Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 33 - 34 - 35

Alamar PW
7 listopada 2008, 18:19
Małe podsumowanie plotek o Heroes VI:

- Faza przedprodukcji (czy jak to się zwie) została już zakończona. Czyli szkice, koncepcje frakcji i jednostek, ogólne zasady gry, itd. powinny być już znane producentom. Zapewne niejedno jeszcze się zmieni (pamiętacie wygląd wersji "alfa" HV dla szefostwa i późniejsze zmiany w interfejsie, grafikach itd.?).

- Overlord
Wprawdzie nie wiadomo czy to jednostka z HVI, ale inny styl szkicu niż w HV sugeruje, że jednak tak. Poza tym poniższy cytat też powinien dać do myślenia:

Cytat:
The Overlord (someone called it a Pit Lord) is a totally different story. You'll learn about it in proper time.

I tyle.

Field PW
1 listopada 2009, 21:07
No to teraz ciekawostka z frontu...:

W tym oto cudownym temacie mamy dość niewdzięczną informację o zmianie nazwy nowej odsłony serii z Heroes of Might and Magic VI na Might & Magic: Heroes VI.

Xhane - developerka z Ubiwału - radośnie informuje, że

Cytat:
We totally understand that you got used to the name as it used to be but Might&Magic is not just a game now, it is a full brand that we are eager to develop.

Plus jeszcze trochę bełkotu (druga strona). Zwątpiłem.

Mitabrin PW
1 listopada 2009, 21:30
Kiedy ogłoszono zmianę nazwy Heroes kingdoms to pomyślałem jeszcze, że chcą tylko tą nazwę zmienić, niestety się myliłem... cóż jedyne co mogę zrobić to zbojkotować i tą grę... Swoją drogą ciekawe jakby się nazywała teraz nowa część mrocznego mesjasza...

Alamar PW
1 listopada 2009, 22:33
Przecież HV też było swego czasu nazywane tu i ówdzie MM:HV, tak samo z MM:DM - a wszyscy wiemy jak w Europie (i chyba w USA też) się te gry nazywały. Tak więc jest szansa, że bełkot marketingowców pójdzie się... bul, bul, bul. :P

EDIT:
Można przy okazji pofantazjować: MM:MMX czy MM^2:X a może MM^X? ;P

Qui PW
1 listopada 2009, 23:28
No cóż, Heroes jeszcze jako tako się trzyma a MM zdechło zupełnie, więc nic dziwnego że chcą użyć HVI żeby wskrzesić przy okazji wszelkie możliwe przyległości. Osobiście bym wolał żeby zamiast się zajmować "brand developmentem" wydewelopowali porządną grę, ale szczerze mówiąc na to nie liczę. Przynajmniej nie z moją definicją porządnej gry.

Trang Oul PW
1 listopada 2009, 23:41
Alamar:
Można przy okazji pofantazjować: MM:MMX
Z tego zostanie nam M^2*X. (=10M^2 = MM10? Eeofol, no!)

Poza tym, chcę oficjalnie zobaczyć MM:F5.

Goldenraz PW
2 listopada 2009, 07:53
Raczej znak ":" w sensie dzielenia i zostaje MM:MMX = MM/MMX = 1/X :P

Trang Oul PW
2 listopada 2009, 12:33
Kolejność wykonywania działań :/ .

Acid Dragon PW
2 listopada 2009, 14:14
A mnie to, prawdę mówiąc, aż tak bardzo nie rusza.

Tytuł "Heroes of Might and Magic" jeszcze za czasów 3DO znaczył mniej. Kiedyś to była nazwa własna sama w sobie - uznana marka, która przez wielu graczy była oddzielana (nie mówię, że słusznie!) od rpg-owej serii "Might and Magic".

Ale 3DO poszło dalej i tworzyło kolejne generyczne gry ('Legends of Might and Magic', 'Crusaders of Might and Magic', 'Warriors of Might and Magic', 'Shifters (of Might and Magic)', niedoszłe 'Dragon Wars of Might and Magic' i zapewne dalej...)

Przez to nazwa "of Might and Magic" przestała mieć swe pierwotne znaczenie i zaczęła być tylko literkami doklejanymi do kolejnych tytułów, wyznaczającymi niejako jedynie "przynależność" do danej marki. Ubisoft kontynuował to tworząc takie nazwy jak 'Kingdoms of Might and Magic', czy 'Dark Messiah of Might and Magic', które ponownie nie miały prawie nic wspólnego z marką Mocy i Magii oprócz nazwy.

Tak więc czy te literki przeniesiemy na początek nazwy gry, czy na koniec to i tak będą "doklejane", i tak nie będą świadczyły o tym, czym kiedyś była nazwa "Heores of Might and Magic".

Osobiście, już przy H5 wolałbym, aby ta gra nazywała się kompletnie inaczej, bo z poprzednią serią ma wspólną tylko mechanikę gry. Jest więc grą generyczną, a nie kontynuacją.

Mitabrin PW
2 listopada 2009, 18:47
Taka ciekawostka, przeglądałem sobie kronikę newsów i znalazłem taki screen:

I nagle zaczęło mnie zastanawiać jedno, facet ma na koszulce jak byk napisaną tą nową nazwę, czy to nie dziwne, że nikt przedtem nie zwrócił na to uwagi?

Acid Dragon PW
2 listopada 2009, 19:00
Faktycznie, przez moment mnie to zastanowiło dlaczego "Might and Magic" przeniosło się na górę, ale uznałem pewnie to jako mało warte uwagi, bo przecież to bardzo wczesne fazy i zwyczajnie ktoś walnął taki, a nie inny projekt.

No cóż... Jednego tylko żałuję - skrótu ;P.
"HoMM" powoli odchodzić zacznie w zapomnienie.

Generalnie jednak już dawno pogodziłem się z tym, że seria HoMM-MM została zakończona. I choć Ubisoft produkuje lepsze lub gorsze produkty generyczne, które przypominają nam o wielkiej serii gier komputerowych (i w dużej mierze jest to dobre, bo podtrzymuje to wiele społeczności HoMM-MM, a czasami sprawia, że ktoś zajrzy i do starszych tytułów), to jednak stare czasy już nie wrócą.

I sugeruję, żeby tak właśnie zacząć myśleć. Nigdy nie powstanie już "Heroes of Might and Magic VI". Podobnie jak nie powstało "Heores of Might and Magic V" (gdyż ta nowa developerka od kontaktów z fanami do tego tytułu także odnosi się w postaci "Might and Magic: Heroes V"). Powstanie tylko gra o podobnym tytule, podobnej mechanice i podobnej fabule. Ale już nie kontynuacja serii.

Qui PW
2 listopada 2009, 19:12
Chcesz powiedzieć, że nie zamierzamy zaprosić tej sympatycznej pani do Groty? Z pewnością UbiSoft byłby bardzo zainteresowany opiniami miejscowej bandy malkontentów :P.

Acid Dragon PW
2 listopada 2009, 19:50
Wiesz, może nawet pomyślałbym o tym, gdybym przez moment uwierzył, że ta pani została powołana na stanowisko, by faktycznie mieć kontakt z fanami, słuchać ich opinii (również krytycznych) i coś z nich wynieść... a nie po to, aby robić Ubisoftowi kampanię marketingową pt. "jacy to oni przyjaźni dla fanów" są ;P.

Alamar PW
3 listopada 2009, 07:40
Cytat:
I choć Ubisoft

Teraz ta firma zwie się Soft: Ubi. ;P

Qui PW
3 listopada 2009, 08:38
Soft: Ubi brzmi jak nazwa papieru toaletowego. Czyli... pasuje ;P.

Elia PW
3 listopada 2009, 13:06
Well, biorąc pod uwagę jak to indywiduum odpowiada na wszelkie uwagi i sugestie - jakim językiem, w jak pozbawiony treści sposób - raczej nie ma co liczyć na poprawę. Równie dobrze mogliby zatrudnić bota generującego losowe zlepki marketingowej nowomowy, przynajmniej nie byłoby żadnych złudzeń w kwestii związku odpowiedzi z pytaniem/sugestią.

Przypuszczam, że nawet Acid, mimo pewnych dawnych zajść, zgodzi się, że w porównaniu z tym czymś Fabrycy był naprawdę w porządku i podchodził do fanowskich sugestii profesjonalnie, w ramach swoich możliwości decyzyjnych.

Z drugiej strony, skrót "HoMM" z pewnością zostanie. Jest wygodniejszy i bardziej jednoznaczy, więc ludzie będą go używać do określania następnej gry z mechaniką HoMM, jakkolwiek producent by jej nie nazwał.

Zastanawiam się też, czy wrzucenie na początek "Might and Magic" nie zwiększy, choćby minimalnie, szanst na dodatkowe zainteresowanie oryginalnymi MM. To w sumie zależy głównie od tego, jakie informacje się będą pojawiać na dużych stronach, jak to poindeksuje Google i jakie wyniki będzie zwracać dla odpowiednich zapytań, ale możliwość jest.

BTW, "powered by phpQui" is so 90s. W czasach Ruby on Rails, PHP On Tracks i tym podobnych, sugeruję przemianować to na Weazel on Acid - pasowałoby nawet do kolorystyki generowanych stron...

Radek PW
3 listopada 2009, 13:18
Coś mi się niestety wydaje, że Herosi VI będą bardziej uproszczone, żeby każdy mógł w nich grać. Ale kosztem urozmaicenia.

Trith PW
3 listopada 2009, 14:17
A ja obawiam się czegoś wręcz odwrotnego. HVI będzie najprawdopodobniej tak różne od swego poprzednika, jak HoMM4 od HoMM3, ale raczej nie będzie to odwzorowanie czwartej części, jak to było z trójką, lecz pójdą w innym, niespodziewanym kierunku. W sumie też jest prawdopodobieństwo, że HVI będzie kolejną kopią HoMM3, tyle że bardziej błyszczącą i zwracającą uwagę, ale mi osobiście wydaje się, że Soft: Ubi ma zamiar zrobić coś "niezwykłego i rewolucyjnego" kosztem tytułu Mocy i Magii... I pomyślałem o pewnej śmiesznej rzeczy, że HVI okaże się kompletną klapą...

Radek PW
3 listopada 2009, 14:51
A może to będzie Heroes V, tylko z lepszą grafiką i kilkoma rzeczami, które są bezużyteczne.

dambibi PW
3 listopada 2009, 17:25
Albo pójdą na łatwiznę i zrobią "gówno w błyszczącym opakowaniu", albo, co mało prawdopodobne wrócą do korzeni sagi.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel