Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Ukryte komnaty Kwasowej Groty
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 14 - 15 - 16

Tarnoob PW
21 maja 2013, 17:55
Dzięki za wiadomość – dobrze wiedzieć.

Tamten gorynycz i diamentowy chyba dalej nie są poprawieni.

Tak zupełnie, zupełnie odbiegając od tematu (chrząknięcie) – Acidzie, robiąc grę Resource Master, wzorowałeś się pewnie na jakiejś innej gierce albo znanym i lubianym problemie algorytmicznym. Powiem szczerze, że nie jestem – przynajmniej chwilowo – na tyle zorientowany w algorytmach i w kombinatoryce, żeby móc powiedzieć, jaka stra­te­gia jest optymalna, kiedy widać, że gry nie da się ukończyć w 10 krokach, itd. Próbowałem powoli to roz­pra­co­wać kartką, ołówkiem i własnym mózgiem od zera, ale doszedłem póki co tylko do szczególnych przypadków, kiedy trzeba odgadnąć ciąg jednego albo dwu surowców. Liczba możliwych układów zielonych i złotych smoków rośnie z długością ciągu do zgadnięcia jak O(n^2) – dlatego bardzo dużo czasu by zajęło dojść na piechotę do przy­pad­ku z pięcioma surowcami do zgadnięcia, jeśli to w ogóle możliwe.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś odesłał do jakiegoś poradnika, strony albo chociaż podał nazwę analogicznego problemu, który mógł już być głęboko opracowany w przeszłości – tak jak np. kółko i krzyżyk albo warcaby 8×8.

Acid Dragon PW
21 maja 2013, 20:24
Wystarczyło kliknąć na "o grze" ;). Zasady Resource Mastera to głównie Mastermind i nietrudno znaleźć algorytm dla tejże gry (wystarczy nawet angielska wikipedia). Są tylko dwie zmiany - Oryginalny Mastermind uwzględniał tylko 6 kolorów, a nie 10 (a tym bardziej więcej) oraz - jeśli dobrze kojarzę - nie pozwalał na pozostawianie pustych pól.

Powiem też, że algorytmu nigdy nie testowałem i Resource Mastera przechodzę na swój sposób :P. Opiera się on na drodze eliminacji. Np. w pierwszym kroku ustawiam na 4 polach dwa rodzaje zasobów. Jeśli nie dostanę żadnego smoka, to już wiem, że żaden z zasobów nie występuje w kodzie. Jeśli dostanę 1 smoka, to mam 50% szansy zgadnąć który zasób występuje w kodzie i robię to przy okazji następnego kroku. Jeśli dostanę 2,3 lub 4 smoki, co przy większej liczbie zasobów trafia się w pierwszym kroku bardzo rzadko, to w następnych krokach próbuję zyskać więcej informacji.

Tarnoob PW
22 maja 2013, 00:03
Dobrze wiedzieć – wypróbuję. Póki co też próbowałem drogą eliminacji, ale mniej losowej i bardziej naiwnej.

W pierwszym kroku wstawiam w jedno pole drewno.
Jeśli nie ma smoka – wiem, że tego surowca na pewno nie ma w kodzie i robię wszystko analogicznie, tylko że z niewypróbowanym wcześniej surowcem.
Jeśli jest zielony – wiem, że drewno występuje dokładnie raz i na pewno nie w tym polu.
Jeśli jest złoty – mam mniej do zgadnięcia. W następnym kroku stawiam w polu obok ten sam surowiec, żeby zobaczyć, czy w innych polach się powtarza.

Jeśli jest zielony smok, miewam dylemat – czy wiedząc, że dany surowiec gdzieś tam jest, próbować znaleźć jego miejsce, czy może najpierw przetestować następne surowce.

Acid Dragon PW
22 maja 2013, 00:35
Cytat:
Jeśli jest zielony - wiem, że drewno występuje dokładnie raz i na pewno nie w tym polu.

To błąd. Wstawiłeś surowiec tylko w 1 pole, więc otrzymasz co najwyżej 1 smoka. Ale to nie oznacza, że w kodzie nie ma dwóch takich samych zasobów.

Tarnoob PW
22 maja 2013, 00:41
Faktycznie, to prawda.

Wracając do głównego tematu (chrząknięcie): czarny smok znaleziony. Tamten materiał był (a może i jest) chyba dostępny na stronie tamtego grafika/graficzki.

Jeszcze tylko ten zielony bydlak został. Nie wiem czemu, ale intuicja i dedukcja mi podpowiadają, że zielony jest bliżej czarnego niż kryształowego – ale na pewno jest jakoś związany z którymś z nich.

gamera 1965 PW
23 maja 2013, 13:14
Mam parę pytań:
-Która godzina jest z pod znaku magii wody ?
-Czy kryształowy ukrywa się gdzieś w towarzystwie greko-egipskiego potwora ?
-Czy czarny gra na jakimś poziomie trudności czy to ja się pomyliłem i szukam nie tam gdzie trzeba ?
-Czy można prosić o jakąś zagadkę lub coś innego naprowadzającego na zielonego ?

OGARexs PW
23 maja 2013, 13:26
gamera:
-Która godzina jest z pod znaku magii wody ?
Odwrotna do południowej
gamera:
-Czy kryształowy ukrywa się gdzieś w towarzystwie greko-egipskiego potwora ?
Nie. Ma za to obsesje na temat gier i artefaktów.
gamera:
-Czy czarny gra na jakimś poziomie trudności czy to ja się pomyliłem i szukam nie tam gdzie trzeba ?
Trzeba być na ABSOLUTNIE ostatnim.
gamera:
-Czy można prosić o jakąś zagadkę lub coś innego naprowadzającego na zielonego ?
Do tego postulatu się dołączam.




Acid Dragon PW
23 maja 2013, 14:01
Podpowiedź co do zielonego już była:

Cytat:
Co do Zielonego - należy uważnie poszukać w miejscu, które było drogą do jednego z pozostałych smoków.

i jeszcze wcześniej:

Cytat:
Zielony drzemie najgłębiej, a droga do niego jest dwukrotnie dalsza niż do jednego z pozostałych smoków.

Więcej nie będzie. To i tak bardzo zawęża liczbę możliwych miejsc.

Tarnoob PW
23 maja 2013, 16:51
Done. Jednak zielony był bliżej kryształowego niż czarnego – niepotrzebnie się męczyłem drugi raz z tym ostatnim.

Kościanego nie ma. Szkoda.

OGARexs PW
23 maja 2013, 18:08
Dark mówi że jest. Gdzieś...
PS: Odkryłem 9/10 smoków :) Kościany mi tylko został.

gamera 1965 PW
23 maja 2013, 21:01
Czy coś się czai w leksykonie ?

OGARexs PW
23 maja 2013, 21:51
Nope

Acid Dragon PW
23 maja 2013, 23:34
Nie, chociaż powinno :P Może niedługo nadrobię to niedopatrzenie.

gamera 1965 PW
24 maja 2013, 14:52
Pod wczorajszej rozmowie na czacie dowiedziałem się paru informacji o zielonym:
- może się przydać znajomość artefaktów łączonych.
-Irhak
Zielony: "Mocy Twa, ojcze, zaklęta moc strzeżona po wieki będzie w czystej jak powietrze zalewie"
-zalewie należy traktować jako ciało stałe.
-relikt z filmu Ba'al: Klątwa boga
-ma to jakiś związek z lodem
Nie pamiętam czy jest to podpowiedz do kryształowego czy zielonego.
-może mieć to związek z serią Might and Magic

gamera 1965 PW
28 maja 2013, 17:32
Podpowiedzi do kryształowego.
Acid Dragon:
Z Kryształowym zaś po rozwiązaniu kilku zagadek Erathii.
OGARexs:
-Czy kryształowy ukrywa się gdzieś w towarzystwie greko-egipskiego potwora ?

Nie. Ma za to obsesje na temat gier i artefaktów.
Irhak:
Kryształowy: "o mroczni bogowie co liczyć każą 6 po 6 i razy 3, ześlijcie swe dary!"
Czego Grocie jest 6 po 6 ? Trzeba zrobić, ,coś” 3 razy.

OGARexs PW
29 maja 2013, 07:09
Dam ci tą ostatnią podpowiedź. S*D*K*
* są żeby za łatwo nie było

gamera 1965 PW
7 lipca 2013, 15:33
Ważne pytanie czy komnata zielonego jest powiązana z kryształowego. Jeśli tak to nie mam poco szukać.

Irhak PW
7 lipca 2013, 15:38
Wszystko masz podane jak na dłoni. Tłumaczyłem już parę razy zielonego i nie zamierzam więcej :P

gamera 1965 PW
8 lipca 2013, 14:09
Kościany: "gdzieś wśród nowych podwójnie schowany, uśpiony, aby trzymać sekrety ukryte"
"O bohaterach umarłych co ściągnięto im rzeczy ten zwój, co pod dnem kufra leży"
Czy miejsce po nim zostało ukryte w podobny sposób jak zielony ?

Acid Dragon PW
8 lipca 2013, 17:36
Komnata z Kościanym Smokiem jest w tej chwili prawdopodobnie niemożliwa do odnalezienia. Damy znać, gdy będzie inaczej.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 14 - 15 - 16
temat: Ukryte komnaty Kwasowej Groty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel