Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Geografia krain
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Rysownik PW
22 lutego 2007, 17:19
Sądzę, że topic o mapach może się przydać w bibliotece.
Więc tak; do MM8(na 100% była dołączona do instrukcji) i MM9 są mapy świata gry. I tutaj mam pytanko, mianowicie: Czy do wcześniejszych części serii M&M(do MM7) i HoM&M też były dołączane mapki? Jeśli tak, to gdzie(w necie) mogłabym je zobaczyć?


P.S. Niestety zgubiłam instrukcję do MM7 i mapę świata tej gry. Jestem prawie pewna, że do "siódemki" też była dołączona mapka. Czy gdzieś w internecie można ją znaleźć (bo ja już od dawna szukam, ale doszukać się nie mogę). Ewentualnie, czy ktoś mógłby mi ją zeskanować i umieścić link na forum?

VatrasVatrasLinki do map z MM III - VI masz w Cytadeli, w temacie "Instrukcje, patche oraz inne przydatne pliki".

Alamar PW
22 lutego 2007, 21:51
W siódemce była mapa (może kiedyś zeskanuje to cudo co mam u siebie) - wyglądała ona (mniej więcej) tak:
http://jaskiniabehemota.net/mm/mm7/index.php

Zresztą wystarczy wpisać w Google "Antagarich" bądź "Erathia" oraz wybrać zakładkę "Grafika" i map kontynentu powinno "trochę" się pojawić.

Rabican PW
23 lutego 2007, 18:37
A to to w jakim sensie właściwie ma być? Bo pierwszy post mówi o mapach w sensie karteczek dorzucanych do gier. Jeśli tak, to topic niezbyt chyba licuje z powagą Biblioteki. Wszak to nie wieża kartografa, hot damn :P A jeżeli z założenia ma być o geografii, to niech się odpowiednio nazywa. Jak mnie nikt nie powstrzyma, to go przemianuję wkrótce, o... Ewentualnie vatruś mnie uprzedzi :P

Best regards etc.
Rabican z Krainy Skaczących Kangurów

VatrasVatras"Vatruś" cię uprzedził :P

Cute Kitty aka RabicanCute Kitty aka RabicanYeah, you're so cuuute!! ^_^ Ale nie musisz pisać, że to MM - większość istot myślących wie, o czym traktuje ta strona :P

Ector PW
18 września 2007, 09:15
Interesująca, chociaż dość ogólna mapa Axeoth, zrobiona przez autorów moda Legends of the Ancients do HoMM5 jest tu: http://lota.celestialheavens.com/about.html

Micki PW
4 stycznia 2008, 19:30
W internecie znalazłem taką mapę .
Nie wiem, co oznaczają poszczególne kolory. Czy mógłby mi ktoś to objaśnić?

Alamar PW
4 stycznia 2008, 21:54
Nic szczególnego - po prostu pokolorowano mapkę z instrukcji, aby wszelkie linie graniczne (krain, hrabstw, jezior, co tam jeszcze) były lepiej widoczne.

Gryphonheart PW
23 października 2009, 18:05
Composite Orbital Learning Opportunity Network Yielde. Tak brzmi oryginalna nazwa świata z Might and magic 6-8 nadana przez starożytnych. Ostatnio postanowiłem sobie stworzyć dokładną mapę ów świata więc zbieram wszystkie listy i ogólnie grzebię po internecie w poszukiwaniu dokładniejszych opisów. Na przykład wiemy, że królestwo Bracady jest w większości ośnieżone aczkolwiek na niektórych przerywnikach filmowych z HoMM III widać kamieniołomy, a w Might and Magic 7 jest to zupełnie jałowa pustynia. Moim celem jest dowiedzenie się gdzie dokładnie jest ta pustynia a gdzie tereny ośnieżone (Przypuszczam że pustynia jest gdzieś na granicy z Krewlod.). Więc mam do was małą prośbę, jak ktoś znajdzie coś ciekawego niech napisze tutaj w temacie. :)

VatrasVatrasTemat o geografii już jest, toteż tam przenoszę posty

dambibi PW
23 października 2009, 18:23
W jednym z tematów w tym dziale jest "trochę" o Brakadzie. Poszukaj i zapoznaj się z informacjami tam podanymi

Acid Dragon PW
23 października 2009, 18:34
Cytat:
Composite Orbital Learning Opportunity Network Yielde. Tak brzmi oryginalna nazwa świata z Might and magic 6-8 nadana przez starożytnych.

Nie. Tak brzmi nazwa nadana przez fanów, która w dość szerokim kręgu się przyjęła. Nie ma jednak nic wspólnego z oryginalną nazwą - a tej po prostu nie ma. Autorzy prawdopodobnie nigdy nie nadali nazwy temu światu, a najbliższe, do czego można dotrzeć w oryginalnych źródłach to "świat Enroth". Choć powoduje to nieco problemów, bo "Enroth" w zależności od kontekstu może oznaczać 1) świat HoMM1-3, MM6-8, 2) Kontynent na tym świecie, 3) Królestwo Ironfistów na tym kontynencie. Można się spotkać także z takimi nazwami jak "świat Erathii" lub "świat Ardon", lecz one również odnoszą się do krain geograficznych.

Alamar PW
24 października 2009, 08:50
Cytat:
Nie ma jednak nic wspólnego z oryginalną nazwą - a tej po prostu nie ma.
Jest. Marsz do MM8 i nie wprowadzać innych istot w błąd. :P
Wraz z premierą MM8 "nadano" tej planecie wspomnianą przez Ciebie nazwę. I znajduje się ona nie tylko w samej grze, lecz również na oficjalnych stronach wydawcy gry.

Cytat:
"świat Ardon"
A to już prawdopodobnie nie dotyczy tej planety. Nigdzie poza grami CoMM i WoMM tej nazwy nie uświadczysz, a gdzie dzieje się akcja tych gier - też nie wspomniano (poza tym, że w Ardonie).
Za mało informacji, by stwierdzić, czy Ardon to osobny świat, czy też leżał, na którejś z odwiedzanych już planet.
Aha - nazwę tę można spotkać w odniesieniu do Enroth tylko u pewnego Smoka, nigdzie indziej nie widziałem podobnych sugestii :P

Co do Kolonii - to nazwa wymyślona i nadana przez Ribannę - główną osobę odpowiedzialna za MMT.

Dragonar PW
24 października 2009, 13:46
Alamar:
Jest. Marsz do MM8 i nie wprowadzać innych istot w błąd. :P
Wraz z premierą MM8 "nadano" tej planecie wspomnianą przez Ciebie nazwę. I znajduje się ona nie tylko w samej grze, lecz również na oficjalnych stronach wydawcy gry.
W MM8? Przeszedłem ją tyle razy i na nią nie natrafiłem. Jak brzmi ta nazwa?

Alamar PW
24 października 2009, 13:56
Przejdź jeszcze raz, to się dowiesz. :P
I czytaj uważnie posty poprzedników.

Acid Dragon PW
24 października 2009, 14:36
Nie wiem o jaką nazwę chodzi Alamarowi (zakładam, że znów Enroth), aczkolwiek w opisie MM8 widnieje takie zdanie:

Cytat:
Niezwykle rozbudowana, wielowątkowa linia fabularna obejmująca rozległe tereny światów Enroth, Erathia i Jadame.

Więc generalnie naprawdę wszystko już nazwano światem ;). Określenie "świat Enroth" nie pada tylko w MM8, z tego co pamiętam, ale zdecydowanie nie jest traktowane jak jedyna poprawna nazwa.

A co do Ardonu, to nie będę w kółko powtarzał tych samych argumentów - jeśli Alamar nie widzi oczywistego, to już nie zobaczy. Każdy ma prawo do własnych interpretacji.

Alamar PW
24 października 2009, 14:49
Jeśli zaś ktoś inny uważa pewne nawiązania do innych gier za oczywistą oczywistość... ;P
To co uważasz za "oczywistość", wcale tym nie jest - może jest wskazówką, a może nie - za mało danych by jednoznacznie to ustalić.
I wierz mi - nie spotkałem nikogo, kto by podzielał Twoją teorię o tym, że Ardon znajdowało się na Enroth. Tak naprawdę, to nikt nie wie, gdzie tę krainę umieścić.


Co do nazwy planety - to znów zapominasz:
3DO/NWC:
The world of Enroth has fallen out of balance with the rest of the cosmos. As a result, the gateways to the elemental planes have been opened on your world, freeing the forces of Earth, Air, Fire, and Water to wreak havoc throughout the land.

You must form a party of up to five heroes to unite the human and monster races of the world in time to launch a joint campaign to close the gateways and save Enroth from planetary extinction.

(...)

# Completely new story spanning the lands of Enroth, Erathia and Jadame
Blame the translation. :P
Dodatkowo w grze też jest bezposrednio powiedziane, że planeta zwie się Enroth.

Acid Dragon PW
24 października 2009, 15:28
Zgadza się, nazwa "świat Enroth" istnieje, była używana w odniesieniu do tego świata przez twórców. Nawet chyba najczęściej w porównaniu do innych. Nie neguję tego.

Neguję, że jest ona jedyną prawdziwą i że twórcy właśnie tak postanowili ten świat nazwać. Bo nazywali go i innymi nazwami.


Natomiast co do Ardonu - naprawdę wierzę, że inni też mogą tego nie widzieć :P. Ale nikt z tych innych póki co nie przedstawił żadnych kontrargumentów, ani własnej teorii poza "wg mnie Ardon to oddzielny świat". Innej interpretacji nawiązań do Enroth na Ardonie po prostu nie ma. I choć zgodzę się, że nie ma konkludującego dowodu na to, że Ardon leży na tym samym świecie (a takim byłaby jakaś postać z poprzednich gier lub mapa), to jednak jakakolwiek inna teoria jest zwyczajnie nieprawdopodobna.

Alamar PW
24 października 2009, 15:30
Dawaj cytaty odnośnie nazwania planety innymi nazwami (bez Ardonu - patrz wcześniejsze posty).

Acid Dragon PW
24 października 2009, 15:42
Nie mam czasu na research, ale daleko szukać nie trzeba. W MM8 właśnie:
link

Cytat:
Explore the fantasy world of Jadame

Alamar PW
24 października 2009, 15:55
No i? Zacytuj do końca:
Cytat:
a land of danger and intrigue
Nie "world", nie "planet" tylko "land".

I chodziło mi bardziej o nazwy z samych gier lub oficjalnych portali twórców i wydawcy, niż okładek, ale próbuj dalej. :P

PS
Ktoś jeszcze chciałby włączyć się do "dyskusji", czy jak zwykle ma to być "mojsza racja" kontra "najmojsza racja"? ;P

Mitabrin PW
24 października 2009, 20:10
Hmm... mimo wszystko w cytacie Acida jest najpierw słowo world...

Acid Dragon PW
24 października 2009, 20:22
Alamar po prostu dopasowuje cytat do swojej teorii ;P. Bo tutaj "world" nie oznacza przecież świata, i to jedynie synonim "land", a już "world of Enroth" to na pewno oficjalna nazwa świata, a nie po prostu "świat, na którym leży Enroth" :P.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Geografia krain

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel