Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 33 - 34 - 35

Redagast PW
18 sierpnia 2010, 13:55
Z IGN:
Fabuła ma się rozgrywać 400 lat przed H5.
Możliwa będzie przebudowa zamku na inny(?frakcji do której należy postać?).
Bossowie mają przewyższać zwykłe jednostki umiejętnościami, siłą ataku lub obroną.
Wprowadzony zostanie nowy system reputacji.


noname PW
18 sierpnia 2010, 14:24
System reputacji na czym to ma polegać? Coś jak w MMVI:The Mandate of Heaven?

Mitabrin PW
18 sierpnia 2010, 14:55
Cytat:
Fabuła ma się rozgrywać 500 lub 400 lat przed H5.

To imo postacie powinny walczyć na maczugi a nie na tak mocno zdobione miecze, że zahaczają o kicz (albo o klimaty z jRPGów...).

@Edit
Rabi-kun!
Rabi-kun!

Rabican PW
18 sierpnia 2010, 15:17
Hubi:
Na razie grafika przypomina skrzyżowanie WoWa z Warhammerem, co źle nie wygląda ale też pachnie niską innowacyjnością.
Na moje oko to kolejna (po H5) zrzynka z Warhammera doprawiona szczyptą Final Fantasy, X-a, Magic Knight Rayearth czy innego japońskiego badziewia. Kamp, kamp, kamp.

Mituś:
To imo postacie powinny walczyć na maczugi a nie na tak mocno zdobione miecze, że zahaczają o kicz (albo o klimaty z jRPGów...).
Akcja KotOR-a toczy się około 4000 lat przed powstaniem Imperium i 99% graczy nie zwróciło uwagi, że technologia przez ten czas prawie się nie zmieniła – tutaj będzie tak samo.


Pozdrawiam serdecznie.
R.

Alamar PW
18 sierpnia 2010, 19:57
Cytat:
Akcja KotOR-a toczy się około 4000 lat przed powstaniem Imperium i 99% graczy nie zwróciło uwagi, że technologia przez ten czas prawie się nie zmieniła – tutaj będzie tak samo.
Bo Bioware odwalił fuszerkę, olał wygląd technologii w świecie Star Wars sprzed 4000 lat i zrobił po swojemu, kopiują prawie kropka w kropkę technologię z czasów Imperium te 4000 lat wcześniej. Z najnowszym MMO robi to samo.

I nie Kamp tylko Clamp. ;P

@Red
Trzeba było być wczoraj na czacie, to byś to wszystko wiedział. :P

Field PW
18 sierpnia 2010, 20:00
Że zacytuję sam siebie: wygląda jak Age of Wonders parę ładnych lat temu, czyli regres. No, dobra, jest ciut mniej cukierkowo niż w piątce, ale podobno znalazło się info: "jeśli sądziliście, że anioł z piątki z tym swoim mieczem i oczami był zbyt mangowy, to jeszcze nie widzieliście artów z szóstki". <poszedł sobie strzelić w łeb>

RabicanRabicanNie prościej po prostu w to nie grać?


f!eldf!eldIstnieje masochizm i istnieje masochizm.

Alamar PW
18 sierpnia 2010, 20:17
Dla tych co przegapili wczorajszy wylew żółci na czacie, skrót histerii HVI:

Akcja rozgrywa się 400 lat przed HV i opowiada o jednej, wielkiej rodzinie Addamsów... Gryfów - wampirzyca Anastazja (Nekropolia), bliźniak Kiril (chyba Przystań), ojczulek Paweł i najstarszy synek Anon (Inferno).
Do tego kopia z DIII: powraca zza grobu archanioł, który pod pozorem walki z demonami, chce wyrównać rachunki z dawnymi przeciwnikami.

*Nazwy bohatyrów i ich frakcji mogą być niedokładne, przeinaczone, itd.

Field PW
18 sierpnia 2010, 21:04
Przypomina mi to co poniektóre fabuły z komnaty RPG...

Alamar PW
18 sierpnia 2010, 21:07
Wnieś pozew o naruszenie praw autorskich. :D

Aayren PW
18 sierpnia 2010, 21:15
Cieszę się słysząc, że to może tylko taki obrazek by ktoś kto trzyma kasę, wiedział że coś się dzieje.
Osobiście to jestem jednak trochę zawiedziony. Pełen entuzjazm towarzyszący mi przy oczekiwaniu na HoMMV (które po 2 dodatkach zaspokoiło mój głód, i przywróciło uśmiech) teraz zanika, bo widać twórcy zamiast próbować stworzyć coś innowacyjnego odgrzewają zbytnio już chyba przypieczony kotlet.
Grafika mniej "bajkowata" - dobrze, wiele było krzyku przy V, mi się podoba, a i tak będą tacy, co postulować będą za utworzeniem w trójwymiarze jednostek z HoMMM3. Bohaterowie Mocy i Magii - dobrze, można się kierunkować w rozwoju, jednak czy takie rozgraniczenie nie przytłumi rozwoju bohatera jaki znamy z 4 i 5? (bo nie oszukujmy się, że w 3 wiele różnorodności w tym nie było). Wycofanie inicjatywy - źle! Jeden z fajniejszych pomysłów V, ale to tylko moje zdanie...

Ogółem rzecz biorąc - miałem duże nadzieje, we własnej głowie pomysły które by pewnie przyćmiły postrzeganie chłopaków i dziewczyn z Nivalu, i wiarę w rzeszę fanów gry, którzy wyciągną pomocną dłoń osamotnionym twórcom. Żadne z tych trzech uczuć nie gaśnie jednak, i czekam z niecierpliwością na nowe info - bo w końcu wciąż prawie nic nie wiemy.

BTW: Witam na forum :)

Dark Dragon PW
19 sierpnia 2010, 10:39
Oby tylko nie dodali tego zabezpieczenia... gra na moim staruszku nie pójdzie, ale i tak ją kupię ze względu na sam tytuł :D Poza tym gra mi się podoba, nie wygląda rewelacyjnie, ale grywalność jak zwykle pewnie będzie nieziemska ;)

vinius PW
19 sierpnia 2010, 11:58
Cytat:
a i tak będą tacy, co postulować będą za utworzeniem w trójwymiarze jednostek z HoMMM3.
To już świat widział :P.

Field PW
19 sierpnia 2010, 12:26
Dark:
grywalność jak zwykle pewnie będzie nieziemska ;)

Rozumiem, że HV nie było? :P

noname PW
19 sierpnia 2010, 14:00
ja i tak tego nie kupie, V też nie kupowałem .

Hubertus PW
19 sierpnia 2010, 19:32
Cóż zalano nas morzem informacji, teraz poczekajmy czy BlackHole zrobi nam faktycznie zasysającą czarną dziurę, czy też wyjdzie jak zwykle i za mgłą ukaże się asshole ;P

f!eldf!eldAsshole'a mamy już w artworkach. Ten wąpierz wygląda jak ojciec Draco Malfoya z HP :P

Haregar PW
20 sierpnia 2010, 15:59
Witajcie grotowi tułacze!
Temat stworzyłem z myślą o nowej grze strategicznej z elementami cRPG od firmy Ubisoft. Domyślnie gra Might & Magic: Heroes VI jest trochę jak dla mnie "underrated" pod względem ciągłości serii. Już nie strategia, jeszcze nie gra fabularna. Co o niej sądzicie? Pominę oczywiście kwestę nadmiernej stronniczości newsów na Kwasowej Grocie, które ubliżają ludziom, co się spodobały poprzednie części HoMM, M&M, jak i to, co tworzy Ubisoft. Owszem, zmiana uniwersum czy mieszanie gatunku dla radykalnego fana może być szokiem, ale otrzymaliśmy grę z esencją hirołsowego świata: turowa, bajkowa grafika i rozwiązania z - uważanej za najlepszą z serii - "trójki". Oczywiście może pojawić się pewne "ale", bo na przykład patrząc na Disciples III: Odrodzenie można dojść do wniosku, że można w zgrabny sposób połączyć mroczną grafikę i elementy fabularne z turówką. No, ale koniec z tymi wywodami, może zbiorę teraz to, co wiemy już dzisiaj, w moje urodziny (20 sierpnia): :D

-technicznie będzie się prezentować tak jak HoMM5 (ataki bohaterów, jednostka z możliwością ulepszenia etc.)

-3 rodzaje surowców (drewno, ruda kamienna, diamenty) + złoto,
-możliwość customizacji wedle uznania bohaterów,

-maksymalny poziom postaci będzie poziomem 30-tym...

-...bo proces awansowania postaci tudzież zbierania doświadczenia i bonusów będzie zwolniony względem piątej części,

-grafika będzie bardziej mroczna, ale zachowa swój bajkowy charakter,

-zróżnicowanie misji i wprowadzenie elementu fabularnego (mix strategii turowej z grą fabularną),

-nowe rodzaje jednostek (jak czytamy z newsu) będą stanowić 40% całości jednostek (czyli ponad połowa to będą znane tam z poprzedniej części kreatury z nowym designem),

-walki z bossami,

-akcja gry dziać się będzie 400 lat przed Heroes V,

-zlikwidowanie wyglądu w środku miasta (ulepszanie ma się odbywać na mapie strategicznej),

-będą atrybuty rasowe,

-inna nazwa [serii?], czyli zmiana na Might & Magic: Heroes VI, (pewnie z powodu zasady: "już nie strategia turowa, jeszcze nie gra fabularna)

-będą dodatki.

*PRAWDOPODOBNIE* będzie sześć zamków (ludzie, nieumarli, demony, elfy, magowie, mroczne elfy/nagi)

Moja opinia będzie później, jak zacznie się dyskusja i będzie zainteresowanie tym tematem. Przypominam, że zebrałem w jedną całość informacje, które w szerszym zakresie można zobaczyć w newsroomie na Kwasowej Grocie.

f!eldf!eldJedno pytanie. Kiedy OSTATNI raz CZYTAŁEŚ zawartość TAWERNY? Choćby listę tematów? Ja wiem, że na innych forach tematy przyklejone są omijane szerokim łukiem, ale tutaj się je przyczepia z użyciem partii ciała odpowiedzialnej za funkcje życiowe :P

Rabican PW
20 sierpnia 2010, 16:35
Kto ma oczy do patrzenia, niechaj patrzy.


Haregar:
inna nazwa [serii?], czyli zmiana na Might & Magic: Heroes VI, (pewnie z powodu zasady: "już nie strategia turowa, jeszcze nie gra fabularna)
Albo z powodu chęci odcięcia się od starego cyklu.

Haregar:
będą dodatki
... jeżeli gra dobrze się sprzeda. Dość oczywiste.

Haregar:
nocne elfy
To Heroes czy Warcraft? W H5 były IIRC dark elfy.


Pozdrawiam serdecznie.
R.

Haregar PW
20 sierpnia 2010, 16:43
Akurat zanim posta zobaczyłem to już chciałem poprawić. :P O tych elfach.
Przy okazji coś mi mówiło, że gdzieś już taki temat był... no ale daawno nie byłem na KG.

Ach! :)
Rabican:

Dzięki za podanie tematu, a coś mi mówiło, że zanim odeszłem odszedłem z forum to był podobny temat... ;)

RabicanRabicanTeż mi wytłumaczenie. Tematy scalone, posty przeredagowane, pogrubienia usunięte. Dzięki za pomoc, Qui.

vinius PW
20 sierpnia 2010, 17:00
"Kto ma oczy do patrzenia, niechaj patrzy" (jakieś dziesięć ostanich newsów i kilka stron tego tematu w grocie).

RabicanRabicanHaregar przyznał się, że jego post to kompilacja newsów z AC, więc w czym problem?

Mitabrin PW
20 sierpnia 2010, 18:30
Cytat:
Albo z powodu chęci odcięcia się od starego cyklu.

Albo chęć zrobienia z M&M marki, która dla przeciętnego idioty zacznie znaczyć więcej niż tylko "hirousi" (zresztą o ile pamiętam mniej więcej taki powód przedstawiła niejaka Xhane)... :3
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel