Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Avatary
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Eteryczny Smok PW
24 maja 2008, 08:07
Niedawno w Homm Online był update, a co za tym idzie nowe avki.
http://rapidshare.com/files/117184412/64.rar.html

Alamar PW
24 maja 2008, 12:35
Część z nich (402-551; 837-919) to niemal takie same portrety jak w H3 czy H5 (ot inne tło), wiec z racji tego, że takowe już są w Galerii, raczej te z HoMM Online się tam nie znajdą (wypowiadam sie jako osoba prywatna, a nie jako ktoś, kto decyduje co dodać, a co nie - mogę co najwyżej zasugerować to i owo komu trzeba).
Co do reszty portretów - sprawdzę, czy przypadkiem nie są to duble i w razie czego przekażę smokowi co trzeba.


@Nemo
Niestety jakoś skanów jest niezbyt dobra - sprawdzę czy moja "fotokopiarka" przypadkiem nie zrobi tego lepiej (ale wątpię) i wtedy dopiero zajmę się nimi (karty z Otchłani, które gdzieś jeszcze mam na kompie, chyba też wezmę pod uwagę).

Nemomon PW
24 maja 2008, 15:14
Alamar:
@Nemo
Niestety jakoś skanów jest niezbyt dobra - sprawdzę czy moja "fotokopiarka" przypadkiem nie zrobi tego lepiej (ale wątpię) i wtedy dopiero zajmę się nimi (karty z Otchłani, które gdzieś jeszcze mam na kompie, chyba też wezmę pod uwagę).

Niestety jest tak, jak pisałem w mailu. Niemniej, jeżeli chcesz, to mogę jeszcze raz, choć sam się zdziwiłem, że karty są w ładnym stanie a skany były tragiczne. Co do samych kart Otchłani, to mogę zapodać Ci skany takiej samej jakości jak te, co zapodałem Poszukiwaczy z Jaskini. Zaraz poszukam ich na HDD i podeślę mailem.

EDIT: Mail został wysłany. Wydawało mi się, ze pytasz o to. Jeżeli nie, cóż...

Acid Dragon PW
24 maja 2008, 19:45
Cytat:
Część z nich (402-551; 837-919) to niemal takie same portrety jak w H3 czy H5 (ot inne tło), wiec z racji tego, że takowe już są w Galerii, raczej te z HoMM Online się tam nie znajdą (wypowiadam sie jako osoba prywatna, a nie jako ktoś, kto decyduje co dodać, a co nie - mogę co najwyżej zasugerować to i owo komu trzeba).

Jak najbardziej zdaję się na zdanie Alamara w tej sprawie. Jeśli jakieś się nadają, to prosiłbym o selekcję tego, co wrzucić do odpowiedniego miejsca.

Alamar PW
24 maja 2008, 21:42
Nemo:
Co do samych kart Otchłani, to mogę zapodać Ci skany takiej samej jakości jak te, co zapodałem Poszukiwaczy z Jaskini. Zaraz poszukam ich na HDD i podeślę mailem.
Niepotrzebnie - mam je (zapewne te same kopie, o które Ci chodzi) na kompie i chyba wysyłałem Smokowi razem z resztą avatarów MiM-a, choć wtedy nie pasowały za bardzo klimatem (miało być ogólne fantasy, a nie sam MiM).
W każdym razie, materiał do obróbki mam, a jak nie, to wiem gdzie to znaleźć (a właśnie, poszukam w necie przy okazji skanów miasta).


Co do reszty (głównie chodzi o HoMM Online), to może jutro zobaczę co da się z tym zrobić - choć niczego nie obiecuję (900 obrazków to trochę dużo do sprawdzania i ewentualnego zmieniania numeracji jak na jeden dzień).



EDIT:
@Nemo

Przejrzałem swoje zbiory - mam tam oprócz "Twojej" Jaskini także grafiki postaci z Talismana, które nie znalazły się MiM-ie (oryginalne + "podrasowane" wersje), jakieś grafiki zaadaptowane z D&D (kryształowy golem, lodowy krasnolud, leśny troll, itp.) czy generała i króla z Zamku. Je chyba także dodam. Jeśli masz jakieś jeszcze sugestie, to daj znać.


EDIT 2:
OK - już mam odpowiedniej jakości skany zarówno z Jaskini jak i z Miasta.


EDIT 3:
Tak sie zastanawiam, czy nie dodać przypadkiem przeróbek Magicznego Miecza pod MiM-a?

Nemomon PW
24 maja 2008, 23:54
Hmmm, osobiście wolę jednak wersje oryginalne z MM miast te grafiki z przeróbek. Ta boginka wygląda na jakąś (przepraszam za wyrażenie) niedoru****ą a i ten Kat wygląda nieciekawie IMO. Niemniej, część z tych "pół oryginalnych" Poszukiwaczy ładnie wyglądają, więc można by się było nad tym zastanowić. Co do innych sugestii, to musiałbym się zastanowić, co mógłbym posiadać a czego Ty nie masz, ewentualnie mogę zasugerować postaci z czwartej edycji Talismana. Chyba, że poczekamy do października do Revised 4th Edition. Niemniej, ja w tej chwili raczej nie mam kart Poszukiwaczy, ale nie jestem pewien. Jak będę miał, to podeślę.

majaczek PW
11 czerwca 2008, 20:58
czy mój avatar aby na pewno nie jest za duży??
EDIT: jest bo psuje interfejs
EDIT: poprawione
ale czy aby napewno nie jest za duży
rozmiaru nie znam bo jest to link do thumbnail na imageshack

Nemomon PW
11 czerwca 2008, 21:04
Chyba coś się popsuło, skoro można takie avatary ustawiać albo Łasic coś kombinuje. Chyba, że Ty alchemią to osiągnąłeś.

vinius PW
11 czerwca 2008, 21:16
Proponuję jednak zmniejszyć. Rozciąga forum.
Uwaga! Teraz darmowa lekcja informatyki!
Kliknij prawym przyciskiem na obrazek... nie, nie palcem - kursorem! O! A teraz naciśnij "właściwości". Kursorem, powiedziałem! Jest tam i wysokość, i szerokość. Fajne, nie :) ?

EDIT: zatem zalecam Ci jeszcze naukę języków obcych... to dzisiaj podstawa. I nie jestem żadna "małpa" - w Grocie działają tagi :P ("q").

Eteryczny Smok PW
12 czerwca 2008, 07:04
W profilu pisze że "Maxymalne dopuszczalne wymiary avatara to 80x80 pixeli!", a twój awatar ma 150x122 pixeli, zatem jest zbyt duży.

majaczek PW
12 czerwca 2008, 12:15
@vinius
eee... "properties" nie ściągnąłem spolszczenia do mozzilli ale jest...
ja nie mogę z tymi przyjaznymi interfejsami użytkowika :PP

@momomon
szkoda że nie widziałeś poprzedniego awka (ten jest thumbnailem tamtego)
był dwa/cztery (bok/powierzchnia) razy większy
jak chcesz trochę "alchemii" to ustaw avatarka na obrazek 1024*768 - zobaczysz co się stanie z forum :PP (ale potem zmień spowrotem)
a jak jeszcze raz będziesz kpił z alchemii, to poszukam królika, tudzież łasicy, przyjde z nim do ciebie i się pobawię w tworzenie chimer(*) i sprawdzę czy ci z futerkiem do twarzy :DDD

@vinius
aha a jak będziesz kpił z moich zdolności informatycznych (takową nauką się zajmuję jak odpoczywam od trudów alchemii) to spróbuj chociaż napisać program z migającym napisem "vinius zabił myszkę"

@niebieska jaszczurka
no to teraz jest mniejszy - 89x72px

(*) chimera to nie tylko toto z herosów, zwrot ten oznacza połączenie kilku zwierząt, bądź zwierząt i człowieka

Nemomon PW
12 czerwca 2008, 12:57
Majaczek:
@momomon
szkoda że nie widziałeś poprzedniego awka (ten jest thumbnailem tamtego)
był dwa/cztery (bok/powierzchnia) razy większy
jak chcesz trochę "alchemii" to ustaw avatarka na obrazek 1024*768 - zobaczysz co się stanie z forum :PP (ale potem zmień spowrotem)
a jak jeszcze raz będziesz kpił z alchemii, to poszukam królika, tudzież łasicy, przyjde z nim do ciebie i się pobawię w tworzenie chimer(*) i sprawdzę czy ci z futerkiem do twarzy :DDD

Kinda off topic, well...

Wpierw, to powiem, że zwem się Nemomon a nie Momomon. Rozumiem, że mogłeś pomylić jedną literę, ale 'o' jest na antypodach od 'e'. Poza tem, jestem historykiem, więc z natury rzeczy (jak i strony na której teraz piszę) winnem wiedzieć, cóż to jest chimera. Niemniej, dzięki za uświadomienie mnie.

A piszę tego posta by Ci pokazać, że jednak widziałem ten Twój wielki avatar. Mówiłem tak dlatego, iż jeszcze za starych dobrych czasów, nie można było dać większego avatara niźli 80x80. Dlatego też zasugerowałem, że Łasic (czyli nasz drugi Admin, Qui) może coś zmienia.

Dobra, koniec zrzędzenia.

Acid Dragon PW
12 czerwca 2008, 13:51
Yeah, well - problem wynika ze specyfikacji nowego serwera. Qui zapewne coś kiedyś z tym zrobi, ale póki co proszę o stosowanie się do wymiarów maxymalnie 80x80. W przeciwnym wypadku możliwość ustawienia avatara zostanie zablokowana.

Cytat:
(*) chimera to nie tylko toto z herosów, zwrot ten oznacza połączenie kilku zwierząt, bądź zwierząt i człowieka

a także artefakt w reakcji PCR powstający gdy amplikon, który uległ przedwczesnej terminacji replikacji shybrydyzuje do obcej matrycy DNA i zostanie skopiowany w kolejnych cyklach PCR oraz uwidoczniony przez elektroforezę agarozową.

See? Everyone can be a smartass ;P.

majaczek PW
12 czerwca 2008, 16:51
cóż Nem, widać że widziałeś przed pierwszym zmniejszeniem :PP
wtedy testowałem avatar, pisząc pierwszy post i zauważyłem problem
bodajże po edycji pierwszego posta (albo przed) zmieniłem link do obrazka na link do thumbnaila ale jak wspólnie zauważyliśmy i tak był trochę za duży, więc zmieniłem na fma_micro.jpg który wygenerowałem i zuploadowałem na imageshack

a to że nazwałem cię Momomonem zamiast Nemomonem było niecelowe - próbowałem zapamientać dwa nicki osób którym miałem odpowiedzieć i to obniżyło koncentrację, poza tym twój nick jest dość łatwy do pomylenia -> 4 głoski nosowe (n/m) i 3 samogłoski zapisane okrągłą literą (e jest podobne do o głównie z wyglądu, może to być problem dla wzrokowca)

EDIT: a co w wypadku avatarów prostokątnych? mam namyśli takie o nieproporcjonalnych wymiarach ? ja mam 89*72=6408 pixeli gdy 80*80=6400...
jakie jest główne kryterium: wysokość, szerokość, powierzchnia, czy mieszczenie się WEWNĄTRZ kwadratu 80x80??

PS: wiem kto to łasic/Qui... przybyłem na to forum pod nowym nickiem bo nie mogłem dobrać się do starego [częstuje Nemomona specjałem podziemnej tawerny]

Field PW
12 czerwca 2008, 17:54
Mieszczenie wewnątrz...
Bardzo proszę, nie wywnętrzaj się. Nie warto nawet. :/

Acid Dragon PW
12 czerwca 2008, 18:24
ech...

maxymalna szerokość avatara: 80 px
maxymalna wysokość avatara: 80 px

RabicanRabicanAmen.

majaczek PW
13 czerwca 2008, 11:24
buuuu.... :((
czyli ci z prostokątnymi, nie-kwadratowymi avatarami są poszkodowani :(( chlip

rozumiem, czemu nie można przekraczać szerokości -> nieplanowana zmiana interfejsu forum

ale dlaczego nie można wklejać "vertical avatars" np 80*160? (może 80*120)
nie spowodowałoby to istotnych zmian w interfejsie, a zazwyczaj żadnych...

Rabican PW
13 czerwca 2008, 13:35
That's the rule, okay? Just like the law of Equivalent Exchange. I advise you not to break it, 'cause losing limbs can be quite nice in comparison with eradication. And I said 'amen', so end this topic. Understood, Mr Alchemist? By the way, capitals and periods exist to use them, so do it, for the love of Goddess! If you do not, I will come to a conclusion you're lazy and burn every single your post which I consider incorrect. Did I explain it clearly?

Best regards.
Я.

majaczek PW
17 czerwca 2008, 19:39
RabicanRabicanNo to ciach, jak to powiedziały nożyce do papieru.

Nemomon PW
17 czerwca 2008, 20:20
Byłoby miło.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
temat: Avatary

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel