Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
17 lipca 2013, 21:49
Wszelkie braki w modach nalezy kierować do autorów modów, na przykład w tym temacie. Tym bardziej, że problem ze strzelaniem został już naprawiony, o ile pamiętam.

edeksumo PW
18 lipca 2013, 20:14
Witam mam pytanie czy jest jakaś możliwość uruchomienia VCMI bez tego okna konsolowego w tle? Bo z powodu pewnego syfu na kompie aplikacje konsolowe powodują restart kompa.

Warmonger PW
18 lipca 2013, 20:26
Nie ma, program konsoli jest kluczowym elementem silnika.

Radzę czym prędzej przeinstalować system, lepiej na tym wyjdziesz.

Hayven PW
30 lipca 2013, 08:04
Choć informacje zawarte w tym newsie (2-gi akapit) są, rzecz jasna, primaaprilisowym żartem twórców WoG-a, to czy w finalnej wersji VCMI takie 'ficzery' będą możliwe? :>

Shreem PW
8 sierpnia 2013, 10:21
Mam kilka poważnych problemów z VCMI.

1) Strażnicy graniczni po wykonaniu zadania nie znikają z mapy blokując nadal przejście.
2) Nie mogę odpalić większości scenariuszy, gra po prostu wychodzi do windowsa i mam info o crashu VCMI oraz o tym, że więcej info umieszczono w pliku z crashami.
3) Nie mogę wczytać zapisanej gry ponieważ od razu występuje ten sam crash (tak mi się wydaje) co powyżej.

Jak temu zaradzić?

PS: VCMI mam zainstalowane na anglojęzycznej wersji Complete, system, który posiadam to Win Vista Home Premium SP 2 ze wszystkimi aktualizacjami. Gra ogólnie chodzi bardzo dobrze poza kilkoma denerwującymi crashami, które pojawiają się z reguły po 2-3 miesiącach w grze.

PS2: Wie ktoś może jak wgrać do VCMI polskie czcionki? Niektóre opisy map zawierają polskie znaki przez co widzę jedynie denerwujące krzaczki, których trzeba się domyślać.

Irhak PW
8 sierpnia 2013, 10:23
Spróbuj zainstalować polskie czcionki od WoGa :P

Hayven PW
8 sierpnia 2013, 10:29
1), 2), 3) - te problemy są podobno znane twórcom i będą naprawiane w przyszłych wersjach VCMI.

Warmonger PW
8 sierpnia 2013, 10:56
Cytat:
2) Nie mogę odpalić większości scenariuszy, gra po prostu wychodzi do windowsa i mam info o crashu VCMI oraz o tym, że więcej info umieszczono w pliku z crashami.
Ten problem może być powodowany przez mody z nowymi miastami, z pewnością ostatnia wersja Forge powoduje crashe. Szanse uruchomienia gry są większe na mniejszych mapach.

Przypominam też, że odpowiednim miejscem do zgłaszania błędów (tudzież sprawdzania postępu prac nad nimi) jest bugtracker.

Fandor PW
8 sierpnia 2013, 19:38
Z tego co ja sprawdziłem, jeżeli wrzuca się nowe miasto, nie powinno się wczytywać zapisów z czasów jak się go nie miało, ale z tym jest różnie, natomiast jeżeli się usuwa miasto to już nie można usunąć zapisu gdyż się crashuje ze względu na brak jednostek i innych które dodawało dane miasto.
Odnośnie tego mam pytanie, jest jakaś możliwość usunięcia stanów zapisu? A jeżeli nie to będzie możliwość wprowadzenia jakiegoś folderu z zapisami do swobodnego ich usuwania?

Kalt PW
8 sierpnia 2013, 20:19
Mam jeszcze takie pytanie, czy te nowe miasta będą mogły być kiedyś dostępne w Edytorze Map?

Warmonger PW
8 sierpnia 2013, 20:42
Cytat:
Z tego co ja sprawdziłem, jeżeli wrzuca się nowe miasto, nie powinno się wczytywać zapisów z czasów jak się go nie miało, ale z tym jest różnie
Powinno działać. Cała informacja o miastach (i innych modach) jest zapisywana w stanie gry.
Cytat:
atomiast jeżeli się usuwa miasto to już nie można usunąć zapisu gdyż się crashuje ze względu na brak jednostek i innych które dodawało dane miasto.
Gra na pewno nie będzie działać, jeśli mod został usunięty - brakujące defy spowodują crash.

Inna sprawa, że mody można włączyć i wyłączyć w pliku modSettings.json. Nie należy usuwać używanych modów ręcznie. W przyszłej wersji powinien być dostępny menedżer modów, który pozwoli to usprawnić.

Cytat:
Odnośnie tego mam pytanie, jest jakaś możliwość usunięcia stanów zapisu?
Wchodzisz do folderu Games\ i usuwasz.

Cytat:
czy te nowe miasta będą mogły być kiedyś dostępne w Edytorze Map?
Jeśli edytor się kiedyś pojawi, to będzie oczywiście obsługiwał nowe miasta.

J. M. Sower PW
9 sierpnia 2013, 09:37
Warmonger, mam małe pytanie (nie chciało mi się szukać na stronie VCMI). Czy są jakieś plany, co do możliwości używania w VCMI takich formatów jak GIF, AVI, czy WMV? Generalnie, chodzi mi o to, czy będzie można takich formatów używać np. w menu głównym jako ozdobników, lub jako zastępczy format dla SMK i BIK.

Swoją drogą, to animacje GIF, można by użyć jako budynków w ekranie miasta. jest taki program pozwalający na łatwe konwertowanie PNG na GIF, bez utraty jakości.

Warmonger PW
9 sierpnia 2013, 10:19
Tu jest coś o wspieranych przez VCMI formatach. O gifach nikt nie wspominał, ale raczej nie będziemy mieli nic przeciwko, jeśli ktoś zechce napisać ich obsługę ;)

Pointer PW
14 sierpnia 2013, 16:19
http://speedy.sh/rw7Vz/Grove-v.1.0-PL.rar

Nareszcie się zmobilizowałem i zrobiłem. Powyżej Gaj, po polsku, w wersji pod VCMI 0.93. Do tego dorzucam Cove po polsku z poprawionymi ikonami fortu i hallu przy wyborze miasta i później w grze (chyba że to tylko u mnie się nie wyświetlały, to olejcie poniższy link :P )

http://speedy.sh/FNDfe/Cove-PL-poprawione-ikony.rar

jarojj10 PW
14 sierpnia 2013, 18:59
W Grove wciąż jest u mnie problem z przesunięciem niektórych budynków (Strażnica, Nocny Krąg); Filary Magii i Ołtarz Przyzwań są jakby zamienione (buduje jedno pojawia się drugie); występuje problem z portretami stworzeń i tak przy włączonym WOGu stworzenia Grove mają portrety stworzeń dodanych przez WOG, a przy wyłączonym niektóre stworzenia nie mają ich wcale (Księżycowi Łowcy i Zabójcy oraz Satyry).
W Przystani brak problemów. Dzięki :P

Pointer PW
14 sierpnia 2013, 19:48
Dobra... Głupie pytanie w takim razie, chociaż podobno nie ma głupich pytań... Jak włączyć WoGa w VCMI 0.93??? U mnie też te 3 jednostki nie mają portretów, ale nie mam też komanderów... Wnioskuję, że mój WoG jest wyłączony, ale po przejrzeniu plików nie znalazłem nigdzie "false" w żadnym z nich w kwestii działania jakiegokolwiek moda, natomiast opcje wogowskie, za wyjątkiem mithrilu mam ustawione jako "true" (mam na myśli stack experience, stack artifacts, commander). Czegoś mi brakuje?

P.S. Na VCMI 0.92 nie miałem takiego problemu, dlatego mnie to teraz zaskoczyło...

jarojj10 PW
14 sierpnia 2013, 21:20
W pliku modSettings.json możesz włączyć lub wyłączyć całego WOGa :P

Warmonger PW
14 sierpnia 2013, 22:20
Pytanie, czy masz zainstalowanego woga w tym folderze?

Jeśli tak jest, to można go włączyć lub wyłączyć w pliku modSettings.json. Powinna tam być opcja "wog".

Shreem PW
16 sierpnia 2013, 15:06
Zrobiłem sobie kopię zapasową folderu Heroes III Complete razem z VCMI, na której to wywaliłem wszystkie mody do VCMI i zainstalowałem mody na ERĘ. Gra jak najbardziej działa jednak pojawiają mi się pozostałości po VCMI, co nieraz skutkuje crashem gry. Stąd moje pytanie jak usunąć VCMI?

Warmonger PW
16 sierpnia 2013, 16:27
O jakie konkretnie "pozostałości" chodzi? VCMI nie modyfikuje żadnych oryginalnych plików i korzysta z własnych, więc ERA powinna je zwyczajnie zignorować.

Na chwilę obecną nie ma sposobu na automatyczną deinstalację VCMI.
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel