Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Two Islands
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13

Tichondrius PW
12 marca 2007, 17:26
No można. To będzie wymagało SoD do instalacji bo to będzie Building on WoG. Wybudowane na Wogu. (Jak masz 2 dyski, instalujesz na jednym jednego sod a na to instalujesz WoG. A na drugim instalujesz SoD i na niego Two Islands.)

tymolord PW
12 marca 2007, 17:51
Jak tak to mi się podoba! Kiedy będzie ukończone i kiedy będzie można ściągnąć?

Tichondrius PW
12 marca 2007, 21:46
Odpowiedzi na komenatrze.

Do WOGa nie wejdzie, ale projekt jest całkiem fajny. Może by rozjaśnić dziób i szpony? - Gind

Odpowiedź: Do WoG'a nie ale do Two Islands tak. Nie jesteśmy grupą tworzącą coś do woga tylko modernizującą/rozszerzającą/zmieniającą WOGa.

Super grafa brawa dla mafiosa - crys

Odpowiedź: Dziękuje.

[Trudno jest określić taką datę. Jak skończymy to wydamy.]

Dark Dragon PW
13 marca 2007, 16:30
Powtórzę pytanie:
Czy zamki będą opcjonalne?

Acid Dragon PW
13 marca 2007, 16:57
Technicznie to niemożliwe, aby jakiekolwiek miasto było opcjonalne bez sporych zmian w kodzie gry.

Ale jeśli się komuś będzie chciało to teoretycznie możnaby napisać skrypt, dzięki któremu miasta i jednostki z byłej fortecy i cytadeli będą zastępowane przez inne.

Choć to wszystko jest czysto teoretyczne.

avatar PW
15 marca 2007, 22:39
To w takim razie parę moich uwag o projekcie. Na początek wielkie zaskoczenie, że Polacy robią coś takiego... I to od razu dwa miasta na raz, kiedy inne projekty nie mogą skończyć jednego... Tak więc początkowo nastawiłem się sceptycznie... Ale jak widzę załoga skupia kilku grafików, więc może... może... ale do rzeczy!

Przyznam, że nigdy nie grałem w Might and Magic, więc historie, reguły, zasady tym rządzące są mi obce - tak więc oceniam to 'chłodnym leszczem', skupiając się na ogólnych wrażeniach estetycznych i poziomem wykonania.

Wygląd miasta Regna. Największe uznanie za tło, bardzo klimatyczne, ciekawie dobrana kolorystyka. W oddali, na horyzoncie jakieś nieokreślone budynki bardzo fajne! I to właściwie wszystko, co można powiedzieć, że jest dobrze wykonane - gdyż reszta kuleje, jeden budynki bardziej, inne mniej. Trochę te budynki są nadziubdziane, jakby było im bardzo ciasno. Rozumiem, że ekran miasta ma pomieścić trochę sporo budowli, ale... póki co można odnieść wrażenie chaosu, jakby budynki spadły z nieba, i gdzie spadły, tam już pozostały. Może dlatego, że najbardziej projektowi doskwiera brak jednolitej perspektywy? Widok na Gildię Magów jest pod jednym kątem, natomiast Kapitolu i Wieży Strzelniczej pod zupełnie innym, mimo, że te trzy budowle są po tej samej części ekranu! Perspektywa rządzi się swoimi własnymi prawami i nie można ich ot, tak łamać - bardzo to kłuje w oczy. Weźcie uwagę, żeby budynki miały mniej więcej linię podstawy pod tym samym kątem (w danej części ekranu!) Taka np. Wieża strzelnicza pasowałaby bardziej do prawej części ekranu - widzimy jej 'prawy' bok, podczas gdy wieża magów jest OK; pokazuje swoją 'lewą' stronę, a taka Podmorska Grota sugeruje, że jej miejsce powinno być na środku... Basen Trytonów wydaje się być widziany jakby trochę z góry - też razi... Budynek 10 i 22 (?) wydaje się zlewać ze sobą - trzeba się wpatrzyć, by wyróżnić koniec jednego a początek drugiego! I jeszcze parę luźnych uwag. Jeżeli to możliwe to postarajcie się, żeby podstawy budowli nie były prostą linią, tylko taką poszarpaną, żeby nie wyglądało to, jakby na trawce ktoś postawił klocek! Niech przejście między gruntem a budynkiem będzie jak najbardziej łagodne, bez ostrych granic. Przejrzyjcie odpowiednie grafiki z H3, tam rzadko który budynek przypomina prostokąt, prostopadłościan.... Budynek Karczmy wygląda jak wrzód wyrastający z fajnej zieleniny - w ogóle nie ma się wrażenia że jest w nią wbudowany! Najbardziej udaną budowlą jest Pięść Neptuna. Naprawdę udana! Czy już zdecydowaliście, które elementy miasta będą animowane?

Dostępne projekty - Gryf Bojowy - ok, niech będzie gryf, mimo, że kojarzy się bardziej z Castle. Mam nadzieję, że ostateczna animacja trochę załagodzi to uczucie. Ale jednak byłoby dla niego i dla graczy lepiej, żeby choć część ptaka przekolorować - inny odcień piór skrzydeł i torsu. Różnica między Gryfem a Gryfem Królewskim jest dwojaka - kolorystyczna i 'sprzętowa - Gryf Bojowy powinien przejść podobną metamorfozę....

Jednostki Regny - widzę, że projekty pochodzą z M&M. Ok, ale jednak widać, że są autorstwa zupełenie innego grafika niż tego, co pracował nag grafiką w H3. Przede wszystkim te jednostki są... sztywne, wyglądają jakby połknęły grabie... dodajcie im trochę życia, trochę ikry, płynności ruchów, a będzie dobrze. Inna sprawa, że paleta tych stworów jest taka... pastelowa, która nie istniała w H3, ale to problem tylko przedstawionych miniatur - na pewno w animacji na polu gry prezentować się będą znacznie lepiej.
Wąż morski... najbardziej kontrowersyjny... póki co do jego zdolności dopisać można tylko jedną - porażanie wroga śmiechem (monty python się kłania :)).
I jeszcze jedna uwaga - w tym zamku za dużo jest jednostek "ludzkich" - właściwie to tylko poziom 4 i 7 to jakieś stwory. Rozumiem, że to pirackie miasto, ale czy piratami nie mogłyby być takie chochliki? Albo Wilki Morskie? Albo Krakeny? I która jednostka byłaby latającą?

Jednostki Vori: tu znacznie lepiej... Duże nadzieję wiążę z Awatarem Ziza (i nie chodzi mi o awatara :)). Naprawdę oryginalny pomysł, z niczym się nie kojarzący! Gdyby z całego projektu powstała tylko animacja tego zwierza - byłbym i tak uradowany! Ładny projekt Wilka, Firnowy Berseker trochę sie kłóci - jakby nie patrzeć to krasnolud! Arktyczny Elf bardziej przypomina Ogra niż Elfa! Lodowy Kolos - niewyraźny (nie bierze Rutinoskorbinu?). Koziorożec - projekt dobry, ale powtórzę jeszcze raz - to jednostka na 3 heksy, więc raczej niemożliwa do realizacji - ściśnięcie jej do dwóch heksów odbierze jej cały urok - bądź tu chłopie mądry... Choć i tak naprawdę o wszystkich zdecyduje widok animacji na polu bitwy!

Co do miasta - pisałem już o tym na GG do szefa - może warto zaimportować na potrzeby H3 zamek krasnoludów z Disciples2?

Nowy widok wybory scenariusza - mógłby być, gdyby się dało zmienić kolor czcionki na np. zielony. Białe litery na żółtym tle wyglądają beznadziejnie!

Artefakty - jakby nie patrzeć - obecnie najlepiej wykonana i zaplanowana część modu. Innowacje ciekawe (co to ten koń), zresztą - Altair to instytucja!

Na razie tyle - z radością będę się przyglądał postępowi prac i od czasu do czasu trochę pogmeram, jak przystało na starego eremitę...

Acid Dragon PW
15 marca 2007, 22:50
Co do jednostek z MM, to graficy byli w istocie ci sami - więcej - niektóre jednostki z MM i H3 są konstruowane na absolutnie tych samych modelach.

Jednakże konwersja grafiki to też pewnego rodzaju sztuka.... wg mnie prezentowanie wszystkich jednostek z profilu oraz dobieranie im takich 'pastelowych' palet barw (a przecież w samych grach MM są już dla każdej jednostki po 3 bardzo dobrze wykonane palety!) po prostu psuje nieco sprawę...

Sheensherr PW
19 marca 2007, 10:11
Bardzo podoba mi się Vori ale szkoda, że w Regnie jest tak mało potworów

Alamar PW
19 marca 2007, 11:01
Chyba (wyspa) Vori?

EDIT:
@Cichy - to było do wcześniejszego postu (już poprawione).

Cichy PW
19 marca 2007, 12:09
@Sebobol - jak to mało? Przecież jest ich tyle samo - po 15 (licząc dowódców) plus Gryf Bojowy. Więc razem wychodzi 15+15+1=31 (na razie) jednostek.

@Alamar - Wyspa Vori, Ice City, Two Islands - wszystko jedno.
Alamar:
EDIT:
@Cichy - to było do wcześniejszego postu (już poprawione).

Wiem...

Sheensherr PW
19 marca 2007, 12:12
Nie w tym sensie, chodzi mi że głównie są tam ludzie, regnanie mało bestii, i jakiś potworów nie hominidów

Cichy PW
19 marca 2007, 12:18
Może będzie coś dodane... na pewno.
Pamiętaj, że to prapremiera wersji alfa; do czasu wydania wersji beta minie trochę czasu.

@Dark: Jakie?? :P

@Avatar: [co do Gryfa Bojowego] - jakby co to mamy skrypt na nowe ulepszenia, można by dać mojego Gryfa na ulepszenie Królewskiego w Zamku.

Dark Dragon PW
19 marca 2007, 12:20
Też mam nadzieję na więcej bestii. Mam nawet kilka pomysłów ;)

Sheensherr PW
19 marca 2007, 12:30
Jeszcze jedno pytanie, miasto Vori bedzie jakim typem. Np. Stronghold - siła, kaniony, Fortess - bagna, szamani itd. Patrząc na Vori to widziałem tam mieszankę smoków, wilków, krasnoludów itd. Myślę, że powinniście przenieść koziorożca i Hippocamusa do Regny

Cichy PW
19 marca 2007, 12:33
To dlatego, że Vori jest mieszanką wielu kultur. Śnieżne elfy, dzikie wilki, uzbrojone w potężne topory krasnoludy, smoki z najmroźniejszych klifów. Jeszcze raz powtórzę: może się jeszcze dużo zmienić. A nasz Team jest otwarty na pomysły, o ile są sensowne.

PS: Hippocampus to mityczny stwór zanimowany przez Mafiossa. Pochodzi z (nie pamiętam której) mitologii. Jeśli wg ciebie pasuje do Regny, spytaj Mafiossa (w profilu masz podany jego mail, gg i chyba Skype).

Sheensherr PW
20 marca 2007, 12:24
A co myślicie o zrobieniu z Vori zamiast takiej mieszanki, arktycznego miasta. Nie takiego jak tower, lecz z lodowymi olbrzymami, arktycznymi elfami, niedźwiedziami, Yeti i innymi "śniegolubnymi" stworzeniami

avatar PW
20 marca 2007, 15:53
Czyli coś na kształt zamku krasnali z heroes5 albo zamku krasnali z disciples 2?

Trang Oul PW
20 marca 2007, 16:02
>>Czyli coś na kształt zamku krasnali z heroes5
Nawet tak nie bluźnij.

Sheensherr PW
20 marca 2007, 16:06
Nie bo tam by nie było krasnoludów, tylko różne lodowe bestie

Cichy PW
20 marca 2007, 17:27
Wiesz, na początku w planowanej fabule, którą obmyślaliśmy z RebeliaMuppetem, była taka wzmianka o "wyprowadzce" krasnoludów z bastionu na koszt zdobycia mroźnych krain (początkowo mieli być w fortecy). Mojego krasnoluda robiłem z myślą o ulepszeniu krasnoludzkiego wojownika (później dopiero zaczęliśmy robić Vori, jeszcze później Regnę). No i wyszło tak, że krasnolud ów stał się "mroźnym szkodnikiem" czy tam berserkerem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13
temat: [H3/projekt] Two Islands

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel