Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 129 - 130 - 131

Warmonger PW
1 czerwca 2012, 20:51
Wyszła nowa wersja 0.89. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi możliwościami gry :)

traümatanzer PW
4 czerwca 2012, 16:41
Z góry przepraszam, ale jestem absolutnym debilem w takich sprawach, w związku z czym bardzo proszę o łopatologiczną wersję wytłumaczenia mi tego.

Po zainstalowaniu najnowszej wersji VCMI na czysty wog 3,58f, nie mogę tego w żaden sposób odpalić. Klikając na h3wog wydaje się że gram w normalną wersję woga, natomiast klikając na vcmi client wyskakuje mi taki błąd:

Creating console and logfile: 0
Loading settings: 0
VCMI 0.89 (client)
New screen flags: 0
Initializing screen: 31
Initializing video: 0
Initializing minors: 0
Initializing sound: 109
Initializing screen and sound handling: 109
Loading .lod files: 31
Reading OBJNAMES
Reading ADVEVENT
Reading XTRAINFO
Reading MINENAME
Reading MINEEVNT
invalid string position
Disaster happened.
Reason: 0xe06d7363 - UNKNOWN EXCEPTION at 001b:7C81EB33
Thread ID: 120 [288]
Crash info will be put in VCMI_client.exe_crashinfo.dmp

Co robię źle???

Warmonger PW
4 czerwca 2012, 17:15
Nie czytasz postów z poprzedniej strony ;) Witchking zadał dokładnie to samo pytanie i już zna rozwiązanie.

TopFunny525 PW
9 czerwca 2012, 11:09
Panie Warmonger. Ile mamy jeszcze czekać na wersję 1.0 w której to będziemy mogli dodawać jednostki. Wcześniej mówiłeś, że nijako wiesz. Tak więc teraz gdy wyszła wersja 0.98 to ponownie zadaje pytanie^_^. Pozdro.

Reldi PW
9 czerwca 2012, 11:14
Wyszła wersja 0.89 ;p
Pewnie zajmie im to co najmniej z rok, nim przygotują wersję 1.0. A nawet żeby zajęło im to 2 lata to najważniejsze by się im udało wykonać plan w 100% :)

Warmonger PW
9 czerwca 2012, 11:53
Coś w tym jest, czas się wziąć do roboty i przygotować 0.9.

Ogólna wizja jest taka, że wersja 0.9 powinna zawierać wszystkie funkcjonalności oryginału. Na ile ten cel uda się spełnić, zobaczymy.

Potem trzeba będzie przygotować cały system skryptów oraz modów. Wkraczamy na niezbadane obszary, więc trudno cokolwiek przewidzieć. Prawdę mówiąc, każdy ma nieco inną wizję systemu modów. Na pewno wszelkie funkcje będą wprowadzane stopniowo i przynajmniej część z nich będzie użyteczna wcześniej, a reszta później.
Wersja 1.0 pojawi się, gdy uznamy, że to jest to, o co nam chodziło i nadaje się do zupełnie normalnej gry oraz oferuje pewien stopień modyfikowalności.


Altair PW
9 czerwca 2012, 15:50
Cytat:
Potem trzeba będzie przygotować cały system skryptów oraz modów. Wkraczamy na niezbadane obszary, więc trudno cokolwiek przewidzieć. Prawdę mówiąc, każdy ma nieco inną wizję systemu modów. Na pewno wszelkie funkcje będą wprowadzane stopniowo i przynajmniej część z nich będzie użyteczna wcześniej, a reszta później.
Wersja 1.0 pojawi się, gdy uznamy, że to jest to, o co nam chodziło i nadaje się do zupełnie normalnej gry oraz oferuje pewien stopień modyfikowalności.

Aby jeszcze tego lata. Bardzo chętnie przyłącze się do tworzenia samego silnika skryptów/pomogę w tworzeniu specyfikacji-dokumentacji/testowaniu zgodności z ERM.

Warmonger PW
9 czerwca 2012, 16:52
Czyżby Grota nie obsługiwała PMów? :P

Zapraszamy na forum. W tym temacie omawiamy system skryptów/ modów. Na wiki znajdują się ogólne informacje o tymże systemie. Za parsowanie ERM odpowiada oddzielny projekt. Jest on ukończony, jednak nieużywany i dość nieprzyjazny dla osób postronnych, że tak powiem >:P. Obecnie bardziej interesują nas kwestie związane z architekturą silnika, niż konkretne komendy czy języki.

TopFunny525 PW
10 czerwca 2012, 00:02
Dziękuje za szybką odpowiedź i pozdrawiam. Mam nadzieję, że pracę nad modem szybko i udanie wam się zakończą^_^.

Bluearga PW
18 lipca 2012, 20:58
Pozwolę sobie odświeżyć, bo coś za cicho tutaj jest.

Projekt nadal żyje czy już zdechł?

Czy można to instalować na WoG 3.58F spolszczony?

AmiDaDeer PW
18 lipca 2012, 21:02
Nie ma przesłanek za tym, by twierdzić, że projekt zdechł. Ostatnia wersja wyszła nieco ponad półtora miesiąca temu - to wcale nie jest tak dawno.

Warmonger PW
19 lipca 2012, 07:15
Projekt żyje od pięciu lat i nie zapowiada się, aby miał zdechnąć. Najprościej jest zajrzeć na nasza stronę i przekonać się samemu.

Zalecamy stosowanie wersji angielskiej. Przy każdej nowej wersji występuje link do paczki z angielskim tekstami.

Bluearga PW
19 lipca 2012, 11:03
Widzę, że ten projekt głównie na celu ma poprawienie kilku już istniejących rzeczy(np. inteligencje AI) a niżeli dodanie nowych. Ale czy jak to zainstaluje na polską wersje to czy będzie prawidłowo działać?

Przeglądałam też wcześniejsze posty tutaj i wyczytałam, że sporo osób miało problemy np. z crashem gry po zakończeniu bitew. Nie wiem czy to już zostało naprawione jak i wiele innych błędów.

TopFunny525 PW
19 lipca 2012, 11:17
Bluearga VCMI nie ma tylko na celu poprawienie AI. Ale jeszcze dzięki niemu będzie można np. Dodawać Jednostki do gry(prawdopodobnie będzie to możliwe w wersji 1.0)

Co do problemu z crashami. Istotnie jakieś tam występują, ale w gruncie rzeczy są nie istotne i jakoś w grze nie przeszkadzają:)(Przynajmniej mi). Pozdrawiam

AmiDaDeer PW
19 lipca 2012, 13:08
TopFunny525:
Ale jeszcze dzięki niemu będzie można np. Dodawać Jednostki do gry(prawdopodobnie będzie to możliwe w wersji 1.0)
W tym momencie już jest to możliwe...

Ogólnie rzecz biorąc: VCMI to jest stworzenie całego kodu H3 od nowa. Wszystko ma działać dokładnie tak samo (no, z drobnymi poprawami) jak w oryginalnym H3. Dzięki temu jednak, że to fani stworzyli VCMI i to fani będą posiadali kod źródłowy do niego, będzie można zmodyfikować kod gry jak się tylko komuś żywnie podoba - i nie tylko się ograniczyć do nowych jednostek, miast, bohaterów, czegokolwiek.

Bluearga PW
19 lipca 2012, 14:13
Dzięki za wyjaśnienia.

Czy dzięki temu projektowi będzie można przywrócić oddychanie jednostkom podczas walki?

I czy będzie planowana polska wersja? :P

TopFunny525 PW
19 lipca 2012, 14:14
A właśnie! Jest podane jak dodawać nowe jednostki skoro już można?

AmiDaDeer PW
19 lipca 2012, 14:21
To, że można, nie znaczy, że jest powiedziane publicznie jak to zrobić. :P

Bluearga PW
19 lipca 2012, 14:28
Ah, to wyjaśnia czemu wszyscy się tym tak nie podniecają :P Ale zapewne jeszcze daleka droga dzieli do zupełnego "odświeżenia" silnika całego H3. Jednak kiedy już wszystko będzie zakończone(ciekawe ile to jeszcze potrwa) to pewnie wtedy dadzą możliwość dodawania nowych jednostek, miast itp. No i gdy projekt wypali to H3 będzie totalnie nieśmiertelne :o Ja bym na miejscu Ubisoft już się bała :P

Ale z tego co widzę projektem tym przewodzi(?) polak(Warmonger). Wiadomo, polak potrafi, chociaż Rosjanie też nie są beztalenciami w tej kwestii :P

Niemniej projekt niezwykle mnie zaskoczył i pokładam w niego duże nadzieje. Nie wiedziałam, że to jest na aż tak dużą skalę, spodziewałam się raczej jakiś pomniejszych poprawek w grze, a nie wzięcie się od razu za calutki silnik. Życze powodzenia i będę z zapartym tchem obserwować postępy :)

Warmonger PW
19 lipca 2012, 15:15
Ciekawych rzeczy się dowiaduję :). Dodawanie jednostek nie jest niestety jeszcze możliwe. Można za to modyfikować istniejące poprzez pliki konfiguracyjne.

Wbrew pozorom, nie jest to cel odległy. Wszystkie oryginalne (oraz planowane) elementy są już w jakimś stopniu przygotowane, pozostaje je dokończyć i zająć się modami.

Projektem kieruje Tow. Też Polak, co prawda. Ja po prostu zajmuję się amatorsko PR-em.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 129 - 130 - 131
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel