcie działa obrona dla jednostek!

Good job! Mam nadzieję, że kolejnym numerkiem będzie już 0.99 z edytorem map

avatar PW
2 stycznia 2016, 10:48
Neph - pytam z czystej ciekawości - edytor map w jakiś sposób przyśpieszy powstawianie Oazy? Czy też umożliwi jakiś zestaw map/kampanii?

Nephretes PW
2 stycznia 2016, 11:07
Edytor map potrzebny jest nam do zrobienia map.

O edytorze scenariuszy nawet nie marzę w tym momencie, więc kampanię będzie trzeba przestawić samymi mapkami.

avatar PW
2 stycznia 2016, 11:20
Mapy wykorzystujące budynki z nowych miast od biedy można zrobić edytorem SoD, więc mam nadzieję, że brak edytora map VCMI nie będzie czymś, co opóźni premierę Oasis!

Tego PW
2 stycznia 2016, 17:53
Ja wstrzymuję się z pracą nad mapami do Oazy dopóki nie będzie edytora, w którym będę miał więcej ozdóbek, bo trudno jest oddać sprawiedliwie pustynne klimaty posiadając tylko to, co jest w SoDzie. Saki co prawda próbuje, więc zobaczymy jak pójdzie.

Warmonger PW
3 stycznia 2016, 07:48
Edytor a dodanie nowych obiektów mapy przygody (także przeszkód) to dwa zupełnie różne zagadnienia.

Nephretes PW
3 stycznia 2016, 11:57
Wait, to ja się chyba pogubiłem. Jaki jest sens wprowadzania edytora, który nie ma większej funkcjonalności niż oryginalny? Dla samego nowego formatu map?

Ja wrzuciłem do jednego worka obiekty z moda (jak siedliska/konserwatoria dotychczas generowane najwyżej przez RMG) oraz dekoracje (czy to dodawane na poziomie edytora czy inaczej). Osobiście byłbym dość niepocieszony gdyby możliwości tego edytora kończyły się najwyżej na dodawaniu budynków z konkretnego moda. Byłoby to pewne ułatwienie, mapy mogłyby być konkretniejsze, ale głównie wypatruję możliwości dodawania nowych dekoracji. Już przejrzałem paczkę Freda i wiem co byśmy chcieli.

Możesz to nieco naświetlić Warmongerze? Gdyby moi mapiarze chcieli zrobić mapki na przyszłość z jakich obiektów powinni korzystać. z Horn of the Abyss?

Kammer PW
3 stycznia 2016, 12:10
Ja się w sumie też już pogubiłem. Wszak obiekty można dodawać już od jakiegoś czasu. (będzie przetłumaczone, kiedyś).
Cały problem w tym, że one się generują na mapach losowych i w polu na losowy obiekt o danym rozmiarze (na danym terenie, etc.) i nie da się postawić dokładnie tego obiektu w edytorze.

EDIT: A sama formatka mapy również wywiera wielkie wrażenie.

J. M. Sower PW
3 stycznia 2016, 13:03
Informatyka - dziedzina, w której nic nie jest do końca jasne i zawsze jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. ;P

Skazo PW
3 stycznia 2016, 13:08
Informatyk - ktoś kto rozwiąże problem, o którym nie wiedziałeś, w sposób którego nie zrozumiesz.

Panowie, więc czy jest jakiś sposób na podwójne punkty ruchu bohatera na mapie w VCMI?

Warmonger PW
3 stycznia 2016, 18:20
Nowy edytor będzie obsługiwał takie same obiekty, jak samo VCMI - w tym nowe stwory, zamki i siedliska oraz nowe banki.
Na razie nie ma możliwości dodawania zupełnie nowych obiektów terenu. Chciałbym aby taka możliwość się pojawiła, ale to wymaga dodatkowych zabiegów - głownie ze względu na RMG, który musi jakoś sensownie te obiekty obsługiwać.
Cytat:
Wszak obiekty można dodawać już od jakiegoś czasu
Niby można, ale co z właściwościami tych obiektów?

Cytat:
Panowie, więc czy jest jakiś sposób na podwójne punkty ruchu bohatera na mapie w VCMI?
Trzeba jakoś dodać bohaterowi odpowiedni bonus - źródeł bonusów jest wiele.

Nephretes PW
3 stycznia 2016, 21:42
Z tego co wyczytałem Edytor VCMI ma importować mapy Hoty, zatem de facto obsługuje ichniejsze obiekty na mapę? W związku z tym najrozsądniej będzie tworzyć mapy w ich edytorze i czekać na wsparcie nowych obiektów?

Czy może bezpieczniej jednak pozostać w tym momencie przy SoD?

Proszę o odpowiedź w imieniu moich chłopców z zespołu, niech nie marnują czasu jeśli nie jest to konieczne.

Warmonger PW
3 stycznia 2016, 21:50
Cytat:
Z tego co odczytałem Edytor VCMI ma importować mapy HoTy, zatem de facto obsługuje ichniejsze obiekty na mapę?
W dalszej perspektywie tak. Ale nie sądzę, aby miało to sens w pierwszej wersji. Po co wczytywać mapy HoTy bez działających nowych obiektów?

Żeby nie było - VCMI wczytuje od dawna wszystkie obiekty WoG, ale one nie są funkcjonalne.

Cytat:
Czy może bezpieczniej jednak pozostać w tym momencie przy SoD?
Tak zalecam. Najpierw poczekajmy na jakikolwiek działający edytor, a potem pomyślimy nad hotą.

Warmonger PW
9 stycznia 2016, 08:10


Nareszcie działają! Chatki misji na mapach losowych :)

avatar PW
9 stycznia 2016, 10:09
Super! To niech jeszcze Puszki Pandory od czasu do czasu napsują krwi i powyskakują z niej atakujące jednostki.

Warmonger PW
9 stycznia 2016, 11:26
Te obiekty działają tak samo, jak w oryginalnej wersji - czyli nie. Chcemy zachować kompatybilność z istniejącą sceną turniejową.

voncur PW
9 stycznia 2016, 16:00
Czy szablony z HD moda będą działały na VCMI?

Warmonger PW
10 stycznia 2016, 07:55
VCMI nie wczytuje szablonów z oryginalnej gry, ma własny format.

...ale gdyby komuś się chciało napisać parser, zapraszam ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 79 - 80 - 81 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel