Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
9 stycznia 2014, 09:23
Link poprawiony.

mitlandy PW
9 stycznia 2014, 16:04
Alternatywne jednostki bosko:D I działające kampanie cudo.

Shin0bi PW
9 stycznia 2014, 16:16
Warmongerze, zanim pobiorę mógłbyś mi powiedzieć co oznacza poprawione AI? Czy jest ono poprawione względem poprzednich wersji VCMI (czyli bardzo głupiego AI :P), czy też jest może już na poziomie AI z SoD?

Warmonger PW
9 stycznia 2014, 17:20
AI nie nauczyło się niczego nowego. Może za to rozważać wiele alternatywnych rozwiązań, nie gubi się i jest bardziej konsekwentne. Pomijając już liczne błędy, które zostały naprawione.

Trith PW
9 stycznia 2014, 19:15
Najnowsza wersja VCMI instalowana na folder H3 z Erą. Launcher się nie chce włączyć, brakuje plików msvcp110.dll oraz msvcr110.dll.
Pliki wzięte z poprzedniej wersji rozwiązują problem.

Herakliusz PW
9 stycznia 2014, 19:50
Siemka :D
Bardzo fajny projekt, ale dopiero co się w nim odnajduje.
Wersja 0,94b nie działa :/
Wyskakuje błąd : "Assertion failed: type == DATA_STRUCT, file JsonMode.cpp, line 260"
Nie znam się na tym.
Pomożecie mi?

Warmonger PW
9 stycznia 2014, 19:53
Wszystkie mody są wyłączone?

Herakliusz PW
9 stycznia 2014, 19:54
Już sprawdzam :)

Wyłączyłem i dalej ten sam błąd :(

Już chyba wiem w czym problem.
Ustawienia z vcmi_launcher nie zapisują się, no i mody dalej działają.
Nie mogę też przez launchera włączyć VCMI.
Jakieś rady?

HobbitHobbitNa przyszłość: unikamy pisania wielu postów pod rząd.

Warmonger PW
9 stycznia 2014, 21:41
Zainstaluj całość poprawnie, tj. wypakuj VCMI do folderu H3 bez dodatkowych kombinacji.

Herakliusz PW
9 stycznia 2014, 21:54
Ok działa :)
Tylko nie rozumiem o co chodzi z tymi jednostkami alternatywnymi, bo u mnie nie ma żadnej różnicy :/

AmiDaDeer PW
9 stycznia 2014, 21:57
Różnicy nie będzie, dopóki nie będzie modów. :P VCMI wspiera alternatywne jednostki, a nie dodaje.

Herakliusz PW
9 stycznia 2014, 21:58
Ok dzięki za wszystko ;)
Przepraszam, że sprawiałem problem :)

Pointer PW
10 stycznia 2014, 10:20
Mam pytanie natury technicznej do modów dodających jednostki, a konkretnie o nowe umiejętności dla jednostek. Czy na obecną chwilę jest w VCMI możliwość dodania jednostce zdolność typu "podatnik"? Chodzi o tą właściwość którą mają chłopi w h5, czyli dawanie 1 szt. złota dziennie za każdą posiadaną w armii jednostkę danego typu.

witchking PW
10 stycznia 2014, 23:56
Testowałem nowe umiejętności i zapowiadają się świetnie. Niestety jest mały problem, alternatywne stworzenia nie zwiększają swej liczby na początku kolejnego tygodnia. Innymi słowy ich przyrost nie działa.

Kuririn PW
11 stycznia 2014, 09:01
@Pointer - nie ma.

Witchking - podeślij mi te pliczki "json", możne nie takie diabeł straszny :P

Altair PW
11 stycznia 2014, 09:10
Pointer:
Mam pytanie natury technicznej do modów dodających jednostki, a konkretnie o nowe umiejętności dla jednostek. Czy na obecną chwilę jest w VCMI możliwość dodania jednostce zdolność typu "podatnik"? Chodzi o tą właściwość którą mają chłopi w h5, czyli dawanie 1 szt. złota dziennie za każdą posiadaną w armii jednostkę danego typu.

Tutaj właśnie przydałyby się skrypty. Nie da rady wszystkiego upchnąć w pliki konfiguracyjne.

Pointer PW
11 stycznia 2014, 09:53
Hmm, szkoda. Ale czy sie nie myle, czy tez Krysztalowy Smok w oryginalnym h3 daje 1 krysztal dziennie? Jesli tak to znaczy ze da sie to zrobic bez skryptow. Pozostaje tylko kwestia czy jest to az tak gleboko ukryte w kodzie, ze nie da sie tego odtworzyc?

Warmonger PW
11 stycznia 2014, 10:03
Pointer dobrze kombinuje, tak właśnie planuję to rozwiązać. Jest jeszcze kilka umiejętności i pomysłów na usprawnienie systemu bonusów, które warto dorobić.

W sprawie skryptów nic się nie zmieniło - zanim się pojawią, cały silnik musi być gotowy i dopracowany. Zobaczymy, jak projekt rozwinie się w ciągu najbliższych miesięcy.

michalsl PW
11 stycznia 2014, 11:31
Skąd można pobrać najnowszą / jakąkolwiek - ale działającą wersję z wersją Complete ? Przy próbie uruchomienia clienta, komputer zamiera i pomaga mu tylko twardy reset :D

witchking PW
11 stycznia 2014, 11:39
Najnowsza wersja:
http://download.vcmi.eu/vcmi_094b.7z

@Kuririn mod na alternatywy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/22372764/vcmi/mods/townTests.zip

To ten plik zrobiony przez Ivana i tu też pojawia się ten błąd
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel