Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 33 - 34 - 35

Irhak PW
18 lutego 2011, 11:47
szpieg Groty w Ubi ;):
A męczcie się, męczcie z tymi dociekaniami :P

Czy to ma znaczyć to co myślę, że znaczy? ;)

vinius PW
18 lutego 2011, 12:04
Panie f!eldzie, masz pan jakąś cezurę czasową (i nie chodzi mi o dzień premiery gry), od której będziesz mógł zdradzić więcej szczegółów?

Field PW
18 lutego 2011, 13:46
23 II, godz. 18:00. Aczkolwiek nie powiem wiele więcej niż CDA.

Alamar PW
18 lutego 2011, 15:29
Ale przynajmniej nie będziesz przekręcał nazw/faktów, ani ubarwiał opisu czy uzupełniał go wymyślonymi na poczekaniu rzeczami.

Gangrena7 PW
22 lutego 2011, 18:49
Drogi F!eldzie powiedz (o ile wiesz ;]) czy nowa rasa będzie ujawniona na początku marca (1 tydzień, pierwsza połowa...), czy może później?

Field PW
22 lutego 2011, 20:28
Powiedzmy, że nowa rasa ma być przedstawiona niedługo. Sam jakichś konkretów nie znam, ale walczymy dzielnie o przepchnięcie kolejnej frakcji ;)

vinius PW
23 lutego 2011, 11:21
Jakiż jest Wasz pogląd na ten system łez i krwi?

Wprawdzie nie miałem okazji testować, ale wydaje mi się to pomysłem co najmniej dziwacznym. Pomijając fakt, że w wywiadzie Erwan mówi sprzeczne rzeczy (raz o tym, że punkty będą zależeć od wyborów moralnych, raz, że nie chodzi o podział na "dobro i zło", co kłóci się z powszechnie przyjętą definicją moralności), to samo uzależnianie wygranej od (tu połączę dwa wątki):
a) od wyborów moralnych bohatera;
b) od jego osobistego szkolenia i bawienia się w wybory dróg
sprawi, że zamiast porządnej strategii będziemy się bawić w jakieś zmodyfikowane RPG. Skończy się szybkie awansowanie bohaterów przy pomocy wypadków losowych czy odwiedzania odpowiednich miejsc, każdego rycerza trzeba będzie indywidualizować. Czyżby zamiast starć armii prowadzonych przez bohaterów otrzymamy starcia bohaterów za którymi stać będą wojska? "Nie o take Polske walczyłem".

AmiDaDeer PW
23 lutego 2011, 12:16
vinius:
nie chodzi o podział na "dobro i zło", co kłóci się z powszechnie przyjętą definicją moralności
Z tego, co zrozumiałem, chodzi po prostu o to, że nie ma podziału tylko na "praworządny dobry" i "chaotyczny zły", lecz jest zdecydowanie więcej kombinacji (bo można mieć jednocześnie maksymalną ilość krwi i maksymalną ilość łez). Poplątałem coś?

vinius:
zamiast porządnej strategii będziemy się bawić w jakieś zmodyfikowane RPG. Skończy się szybkie awansowanie bohaterów przy pomocy wypadków losowych czy odwiedzania odpowiednich miejsc, każdego rycerza trzeba będzie indywidualizować.
Podzielam twoje obawy, lecz mam też marze nadzieję, iż w faktycznej grze będzie to element szczególny jedynie dla bohaterów kampanijnych i w praktyce sprowadzi się do po prostu nieco bardziej rozbudowanej umiejętności drugorzędnej (ew. pierwszo-), na którą trzeba przeznaczyć nieco więcej czasu. Na daną chwilę jednak możemy jedynie spekulować. Niestety pesymizm jest tutaj najbardziej racjonalny. :P

Acid Dragon PW
23 lutego 2011, 12:55
Osobiście jestem jednak zwolennikiem elementów gry zależnych od zwykłego losu. Rozumiem tych, dla których się liczy przede wszystkim strategia i chcą, żeby gra zależała tylko od ich umiejętności i wyborów, ale ja osobiście jednak lubię gdy w grze jest pewien element nieprzewidywalności. Czasem się "wygrywa" dobry zestaw umiejętności czy jakiś przydatny artefakt i jest łatwiej, a czasem dostaje się same "blotki" i jest trudniej. Dzięki temu za każdym razem gdy gramy jest inaczej i trzeba nieco zmodyfikować naszą strategię zamiast tylko dostosować ją do mapy.

Dodatkowo wolę, gdy dana postać, którą gram ma z góry ustalony charakter, a ja mam się w nią "wczuć". Nie wyobrażam sobie np, by taki Xeron z H3 miał inny charakter, czy bym mógł decydować czy np. Kilgor stanie się bardziej praworządny.
Jeśli postacie zmieniają swój charakter i sposób postępowania (np. Tarnum) to powinno być to ściśle związane z fabułą i wytłumaczone.

Nie jestem więc zwolennikiem prowadzenia bohatera za rączkę i pełnego decydowania o rozwoju jego osobowości, charakterze, reputacji i umiejętnościach

Jeśli rozwijam swoją własną, nową postać w grze RPG - jasne.
Jeśli gram bohaterem, który już ma własną historię i charakter i został stworzony przez kogoś innego - to chcę poznać jego opowieść - jedną, jedyną, "prawdziwą", napisaną przez autorów.

Gangrena7 PW
23 lutego 2011, 21:37
Już raczej na 100% zobaczymy nagi w grze. Jestem tylko ciekaw jaka jednostka pojawi się zamiast Duszka Rzeki (który finalnie jest żywiołakiem)...

vinius PW
24 lutego 2011, 23:12
http://h6.heroes.net.pl/nowina/2993
Pomijając fakt, że autorzy jak zwykle skupili się na pierdołach (tj. bawienie się w kolorowanie postaci), to tak:
- opcje oczywiście "przebajerzone", tj. jak miecz to wyższy i cięższy od rycerza i tym podobne, ale jak widać, to cecha charakterytyczna HVI,
- mimo tego (a może dzięki temu) efekt wizualny jest naprawdę niezły.

Field PW
25 lutego 2011, 11:19
Bohaterowie mocy IMO wyglądają miejscami jak modele z M&M VI-VIII. Paperdoll totalny z tymi akcesoriami.

Gangrena7 PW
25 lutego 2011, 17:39
Mnie zastanaia dlaczego bohaterzy orków to ludzie? A ogólnie mam o bohaterach dobre zdanie, choć niektórzy wyglądają jak kulturyści. ;P

Field PW
25 lutego 2011, 21:07
Mi to bardziej wygląda jak orki po fitnessie :P

Mitabrin PW
25 lutego 2011, 23:21
Kapłani - miodzio (sczególnie ten cały biały)
nekromanci - miodzio (szczególnie ten biało zielony)
Reszta ujdzie, chociaż mam wrażenie, że projektując bohaterów Inferno twórcy mocno inspirowali się Warhammerem...

Rabican PW
26 lutego 2011, 13:56
Haven: czy tylko mi kapłani kojarzą się z Eldarami z WH40k?
Inferno: wojownicy wyglądają, jakby im się panierka przypaliła.
Necropolis: nekromanci bardzo fajni, ale... co ten drugi ma na ryju?
Stronghold: barwy tych trzecich plus fitness... Winkte or wut?

Generalnie mam mieszane uczucia. Tradycyjnie dostaliśmy komplet przesadnych zdobień i broni, które nijak sprawdziłyby się w praktyce. Z drugiej strony, są i perełki: dwaj pierwsi kapłani (trzeci wygląda jak pancerny Wojtyła), pierwszy i trzeci nekromanta (zwłaszcza biały bardzo mi się podoba, przywodzi na myśl balsamistę) i... to w zasadzie wszystko. Poprawiłbym przede wszystkim bohaterów mocy, są dość bezpłciowi i różnią się tylko umaszczeniem oraz kształtem hełmów.

Pozdrawiam serdecznie.
Я.

AmiDaDeer PW
26 lutego 2011, 14:21
Osobiście najbardziej przypadli mi do gustu kapłani, nekromanci i magiczni inferniacy. Reszta taka sobie, ale mogło być zdecydowanie gorzej.

Aayren PW
26 lutego 2011, 14:22
No ej... Mi jakoś średnio się podoba, że poszczególni bohaterowie różnią się tylko kolorem kredek i zmianą hełmu/ryja. Takie kopiuj-wklej jakoś średnio do mnie przemawia. Poszczególne modele wyglądają całkiem ok, gdyby tylko obok nie postawiono ich klonów o innych kolorach płatków..

Alistair PW
26 lutego 2011, 14:36
Krytyka:

nie podobają mi się podstawowi bohaterowie Przystani (porypany inkwizytor) i Inferno. Bohaterowie jak i jednostki orków wyglądają jak egzotyczne papugi.

Gangrena7 PW
26 lutego 2011, 14:57
Ja mam największe obawy odnośnie bohaterów nag... Boję się, że będą to ludzie na wierzchowcach. ;/ To by zniszczyło ideę ras. Niech ktoś mnie uspokoi i powie, że bohaterem nag będzie naga. xD
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel