Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przybity] H5 - problemy techniczne
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 6 - 7 - 8

Goldenraz PW
5 lipca 2008, 21:38
Ściągnąłem program 3D Analyze i po zaznaczeniu tej emulacji kampania (nie wiem, jak inne mapy) nie chce się załadować - pasek dochodzi do końca, ale nie pojawia się "Naciśnij dowolny klawisz..." i nie można zacząć gry.
Jest na to jakiś sposób? (niestety mam Vistę :/ )

MCaleb PW
5 lipca 2008, 23:28
Blackdragonie4, owy folder jest tutaj:
Program Files\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\UserMODs.

Co do H5 na Viście, Goldenrazie, to nie grałem i nie wiem. Spróbuj ustawić wszystko na minimum, doinstaluj najnowsze patche do gry i sterowniki do grafiki oraz takie tam podstawowe pierdoły ze standardowych procedur rozwiązywania problemów i napisz co dalej z błędem. Może też zaklęcie Google coś wynajdzie?

Field PW
6 lipca 2008, 00:17
Od siebie:
Blackdragon4 - mody do podstawki instalujemy przez wsadzenie modów z rozszerzeniem *.pak do katalogu bin; do Kuźni (*.h5m) do folderu Maps (trzeba stworzyć, jeśli go nie ma), a do Plemion (*.h5u) do folderu UserMODs. Siłą rzeczy jeśli nie masz tego folderu, a masz *.h5u, to gra może się pogryźć z modem.
Goldenraz - spróbuj tutaj i tutaj. No, tutaj też warto ;)

Ajit PW
12 lipca 2008, 14:10
Witam!
Mam problem z Dzikimi Hordami... Otóż włączam sobie obojętnie czy kampanię czy własny scenariusz i gram, sobie gram i nagle trach! zawiecha;/. Gra zawiesza się byle kiedy tzn. w obojętnie, którym oknie (i w mieście, i w walce i w ekranie przygody). Ale najgorsze jest to, że muszę resetować kompa, jak się zawiwesi... Nic nie pomoga, ctrl+alt+delete, alt+F4, alt+tab, +alt+esc, sam esc, mam nawet takie guyiki na mzsyce, e jeden wcya Worda, a drugi Excela to tey nie działa, takie guziki na klawiaturze co np włączają mój komputer też nie działaja... dosłownie NIC, nawet diodia ta czerwona sie nie świeci, ani nie mruga.
A moje pytanie brzmi: "Czy to może być spowodowane tym, że jest to gra ściągnięta z torrentów?".
Już się tłumaczę, pożyczyłem od kolegi, właśnie ściągniętą z torrentów, po to żeby sobie sprawdzić czy mi pójdzie i w ogóle jaka jest. Miałem plan kupic oryginała na tej wyprzedaży, ale teraz nie wiem. Jak oryginał też bedzię się tak wieszał?

Field PW
12 lipca 2008, 16:44
Primo: statsy komputera, ustawienia gry... w ogóle nie podałeś żadnych podstaw, z których mielibyśmy coś diagnozować. Prawdopodobnie hardware jest winne.
Secundo: torrentem się nie chwal. Właściwie to powinienem powiedzieć: "tak, to zemsta Ubisoftu". Poważniej: podobno na grę są ponakładane jakieś antypirackie zabezpieczenia, ale nie chce mi się wierzyć, żeby to było aż tak wrednie zmajstrowane.

Ajit PW
12 lipca 2008, 16:52
Intel Celeron 3, 2 GHz, 1 Gb RAM-u, GeForce 512 Mb.
Podstawowa wersja i krasnowypłochy działają normalnie.

Field PW
12 lipca 2008, 22:50
gram.pl:
Lista nieobsługiwanych kart graficznych:
Nvidia - serie: GeForce 2, GeForce 3

Plus masz minimum ramu. Może to być wynik tego, chociaż skoro podstawka i krasnale Ci chodziły, to... :/ Nie wiem, jak mam być szczery. Nie chce mi się wierzyć, że to wina tego, że to pirat, ale cuda się różnorakie zdarzają...

Ajit PW
12 lipca 2008, 23:16
Ale to GeForce 6200.

Field PW
13 lipca 2008, 01:28
No to nie bardzo wiem. Spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej, to raz.
Dwa, zwiększ przydział pamięci w komputerze z dynamicznej na przedział 2048-4096. Może po prostu komputer Ci nie wyrabia z RAMem. A, komp będzie Ci sugerował 1522 min., ale z doświadczenia wiem, że wtedy zaczyna robić zrzut stronicowania czy jakieś inne takie.
(Mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność -> zaawansowane -> pamięć wirtualna//zmień -> rozmiar niestandardowy 2048 min. 4096 max.)

Jeśli to nie pomoże - ja się poddaję.

Ajit PW
13 lipca 2008, 13:19
Zrobiłem, tak jak mówiłeś, ale niestety dalej się wiesza...
Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale po ponownym włączeniu gry (po zawieszeniu i resecie) nie mogę wczytać ostatniego save'a (ani mojego, ani autosave'a).

Field PW
13 lipca 2008, 16:59
Oo"

W teorii może się save uszkodzić... Przykro mi, po prostu nie wiem. U mnie na 1, 60 GHz, 1024 RAM i Mobile Intel 945 nawet bez 3DAnalyze nie ma takich problemów.

Ajit PW
13 lipca 2008, 17:24
A może być to spowodowane piracką wersja? Bo nie wiem, czy kupić oryginała;/

Field PW
14 lipca 2008, 00:14
Nie dam głowy. W pirata nie grałem.

mancias_sc PW
14 lipca 2008, 19:04
Witam, jest to mój pierwszy posta, więc wszystkich witam, jednak do rzeczy.
Sam także posiadam Dzikie Hordy, gram na AMD Athlon 2000+ (1, 6 GHz), 768 MB ram, Geforce FX 5200, Windows XP. Jak widać komp 'niby' nie łapie się nawet na minimalne wymagania, jednak o dziwo gram w 800x600 i w detalach na poziomie normalnym. Co do tego zabezpieczenia antypirackiego, to chyba jest raczej miejska legenda, bo polska wersja (oryginał) działa nawet bez płyty, bez żadnej emulacji napędu czy tym podobnych dziwów. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej testować na legalnym oprogramowaniu, sam odpalałem demo i jakiegoś pirata HV i nie dało się grać, a oryginały śmigały, aż miło.
Więc chyba tylko pozostaje Ci zainstalować Dzikie Hordy na "czysty" Windows.
Pozdrawiam.

mancias_sc PW
22 września 2008, 09:41
Przepraszam, że tak jeden post pod drugim, ale mam problem, nie związany z działaniem gry, a mianowicie z patchem 3.1 do ToE. Jak powszechnie wiadomo Ubisoft dał ciała i polska wersja moda, nie chce się zainstalować, więc próbowałem ściągnąć poprawkę z linków podanych w Grocie. Niestety ale wszystkie próby kończyły się fiaskiem, dlatego wygooglowałem w końcu, jakiś patch, ściągnąłem, zainstalowałem i pojawiły się bugi. Otóż pytanie do Grotowiczów, czy ktoś po zainstalowaniu patcha, ma błędy takie jak: brak dźwięku ruchu niektórych bohaterów (krasnali), nieznikanie z areny walki żywiołaków, pomimo ich zabicia?
Pozdrawiam

Kreator PW
19 grudnia 2008, 15:10
Czy może mi ktoś pomóc w pewnym problemie?
Otóż nie mogę uruchomić podstawowej wersji gry, dodatki a i owszem. Direx jest ok, wymagania sprzętowe jak najbardziej. Słyszałem z różnych źródeł, że nie tylko mnie dopadł ten problem. Macie może jakieś sugestie?

Alamar PW
19 grudnia 2008, 22:22
A gdzie: sprzęt, system, service packi, wersja gry (1.0, "empikowa", spatchowana, itd.) oraz inne duperele - inaczej w celu otrzymania odpowiedzi, proszę się kontaktować z najbliższą wróżką.

Kreator PW
19 grudnia 2008, 22:39
Ok, więc tak:
system windows xp (servis pack bodajże 3)
grafika invidia 8600 gt 512 ram
procesor AMD phenom 9500 ( 4 rdzenie)
ram 2 giga
wersja gry "złota edycja"

Gra instaluje się bezproblemowo, w momencie uruchamiania chwile kręci krążkiem i nic się nie dzieję.

Alamar PW
20 grudnia 2008, 09:57
Sądząc po tym "krążku", to najnowszego patcha 1.6 nie masz zainstalowanego, bo znosi on wymóg posiadania płyty w napędzie (i przy okazji SecuROMa) - czyli krążek już się nie kręci.
Załataj grę i wtedy powiedz, czy nadal gra nie działa.

Kreator PW
20 grudnia 2008, 18:01
Ha, no to ciekawostka, pobrałem ten patch i próbowałem go zainstalować, pojawia się komunikat, że nie może go uruchomić bo gra nie jest zainstalowana...ręce mi opadają.
Edit. Kolejny raz zdeinstalowałem i zainstalowałem tę nieszczęsną gre, uruchomiła się w końcu!, bez patcha...jestem skołowany, nie wiem o co chodzi.
Dzięki Alamar za info.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 6 - 7 - 8
temat: [przybity] H5 - problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel