Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107 ... 128 - 129 - 130

Dydzio PW
19 lipca 2017, 22:00
PS. Też nie widze żadnej różnicy, a daltonistą nie jestem :D

Kammer PW
19 lipca 2017, 22:06
Jeszcze ja!

Jakby mi Drwal łopatologicznie nie wyjaśnił, w czym tkwi problem, tobym tego w ogóle nie zauważył.

Alistair PW
19 lipca 2017, 22:17
Przyjrzyjcie się bliżej obrazkom, na drugim jest więcej czerni, na ogonie i szczypcach. Zgadzam się za to, że bez tej czerni pierwszy obrazek nie wygląda źle.

Godzilla PW
19 lipca 2017, 22:20
Ja widzę różnicę, jeden jest bardziej szarowaty(?)od drugiego.

Drwal PW
19 lipca 2017, 22:45
Na skorpionie aż tak tego nie widać (chociaż i tak jest dużo gorzej), zobaczcie na mojej Gorgonie:
(Lewo to VCMI, prawo oryginał)



No i na deser miniaturka:



Dalej uważacie, że nie ma czym się przejmować? ;P

Nephretes PW
19 lipca 2017, 22:47
Czy serio nikt nie widzi, że ogon i szczypce prześwitują? To nie jest mała różnica, szczególnie widać to przy animacji



Macie wersję gif dla porównania, wraz z ostatnim dziełem Kuririna. Czarne elementy prześwitują. To co zamiast widzicie zamiast czerni to tło bitwy. To samo dzieje się na mapie przygody z naszym obiektem. Sorry, ale jeśli tylko ja to widzę, to może powinniśmy byli zostać przy sklejkach WoGa.

DrwalDrwalJa też widzę i też płaczę, patrz mój post wyżej. :)


Dydzio PW
19 lipca 2017, 22:56
Aha... czarny, szary... wygląda na tyle podobnie że bym olał ten problem jakbym był grafikiem... chyba dobrze, że nim nie jestem.

EDIT: no na gorgonie już widać przezroczystość

Nephretes PW
19 lipca 2017, 23:04
Niech Kuririn sfotografuje swojego jeźdźca na tym samym terenie co mój skorpion. Szare jest tło, a nie jednostka. Jak będzie prześwitywał żarówiasty niebieski na tle jednostki to może ktoś uzna, że problem jest na tyle duży by coś z nim zrobić.

P.S To nie postawa roszczeniowa tylko zdegustowanie grafika

Kammer PW
19 lipca 2017, 23:21
A więc to o to chodziło.

Trzeba było od razu pisać, że teren prześwituje.
Gorgona Drwala to całkowita porażka, podobnie z tym jeźdźcem Kuririna. U skorpiona to była za słaba różnica, ale na gifie widać.
Na Dworze też to widać.

Więc, no, problem jest, ale nie uważam, by był znów aż taki istotny, wolałbym usprawnienia AI, na przykład.

Dydzio PW
19 lipca 2017, 23:24
Usprawnienia AI weszły - zanim powiesz, że "wincyj zmian czeba!" to przetestuj to co jest :P

Drwal PW
19 lipca 2017, 23:25
Kammeroza:
Więc, no, problem jest, ale nie uważam, by był znów aż taki istotny, wolałbym usprawnienia AI, na przykład.

Problem jest więcej niż poważny. Złe wyświetlanie tak podstawowego koloru ogranicza w istotny sposób grafików. Tak naprawdę w średnio co 4-5 grafice jest problem i trzeba kombinować. Uważasz, że da się grać taką Gorgoną? Każdy mod ma minus 10 do atrakcyjności i profesjonalizmu. :P

Dydziek:
Usprawnienia AI weszły - zanim powiesz, że "wincyj zmian czeba!" to przetestuj to co jest :P

Dokładnie, Kammer rok nie włączał VCMI, a narzeka (nie obrażaj się :D). W tej kwestii dużo się poprawiło, aż byłem w szoku, że tak duża zmiana.

Dydzio PW
19 lipca 2017, 23:30
Jakkolwiek ten problem z grafiką priorytetują graficy - tak się odniósł SXX do jego naprawiania:
SXX:
"Sorry no plans for that yet. I only work on areas of VCMI that have worse problems."

Podejście jest takie, że VCMI to nie jest jeszcze gotowy produkt. To nie jest jeszcze etap naprawiania błędów na żądanie.

Drwal PW
19 lipca 2017, 23:33
W takim razie bardzo szkoda. Rozumiem, że jest sporo pracy w innych aspektach, ale po cichu liczyłem, że jest gdzieś w planach i naprawienie tego problemu. Pomyślcie jeszcze i nie bagatelizujcie. Diabeł tkwi w szczegółach. ;)

Kammer PW
19 lipca 2017, 23:34
dydzio:
Usprawnienia AI weszły - zanim powiesz, że "wincyj zmian czeba!" to przetestuj to co jest :P
Bazuję na tym, że Drwal stale Ci pisze usprawnij AI, usprawnij AI, usprawnij Ai, to uwierzyłem. ;p

Drwal:
Problem jest więcej niż poważny. Złe wyświetlanie tak podstawowego koloru ogranicza w istotny sposób grafików.
No weź, Drwalu, dostajesz widmową Gorgonę, przez którą przenika tło! Przecież to jest epicki feature!

A na poważnie - OK, rozumiem, że dla kogoś to może być uciążliwe, ale ja osobiście wyglądowi jednostek i temu, czy na pewno wszyściutko dobrze wygląda, więc pewnie nawet bym nie zauważył tego u skorpiona. U gorgony, owszem, różnica jest poważniejsza.
Owszem, warto to naprawić.

Dydzio PW
19 lipca 2017, 23:36
kamcio:
Bazuję na tym, że Drwal stale Ci pisze usprawnij AI, usprawnij AI, usprawnij Ai, to uwierzyłem.

Usprawnienia AI weszły może dopiero z tydzień temu do daily buildów.

Godzilla PW
20 lipca 2017, 10:40
Galuf:
Pytanko. W przyszłym roku zamierzam trochę pomodować (wiecie, miasto krasnoludów). Od czego powinienem zacząć?
To gdzie to miasto???

J. M. Sower PW
20 lipca 2017, 12:05
Problem z czernią jest naprawdę istotny, bo przeszkadza w pełni cieszyć się modyfikacjami wydanymi jedynie na VCMI. Kwestia wizualna też jest ważna i mam nadzieję, że zespół VCMI się z tym upora w niezbyt odległej przyszłości.

Dydzio PW
26 lipca 2017, 11:54
W najbliższych miesiącach spodziewam się tymczasowego małego zwolnienia tempa prac nad silnikiem VCMI.

Część prac prawdopodobnie będzie szła w kierunku infrastruktury wokół projektu, tak więc jedynymi osobami co będą w miarę aktywnie programować zostaną ja, AVS i FeniksFire. Od innych ludzi grzebiących przy kodzie nie spodziewam się zbyt dużej aktywności.

Przydałoby się więcej programistów xD

Może jakiś nowy "kodoklepacz" by się wtedy skupił na naprawie problemu z czarnym kolorem.

Kuririn PW
26 lipca 2017, 12:01
dydzio:
Może jakiś nowy "kodoklepacz" by się wtedy skupił na naprawie problemu z czarnym kolorem.
Znam takiego, dydzio :P

Warmonger PW
30 sierpnia 2017, 12:22
Uwaga, mamy nową stronę!
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel