Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 57 - 58 - 59 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
30 czerwca 2014, 07:31
Wersja 0.95d z poprawionymi obiektami na mapie przygody.

rtx PW
1 lipca 2014, 22:51
Znalazłem brzydkiego, złego i strasznego buga w 0.96 - kursor laguje jakby mu za to płacili. Bardzo irytujące.

Warmonger PW
2 lipca 2014, 08:18
Dla tych, którym umknął news o 0.96 na głównej.

TopFunny525 PW
2 lipca 2014, 12:34
Warmonger, mam pytanie.

Czy w VCMI będzie możliwość ustawiania utworów dla danych bohaterów (tak jak w HoMM V?). Np. podczas grania Katarzyną, żeby leciał wybrany dla niej utwór? A nie standartowy grass theme? Byłby to całkiem niezły dodatek i miło by było gdyby się pojawił, oczywiście, o ile kod pozwoli :). Pozdrawiam

Warmonger PW
2 lipca 2014, 13:11
Z "fajnymi dodatkami" jest ten problem, że ktoś musi je zrobić. Do tego potrzebny jest i czas, i chęci. Lepiej więc zamiast pytać, poszukaj chętnego :P

Hayven PW
2 lipca 2014, 13:22
Ale TopFunny pytał, czy w ogóle da się coś takiego ustawić :P

TopFunny525 PW
2 lipca 2014, 13:26
Warmongerze... przeczytaj jeszcze raz mojego posta ze zrozumieniem :P. Hayven is right. Pytałem się, czy ta funkcja jest możliwa do zrobienia (czy kod na to pozwoli etc.), czy też nie. :P

Pozdrawiam

Warmonger PW
2 lipca 2014, 13:30
Nie widzę w tym nic trudnego. Przy czym propozycje należy opisywać tak, żeby było dla każdego jasne, co jak działa i w jakich warunkach. Ja na przykład nie nasłuchiwałem utworów związanych z bohaterami w H5.

TopFunny525 PW
2 lipca 2014, 14:06
Dzięki za szybką odpowiedź, poza tym, mam problem z dodaniem nowego bohatera, poniżej zamieszczę jak to wszystko wygląda, wszystko zapisywałem w notatniku i zapisałem jako Karma.Json. Aczkolwiek ona się nie pojawia w wyborze bohaterów. Chciałbym się zapytać, czy coś pomyliłem?

Zapis pliku .json:

"Karma" :
{
// Identifier of class. Usually camelCase version of human-readable name
"class" : "Cleric",
// List of starting spells, if available. Will also grant spellbook
"spellbook" :
[
"Dispel"
],
// Set to true if the hero is female by default (can be changed in map editor)
"female" : true,

// If set to true hero will be unavailable on start and won't appear in taverns (campaign heroes)
"special" : false,

// All translatable texts related to hero
"texts" :
{
"name" : "Karma",
"biography" : "Even in her youth, Karma exhibited almost superhuman composure. While her peers explored the torrent of emotions that came with adolescence, Karma meditated in the Lotus Gardens. She was convinced that the true path to enlightenment was a journey inward, to a place within the self, overlooked by most. She exuded such inner contentment that she quickly became a go-to mediator and confidante in her village. Her instructors used to say: That girl can not only weather a storm, but calm it. Karma did not live extravagantly; her parents owned a local business selling antiques in the Navori province and they often struggled to provide for themselves, though they did so with cheery optimism. Her most prized possessions were two exquisite fans taken from her family's shop.

When Noxian troops invaded southern Ionia, her village was one of the first to fall. The villages who survived the assault were captured by Noxian forces. It was then that Karma found her calling. By exploiting the insecurities of the Noxian commander, she negotiated the safe release of the villages to the northern lands. She was present at the Placidium, where the Elders had considered surrender until Irelia's impassioned last stand renewed the Ionians' hope. Karma used this hope to solidify the Elders' commitment to remain defiant against the Noxian onslaught. For her devotion and charisma, Karma was made the figurehead of the Ionian resistance. She never compromised, and she shared every hardship with her people, even when it came to combat. By tapping into her inner resilience, she discovered that she could bring great force to bear against her foes on the battlefield. She modified her fans into lethal implements, and was tutored by Janna to enhance their effects. The Noxians called her, The Enlightened One, a nickname she embraced, and one which they would come to dread. She joined the League to represent Ionia in the ultimate political arena.

Her fan technique is a deadly art of grace and poise, but her truest strength lies in the hearts of those willing to die alongside her.
? Irelia",

"specialty" :
{
// Description visible when hovering over specialty icon
"description" : "Hero Starts with the expert Wisdom skill and advanced sorcery",

// Tooltip visible on clicking icon. Can use {} symbols to change title to yellow
// as well as escape sequences "
" to add line breaks

"tooltip" : "{Dispel}

Casts powerfull Dispel",

// Name of your specialty
"name" : "The Enlightened One"
}
},
// Graphics used by hero
"images" :
{
// Small 32px speciality icon
"specialtySmall" : "myMod/myHeroes/Enlightened small.png",

// Large 44px speciality icon
"specialtyLarge" : "myMod/myHeroes/Enlightened.png",

// Large 58x64px portrait
"large" : "myMod/myHeroes/Karma.png",

// Small 48x32px portrait
"small" : "myMod/myHeroes/Karma Small.png"
},

// Initial hero army when recruited in tavern
// Must have 1-3 elements
"army" :
[
// First always available stack
{
// Identifier of creature in this stack
"creature" : "Pikeman",

// Minimal and maximum size of stack. Size will be
// determined randomly at the start of the game
"max" : 20,
"min" : 15
},
// Second stack has 90 % chance to appear
{
"creature" : "archer",
"max" : 10,
"min" : 6
},
// Third stack with just 20 % chance to appear
{
"creature" : "monk",
"max" : 2,
"min" : 1
}
],

// List of skills received by hero
// Not limited by size - you can add as many skills as you wish
"skills" :
[
{
// Skill level, basic, advanced or expert
"level" : "expert",

// Skill identifier, camelCase version of name
"skill" : "wisdom"
},
{
"level" : "advanced",
"skill" : "sorcery"
}
],
// Description of specialty mechanics using bonus format
"specialty" :
[
{
"growsWithLevel" : true,
"bonuses" : [3% per level bonus to her sorcery skill]
}
],

Mógłbym prosić o pomoc? Pozdrawiam

Kammer PW
2 lipca 2014, 14:19
Dorzuć jeszcze mod.json. Jestem tak na 90% pewien, że jej nie widzisz, gdyż nie dodałeś jej do frakcji. Albo i nie. I pisz toto w Notepadzie++. Jest o wiele przyjemniej.

TopFunny525 PW
2 lipca 2014, 14:38
Dalej jej nie widzę. Pomimo napisania pliku mod.json Zamieszczę później jego zawartość i sprawdzę czy czegoś nie spieprzyłem. Wszystko mam w Mods/VCMI/Karma. Więc nie wiem czy to dobra ścieżka i czy dobrze wszystko napisałem. Poniżej daję zawartość mod.json

Help me please :)

Warmonger PW
2 lipca 2014, 14:42
Lokalizacja Mods/VCMI jest, jak sama nazwa wskazuje, zarezerwowana dla plików VCMI i żadnych innych. Na systemie Windows domyślną lokalizacją modów jest folder C:\Użytkownicy\NazwaUżytkownika\VCMI. Tym niemniej lokalizacja w folderze GŁÓWNYM Mods też powinna być odpowiednia.

TopFunny525 PW
2 lipca 2014, 14:48
Dzięki, wszystko jest ok, wykrywa, tylko mały problem error wyskakuje :

Error Time:
Mods/Karma/Mod is not a valid .JSON File

Coś musiałem spieprzyć podczas zapisywania tego pliku.

Kammer PW
2 lipca 2014, 15:37
A potem jest linijka o niezgodności z UTF-8? Też tak mam z Vori, ale nie wpływa to na działanie moda. Nie wiem, od czego to zależy.

TopFunny525 PW
2 lipca 2014, 15:46
Nie tej linijki nie mam, po prostu vcmi się nie odpala i tyle.

Kammer PW
2 lipca 2014, 15:56
Sprawdź, czy pozamykałeś wszystkie nawiasy i dałeś tam, gdzie trzeba średniki.

TopFunny525 PW
2 lipca 2014, 16:13
Plik mod już zaakceptowało, muszę sprawdzić, bo coś jest nie tak z plikiem karma.json w configs. Wydaje się, że gra nie zaakceptowała tego pliku. Coś musiałem poprzekręcać ze średnikami i nawiasami. Zaraz sprawdzę i dam znać

EDIT : Dzięki małej pomocy Kammera, dowiedziałem się co spieprzyłem i poprawiliśmy to. Problem solved, Pozdrawiam.

avatar PW
2 lipca 2014, 21:51
Nie problem solved, tylko napisz co powodowało błąd i jak się go naprawia. Dla potomności.

Kammer PW
2 lipca 2014, 22:00
Zaczynanie nazw od wielkiej litery, zła nazwa zaklęcia i entery w fabule. :P

TopFunny525 PW
3 lipca 2014, 00:26
To tak w skrocie mowiac :P. pierwszy raz sie bawilem z tworzeniem czegokolwiek do vcmi so... Wyszlo jak wyszlo :P. I z gory przepraszam za bledy, pisze z urzadzenia nie posiadajacego polskiej klawiatury. Postaram sie te bledy poprawic jak tylko uzyskam dostep do komputera. Pozdrawiam
strona: 1 - 2 - 3 ... 57 - 58 - 59 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel