Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 128 - 129 - 130

marek11 PW
2 czerwca 2013, 13:27
Zainstalowałem ale nie wiem czemu nie działają mody.
W głownym katalogu z grą mam folder mods. Tam należy je wypakować?
(w poczatkowych opcjach nie moge wybrać nowego miasta)
i jak zagrać na pełnym ekranie?

Nemomon PW
2 czerwca 2013, 13:40
A taka mała sugestia-pytanie. Zainstalowałem 0.92 (które mi się co i raz krzaczyło i wywalało do Windy), potem chciałem zainstalować 0.93 i zainstalowałem na 0.92. Co prawda było pisało gdzieś, iż żeby "zainstalować" 0.93, trzeba "wyinstalować" 0.92, tyle że 0.92 wprowadza masę plików do głównego katalogu z grą i trudno jest stwierdzić, które pliki należą do SoDa/WoGa, a które do VCMI.

I teraz sugestia, nie dałoby się zrobić tak, by wszystkie pliki VCMI instalowały się do oddzielnego folderu, także jak chcemy aktualizować wersję to usuwamy jedynie jeden folder zamiast biegać po katalogach i szukać VCMI folderów?

Dodam, iż teraz CVMI w ogóle nie chce mi się uruchomić.

Mirek PW
2 czerwca 2013, 14:00
Nie wiem czy mogę lecz

CovePL.rar na chomikuj

http://chomikuj.pl/konickikonicki/Dokumenty

ABRAM PW
2 czerwca 2013, 14:08
Mi niestety VCMI 0.93 nie działa na czystym Sodzie Złotej Edycji. Próbowałem parę razy instalować na nowo ale to nie pomaga :(

Lord Xeen PW
2 czerwca 2013, 14:09
Bardzo mi przykro. ;( Ale opisz bardziej ten bug.

ABRAM PW
2 czerwca 2013, 14:15
Dziwne ściągnąłem VCMI z ich forum i chyba była to jakaś stara wersja bo jak ściągnąłem z ich strony głównej zaczęło działać :)

Zibi17k PW
2 czerwca 2013, 14:19
A co do instalacji VCMI na czystej wersji SoD jak zainstalować WOG/ERA jako mod?
Normalnie instalujemy WOG/ERA?

Jeśli chodzi o mody na 0.93 działają wszystkie prócz:
Grove
Natomiast Cove pl, i Preserve wymaga lekkich poprawek (ale działają ;) )

@Warmonger
Możesz mi przybliżyć na czym dokładnie polega mod Unlucky ones?

Shreem PW
2 czerwca 2013, 14:39
Ściągnąłem sobie VCMI ze strony głównej, ściągnąłem sobie te mody, które były podane, że mają działać. Wypakowałem je do katalogu Mods znajdującego się w głównym katalogu z grą, odpaliłem mod managera i pozmieniałem, aby te moje mody były "enabled" i z tego co się orientuję to tylko Grove mi działa.
Co robię nie tak? Jaka powinna być kolejność wgrywania modów? Czy poszczególne mody powinny być w jednym folderze (chodzi mi tu np. o Cove, które ma kilka folderów typu creatures, heroes, etc.), czy powinny być wgrane tak jak są spakowane w rarze?

Zibi17k PW
2 czerwca 2013, 14:51
Grove nie działa na 0.93 (pisałem wyżej ;p)

Wgrywasz wszystko osobno dla przykładu każde miasto składa się z 3 folderów (jakby 3 modów) town, creature i heroes

Warmonger PW
2 czerwca 2013, 15:14
Cytat:
odpaliłem mod managera i pozmieniałem, aby te moje mody były "enabled

W VCMI nie ma żadnego "Mod Managera". Mod manager jest częścią Ery, zupełnie oddzielnego projektu.

Zamiast tyle kombinować, wystarczy przeczytać instrukcję instalacji na wiki. Należy po prostu umieścić mody w odpowiednim folderze i wszystko będzie działać.

Swoją drogą, kiedy wreszcie autorzy modów nauczą się je tak pakować, żeby po wypakowaniu od razu były w dobrym folderze? :P

Cytat:
Grove nie działa na 0.93 (pisałem wyżej ;p)
U mnie działa cały czas.

Zibi17k PW
2 czerwca 2013, 15:25
@up
Przyznaję działa Grove, ale wywala Forge i Preserve (Cove zapomniałem looknąc ;p)

shady1989 PW
2 czerwca 2013, 15:31
Mi nie działa Preserve i Grove:(

Zibi17k PW
2 czerwca 2013, 15:43
Preserve działa
http://www.speedyshare.com/pu78X/preserve-2.0b.rar

Mirek PW
2 czerwca 2013, 19:06
Zainstalowałem (Znaczy wypakowałem) VCMI 0.93 do oryginalnego Heroesa (złota edycja) i niestety, nie działa.Gra wyłącza się przy wybraniu mapy gdy chce wejść do gry ;(

Zibi17k PW
2 czerwca 2013, 21:02
@up
Czasami mi też się tak zwiesi proponuję usunąć pliki logów:
VCMI_Client_log.txt oraz VCMI_Server_log.txt
Mi pomaga ;)

Mirek PW
2 czerwca 2013, 21:40
Nie pomogło :(

Nie problem jest z moją płytką - gdy instaluje pokazuje mi że brakuje plików

Shreem PW
2 czerwca 2013, 21:54
To jeszcze proszę o wytłumaczenie mi dlaczego nie mogę odpalić gry gdy wgrywam Forge i Preserve, od razu wyskakuje błąd exe.

P.S. Mi również nie działa Grove na VCMI 0.93

Kastore PW
2 czerwca 2013, 22:05
Shreem:
To jeszcze proszę o wytłumaczenie mi dlaczego nie mogę odpalić gry gdy wgrywam Forge i Preserve, od razu wyskakuje błąd exe.
Te miasta nie są ze sobą kompatybilne.

Zibi17k PW
2 czerwca 2013, 22:10
@up
są kompatybilne
A masz najnowsze wersje tych miast pod 0.93 (0.92b)?
http://www.speedyshare.com/pu78X/preserve-2.0b.rar
http://www.speedyshare.com/kf5r3/forge-0.5-b.rar

Kastore PW
2 czerwca 2013, 22:19
Zibi17k:
są kompatybilne
W takim razie mam ten sam problem co Shreem. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel