Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Problem z moją mapą i oferta współpracy.
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

-=V!RU$=- PW
21 lipca 2007, 20:03
Witam. Tworzę właśnie mapę z bardzo ładną grafiką (nie tyle grafiką co ładnie wyglądającym otoczeniem, tzn. bardzo szczegółowo). Nie to żebym się chwalił, po prostu bardzo dużo czasu poświęcam na dopieszczanie mapy pod względem właśnie wyglądu. Ale to nie wszystko. Dużo uwagi zwracam także na fabułę. O czym to będzie? Powiem tylko mały zarys. Motyw jest zaczerpnięty ze STALKERA. Po prostu w średniowiecznym świecie coś wybuchło i naglę pojawiają się dziwne rzeczy ;-] Nie zdradzę nic o bohaterze itp. Aha, będzie to mapa w stylu kampanii WoG'a, czyli takie rpg. Jeden bohater, bez zamku. Zamieszczę mały screen poniżej mojej mapy:

http://img402.imageshack.us/my.php?image=mapape8.png

Mam nadzieje że się podoba. A teraz problem. Otóż nie znam całkowicie się na ERM tool czy jak to się tam zwało i nie mam zamiaru się nauczyć. Poszukuje człowieka który się na tym CHOĆ TROCHĘ zna i mógłby mi pomóc w paru kwestiach (głownie zależy mi na dwóch rzeczach: by gracz mógł grać bez zamku całą grę, i by możnabyło zmieniać opisy budynków tak jak było w WoG). Mapa już na tym poziomie ma bardzo dużo eventów i jakieś 40% stworzonej fabuły. Co do kwestii graficznej, gotowe jest około 15% mapy. Wcześniej byłem mapmakerem w Warcrafcie 3, Starcrafcie (no tutaj nie maiłem dużego pola do popisu ;-) i HoMM4 (jednak to sobie odpuściłem ;-) ).

Zainteresowanych proszę na mail: yovirus@gmail.com
GG: 3471501

Pozdrawiam, -=V!RU$=-

Ginden PW
21 lipca 2007, 20:14
Jak żyć bez zamku było już podawane nieraz. A aby szybko i prosto nazywać obiekty to zapoznaj się z LERM (Klik!).

Sheensherr PW
21 lipca 2007, 22:51
Mapka zapowiada się ładnie :P ;)

-=V!RU$=- PW
21 lipca 2007, 23:24
OK, nauczyłem się już tego trochę i umiem zrobić już wszystko co mi potrzebne :-) Wiem, szybko ;-) Ale myślę że mapka doczeka się wydania około na koniec wakacji. Ale wiecie co? Chyba udostępnię jutro wieczorem albo pojutrze część jej :-) Tzn. początek sam. Pozdrawiam!

-=V!RU$=- PW
21 lipca 2007, 23:58
Przepraszam że post pod postem, ale chcę zwrócić uwagę ;) Otóż postanowiłem użyć skryptu LERM (4.0 chyba mam). I nie wiem dokładnie jak (a nigdzie nie mogłem znaleźć, na stronie Altaira też nie) tzn. włożyłem lerm4.0.erm do data/s i dodatkowo włożyłem to do folderu z mapami o tej samej nazwie co mapa. Ale pojawia mi się taki błąd:

http://img217.imageshack.us/my.php?image=blandrs3.jpg

A właśnie, mam WoGowac mape czy nie?

Ginden PW
22 lipca 2007, 11:05
NIE.

Altair PW
22 lipca 2007, 13:07
Hmm... teoretycznie sam LERM powinien działać z Wogifikacją. Jeśli zaś chodzi błędy to winne są temu zwykle literówki w skryptach LERM... Dlatego zawsze warto je sprawdzić przed zadaniem pytania tutaj.

-=V!RU$=- PW
22 lipca 2007, 13:14
OK macie "demko". Jest to obecny etap pracy :-) Dziękuję Altairowi że na gg bardzo mi pomógł. Wszystko na tym terenie może się zmienić, wkurzają mnie takie rzeczy jak np. wchodzisz do budynku w mieście a tam pisze coś w stylu "znajdujesz tajny budynek wroga" itp. itd... raczej to zmienię w przyszłości.

DEMKO: http://www.speedyshare.com/261654736.html

Bardzo mile widziane znalezione błędy, sugestie, pomysły itp. Jeżeli ktoś chciałby pomóc piszcie na gg lub tutaj. Pozdrawiam i dziękuję, prosze o oceny :-)
temat: Problem z moją mapą i oferta współpracy.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel