Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 104 - 105 - 106 ... 128 - 129 - 130

Kuririn PW
10 czerwca 2017, 08:57
Warm - śmiechłem se :D

zeryss PW
10 czerwca 2017, 13:37
VCMI Project downloads

Drwal PW
27 czerwca 2017, 16:32
Kody do VCMI się zmieniły? Już mi te nie działają:

http://www.vcmi.acidcave.net/artykuly_kody.html

MinosKing PW
27 czerwca 2017, 16:35
Drwalu a jaką masz wersję VCMI? Chociaż nie sądziłem że ty używasz kodów. :P

Drwal PW
27 czerwca 2017, 16:42
Najnowszą: https://builds.vcmi.download/branch/develop/Windows/

Używam do ułatwiania sobie testowania. ;)

MinosKing PW
27 czerwca 2017, 16:45
Podany przez ciebie link nie działa Drwalu. :3 A co do kodów to sprawdź jeszcze raz może coś pomyliłeś? ;]

Drwal PW
27 czerwca 2017, 16:47
Link działa na pewno, a kody próbowałem wpisywać kilka razy.

MinosKing PW
27 czerwca 2017, 16:50
Hm skoro próbowałeś wpisywać je wielokrotnie i nadal nie działają, to może faktycznie coś się mogło zmienić? A co do linku to mi go nie czyta. :3

J. M. Sower PW
27 czerwca 2017, 17:49
Ja bez problemu użyłem kodu VCMIFORMENOS na najnowszej wersji VCMI. Jakich kodów konkretnie używałeś Drwalu?

Drwal PW
27 czerwca 2017, 18:51
Już wiem w czym błąd - wszystko pisałem wielkimi literami - capslockiem. Kody przez to nie działają. W oryginalnej wersji wielkie i małe litery nie mają chyba znaczenia.

MinosKing PW
27 czerwca 2017, 21:35
Sprawdziłem dzisiaj jak działa Transmutacja w przypadku Wilkołaka, czy tak jak w wogu? Czy nieco inaczej. I z tego co udało mi się ustalić zamieniona jednostka nie to że zamienia się w Wilkołaka to jeszcze staje przeciwko nam. Nie pamiętam do końca jak to było w wogu, ale wydaje mi się że po przemianie stała po naszej stronie, mało tego po walce również była jako wilkołak w sumie jak tutaj.

Ciekawe jak działają pozostałe umiejętności, bo póki co nie mam jak ich sprawdzić. :3 Bo żadna ze znanych mi jednostek niema np. kontrataku z dystansu, cobym mógł sprawdzić za jednym zamachem. Wiem że sam mogłem dać taką umiejętność jakiejś jednostce walczącej z dystansu, ale zostawię to autorom modów. By miały jakąś swoją oryginalną umiejętność której niema żadna z obecnych jednostek z oryginalnej gry, czy modów z jednostkami.

Drwalu a ty co testowałeś? Armatę? Czy wszystkiego po trochu co do tej pory się pojawiło? ;]

Drwal PW
27 czerwca 2017, 21:39
Ja testowałem przede wszystkim mody. ;) Nowości VCMI mnie póki co mniej interesują.

MinosKing PW
27 czerwca 2017, 21:55
I ustaliłeś coś ciekawego? Jakiś nowy mod wpadł tobie w oko Drwalu? :P

A swoją drogą ja nie mogę się doczekać wydania Oasis, no i oczywiście Dworu bo również ciekawie się zapowiada z tego co przedstawił Trith. Ekran miasta pewnie się jeszcze zmieni oraz kolorystyka bądź nawet i lin-up jednostek. No ale nie chcę też niczego zapeszyć, ciekawi mnie również czy Hei-reg wróci do swojego projektu jak znajdzie na niego nieco czasu i czy zaprezentuje nam jakieś nowe grafiki? :]

Dydzio PW
19 lipca 2017, 12:08
Jak już ktoś odkopał temat to myślę, że nadszedł czas na parę informacji (by nie było jak kiedyś z HOTA crew że wszyscy ciekawi co się dzieje a nikt nic nie wie.
~~~~~~~~~~~~~~

Ostatnio w VCMI poprawiono trochę AI na mapie przygody. Już nie trzyma niewykupionej masy wojska tak jak to miało wcześniej miejsce, dodatkowo zajmowanie miast darzy szczególnym priorytetem (choć przy pewnych staraniach daje się wykiwać jak dzieciaki).

Jest możliwość dodawania własnych machin wojennych, kumulujących się efektów dla zaklęć. Dodatkowo kampanie powinny być już "jako tako" naprawione i bardziej grywalne.

Z tych "starszych zmian" wprowadzonych niedługo po wydaniu 0.99 to istotna jest możliwość zapamiętywania ostatnio wybranej mapy, zapisu gry itp. po powrocie z rozgrywki do menu głównego. Poprawiono działanie artefaktów u wogowych dowódców oraz dodano opisy umiejętności tych wybieranych przy levelowaniu po prawym kliknięciu. Naprawiono przycisk restartu scenariusza. Wydano także wersję testową 0.1.9 edytora map.

Polecam testować najnowsze dzienne buildy - znajdują się one tu: https://builds.vcmi.download/branch/develop/Windows/. Być może wkrótce wydamy wersję 0.99b.

Dzienne buildy na androida chwilowo nie działają (z macOS też coś chyba nie tak), w planie jest ich naprawa jak uporamy się z obecnym zadaniem czyli ujednoliceniem formatowania w całym kodzie VCMI (po 10 latach czas najwyższy). Wyjaśnienie dlaczego (po angielsku) tu: https://pastebin.com/8BzKZinS. Jakby ktoś bardzo chciał to w wolnej chwili przetłumaczę.

Pojawiła się również opcja uruchomienia VCMI w trybie widza, gdzie można oglądać jak boty grają między sobą i prowadzą bitwy, oraz możliwość uruchomienia VCMI jako samego procesu bez wyświetlania gry, gdzie toczy się niewidzialna rozgrywka. Będą one służyć głównie programistom, ale jak ktoś chce przetestować to da się to zrobić włączając klienta VCMI z użyciem parametrów. Parametr --help zawiera listę dostępnych opcji.

Od czasu 0.99 udało się naprawić trochę bugów - lista naprawionych bugów z reportów jest dość spora: http://bugs.vcmi.eu/changelog_page.php. Naprawiono też parę niezgodności z H3, które nie są na tej liście, bo nikt ich nie zgłaszał.

Stać nas na więcej, lecz w tym roku po 10 latach sporo pracy chwilowo idzie na sprawy związane z infrastrukturą wokół projektu niż samym rozwojem VCMI. Przenieśliśmy się na nowy hosting - więc pozbyliśmy się ograniczeń technicznych, które uniemożliwiały np. dalszą pracę nad naszym hostingiem modów, czy aktualizacją istniejących np. woga, hoty.

Następnym "dużym feature" na którym skupią się prace po działającym dobrze edytorze map prawdopodobnie będą skrypty \(^o^)/

I standardowo zapraszam na naszego slacka gdzie można pogadać z programistami i być na bieżąco z rozwojem VCMI. Link pozwalający się łatwo do niego zarejestrować - https://slack.vcmi.eu/.

Drwal PW
19 lipca 2017, 13:55
Dobra robota, testuje i zmiany są naprawdę na korzyść. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie, więc mniej więcej wiesz np. jakie są moje oczekiwania. xD

Mnie bardzo cieszy podgląd botów - przyda się do testów i czasem w grze. Edytor map powoli, ale też się rozwija. Zapamiętanie poprzedniej mapy to również zdecydowanie na plus i krok ku zbliżenia się do oryginalnej gry. Przydałoby się jeszcze za to parę funkcjonalności z HD moda.

Kuririn PW
19 lipca 2017, 16:35
Siekierowaty:
Przydałoby się jeszcze za to parę funkcjonalności z HD moda.
Jestem za!

MinosKing PW
19 lipca 2017, 19:28
Cytat:
Przydałoby się jeszcze za to parę funkcjonalności z HD moda.
Również jestem za!

Nephretes PW
19 lipca 2017, 20:58
Większość nie wyobraża sobie dzisiaj Hirków bez funkcjonalnościHD moda, ale może by tak na sam początek naprawić błędnie wyświetlany czarny kolor?

gdy powinno być tak:

Okropnie frustrujące dla grafików

Szaman PW
19 lipca 2017, 21:08
Niema to jak daltonizm xD

Nie widzę żadnej różnicy:)

Drwal PW
19 lipca 2017, 21:11
Rozmawiałem z dydziem o tym ostatnio na czacie:

Dydzio:
...nasz rendering nie wspiera jednocześnie koloru czarnego po herosowemu oraz kanału alfa, to tak w uproszczeniu. Z żeby się za to zabrać to w cholerę roboty będzie. Poza tym jak już się zabierać to tak jak należy i dodać vcmi wsparcie dla kart graficznych. Heroes 3 ma tą swoją smieszną paletę kolorów i przez to są problemy. AVS twierdzi ze rozwiązaniem jakie widzi to przepisać cały rendering z SDL na opengl i jeszcze własny shader napisać żeby poprawnie obsłużyć paletę kolorów h3 i kanał alfa itd

W skrócie - nie będzie naprawionego tego błędu zbyt szybko. ;/

Szaman:
Niema to jak daltonizm xD

Nie widzę żadnej różnicy:)

Jak ty robisz Twierdzę nocą? ;P
strona: 1 - 2 - 3 ... 104 - 105 - 106 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel