Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [wbity] Might and Magic X: Legacy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23

AquaInferus PW
12 lutego 2014, 22:01
Nie wiesz czy msza Windows 7 32 czy 64 bit Kliknij ikonę Mój Komputer ewentualnie może się nazywać Komputer wskaż właściwości i będzie wszystko napisane. Mój jest Windows 7 Ultimate 32 bitowy.
Post kasuje i zwartość przenoszę Tu
Z grafiką to może jeszcze się da zrozumieć, ale myk z dźwiękami to trochę przesada. Myślę, że powinni wypuścić łatkę optymalizacyjną pod 32-bitowe systemy. Takie GTA 4 ma zalecany 64-bitowy system, a niema takich cyrków z dźwiękiem na 32-bitowym systemie, więc ograniczenia systemowe raczej nie stanowią aż takiego problemu. Połącz tamte posty, bo cie mogą upomnieć. Sam się naciąłem na dwa pod rząd.
edit
x86 oznacza z tego co pamiętam raczej 32 bit np. w aktualizacjach systemowych w nazwie jest te x86
edit
Ja ci powiem tak ja mam Windows 7 Ultimate na Licencji typu BOX Która faktycznie jest dorsza od zwykłej OEM, ale, za to ma do wyboru 32 i 64 biową wersje sytemu mogę odinstalować ten system i zainstalować na innym komputerze. No, nie mogę używać oczywiście obu wersji jednocześnie, ale mogę po odinstalowaniu 32 bit zainstalować 64 bitową . Teraz używam 32 wersji ze względu na 3GB pamięci oraz między innymi starsze gry z moje biblioteki (którą się zaczyna od 2001roku, kiedy kupiłem pierwszy PC idąc na studia), ta konfiguracje składem około 2009.Zgadzam się z tobą Zehir-12 ubi powinien wziąć pod uwagę osoby, które różnych względów korzystają z 32 bitowych systemów, czy to finansowych cz innych.Chociaż argumentem dla nich na 64 pewnie będzie to ze mamy ten 2014r i użytkownicy powinni się przestawiać na takie systemy,ma na myśli to, że pewnie użyli, by czegoś takiego w debacie.

Zehir-12 PW
17 lutego 2014, 15:21
A mam takie pytanie codo kuźni żywiołów. Gdzie znaleźć te "fragmenty" żywiołów, bo nie do końca zrozumiałem. Czy one są rozrzucone po świecie, czy są w kuźni, czy gdzieś w okolicach tego Oka?

edit
Tak przy okazji to kiedy będzie ten "nadchodzący patch", bo jak widzę zbliża się wielkimi krokami -,-

edit 2
Im dłużej gram tym gorzej...Dzisiaj grałem z 2 godziny, a w tym czasie gra wyłączała się conajmniej 15 razy -,- I oni mówią, że współpracowali z fanami i, że w ogóle tak się starali. PFFF! Z tego might and magic x zrobili trochę lepsze heroes 6 -,- Pewnie patche zadziałają tak samo jak we wpomnianych herosach. Naprawią jeden błąd pojawi się kolejny. Już niemówiąc o tym jak czasami walka się laguje -,-

edit3
I jeszcze mam taki błąd, że co jakiś czas jak nadpisuje zapis, to się pojawia "błąd - brak zapisów" i zapisy znikają, gra się wyłącza, a jak włączam to zapisy są, ale jakieś zacofane od 10 do 15 minut -,-

edit4
No to już jest szczyt! Pograłem chwilkę i zapisałem grę, po czym stwierdziłem, że wyłączę grę, żeby mi się nie zkiełbasiły te nowe zapisy. No to wyłączyłem i włączyłem ponownie i co? Mam stare zapisy -,- To już koniec. Przerywam grę, poczekam aż wyjdzie ten patch (znając ubisoft to będzie gdzieś za 3 tygodnie -,-)

Irhak PW
17 lutego 2014, 15:26
Cytat:
Gdzie znaleźć te "fragmenty" żywiołów, bo nie do końca zrozumiałem.
1. Ziemia/Sylanna - Kuźnia Żywiołów
2. Woda/ Shalassa - Zaginione Miasto poziom 4 (30,19)
3. Powietrze/Ylath - Skała Czaszki poziom 2 (14,11)
4. Ogień/Arkath - Zaginione Miasto poziom 3, sala z Kryształowym Pająkiem (18,13)
5. Światło/Elrath - Karthal, Dwór Falagara poziom 2 (8,2)
6. Ciemność/Malassa - Karthal, Więzienie poziom 1 (7,14)

Cytat:
A ktoś z was ma może coś takiego, że zdarza się, że czasem gra sama się wyłącza niespodziewanie i jakiś błąd wyskakuje? (zarówno on line i off line)?
To nie błąd, to taka funkcja!

tryt1 PW
18 lutego 2014, 01:08
"Tak przy okazji to kiedy będzie ten "nadchodzący patch", bo jak widzę zbliża się wielkimi krokami -,-"
Autorzy gry pisali, że w lutym.

"Im dłużej gram tym gorzej...Dzisiaj grałem z 2 godziny, a w tym czasie gra wyłączała się conajmniej 15 razy -,- I oni mówią, że współpracowali z fanami i, że w ogóle tak się starali. PFFF! Z tego might and magic x zrobili trochę lepsze heroes 6 -,- Pewnie patche zadziałają tak samo jak we wpomnianych herosach. Naprawią jeden błąd pojawi się kolejny. Już niemówiąc o tym jak czasami walka się laguje -,-"
Problemem heroes 6 był brak patchy a nie złe wykonanie :P gra jest strasznie źle zoptymalizowana. Wiele osób wspomina, że strasznie grzeje komputer. Sam miałem z tym problemy i doświadczałem resetów komputera. Jak zainstalowałem program do mierzenia temperatury to zobaczyłem, że jakaś część się grzeje do 80 stopni :O. Później zrobiłem formata i już komputer nie ruszył. Po włączeniu jest niebieski ekran i komputer się ponownie uruchamia. Później zainstalowałem grę na laptopie i się nie resetowała. Laptop ma już 4 lata, więc włączyłem tylko średni zasięg i jakąś sensowną rozdzielczość a reszta na minimum.

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość np na 1024 i ustawić najniższe detale i zobaczyć czy gra będzie się resetować...

"I jeszcze mam taki błąd, że co jakiś czas jak nadpisuje zapis, to się pojawia "błąd - brak zapisów" i zapisy znikają, gra się wyłącza, a jak włączam to zapisy są, ale jakieś zacofane od 10 do 15 minut -,-"
Wiele osób ma ten błąd. U mnie nie było tych problemów ale całą grę ściągnąłem z uplay i zawsze synchronizowałem save.

"No to już jest szczyt! Pograłem chwilkę i zapisałem grę, po czym stwierdziłem, że wyłączę grę, żeby mi się nie zkiełbasiły te nowe zapisy. No to wyłączyłem i włączyłem ponownie i co? Mam stare zapisy -,- To już koniec. Przerywam grę, poczekam aż wyjdzie ten patch (znając ubisoft to będzie gdzieś za 3 tygodnie -,-) "
Niektórzy pisali coś o zmianie nazwy itd. Możesz spróbować poszukać na forum ale chyba najlepiej będzie pcozekać na łatkę.

Zehir-12 PW
18 lutego 2014, 07:31
Tylko, że u mnie ta synchroinizacja nie działa już dawno. Ciągle wyskakuje napis, że się nie powiodła. Mam tak już od czasu któregoś patcha heroes 6, czyli dłuuuugo :P A później spróbuje z ciekawości zmniejszyć te detale i rozdzielczość :)

AquaInferus PW
18 lutego 2014, 10:53
Nie martw się ja synchronizacje zapisów muszę robić 2 lub 3 razy, bo zwykle za pierwszym razem ma komunikat, że się nie udało.Jak wyjdzie ta łatka to ona będzie się z automatu instalować czy będzie trzeba zrobić to ręcznie, bo w MaxPayne3 łat się instalują z automatu ba bez tego gra nawet nie rusza.

Andruids PW
19 lutego 2014, 20:11
Jest już patch. Zobaczmy czy coś poprawi...

AquaInferus PW
20 lutego 2014, 13:55
Potwierdzam jest już łatka waga 10204MB gra po zaktualizowaniu ma numerek 1.4-15421. Czy też macie taki problem, że musicie robić synchronizacje zapisów kila razy, zanim się uda u mnie przeważnie muszę ponowić to 2 lub 3 razy, zanim dostane info, że jest ok.

Garett PW
20 lutego 2014, 14:32
@Aquainferus ja też tak mam.

Wie ktoś może co chciał znaleźć Erebos w Ker-thal?Oprócz statku Starożytnych Aniołów którego i tak by nie użył, to nie było tam nic ciekawego.

Acid Dragon PW
20 lutego 2014, 15:23
Chyba się po prostu ukrywał. Osłabiony, bez maski byłby w sumie dość łatwy do pokonania. W Ker-thalu ratowała go możliwość ucieczki w mrok i regeneracji. To oraz spory fanklub kolegów i koleżanek.
Poza tym coś było o jakiejś tamtejszej starożytnej bibliotece or sth, ale było to w sumie nieistotne dla akcji gry.

Irhak PW
20 lutego 2014, 15:48
Erebus chciał wszcząć wojnę w Ker-thal tak jak Aniołowie kończyli ją tam. Po prostu chodziło o Karthal, a Ker-thal był pod nim, więc mógł się ukryć w cieniu.

Garett PW
20 lutego 2014, 16:05
Od uwięzionych członków Ligi Karthalskiej można się było dowiedzieć, że Erebos niszczył wszystkie anielskie rzeźby by przebić się przez barierę, trochę dużo zachodu jak na zwykłą "awaryjną" kryjówkę.

Alamar PW
20 lutego 2014, 16:28
Cytat:
Wie ktoś może co chciał znaleźć Erebos w Ker-thal?
Erebos został zamknięty w Grobowcu przez swych współbraci, ponieważ podobnie jak anioły, za bardzo spodobała mu się wojaczka. Przed H6 grupa idiotów go uwolniła, a gdy ten się dowiedział, że:
a) Michał wrócił do życia (jego nemezis)
b) ktoś inny mu go zabił
postanowił zemścić się za ten czyn na Ashanie. W Ker-thalu istniała kiedyś Niewidzialna Biblioteka, ale Malassa ją przeniosła w inne miejsce na początku Wojen Pradawnych Ras, zaś potem zajął się nią Cyryl. Skoro w Ker-Thalu była Świątynia Malassy i główna siedziba Bezimiennych, to kto wie, co jeszcze tam pozostało? Na pewno było to dobre miejsce na kryjówkę i odzyskanie mocy przez Mistrza Zabójców Bezimiennych - wszakże "wakacje" w Grobowcu nie były dla niego najzdrowsze.

EDIT:
Wychodzi na to, że Erebos chciał po prostu powrotu "starych, dobrych czasów" (przy czym miał na myśli Wojnę Pradawnych Ras), zaś pierwszym krokiem do tego miało być odbudowanie Ker-Thalu (zniszczenie pieczęci aniołów, by miasto i Ciemność mogły wynurzyć się z otchłani).

Przy okazji, zauważyliście że jak jakiemuś Bezimiennemu odbiło, to wysłano go do "wariatkowa", a jak aniołowi odbiło, to do "wariatkowa" wysłano rozsądne umysły (Belketh choćby), zaś reszta skrzydlatych podążyła bez zastanowienia za swoimi "Napoleonami"? ;P

Erobos:
Chyba zasługujecie na wyjaśnienie... Kiedyś mierzyłem się z przeciwnikami, których uznawałem za godnych siebie, równie genialnych co i bezlitosnych. Takich jak Michał. Kiedy w końcu zorganizowałem zasadzkę, w której postradał życie... poczułem coś w rodzaju spełnienia. A potem... pustkę. Wyobrażacie sobie życie, w którym już nikt nie może rzucić wam wyzwania? W którym nie ma nikogo dość bystrego, by przejrzeć wasze plany? Jaki w tym sens? Przedstawcie sobie zatem moją radość, gdy tuż po mojej własnej ucieczce z Grobowca Tysiąca Trwóg Michał także powrócił z zaświatów... Szkoda, że opierzony głupiec powrócił jedynie po to, by zginąć z rąk przedstawicieli niższych ras!

Eruina:
Dawno temu Aniołowie i Bezimienni toczyli ze sobą wojnę. Był to przerażający konflikt, który przyniósł światu bezmiar zniszczeń i który znany jest jako Wojny Pradawnych Ras. Aniołowie i Bezimienni zawarli w końcu rozejm znany jako Pakt Zmierzchu. Ale nie wszyscy Bezimienni cieszyli się z pokoju. Wśród tej grupy najgorszy był Erebos. Był ich największym czempionem, prawdziwym geniuszem taktyki. Gdy wojna dobiegła końca, stał się zagrożeniem dla kruchego pokoju pomiędzy Światłem a Ciemnością. Kiedy odmówił złożenia broni, jego własny lud uwięził go tutaj. Dwanaście lat temu uwolnili go jacyś głupi poszukiwacze przygód i od tamtej pory planuje swoją zemstę. Nie wiem, jakie są jego ostateczne cele. Umysł Bezimiennego jest niczym labirynt cieni. Kastore ma kilka teorii, pomówcie z nim, jeśli jesteście nimi zainteresowani.

Kastrat:
Ach, księżniczka opowiedziała wam o moich małych teoryjkach? Wróciłem do swojego ludu stosunkowo niedawno i mogę myśleć obiektywnie, jeśli chodzi o Malassę i jej Bezimienne dzieci. Mam dość dystansu, aby widzieć to, czego inni wcale nie muszą zauważać. Rozważcie to: mówimy o Bezimiennym, stworze zrodzonym z Ciemności. A Ciemność nie cierpi przejrzystości. Te słowa brzmią prosto, ale sądzę, że to właśnie jest tajemnica i piękno planu Erebosa. Widzicie, tu mniej chodzi o cel, a bardziej o sposób, w jaki ma zostać osiągnięty. Jestem pewien, że cała ta sytuacja to jego sposób na pokazanie, iż jest najwierniejszym sługą Malassy - stworzenie planu tak skomplikowanego, tak pogmatwanego, tak całkowicie utajnionego, że w porównaniu z nim nawet Zdrada Uriela wydaje się prosta. Gdy kurz już opadnie, nikt nie będzie wiedział, kto zaczął wojnę i dlaczego.

Obstawiałbym, że to wszystko ma coś wspólnego z prastarym miastem Ker-Thal… Tak, dobrze słyszeliście, "Ker-Thal", a nie "Karthal". To była wielka cytadela Bezimiennych, skrywająca w swych murach jedną z ich najważniejszych świątyń i legendarną Niewidzialną Bibliotekę. Gdy rozpoczęły się Wojny Pradawnych Ras, Anioły pod dowództwem Michała w pierwszej kolejności uderzyły na Ker-Thal, licząc na to, że osłabią wroga na dobre dzięki zniszczeniu zarówno świątyni jak i biblioteki. Ale legenda głosi, że sama Malassa wzięła Bibliotekę pod swe skrzydła, aby skryć ją przed wzrokiem Aniołów... Na dymiących jeszcze zgliszczach Świątyni Malassy Anioły wybudowały katedrę ku czci Elratha, Strażnicę Ker-Thalu, aby nie dopuścić do ponownego nadejścia Ciemności. Naokoło Strażnicy wyrosło miasto, a z biegiem lat na Ker-Thal zaczęto mówić Karthal. Gdy się już zna tę historię, nie jest zaskakujące, że Erebos wybrał Karthal na miejsce, w którym rozpocznie swą wojnę.

Lady Thea:
A teraz posłuchajcie, to niezmiernie ważne. Owo miejsce, Strażnica, nie jest zwykłym pałacem. To pieczęć, którą Aniołowie wznieśli nad Ker-Thalem, pradawnym miastem Bezimiennych. Tworzy ona barierę Magii Światła, która uniemożliwia Bezimiennym wejście do podziemnych ruin. Jak tylko Markus przejął władzę, [ ocenzurowane ] rozkazał swym Elfom zniszczyć każdy posąg i płaskorzeźbę anielskiego pochodzenia. Myślałam, że po prostu plądrują i niszczą pałac, ale teraz sądzę, że szukają sposobu na złamanie pieczęci. Jeśli im się powiedzie, nie wiadomo, co znajdą w czeluściach Ker-Thalu. Musicie ich powstrzymać!

Cytat:
Bo gdy Jon Morgan został wyznaczony na Gubernatora Półwyspu, wraz z nominacją otrzymał szczegółowe instrukcje. Postępując wbrew oczekiwaniom Erebosa, Jon uniknął otwartego konfliktu między Karthalem i Imperium co z kolei zapobiegło wojnie z Irollan i Siedmioma Miastami.

tryt1 PW
20 lutego 2014, 20:00
Wie ktoś może jaka jest zasada otwierania tych "skrzynek" za pomocą "dźwigni" w "lochu" Limbo?

Jedną otworzyłem ale dalej nie wiem jak kolejne otworzyć. Używając metody an chybił trafił mogę tak kilka godzin próbować dlatego wolę się spytać.

Oprócz tego jakby ktoś znał to mógłby podać kod do dwóch drzwi?

Zehir-12 PW
24 lutego 2014, 20:26
No, no, no :D Niezły ten patch. Zapisy nie znikają, a gra wyłącza się duuużo rzadziej:

-Wcześniej - 3h gry - ok. 15 wyłączeń xd
- Po patchu - 3h gry - 2-4 wyłączenia :O

Po za tym dodali rozdzielczość 1440X900, dzięki czemu grafika jest trochę lepsza, w każdym razie nie razi aż tak w oczy, chociaż modele postaci (nie licząc potworów) i tła pomieszczeń nadal są za bardzo rozmazane, a dźwięków nadal nie ma :( Czyli pewnie te ograniczenia na 32 bitowy zostaną już na zawsze. Ale przynajmniej widać, że coś robią :P Nie tak jak heroes 6,
gdzie patch=poprawa starych błędów + nowe błędy xd
Trochę głupie jest to, że ta lecząca towarzyszka już nie może leczyć i wskrzeszać podczas bitwy, tylko dopiero po jej ukończeniu, ale już i tak mam wskrzeszenie i grupowe leczenie, więc zapewne zmienię se towarzysza :>
*A jako drugiego mam piratkę z Grani, która zwiększa odnajdywane złoto i szanse na znalezienie magicznych artefaktów.
Gra się świetnie, wciąga jak diabli ;)

**A tak w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy narzekają na fabułę i zbyt proste
zagadki. Jak dla mnie obie te rzeczy są na bardzo dobrym poziomie :)

I jeszcze małe pytanko. Jak dotrzeć do siedziby kultu niszczycielki okrętów? Bo koło latarni jest taki zerwany most, ale dalej prowadzi do cienistej knieji i tam nigdzie nie ma żadnego przejścia i byłem też we wraku, ale tam nie ma żadnej siedziby i jeszcze: Gdzie jest Tieru? On jest w tej części knieji za tym zarwanym mostem (w stronę Karthalu) czy w dżungli wyslin, czy jeszcze gdzie indziej Bo wiem, że gdzieś ma taką chatkę, w której mieszka.

A i jeszcze bym zapomniał! Skąd wziąć tego questa na zabijanie ludzi? W sensie widziałem jak "let's player" walczył z różnymi gośćmi, np. z Kirkiem z Grani, którego można zaatakować dopiero po wzięciu zadania. Wie ktoś skąd je wziąć?

Acid Dragon PW
25 lutego 2014, 00:29
Ta siedziba niszczycielki to trochę kiepsko opisana, najpewniej chodzi o jaskinię czarnej czaszki, na terenie Spustoszonych Ziem.

Tieru siedzi w dżungli, na północnym zachodzie.

Zadanie z Luke'm, Ripleyem i Kirkiem NIE polega na ich zabijaniu. No a przynajmniej nie musi. Zawsze jest wybór. Zleca je Eileen w Sorpigalu (10,28)

Andruids PW
25 lutego 2014, 00:37
@Zehir Przecież niedawno wyszła bardzo fajna strona z wieloma odpowiedziami na nurtujące graczy mmx pytania (http://www.mightandmagicx.acidcave.net/gdzie_to_jest%3F.html)

@Acid A czy to ma jakiś większy wpływ na fabułę albo coś? Nie wiem czy nie przeczytałem gdzieś nieostrożnie, że jedyna różnica to dodatkowy loot i doświadczenie jeśli ich zabijesz.

Zehir-12 PW
25 lutego 2014, 07:31
Ale na mapie płóciennej jest taka sobie wysepka (na południe od latarni) na której jest jakiś nagijski budynek i podejrzewałem, że to tam. ;)

Irhak PW
25 lutego 2014, 09:47
Cytat:
Jak dotrzeć do siedziby kultu niszczycielki okrętów?
Skała Czaszki na Spustoszonych Ziemiach.
Cytat:
Gdzie jest Tieru?
IIRC to ta część wabi się Mokradła Minho i jest w chatce niedaleko teleportu.
Cytat:
Wie ktoś skąd je wziąć?
Ultymatywny Najbardziej dobry zabije tylko tego niereformowalnego członka Czarnej Straży z Karthalu. Pozostali to tylko ashanowaci Robin Hood i Sindbad Żeglarz ;)
Cytat:
A czy to ma jakiś większy wpływ na fabułę albo coś?
Każdy z nich ma 2 różne screeny na zakończenie gry, które wybiera gra na podstawie twoich poczynań (dlatego możesz wydać Haarta i jednocześnie go chronić :D).

AlamarAlamarWgraj wpierw patch, zapoznaj się z poprawkami, a potem dopiero się wypowiadaj.

Alamar PW
25 lutego 2014, 10:26
Cytat:
Ale na mapie płóciennej jest taka sobie wysepka (na południe od latarni) na której jest jakiś nagijski budynek i podejrzewałem, że to tam. ;)
To Świątynia Miau.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23
temat: [wbity] Might and Magic X: Legacy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel