Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 128 - 129 - 130

Kuririn PW
3 marca 2012, 09:54
Wspaniale!!! Coraz bliżej jak dalej ;) Jeszcze masa roboty przed wami, ale uda się na bank!

Warmonger PW
3 marca 2012, 12:46
Pewien optymizm jest potrzebny, ale to nie nie oznacza, że należy przeinaczać wszystkie wieści na temat VCMI. Na stronie głównej pojawił się news o treści dokładnie przeciwnej, niż to, co wcześniej napisałem, Mitabrinie :F

Mitabrin PW
3 marca 2012, 12:49
Kij z tym - zedytowałem...

Niusa pisałem na szybko i to na pełnym wku... zdenerwowaniu. -.-

Warmonger PW
3 marca 2012, 12:59
Oj, widzę, widzę. "Błędy językowe" to w oryginale "problemy z lokalizacją", a dokładniej z różnym kodowaniem plików, głównie w wersji rosyjskiej. W sumie to detal, przynajmniej dla Polaków.
Znacznie ważniejsze jest przeniesienie konfiguracji do plików .JSON - nikt tego nie zrozumie, ale w praktyce pozwala to na łatwe i wygodne modyfikowanie wszystkiego, co w tych plikach się znajduje - na przykład parametrów stworzeń, miast czy banków.

Na przyszłość radzę zadawać pytania przed opublikowaniem wieści dziwnej treści ;)

Kuririn PW
11 marca 2012, 12:00
Warmongerze ;) takie małe pytanko do Ciebie, Oddychanie jednostek dodaliście do gry :) a czy głos rozbójnika naprawiliście już? Ten bug co NWC zostawiło fanom ;)? Chodzi mi o hex edytor, o zmianę glosy tej jednotki:/

Warmonger PW
11 marca 2012, 12:22
Nie widzę takiego zgłoszenia na bugtrackerze, więc ciężko mi mówić o tym, czy zostało to "już" zrobione. Problemy należy opisywać, a nie czekać, aż w magiczny sposób same zostaną naprawione.

Nie będzie ŻADNEGO edytowania heksów, tak się tego po prostu nie robi.

Kuririn PW
11 marca 2012, 12:35
Chodzi mi o zmian głosu owej jednostce :)Rozbójnik używa głosu gremlinołaja (ul. jednostka fortecy) i z nim problem jest ponieważ jemu głosu zmienić się nie da ;) jak bym np chciał zmienić rozbójnika na błękitnego smoka to błękitny smok będzie używał głosu rozbójnika i tego się zmienić nie da. Jedna jednostka w której występuje bug.

EDIT: :D Wszystko zostało wyjaśnione :P

AmiDaDeer PW
11 marca 2012, 14:07
Cytat:
Rozbójnik używa głosu gremlinołaja (ul. jednostka fortecy)
Gremlina. Lub większego gremlina. Gremlinołaj to jednostka z WoGa i nie ma własnych efektów dźwiękowych.

A z tego co wiem ten błąd był już zgłaszany dawno temu, tyle że WoG Teamowi.

Warmonger PW
11 marca 2012, 14:47
Okazało się, że u nas ten błąd nigdy nie występował. Tak więc na przyszłość radzę sprawdzić, czy pytanie jest w ogóle zasadne.
Nie ma powodu, aby jakiekolwiek błędy WoG przenosiły się bezpośrednio na VCMI. Wykorzystujemy tylko pliki multimedialne i tekstowe, a spora część konfiguracji została już przepisana do nowych plików.

TopFunny525 PW
11 marca 2012, 17:39
Warmonger:
Nie ma powodu, aby jakiekolwiek błędy WoG przenosiły się bezpośrednio na VCMI. Wykorzystujemy tylko pliki multimedialne i tekstowe, a spora część konfiguracji została już przepisana do nowych plików.
Co nie zmienia faktu, że nowe błedy przy tworzeniu też mogą się pojawić:D. BTW. Tak się zastanawiam, od której części VCMI będzie można już normalnie(bez podmiany) dodawać nowe jednostki? Czytałem, że coś koło 1.0 ale sam nie jestem pewny:).

Warmonger PW
11 marca 2012, 18:40
Sam chciałbym wiedzieć.

Najpierw trzeba jako-tako ukończyć grę i dodać tryb sieciowy (grywalny lub nie), co, o ile czas pozwoli, powinno się udać do wersji 0.9. Potem trzeba dodać język skryptowy, następnie ogólny system modów. Dopiero potem można próbować dodać nowe artefakty (bo to najprostsze) i stworzenia.

Oczywiście, jak to bywa, po drodze następują różne nieprzewidziane przeszkody i całkowicie nowe inicjatywy odwracające uwagę od najważniejszych celów (jak na przykład ostatnio dodana AI, która jest tematem fascynującym, ale niekoniecznie wartym dalszej pracy).
Najlepiej, zamiast pytać, wziąć sprawy w swoje ręce ;)

Warmonger PW
29 kwietnia 2012, 09:52
Garść screenów przedstawiających nowe funkcje VCMI:











Miłego oglądania ;)

fishkebab PW
29 kwietnia 2012, 13:42
Super. Szczególnie to ostatnie ;)(widziałem starszą wersję tego bonusa). A z tą dużą ilością umiejętności jednostek to chodzi o to, że mogą je nabywać, czy jak? Bo chyba nie mają tylu od razu.

Chris PW
29 kwietnia 2012, 15:54
Czy ten ostatni screen z portretami jednostek o góry to system inicjatywy znany np. z H5??? xD. W ogóle nie czaję się w tym VCMI :p wiem tylko, że to próba jakby stworzenia gry na nowo :p. Jak walnąłem babola to sorry :)

Warmonger PW
30 kwietnia 2012, 08:07
Kolejka inicjatywy jest też w H6, a z nowego systemu tam zrezygnowano.

Screeny na górze pokazuję obsługę artefaktów stworzeń. Co to takiego?
W oryginalnym WoGu było dostępny artefakt Warlord's Banner, w który można było wyposażyć odział, dając mu różne premie. Przy okazji odtwarzania tej możliwości postanowiłem nieco uogólnić ten mechanizm, tzn, stworzenia mogą zakładać inne artefakty, dające im rozmaite premie.

Na obrazkach widać kilka artefaktów dających najróżniejsze umiejętności, niektóre z nich nie występują w oryginalnej grze - są demonstracją możliwości systemu bonusów.

fishkebab PW
30 kwietnia 2012, 15:16
No to cieszę się bardzo. Dopiero od VCMI zacznie się prawdziwe Moderowanie.

Dark Dragon PW
30 kwietnia 2012, 17:11
Dobrze widzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Dodawanie innowacji to również ważna cz., zwłaszcza jeżeli będą opcjonalne ;)

Liabaen PW
1 maja 2012, 20:18
A ja mam zupełnie inne pytanie. Otóż, zastanawia mnie jak będzie wyglądała modyfikacja gry, będziemy modyfikować kod źródłowy, czy raczej będzie się to opierać na zewnętrznych plikach, tz. Zrobilibyście pliki cfg z odnośnikami do zmiennych, przy jednostce wyglądało by to coś w tym stylu:

@name = Kwasowy Chłop
@atk_val = 3
@town = 4

etc. ? Pozwalało by to na naprawdę prostą modyfikację, zwłaszcza jeżeli chodzi o te mniejsze aspekty gry, jak własna pojedyńcza jednostka.

Warmonger PW
1 maja 2012, 20:34
Skąd tryb przypuszczający? Już to zrobiliśmy.

link

Ale docelowo system modów ma być znacznie bardziej praktyczny i łatwy w użyciu.

Liabaen PW
1 maja 2012, 20:47
No to mnie bardzo pozytywnie zaskoczyliście. A co z miastami? Są takie możliwości? Jeśli coś macie, to mógłbyś przytoczyć odpowiedni fragment kodu?

EDIT
Tak przy okazji, odtwarzacie również WoG-a, right? Skoro tak to czy macie zamiar zająć się balansem, który ta modyfikacja zachwiała?
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel