Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Heroes VI - ploty i newsy
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 33 - 34 - 35

Field PW
20 sierpnia 2010, 19:33
Xhane sprawia wrażenie osoby, której marketing wyprał mózg. Jeżeli ktoś czytał jej posty na Celestial, wie o co mi chodzi. Kupa bełkotu, zero konkretów. Pomijam fakt, że wg niej wszystko będzie rewolucyjne, tip-top i z fajerwerkami. Nie zamierzam tego nawet komentować.

EDIT: Xhane odpowiadała na Celestial Heavens na pytania - pamiętam to. Ale albo to usunęli, albo też ktoś to zeżarł.

Alamar PW
20 sierpnia 2010, 19:37
Jedyne usprawiedliwienie - taka praca...
Przedstawiciele handlowi też gadają masę bzdur, w które sami nie wierzą.

Trang Oul PW
20 sierpnia 2010, 19:56
A poczytaj posty Bashioka (tego od Diablo 3)...

Haregar PW
20 sierpnia 2010, 22:33
f!eld, Zawartość Tawerny czytałem 5 lat temu. Pasuje?
Rabican - nie, nie jest to wytłumaczenie pełne, ale połowiczne na pewno. Przepraszam za błąd. ;) Przy okazji, czemu pogrubienia są usunięte?

RabicanRabicanBo pogrubienie 3/4 posta wygląda beznadziejnie.

Field PW
20 sierpnia 2010, 22:38
Haregar:
f!eld, Zawartość Tawerny czytałem 5 lat temu. Pasuje?

Przez te 5 lat to się dużo zmieniło. Święte przykazanie użytkownika: zanim stworzysz temat, sprawdź czy już nie istnieje.

I może reakcja nie byłaby tak gwałtowna, gdyby nie fakt, że postanowiłeś nam objawić coś, o czym dyskutujemy już kilka dni w innym temacie.

Aayren PW
21 sierpnia 2010, 00:20
Poza tym, czy spodziewałeś się, że na forum portalu poświęconego grom spod znaku Might and Magic, Ty będziesz pierwszym który założy temat o najnowszej odsłonie tej kultowej gry? I pewnie wpadłeś na ten pomysł po przeczytaniu newsów z samej groty?:p Tak, trochę sobie kpię, ale należy Ci się ;))

Wracając do tematu - to wszystko mi się nie podoba, to wszystko zmierza w złą stronę, zmniejszona ilość zasobów, brak alternatyw (na razie oczywiście), brak ekranu miasta... Wszystko to jakoś minimalizują, i człowiek zamiast kombinować nie będzie miał za bardzo wyboru :/ A moje marzenia kierowały się właśnie w tą drugą stronę - im więcej, tym lepiej...

Mitabrin PW
21 sierpnia 2010, 00:39
Zagraj sobie w takim razie w WoGa, tam masz od groma i jeszcze troszkę możliwości dostosowania sobie gry do własnej wizji. :3

Haregar PW
21 sierpnia 2010, 15:05
Rabican - e tam :D

f!eld - niech ci będzie.

Aayern, a tobie polecam ogolić jajka i wrócić do przedszkola, bo zaczepne dyskusje to się w dorosłym życiu nie praktykuje, no chyba, że ktoś ma wrodzone chamstwo, to już prędzej.
Żeby nie było, że offtopuje to nie ma człowieka nieomylnego, a jeśli oficjalnie zapowiadaną grę umieszcza się w dziale przypominającym "hirołsowy hyde park" to już kpina. Powinien być osobny dział, byłoby prościej.

QuiQuiWłaśnie widać, kto tu ma "wrodzone chamstwo" i najwyraźniej sam jeszcze z przedszkola nie wyszedł. U nas mimo wszystko obowiązują jeszcze jakieś standardy wypowiedzi. Opanuj się, albo zostaniesz eksmitowany.

Mitabrin PW
21 sierpnia 2010, 15:46
Ale oficjalnie zapowiedziana gra nie była przez nas wrzucona do tawerny... Temat o niej był w tawernie także przed oficjalną zapowiedzią...

Sawyer PW
22 sierpnia 2010, 01:16
Haregarze, opanuj swoje nerwy, wiem żeś nieumarły rycerz, ale tutejszy dżin ma taką elokwencję i wychowanie że jest taki, jaki jest. :P
Co do tematu, jak dla mnie 5 nacji/frakcji w M&M: Heroes VI to dobry wybór, ale może być też 6 nacji i po jednej w dodatku, czyli będzie 8 nacji (Podstawka + 2 dodatki, o ile się dobrze sprzeda, ale w to nie wątpię).

To tyle z mojej strony
Pozdrowienia
Kamixo vel Rah

Field PW
22 sierpnia 2010, 11:55
Daj Bóg dziś wieczorem (jeśli Tristan się wyrobi) będziecie mogli się zapoznać z opisami frakcji. Po polskiemu ;)

Alamar PW
23 sierpnia 2010, 18:45
Relacja z targów, tym razem przez fana sagi HoMM, a nie jakiegoś dziennikarzyny, co nigdy nie grał w te gry. ;)


EDIT:
Po polskawemu:


Prezentacja dema odbyła się w sekcji biznesowej Gemscomu, która jest niedostępna dla zwiedziających, dlatego wszyscy goście musieli czekać na przybycie Noemie Verpeaux - Xhany, która wręczyła nam przepustki vipowskie. W środku przywitał nas producent Heroes VI Erwan LeBreton, Julien Pirou - Marzhin, współproducent Max von Knorring i inne osoby z Ubi. Całe to spotkanie z osobami znanymi jedynie z dyskusji na forach przebiegło dziwnie i jednocześnie ekscytująco - jak spotkanie z przyjaciółmi, których nigdy nie spotkałeś! Rozmawialiśmy przez chwilę, a następnie rozpoczęła się prezentacja dema.

Ponieważ na prezentacji byli dziennikarze, Erwan krótko wyjaśnił, o co chodzi w Heroes VI, pokazano oficjalny trailer (który ku wielkiemu rozczarowaniu producentów, wyciekł dwa dni wcześniej) i rozpoczęto demo. Jak nam wyjaśniono później, mapa była przygotowana specjalnie na potrzeby prezentacji i nie będzie jej w grze.

Silnik gry wygląda bardzo podobnie do HV, ale jest to całkowicie inny silnik stworzony przez Black Hole Entertainment. Ponieważ gra nadal jest w dużej części na etapie tworzenia i w stanie pre-alfy, używa wielu tymczasowych grafik, więc wszystko to, co widzieliście w oficjalnych i w wyciekłych informacjach, może się nie znaleźć w ostatecznej wersji. W mapce dema, bohaterka nekro Sveltana (dziewczyna z oficjalnego trailera) może poruszać się po mapce i zabijać kilka neutralnych stworów, zebrać kilka artefaktów i zdobyć miasto Przystani. Następnie Sveltana może przekształcić miasto w Nekropolię i podążyć portalem, na spotkanie i walkę z bossem. Gdy tylko zbliżyła się do stawu, wielki, błękitny, wężopodobny potwór wynurzył się z wody i lecąc, zatoczył koło. Ekran pociemniał, a my ujrzeliśmy niesamowity, nowy krajobraz w grze - podziemia wyglądają kapitalnie!

Po oficjalnej prezentacji, otrzymaliśmy możliwość wypróbowania dema, więc wykorzystałem szansę i zostałem pierwszym fanem na świecie, który wypróbował Heroesa VI! :P Poniżej kilka nowych rzeczy, które zauważyłem podczas mojej rozgrywki i rozmowy z twórcami, przepraszam jeśli zostało już to wspomniane:

* Styl gry wydaje się dojrzalszy - żadnej dziecięcej grafiki i niesławnego "Gryfy na wieki!". Nawet Erwan przyznał, że częstość wygłaszania tego cytatu w HV przekraczała dobry smak.

* Obiekty na mapie przygód posiadają więcej detali i myślę, że można je przybliżyć znacznie bardziej niż w HV.

* Mapa przygód pozostaje trójwymiarowa, ale nie trzeba nigdy więcej jej obracać, by móc dostrzec artefakt czy surowce leżące za drzewem. Wszystko ma być widoczne z dowolnego kąta.

* Będą walki z bossami co drugi scenariusz. Wprawdzie nie doszło do walki z olbrzymim błękitnym wężem, ale dowiedzieliśmy się, że będą oni posiadali unikatowe rozmiary. Co oznacza, że może być boss, który swym rozmiarem zajmie nawet pół pola bitwy. Skoro rozmiar tego węża może wynosić 2x8, stwory 2x2 nie będą już największymi na polu bitwy.

* Będą zestawy artefaktów.

* Inicjatywy nie będzie w grze - każdy stwór będzie mógł wykonać tylko jedną akcję na turę.

* Jedną z najbardziej interesujących innowacji jest fort, który kontroluje wszystkie kopalnie w okolicy. Co oznacza - kto kontroluje fort, ten kontroluje kopalnie.

* Można samemu przypisać klawisze skrótów na mapie przygód - na przykład, otworzyć menu ekwipunku o przeciągnąć jego awatar na dowolne miejsce na ekranie. Tym sposobem, można zawsze jednym kliknięciem dostać się do wyposażenia herosa. Przypuszczam, że tak samo można uczynić z miastami. Podobnie działa ta funkcja podczas walki - możesz wybrać swoje ulubione czary z księgi i przeciągnąć je na ekran walki, by działały jako szybkie czary. Pozostają tam do końca scenariusza lub do momentu, kiedy je usuniesz.

* Będą ekrany miast i to w dwóch wymiarach - po prostu jeszcze ich nie dodano do gry.

* Hans Zimmer nie jest związany z tym projektem, ale jego muzyka została użyta jako inspiracja dla gry Dark Messiah.

Może później sobie coś jeszcze przypomnę. Jako niezły podarunek każdy z nas otrzymał koszulkę producenta HVI i czuł się wyjątkowo, przechadzając się w niej po halach Gamescomu - wiele osób się na nas gapiło. :P Przynajmniej pięciu miało odwagę nas zapytać, czy jesteśmy twórcami HVI, kiedy zostanie ono wydane i gdzie zdobyć takie fajne koszulki i inne rzeczy. Ale najlepsze wydarzyło się, gdy poszliśmy do sekcji King's Bounty - zostałem przywitany przez jednego z twórców, który zapytał mnie, jak nam idzie z tworzeniem gry. :D Wyjaśniłem mu, że jestem tylko fanem, ale zapewniłem też, że jest wielu fanów King's Bounty wśród członków Celestial Heavens, co rad był usłyszeć.

Następnego dnia mieliśmy kolejną prezentację dema HVI, tym razem z producentem z Black Hole Entertainment - głównym producentem Gaborem Szabo. Podczas obiadu w restauracji rozmawialiśmy o wielu rzeczach, ale naprawdę wspaniałym było, zobaczenie że naprawdę kochają swoją pracę, nie tylko Black Hole, ale i Ubi.
To była najlepsza rzecz podczas mojej wizyty - że gra jest w dobrych rękach, że nie jest tylko kolejnym projektem dla nich, i że Marzhin jako długotrwały fan ma na nich oko!

...

Przypomniałem sobie jeszcze coś - chodzi o edytor map, zostanie wypuszczona dla fanów ta sama wersja, którą Black Hole używa tworząc grę. tylko bardziej przyjazna dla użytkownika. Nie powtórzy się sytuacja jak z Nivalem, kiedy stwierdzili - dobra, gra skończona, teraz musimy tylko wypuścić jakiś edytor map dla fanów. Producenci są świadomi braków edytora map w HV i chcą tym razem naprawić ten błąd.

Oficjalna data wydania gry to marzec 2001, ale wątpię, by zdążyli na czas i gra może być opóźniona.

...

Kolejna rzecz - przypomniałem Erwanowi, że HV praktycznie nie ma zwyczajnej kampanii dla Przystani, ponieważ pierwsza to olbrzymi samouczek, on zaś stwierdził, że zmienią to w HVI. Będzie mapa-samouczek ale opcjonalnie, zaś gracze będą mogli ją pominąć i zacząć od właściwej kampanii. Jeśli dobrze pamiętam, będzie 20 scenariuszy łącznie dla wszystkich kampanii (nie pamiętam, czy to było cztery mapy i pięć kampanii, czy na odwrót) i nie będziemy zmuszeni grać w kampanie w ustalonym porządku. Jednakże, ukończenie ich wszystkich odblokuje finałową kampanię.

Żadnych informacji o systemie zabezpieczeń, ale zarówno gracze jak i producenci są po tej samej stronie...

SubArrin PW
23 sierpnia 2010, 19:53
Tym razem opis wygląda bardzo pozytywnie. Zakładając, że wszyscy, co jest opisane będzie w ostatecznej wersji zostaną wywalone elementy, które najbardziej mnie denerwują, dodane trochę udogodnień (te ikonki przesuwane na ekran). HoMM to może nie będzie, ale jest szansa na dobrą strategię turową :)

Aayren PW
23 sierpnia 2010, 19:55
Grał ktoś może w King's bounty? Co powiedzie o tych walkach z Bossami? Mi osobiście ten pomysł do gustu nigdy nie przemawiał, ale nigdy też z nim styczności większej nie miałem, więc jestem ciekaw waszej opinii.
Cieszy mnie ta współpraca z graczami, nie pozwolą oni mam nadzieje na jakieś większe uchybienia (o powrocie do Enroth nie ma jak widać mowy, trzeba się przyzwyczaić do Ashan) i może będzie się w to dało z uśmiechem pograć.
Nie mam już prawie wątpliwości, że pozostałe 2 nacje to czarodzieje i elfy... Jednak 5 to za mała liczba dla gościa który lubi różnorodność.
Boli też brak inicjatywy, głównie dlatego, że system morale z 3 jak i 4 nigdy mi nie odpowiadał. Dopiero w 5 mnie zaspokoili i teraz to zabierają :(

Alamar PW
23 sierpnia 2010, 20:01
Cytat:
Grał ktoś może w King's bounty? Co powiedzie o tych walkach z Bossami?
Me.
Wymagające. Oprócz bossa zawsze jest mięso armatnie, które absorbuje oddziały gracza.
Na dodatek ostatni boss w Księżniczce posiada fajną zdolność specjalną, która powoduje zmianę pola itwy (to tak odnośnie jednej z zapowiedzi w HVI - KB było pierwsze ;P).

dambibi PW
23 sierpnia 2010, 22:41
Data wydania to marzec 2001? Faktycznie, opóźniają się już 9 lat ponad ;p

Brak inicjatywy i na 99% ubiwałosteam eliminuje u mnie kupno tej gry.

Dark Dragon PW
23 sierpnia 2010, 23:34
f!eld:
Rozumiem, że HV nie było? :P
Czego? grywalności? Toć napisałem, że liczę na nieziemską grywalność jak zwykle, per saldo jak dla mnie wszystkie części HoMM były niesamowicie grywalne :)

Mitabrin PW
23 sierpnia 2010, 23:36
Ma..ma... marzec? 0_0
Nie chcę zaprzeczać, tego że gra może być już w wysokim stadium rozwoju, ale tytuły najważniejsze (a chyba znaczna większość się zgodzi, że Hirołsi to takich tytułów należą) zwykle są zapowiadane około półtora roku przed premierą... A do marca jest troszkę ponad pół roku...

Field PW
23 sierpnia 2010, 23:41
I mamy wersję pre-alfa. Oznacza to, że beta będzie ok. grudnia, RC w styczniu (jak im maile od wkurzonych testerów zablokują serwery :P), RTM w lutym, koniec marca - półki sklepowe. Oficjalnie wersja 1.0, nieoficjalnie - 0.6. Potem patchowanie przez jakieś trzy kwartały, na Gwiazdkę (coby dzieci miały radochę) - nowy zamek i dodatek, potem kolejny w drugiej połowie 2012 i patchem, który naprawi wszystkie błędy, doprowadzą do końca świata w pewien grudniowy dzień :P

Ot, i przy okazji wyjaśniłem tajemnicę przepowiedni azteckiej :P

EDIT: HV jest grywalne, jak najbardziej, tylko zżera trzy razy więcej czasu i wywołuje większą frustrację. Ta gra jest stworzona przede wszystkim do dueli multi i do małych mapek dla wielu graczy.

Mitabrin PW
23 sierpnia 2010, 23:47
Zapomniałeś o wersji na konsole. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 33 - 34 - 35
temat: Heroes VI - ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel