Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 ... 128 - 129 - 130

Morglin PW
28 grudnia 2014, 00:34
Gdyby proces instalacji uległ zmianie, to zapewne zostalibyśmy o tym poinformowani.

Warmonger PW
28 grudnia 2014, 08:54
WoG jest od dłuższego czasu osobnym modem, więc wystarczy świeża instalacja Heroes Complete / SoD.

Morglin PW
31 grudnia 2014, 17:27

Nie wiem, czy tylko mnie to razi, ale moim zdaniem ten przecinek na pasku surowców wygląda idiotycznie. Myślę, że lepiej by było zastąpić go spacją.

Arszonto PW
2 stycznia 2015, 17:26
Gdzie można znaleźć "fightValue" i "aiValue" dla oryginalnych jednostek HoMM3?

Mad Hatter PW
2 stycznia 2015, 17:32
Ja jestem ciekawy rozdzielczości i rozszerzenia video do Taverny bo jestem o to pytany za każdym razem i jak załadowałem def'a to na początku jest domyślne video a następnie wyskakują jakieś fioletowe kwadraciki czy coś potem się robi czarno.

Ponadto jak ustawimy aby jednostka kosztowała 3 typy surowców co cena wyskakuje z ramki.

Kuririn PW
2 stycznia 2015, 20:38
Cytat:
Gdzie można znaleźć "fightValue" i "aiValue" dla oryginalnych jednostek HoMM3?

Np w CrTraits.txt

Arszonto PW
2 stycznia 2015, 20:58
Oh... Dzięki. Myślałem, że będą gdzieś pośród plików config VCMI.

Kuririn PW
2 stycznia 2015, 21:03
Nie ma problemu.
Cytat:
Myślałem, że będą gdzieś pośród plików config VCMI.
Tam nic takiego nie znajdziesz :D

Arszonto PW
2 stycznia 2015, 21:06
A jest jakiś sposób na edycję niektórych parametrów oryginalnych jednostek/miast poprzez mod? Jakieś odwołania czy coś. Bo gdy próbuję np. skopiować plik "castle.json" z plików VCMI do moda i wprowadzić w nim zmiany, to launcher się wykrzacza. Z tego co pamiętam, to kiedyś coś takiego mi działało.

Kammer PW
2 stycznia 2015, 21:37
Jeśli dobrze pamiętam, to przy edycji czegoś, co już istnieje wystarczy przed identyfikatorem tego czegoś (tym przed nawiasami z właściwościami) dać core:.

Warmonger PW
2 stycznia 2015, 21:39
"core" w tym wypadku odnosi się do nazwy moda (podstawowej gry). Można też wprowadzać zmiany w innych modach wymienionych na liście "depends".

Arszonto PW
2 stycznia 2015, 22:06

http://img.pl/dNHg.png

Testowałem jeszcze kilka sposobów i nie przynoszą one błędów ale również nie wprowadzają zmian w grze.
Myślałem o tym żeby wstawić tam "castle", ale to również nie przynosi efektów i kończy się soczystym błędem.

Warmonger PW
2 stycznia 2015, 22:19
Z modu "unlucky ones":

Cytat:
{
"core:archDevil" :
{
"abilities" :
{
"descreaseLuck" :
{
"val" : -2
}
}
}
}

Arszonto PW
2 stycznia 2015, 22:33
Dzięki. Teraz już działa. Przyda się na przyszłość.

Darkem PW
2 stycznia 2015, 22:43
Nie mogę odszukać odpowiedniego tematu, więc z góry przepraszam za zaśmiecanie. Wiecie może gdzie mogę znaleźć poradnik/przykład jak dobrać się do zamków istniejących już w grze? Na przykład by podmienić jednostki na nowe/zmienić ich grafiki i nazwy. To samo tyczy się budynków w mieście.
Z góry dzięki za odpowiedź!

krasnolud99 PW
2 stycznia 2015, 22:46
Nie działa mi zmiana nekropolis, dokładniej necropol mod, jak włączam grę to odrazu mi kraszuje. pomocy.

Morglin PW
2 stycznia 2015, 22:48
Darkem, pobierz MMArchive i przejrzyj pliki .lod gry.

Kammer PW
2 stycznia 2015, 22:57
kralnoludzie99, więcej informacji. Skąd masz toto? Co pisze w konsoli?

Darkem PW
2 stycznia 2015, 22:58
@Morglin, ach, najbardziej oczywiste z wyjść. Dziękuję :). Myślałem, że w VCMI można modyfikować zawartość "z zewnątrz".

Kuririn PW
2 stycznia 2015, 23:07
EDIT:

Najwyraźniej jest coś skopane z ww "necropol mod" albo jest napisane na jakaś stara wer. VCMI

Cytat:
Myślałem, że w VCMI można modyfikować zawartość "z zewnątrz".

Tak można modyfikować. Jak by co poradnik krótki jest w "Hota balans", Tylko kto to ściągał :P

Powinno być już dobrze z linkiem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel