Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 37 - 38 - 39 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
22 października 2013, 07:24
WoG (przynajmniej pliki związane z VCMI) znajdują się w paczce. Zapewno dałoby się wrzucić na serwer wszystkie pliki WoGa, ale ja się tego nie podejmuję.

Grizzly PW
25 października 2013, 19:12
1.a wiec pare dni temu postanowilem sie wziac za modowanie heroes 3. Na sam początek chciałem zamienic pegasa z bastionu na druida, zrobilem pliki def druida i jego ulepszenia. wpakowałem je do H3bitmap, pozniej zedytowalem CRTAITS.
pozmienialem co nie co oraz parametry ze jednostka nie jest latajaca tylko strzelajaca i rzuca czar group spell oraz inne. po uruchomieniu herosłów wszystko dzialalo po za ustawieniami parametrów.(przeczytałem na forum ze w heroes 3 complete nie da sie tego zrobić).


2.Ściagnelem VCMI, żeby sprawdzic czy za pomocą jego bedzie to działalo. pliki zostaly jak byly wpakowane, wszystko dzialało do pierwszej bitwy tą jednostką.
nastąpil crash. znalazłem plik w configu odpowiadający za jednostki w bastonie.
zmodyfikowalem ponownie jednostke i ulepszenie w pliku.Crash znowu jak podchodziłem do 1 bitwy.

teraz pytanie do wszystkich. jest mozliwe ze moglem coś pomieszać lub na VCMI inaczej sie podmienia jednostke???.
(VCMI bylo istalowane na czyste heroes 3 complete)
jezeli taka sytuacja pojawiła sie wczesniej w watkach na forum to przepraszam za offtop.

3.przed chwila próbowałem zmodowac jednostke tworzac pliki w foldrze ze swoim modem w folderze mods i podobny efekt. wiec sam juz nie wiem co jest nie tak
(wszystko dzialalo animacje, zmiany statow itp. dopoki nie przestawilem umietnosci opcjonalynch jednostki (pierwotnie pegaz) na shooter.(modowałem wcześniej pare gier, ale za heroes pierwszy raz się zabieram

Pointer PW
25 października 2013, 23:54
Moze zamiast podmieniac jednostke dodaj po prostu druida jako nowa jednostke w VCMI i podstaw go za pegaza do rampartu? Pegaz zostanie wtedy jako neutral, jak sie nie myle. Powinno zadzialac.

Warmonger PW
26 października 2013, 07:36
Oczywiście, że podmienia się inaczej. Nie trzeba niczego rozpakowywać ani grzebać w plikach oryginalnej gry. Pointer dobrze mówi.

Kuririn PW
29 października 2013, 15:28
Taki mini mod ze stworami (większość to smoki).

explay PW
29 października 2013, 16:40
Witam
Czy jest w planach wydanie jakiejś wersji VCMI na androida, albo IOSa?

jarojj10 PW
30 października 2013, 14:40
Hej Kurin, co ten twój minimod daje bo nie chce mi się grzebać specjalnie w plikach by się tego dowiedzieć? :P

TopFunny525 PW
30 października 2013, 19:02
Cytat:
Czy jest w planach wydanie jakiejś wersji VCMI na androida, albo IOSa?

Sam byłem ciekaw i szukałem nawet na forach dotyczących Urządzeń appla i z tego co wiem kiedyś był Heroes II i III na Urządzenia z IOS.
Ale jak się później okazało, coś było nie tak i usunięto wszelakie ślady odnośnie heroesów na IOS. Aczkolwiek z tego co wiem jest VCMI/Heroes III/Heroes II na Androidy : Link

Ale nie wiem czy zadziała, sam nie testowałem. Możesz spróbować

Pozdrawiam

Warmonger PW
30 października 2013, 19:08
Kłamstwa, same kłamstwa!

Nie ma działającego portu na Androida i nikt nad nim nie pracuje.
Niestety, od dwóch lat średnio co tydzień znajdzie się użytkownik, który z tego powodu nas nachodzi o molestuje. Tym razem także w Grocie ><

Wersja na OS X i inne systemy operacyjne istnieją i są dostępne do pobrania lub samodzielnej instalacji. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy spojrzeć na news na stronie głównej.

Port IOS nie jest niestety łatwy w realizacji.

explay PW
30 października 2013, 19:20
TopFunny525:
Aczkolwiek z tego co wiem jest VCMI/Heroes III/Heroes II na Androidy : Link

O tej wersji wiedziałem, ale nie jest zbyt grywalna. Brakuje AI, oraz wyłącza się po próbie rozpoczęcia nowej tury.

Warmonger:
Port IOS nie jest niestety łatwy w realizacji.

Ten port nie jest aż tak konieczny, zdecydowanie więcej ludzi posiada telefony z androidem.

Więc z tego co widzę na androidową wersję póki co nie należy liczyć?

TopFunny525 PW
30 października 2013, 19:23
Warmorger:
Kłamstwa, same kłamstwa!

Nie ma działającego portu na Androida i nikt nad nim nie pracuje.
Niestety, od dwóch lat średnio co tydzień znajdzie się użytkownik, który z tego powodu nas nachodzi o molestuje. Tym razem także w Grocie ><

Well znalazłem kiedyś kilka stron poświęconych tego, że ktoś zrobił wersję VCMI pod Androida. M.in.: tu. Lecz czytając dalej na stronie głównej VCMI, było napisane, że autorzy główni VCMI tej wersji nie wspierają, nie wspierają jej naprawy i nie chcą aby spamiono na stronie poświęconej VCMI.

To raczej tyle. Pozdrawiam

Fandor PW
3 listopada 2013, 16:24
Stworzenie VCMI na android to głupota :P lepiej udoskonalać wersje na windows może z czasem na linux. Nad androidem można pomysleć gdy mod będzie gotowy (czyt. przestanie być rozwijana platforma tylko będą wychodziły mniejsze modyfikacje) ale jak dla mnie to i tak strata czasu twórców - komputer ma chyba teraz każdy a telefon z androidem nie koniecznie.

voncur PW
3 listopada 2013, 21:32
Racja, jest jeszcze 1% z Windows RT i mniej niż 1% z brandowym softem.
fandor510 czy ty w ogóle rozumiesz co piszesz? I gdzie?
https://docs.google.com/a/technologizer.com/spreadsheet/oimg?key=0Apds7ufAnNw5dHhod1VMZDNGOWgtQVBLNmJ5M1ZwclE&oid=11&zx=1ivzhujks94p

HobbitHobbitNie wiem o czym Ty mówisz, ale radziłbym się powstrzymywać przed tego typu odzywkami. To nie pierwszy raz gdy atakujesz innych za własną opinię, więc prosiłbym o więcej szacunku do rozmówcy.

The Doom PW
3 listopada 2013, 21:46
voncur:
fandor510 czy ty w ogóle rozumiesz co piszesz? I gdzie?
Nie tak aroganckim tonem, proszę. Obawiam się, że to raczej Ty, drogi Kolego, nie czytasz ze zrozumieniem. Wierzę, że Fandor w swym poście porównywał komputery z wgranym Windowsem/Linuxem i telefony z Androidem, a nie telefony z Androidem i telefony z, jak piszesz, „Windowsem RT”, czy też tym, co określasz mianem „brandowego softu”. No… I następnym razem nie trzeba od razu rzucać wykresami i zarzucać drugiej stronie „niewiedzy”, tylko przeczytać jeszcze raz.

Wracając do tematu rozmowy – wierzę, że o tworzeniu wersji VCMI na Androida winno się myśleć wtedy, gdy ta, która tworzona jest teraz, będzie skończona, żeby nie zaczynać iks projektów naraz, a potem się nie wyrabiać. Mnie działający, porządny produkt w wersji 1.0 na Windowsa w pełni wystarczy ^^

Acid Dragon PW
4 listopada 2013, 00:55
Co do "wojen telefonów", to sprawdźmy te wykresy i doniesienia na mniej globalnej skali (i przy okazji pozbądźmy się offtopu) - zapraszam do tematu o telefonach i ich systemach.

witchking PW
9 listopada 2013, 14:22
Wzbogaciłem VCMI o kilka ekranów ładowania:
https://www.dropbox.com/s/hv0nbsqlr1adj7x/new-menu.rar

Edit: Nadmienię jeszcze, że nie wszystkie ekrany ładowania dodałem ja;) Wzbogaciłem tylko mod z nimi (który można ściągnąć z lauchera) o kilka dodatkowych.

explay PW
9 listopada 2013, 14:36
witchking, jak dla mnie są swietne.

witchking PW
9 listopada 2013, 16:18
Naszło mnie na spamowanie modami;p

https://www.dropbox.com/s/r3e3nfyh1bkjpo5/new-creatures.rar

Trzy nowe potwory. Za jakiś czas rozbuduje moda. Jeśli ktoś miałby ochotę dorobić portrety i dźwięki to było by super.

rtx PW
9 listopada 2013, 16:30
Mieczyk niezbyt mi się podoba, za to ten rzygokomin ma świetnego defa.
Nie testowałem w grze, bo ostatnio 'mam fazę' bardziej na hote, aniżeli cokolwiek innego.

Warmonger PW
9 listopada 2013, 17:02
Ok, warto tylko zmienić opis moda, bo jest zaczerpnięty skądinąd :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 37 - 38 - 39 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel