Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
14 września 2013, 08:22
Voncur, sciągnąłeś ponownie uszkodzone archiwa?

voncur PW
14 września 2013, 10:24
Fakt, nie wywaliłem folderu mods.
Szkoda że gra po paru turach zwalnia tak, że tylko wyłaczenie gry i wczytanie save ratuje sytuacje(mapka arogancja).
No i AI leży i klęczy.
Pewnie nie na temat, ale w miesie cove znikło działo, a pojawiła się balista.

To tyle z płaczu xD

Grać się już da, daje frajde, czuć straszny niedosyt :PP

AmiDaDeer PW
14 września 2013, 15:00
voncur:
Pewnie nie na temat, ale w miesie cove znikło działo, a pojawiła się balista.
Bo VCMI (jeszcze?) nie obsługuje nowych machin wojennych.

voncur PW
16 września 2013, 19:58
Z polsatu jesteś?
Czemu na poprzednim bulidzie miałem działo?
A w tym (93ETC) nie ma?
Raczej coś z paczką z respository jest coś nie tak.
No chyba że VCMI zostało nerdniete i dlatego inne miasta nie działają.

AmiDaDeer PW
16 września 2013, 20:07
Nie jestem pewien o czym właściwie do mnie mówisz :P, ale u mnie działa nigdy nie było. Czy ktoś inny może potwierdzić występowanie działa w poprzednich wersjach voncura?

Acid DragonAcid DragonJak dobrze. Myślałem, że tylko ja nie rozumiem tego przedziwnego zlepku ponglishowo-slangowego... No ale chyba "jestem z polsatu" :P.

Warmonger PW
16 września 2013, 20:34
Działa nigdy w VCMI nie było. Zdecydowanie.

Pointer PW
19 września 2013, 10:18
Ok, Launcher działa. Natomiast mam pytanie odnośnie modów... Czy żeby w grze pojawiło się ponownie (już po raz trzeci albo czwarty, zgubiłem już rachubę) Preserve i Grove, znów muszę przerabiać te mody żeby były kompatybilne? Poza tym czemu Cove jest w wersji angielskiej lub rosyjskiej tylko? Co zrobić, żeby VCMI 0.93c z Launcherem obsługiwało wszystkie miasta dostosowane do VCMI 0.93?

P.S. I skąd właściwie pobierane są mody do instalacji przy odpalaniu launchera?

Warmonger PW
19 września 2013, 10:54
Obawiam się, że Grove i Preserve nigdy nie były kompatybilne z VCMI 0.93 - czyli zgodnie z tymi wytycznymi. Przypominałem o tym kilkukrotnie :P Po prostu wersja 0.93 akceptowała mody z 0.92. Teraz jednak, gdy jest Manager i wszystkie zależności między modami są wykrywane automatycznie, każde miasto musi być jednym modem.
Obiecuję, że to już koniec zmian ;)

EDIT: Bredzę. Grove 1.0 PL, które mam, jest zorganizowane poprawnie, ale niektóre pola maja nieodpowiedni format. Wszystkie umiejętności stworzeń powinny być nazwane.

Mody są pobierane z naszego serwera. Jeśli ktoś ma ochotę, może założyć swój własny. Chwilowo mody muszą być wgrywane ręcznie przez administratora, ale zapewne pojawi się jakiś serwer FTP dostępny dla wybranych.

Kuririn PW
19 września 2013, 12:34
@Pointer postaram się pomóc z tym Gajem :D

Reldi PW
21 września 2013, 18:30
Witam,
mam problem z VCMI a dokładniej z uruchomieniem go na komputerze brata. Próbowałem najpierw zainstalować wszystko jak należy, jednak nie działało po skopiowaniu plików z mojego laptopa(na którym VCMI działa) nadal nie udało mi się nic uruchomić.
Komputer dość stary z win xp, ale HoMM3 działa bez problemu a w przypadku VCMI launcher wyskakuje błąd "aplikacja nie została poprawnie zainicjowana 0xc0000001d". A w przypadku clienta po prostu pojawia się okienko czy wysłać błąd(żadne pliki z logami nie są tworzone).

Nie wiem czy to błąd VCMI czy po prostu ja nie czegoś nie wiem, jeśli ktoś umie pomóc to dzięki z góry jeśli nie to mój brat nie będzie mógł wypróbować VCMI :)

Warmonger PW
29 września 2013, 06:48
Wersja 0.93d! Jeszcze więcej poprawek, zwłaszcza dotyczących błędów AI.

Warmonger PW
30 września 2013, 06:57
Zapomnijcie o poprzedniej wersji, zawierała krytyczny błąd. Oto poprawiona 0.93e.

AmiDaDeer PW
1 października 2013, 17:55
Najnowsza wersja VCMI u mnie z jakiegoś powodu nie chce się odpalić.

Warmonger PW
1 października 2013, 18:43
Logi sugerują brakujący plik. Czy rozpakowałeś grę do starego folderu, czy na czystą instalację?
Tak BTW, błędy zgłaszaj na Mantis.

AmiDaDeer PW
1 października 2013, 20:29
Stary folder. Podejrzewałem że coś może być z nim nie tak, ale nie mam akurat możliwości zainstalowania gry na nowo... No cóż, dzięki za odpowiedź, jeśli błąd będzie później się powtarzał to dam znać.

Bladside PW
2 października 2013, 22:29
Witam mam problem a mianowicie zainstalowalem soda, wkleilem najnowsza wersje vcmi i zainstalowalem woga. . Jak zrobic zeby grac z opjami vcmi i wog ? . wl vcmi i nie ma opcji wogowskich..posze o pomoc.

Pointer PW
2 października 2013, 22:35
Bladside, czytaj chociaz pobieznie wczesniejsze posty... W VCMI nie ma obecnie wyboru opcji wogowskich. Musimy poczekac na wersje kompatybilna ze skryptami ERM. Na razie sa dostepne jedynie bardzo nieliczne opcje wogowskie, takie jak komanderowie (ale i to na dosc ograniczonych zasadach) i jednostki z WoGa. Na reszte trzeba poczekac.

Bladside PW
2 października 2013, 22:51
ok dzieki.

Kuririn PW
13 października 2013, 11:53
Pozwoliłem sobie przepisać umiejętności stworom z WoGa. Niestety są jeszcze braki ale większość już jest :)

voncur PW
21 października 2013, 23:27
Usunąłem z lunchera WoGa :/
Możecie dodać WoG do repozytorium?
strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel