Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 63 - 64 - 65 ... 128 - 129 - 130

Kuririn PW
1 października 2014, 16:38
Cytat:
co najwyżej stopniowe dodawanie nowych możliwości.

Np. co takiego?

Warmongerze kiedy zaczyna powoli występować zdolności stworów z WoGa? Budynki specjalne w miastach? I czy istniała by możliwość zakodować Mithril do pasku surowców marketu itp? Grafiki mogę zrobić. Boleje również nad brakiem machiny z cove, jak i zdolności pirata :P chodzi mi o grafikę w czasie walki...

Cytat:
czy tez trzeba je przepisac pod aktualne VCMI?

Trzeba tylko zrobić drobne korekty...

Fandor PW
1 października 2014, 17:58
Wiem Warmongerze, że pewnie każdy z twórców ma swoje preferencje odnośnie tego na czym się skupić w następnych wersjach ale może wyjątkowo dacie głos ludziom żeby wybrali? Myślę że większości najbardziej zależy na możliwości dodania nowych machinę surowców i umiejętności, a bardziej zaawansowani czekają na skrypty. Znajdzie się pewnie też kilka ciekawych innych pomysłów, niektórych do zakodowania w silniku z czym zwykły "zjadacz Heroes/plików json" sobie nie poradzi, a wam się może spodoba i zechcecie wprowadzić. To tylko luźna sugestia, która umiliła by czekanie.

Kuririn PW
1 października 2014, 18:51
Popykałem trochę dłużej w VCMI i zauważyłem ze jest problem z oddychaniem jednostek, a mianowicie jednej jednostki, żywiołaka energii, stoi jak slup. Czy to tylko u mnie tak jest? hmm...

Kantor PW
1 października 2014, 19:39
@Kuririn Nie tylko żywiołak energii nie posiada animacji oddychania, jeszcze kilka jednostek z Confluxu tak ma, tzn. wszystkie ulepszone i nieulepszone oprócz 1, 6 i 7 poziomu.

Kuririn PW
1 października 2014, 19:50
Kurcze dziwne to trochę... wszystkie dodane przez siebie jednostki działają prawidłowo, ale oryginalne.

voncur PW
2 października 2014, 02:01
[IMG]http://i.imgur.com/X8NtVAQ.png[/IMG]

Czemu mi się po rusku zrobiła złota edycja???

Kuririn PW
2 października 2014, 07:10
Zapewne pobrałeś rosyjska wersje WoGa z launchera :P

Warmonger PW
2 października 2014, 07:58
Rozwiń moda WoG i wyłącz rosyjskie tłumaczenie.

Cytat:
może wyjątkowo dacie głos ludziom żeby wybrali
Mamy takie publiczne forum, ale ostatnio mało kto zabiera tam głos.

Pointer PW
4 października 2014, 21:34
Warmongerze, zapewne jak zwykle odeślesz mnie tam, gdzie należy zgłaszać błędy w VCMI, ale i tak piszę tutaj.

3 błędy w ciągu dosłownie kilku minut gry:

1. Bohaterowie magii z Conflux na mapie "Wojna planowana" startują teoretycznie z ekspercką wiedzą i ekspercką jedną magią, ale mimo tego uczą się czarów tylko do 4. poziomu.

2. Ta sama bohaterka przy próbie nauczenia się pozostałych 3 magii w uniwersytecie niestety nie uczy się niczego, mimo że teoretycznie 3 magie są "na zielono". Na szczęście kasy nie zabiera, czyli uniwersytet po prostu nie działa. Dotyczy to wszystkich bohaterów.

3. W bitwie nie działa opcja włączenia "Hex grid". Przy próbie włączenia siatki wywala grę.

GILU PW
14 października 2014, 19:15
Pozwoliłem sobie zrobić moda, który będzie zawierał jednostki stworzone przez Axolotla. Mod zawiera w sobie jednostki takie jak: Centamonth, Tortofroid, Evil Tree, Kappa i Forest Dragon.

Tutaj link do pobrania(działa pod VCMI 0.96 i 0.96B):
https://www.dropbox.com/s/y5daryyge6l927o/Axolotl%20Creatures%20Pack%20by%20GILU.rar?dl=0

Wszystkie uwagi i błędy zgłaszajcie do mnie ;)

Warmonger PW
14 października 2014, 22:33
Pomysł zacny, ktoś już to proponował.

Smoki są świetne. Zmieniłbym tylko nazwę na coś bardziej niepozornego (Drake?)

Kappa ma niestety ten sam feler, co Tortofroid, czyli ślizga się podczas ruchu :/ Ale na to nie ma rady. Są natomiast następujące problemy:

- Mała ikonka jest nieprzezroczysta
- Statystyki są od czapy, nie przypominają oryginalnych jednostek. 8 szybkości dla żaby, która ledwo człapie?
- AI Value wynosi 3100, czyli tyle, ile ma Behemot - a mówimy o jednostce 5 poziomu.

Zibi17k PW
15 października 2014, 16:26
Warmonger Tak ja pisałem do Ciebie na forum vcmi z propozycją zrobienia 1 moda z tych jednostek.
Jedyne czego mi brakuje w tym modzie GILU i jakbym mógł Cię prosić, żebyś to poprawił to to żeby paczka z jednostkami była zrobiona jako submody.
Tak jak w przypadku WoGa i HoTy, by można było włączyć i wyłączyć każdą jednostkę ;)

Nowe mody dodane do VCMI mod wiki ;p

MinosKing PW
15 października 2014, 18:12
Warmonger pomogę Gilowi przy statystykach i ustaleniu AI Value dla jednostek. Postaram się też o to by Fight Value była nie za wysoka, w końcu nie chcemy przedobrzyć;]


Warmonger PW
15 października 2014, 19:51
Jednakowoż obsługa submodów przez Launcher jest prostsza i należy z niej korzystać.

Zibi17k PW
15 października 2014, 20:46
Źle mnie zrozumiałeś nie chodzi mi, żeby każda jednostka była oddzielnym modem.
Tylko, żeby zrobić mod jednostek składających się z submodów ;) (zobacz w launcherze Wog i HotA)

Kuririn PW
15 października 2014, 20:54
Nie wiem jak u pozostałych użytkowników VCMI, ale u mnie np z hoty (sub mod) nie pokazują się artefakty hotwskie, ani te które ja zrobiłem w swoim modzie, również na zasadzie sub moda. Nie wiem co się dzieje, ale przepisałem miasto gaj na nowa wersje, tak jak jest obecne Cove i gra się w ogóle nie włącza, tak jak z new interface mod(nowe grafiki), też tego nie mogę rozgryźć, powinno działać a jednak nie :/ trzeba czekać...

Kiedy następna wersja VCMI Warmongerze? :>

Warmonger PW
15 października 2014, 21:13
Nowa wersja pojawi się w listopadzie. Do tego czasu będziemy dodawać usprawnienia i poprawiać znane błędy.

MinosKing PW
19 października 2014, 10:59
W modzie który zrobił Gilu to co miało zły balans oraz zbyt przesadzone ustawienia zostało poprawione.

Zauważyłem też że w Vcmi 0.95 Kappa, Kappa Shoya, Tortofroid i Vile Tortofroid mają normalne animacje żadnych ślizgów, żadnych błędów przy poruszaniu się nic takiego co występuje w Vcmi 0.96 czy 0.96b. Być może jest to wina nowej wersji Vcmi? Lub jakieś ustawienia zostały zmienione w tej wersji, nie mam pojęcia w każdym razie we wcześniejszej wersji nie ma tych problemów które zostały wymienione co do tych jednostek.

VSVP ROCKY PW
19 października 2014, 16:51
Jest możliwość dodania armaty ?

Czemu po zainstalowaniu WoGa nie ma opcji Wogifikacji,ciekawych zmienionych artefaktów czy obiektów na mapie ?

Warmonger PW
19 października 2014, 17:25
Cytat:
Czemu po zainstalowaniu WoGa nie ma opcji Wogifikacji,ciekawych zmienionych artefaktów czy obiektów na mapie ?
Bo nikt ich nie zrobił.
strona: 1 - 2 - 3 ... 63 - 64 - 65 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel