Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/mod] Four Upgrades
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 - 25 - 26

Drwal PW
15 kwietnia 2011, 22:41
Tak naprawdę żeby zmienić statystyki jednostek potrzebujesz edytować tylko ZCRTRAIT.TXT, tamte dwa służą o ile się nie mylę do edytora map (a napewno 1). Stąd miałeś ten opis tylko w tym pliku, gdyż tylko tu jest przydatny.

Co do NU to owszem też instaluje te pliki, ale nie bezpośrednio do katalogu Data, a jak każda łatka do h3bitmap.lod. Stąd jeśli masz pliki tekstowe w katalogu Data to one jakby są wczytywane przez grę jako pierwsze i nakładają się na tamte.

bOdziO Wolf PW
15 kwietnia 2011, 22:58
Faktycznie. Jeśli instalujemy łatkę wog to wszystko się ładnie dogrywa do środka. Nie powinno być plików tego typu w folderze Data, chyba że testujesz coś własnego :).

Lyokoheros PW
15 kwietnia 2011, 23:11
Miałem na myśli w formie czytelniejszej
(np:żywiołak huraganu
atak: X
obrona: Y
itd.)
A instalację na samego WoGa wypróbuję, dziś lub jutro.

bOdziO Wolf PW
15 kwietnia 2011, 23:54
Wymęczyłem tłumaczenie potworów. Na specjalne życzenie mogę udostępnić do testów :).

Shin0bi PW
16 kwietnia 2011, 09:34
W następnej wersji FU proponowałbym zmianę Pikinier > Halabardnik > Nomad na Chłop > Pikinier > Halabardnik.

Drwal PW
16 kwietnia 2011, 11:04
bOdziO Wolf:
Wymęczyłem tłumaczenie potworów. Na specjalne życzenie mogę udostępnić do testów :). .

Jeśli chcesz możesz wstąpić do Teamu, będziemy robić wersje angielską wiec Twoja praca może się przydać.;-)

Shin0bi:
W następnej wersji FU proponowałbym zmianę Pikinier > Halabardnik > Nomad na Chłop > Pikinier > Halabardnik.

Takiej zmiany nie będzie, z prostej przyczyny, chłop został zastąpiony Prastarym Entem. Poza tym nawet nie wiem czy będziemy robić następną wersję. Oryginalnych jednostek nie chcę już usuwać, a Wogowe są wszystkie zajęte. Trzeba poczekać na jakiś przełom w świecie h3, a konkretnie na VCMI, lub inne cuda. No ale wtedy będą powstawać mody myślę dodające dziesiątki ulepszeń, wiec wątpię czy ktoś wtedy będzie pamiętać o Four Upgrades.

bOdziO Wolf PW
16 kwietnia 2011, 13:21
Mogę wstąpić ;). Zrobiłem te pliki pod wpływem emocji ponieważ sam mam jedynie angielską wersję co rodzi kłopoty typu brak polskich znaków oraz wspomniane pomieszanie języków typu "Lots of Chłopi". Podczas grania muszę jeszcze sprawdzić czy czegoś po prostu nie pominąłem. Zostało mi też dokładne porównanie nazw siedlisk ale nad tym posiedzę później. Myślę, że szczegóły możemy obgadać drogą mailową. Mogę też przesłać co zrobiłem.

EDIT:
Siedliska i potwory są zrobione i mniej więcej wytestowane. Nie zauważyłem żadnych niepokojących błędów. Mam tylko kłopot z tłumaczeniem dialogów znajdujących się w script99.er* . Nie wiem czemu ale gra dziwnie reaguje na znak nowej linii i wyświetla przez to jedynie sam tytuł specjalnego budynku.

btw. Czekam na kontakt :)

Lyokoheros PW
18 kwietnia 2011, 15:50
Cóż przetestowałem na czystej wersji i tego błędu nie ma, ale edytor bez patcha jest o wiele gorszy.
Chciałbym więc prosić Altaira o stworzenie łatki na kompatybilność patch a do edytora z FU, mod jest tak dobry, że taka łatka naprawdę by się przydała i to nie tylko mi.

bOdziO Wolf PW
18 kwietnia 2011, 21:04
Ciekawe jest to, że mam patch do skryptów wog-a, patch do edytora i zarówno edytor jak i gra działają bez zarzutu. Jedynym problemem jest brak nowych budynków/jednostek z FU(2) w edytorze.

Erui PW
20 kwietnia 2011, 13:59
Mam jedno pytanie:dlaczego zrezygnowaliście z pomysłu zastąpienia Piekielnej Hydry Goryniczem w Cytadeli? Kiedy rzuciłem ten pomysł odniosłem wrażenie że się wam spodobał.

Drwal PW
21 kwietnia 2011, 21:11
Pomysł był dobry, ale mimo wszystko nie zdecydowaliśmy się go zrealizować. Uznaliśmy że lepiej gdy zmienimy wygląd Hydry, który wg mnie jest teraz dużo bardziej korzystny. Tak naprawdę to była decyzja na ostatnią chwilę. ;-)

majaczek PW
27 kwietnia 2011, 19:04
a może ktoś by zrobił nową wersję zgodną ze script update?
w tym angielską na angielski SU. (swoją drogą do NU też by się przydało)
fajnie byłoby zagrać w WOG+SU+AL+4U/NU
BTW: AL to ten mod sagamosy, z SU działa bez oczywistych błędów, a takie są bez.

gdyby wziąć pod uwagę wykorzystanie exeka od sagamosy, to można by pokombinować z nowymi komendami erm (nie wiem czy przypadkiem nie ma tam czegoś na dodanie nowych potworków<255)

PS: szukam skryptów wykorzystujących nowe możliwości exe-ka od sagamosy - widział ktoś? jest też era1.8 ale nie działa z AL - co pewnie oznacza że exek od sagamosy jest pod niektórymi względami lepszy od tego z ery.

Artov PW
3 maja 2011, 19:54
Cytat:
a może ktoś by zrobił nową wersję zgodną ze script update?
Nie no... Wybacz, ale takie pytanie dyskwalifikuje twój post na starcie.

bOdziO Wolf PW
3 maja 2011, 23:14
Nie wiem co robiliście ze swoimi WoG, że Wam script update nie współpracuje z NU2 :) .

Lyokoheros PW
4 maja 2011, 17:53
A mógłby mi ktoś powiedzieć które jednostki zostały zastąpione którymi (np diamentowy golem --> fanatyk itd)

Drwal PW
4 maja 2011, 18:22
Fanatyk - Diamentowy Golem

Prastary Ent - Chłop

Czarci Strażnik - Piekielny ogier

Królewski lisz - Drakolisz

Potworne oko - Niziołek

Ptak burzy - Koszmar

Kwasowa Wiwerna - Gorynych

Żywiołak Huraganu - Czarodziejka

Chyba niczego nie zapomniałem.:-)

Lyokoheros PW
4 maja 2011, 23:40
Dzięki

Jeddite PW
6 maja 2011, 20:43
Witam. Mam FU 1.0 Gold i kilka pytań:
1. Jak zmienić ulepszenie Konny -> Kawalerzysta -> Czempion na Kawalerzysta -> Czempion -> Husarz z Wogowych Jednostek (podmieniając konnego)?
2. Jak zmienić ulepszenie Demon -> Rogaty Demon -> Wściekly Demon (też z Wogowych Jednostek) a Wilkołaka,, wsadzić " do Gnoll -> Gnoll Maruder -> Wilkołak(podmieniając rozbójnika)?
3. Za co jest podmieniony ptak burzy? jak nazywa się jego def? już nieaktualne.
4. Gdzie jest jego portret i def na mapie przygód?

Blind_Death PW
5 czerwca 2011, 13:43
Mam problem. Zainstalowałem FU II ale nie działa mi, jest tylko podstawowa wersja New Upgrades. Co zrobić ?

Drwal PW
5 czerwca 2011, 13:52
Co dokładnie nie działa, wyskakuje błąd podczas instalacji/podczas włączenia gry?
Masz zaznaczoną opcję "Nowe Ulepszenia"?
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 - 25 - 26
temat: [WoG/mod] Four Upgrades

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel