Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 104 - 105 - 106 ... 116 - 117 - 118

Tilogour PW
6 maja 2017, 19:07
Gdybym to ja jeszcze pamiętał...
To był jakiś dodatek do edytora map.

Szkoda, że nikt nie wie gdzie można podmienić nazwy z powrotem na polskie, myślałem, że chodzi o jakiś mały plik, który zmienia nazwy obiektów w edytorze i w grze.

avatar PW
6 maja 2017, 19:32
Najprawdopodobniej doinstalowałeś jaki mod do Ery, który dodaje do edytora nowe obiekty. Szukaj więc plików txt w katalogu mods. Mogą to być pliki objects.txt, może to być katalog Objects. Ale skoro nie wiesz co to było to bez reinstalki się raczej nie obejdzie. Choć spróbowałbym jeszcze raz zainstalować ERĘ - modów nie skasuje, a opcje zawsze możesz do pliku zapisać.

Kammer PW
6 maja 2017, 22:34
A masz jeszcze pliki tego dodatku? Ewentualnie popatrz na daty edycji/zapisu plików istotnych i powiedz, które się zmieniły.

Szaman PW
7 maja 2017, 00:17
Tilogour ma WoG3.58f... Więc mało prawdopodobne, że udało mu się mod do ERY zainstalować:P

Podaj, chociaż nazwę tego dodatku albo jakie elementy ma w sobie, cokolwiek co by nasz kierunkowało... co tam masz zainstalowane.

Kammer PW
7 maja 2017, 09:24
Nie jestem na 100% pewien, ale chyba był jakiś trik pozwalający na instalację modów z ERA II na WoG-a (czy tam na odwrót), ale nie pamiętam już szczegółów.

avatar PW
7 maja 2017, 09:37
Może coś z tej strony?
http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=764

Tilogour PW
7 maja 2017, 13:26
dokładnie, mam WoGa 3.58f

Cytat:
Ale skoro nie wiesz co to było to bez reinstalki się raczej nie obejdzie

Zainstalowałem spolszczenie do edytora map 3.3 od Altaira i widzę, że w edytorze wszystko jest po polsku, tylko dodatkowe obiekty mi wywaliło.


Co do dodatków do edytora etc., to instalowałem dużo obiektów (te z warcrafta 2, disciples etc. Paczka Freda, Map Objects 1.09 i inne) i za którymś razem zmieniło mi nazwy domyślnych obiektów heroes3 (oprocz legowisk, miast i potworów) na angielskie.

Szaman PW
7 maja 2017, 15:59
Cytat:
Nie jestem na 100% pewien, ale chyba był jakiś trik pozwalający na instalację modów z ERA II na WoG-a

Można... wyciągasz pliki z moda i wrzucasz do odpowiednich plików i gra je odczyta... ale pytanie, po co?:) Nie poręczne to i żmudne.

Cytat:
Zainstalowałem spolszczenie do edytora map 3.3 od Altaira i widzę, że w edytorze wszystko jest po polsku, tylko dodatkowe obiekty mi wywaliło.

Spolszczenie Altaira zapewne ogranicza się do podstawowej zawartości WOGA. Więc dodatki będą nietknięte... Raczej jest mało prawdopodobne, że autor X moda, który jest obcokrajowcem, napisze dodatkowe nazwy po polsku:P

Cytat:
Co do dodatków do edytora etc., to instalowałem dużo obiektów (te z warcrafta 2, disciples etc. Paczka Freda, Map Objects 1.09 i inne)

Olaboga! Żeż, namieszał sobie... Mam rozumieć, że wrzucałeś zawartość Modów ERY do plików gry WOG3.58f?

O ile pamiętasz (lub masz) te pobrane mody gdzieś na dysku, to przyjrzy im się, jak przebiega ich ścieżka folderów, otwórz te ścieżki i każdy mod pojedynczo wyrzuć z folderów gry aż do skutku, kiedy znikną te dodatkowe obiekty.

Moim zdaniem to marnotrawienie czasu i zbędny wysiłek. W ERZE wszystko masz w jednym folderze i jak coś ci się nie będzie podobało, możesz za pomocą jednego kliknięcia wyłączyć mod.

Zatem ERA2 lub powodzenia w babraniu się w plikach gry i pojedyncze usuwanie plików X modów.

PS:Dlaczego Reinstalacja gry nie wchodzi w rachubę? Zawsze jak słyszę te zdanie... to myślę sobie, że masz edycje z Regny

Tilogour PW
7 maja 2017, 18:12
Ok. Dziękuję wszystkim za pomoc, już udało mi się to zrobić! : )

beholder PW
15 maja 2017, 22:13
Mam problem z dołączaniem się jednostek do bohaterów (WOG 3.58f + script update).

W edytorze można jednostce ustawić "Disposition: Compliant (will always join hero)". Nie wiem jak to się nazywa w PL, ale chodzi o to, że jednostka zawsze dołączy do bohatera zamiast walczyć.

Otóż problem mam taki, że jak włączę tę opcję to jednostki mi się nie dołączają tylko normalnie walczą.

Dla testu wstawiłem sobie koło takiej jednostki bohatera z Dyplomacją na ekspercie i mimo to jednostka nie chce się dołączyć tylko walczy!

Czy ktoś ma pomysł co może być problemem? Z tego co pamiętam to w WOGu nigdzie nie było opcji, która by robiła takie czary mary...

EDIT:
Lol, coś jest mocno nie tak. W ten sam sposób jak ustawię ręcznie liczebność jednostek (np.: 1 pikinier) to po starcie mapy zostaje ona zresetowana do domyślnej wartości (dużo pikinierów). Jakieś czary z mleka mam...

beholder PW
15 maja 2017, 23:06
WOG 3.58f + SU

Nie wiem czy zauważyliście, ale jeżeli jednostki dostają zdolność "Strike and Return" (to co mają harpie) poprzez doświadczenie, to czasem zdolność ta nie zadziała. Jednostka wykona atak, ale nie powróci.

Zacząłem się temu przyglądać i wygląda to następująco:
Link do obrazka

Rozpiska jest dla sytuacji gdy jesteśmy atakującym (czarny smok).
Pomarańczowe kropki to jednostki wroga: jedno- lub dwu-hexowe.
Zielona strzałka - strike & return zadziała.
Żółta strzałka - strike & return czasem zadziała.
Czerwona strzałka - strike & return nigdy nie zadziała.

Jak widać zależy to od tego czy jesteśmy "przed" czy "za" wrogą jednostką.

Po pierwsze - zostawiam dla potomności, może się komuś przyda ;)

Po drugie - ktoś ma może jakieś dodatkowe info albo bugfix?

Szaman PW
15 maja 2017, 23:37
W 50% na pewno masz jakiś mod, zainstalowany, który to robi. W 49% masz coś pomieszane w opcjach WOG. A 1% coś faktycznie jest nie tak.

Wyłącz wszystkie OPCJE WOG i powiedz nam czy problem jeszcze istnieje.

avatar PW
15 maja 2017, 23:57
Z tego co pamiętam, to na mapach losowych wszystkie jednostki mają automatycznie ustawione że są wrogie. Na mapach autorskich można to ustawić, aczkolwiek wogifikacja takiej mapy może to zniszczyć.

beholder PW
16 maja 2017, 08:43
Dziękuję za nakierowanie!

Faktycznie jest to opcja WOGa (druga zakładka, Neutral Stack Size).

Case solved!

crafcik23 PW
25 maja 2017, 14:51
pomocy !!! co mam zrobić z bugiem tego rodzaju że nie mam niektórych ikon ?!

Kammer PW
25 maja 2017, 14:57
A dobrze instalowałeś?

A najlepiej - zainstaluj jeszcze raz, ale ERA II, będzie działało wydajniej i mniej błędogennie.

Szaman PW
25 czerwca 2017, 15:19
Salamander na HC ostatnio aktualizował ERE2, drobne zmiany w ERM, jednakże te zmiany rozwala grę na Windows 10. Dlatego też proszę adminów tutaj o nie aktualizowanie ERY2 która teraz obecnie znajduje się w skarbcu, sprawa tak samo tyczy się HD-MODA, nie aktualizować na ERZE2.

maczoszym12 PW
3 lipca 2017, 15:35
Siemanko, miałem zainstalowane H3 złotą edycje (pirat) i zainstalowałem tak jak było w instrukcji Wog. Wyskakiwał mi błąd po ok godzinie gry, albo jak zapisałem gre i chciełem wczytac to po wczutaniu i minięciu tury znów wyskakiwał błąd. Usunąłem całe H3 z Wog i ściągnałem od nowa H3+wog ( w jednym pliku) i wyskakuje m dokąłdnie ten sam błąd. Ciężko mi napisać co to za bład bo jest tam bardzo dużo wierszy, cyfer itd.

Kastore PW
3 lipca 2017, 15:38
Graj w Hotę, WoG nie jest zbyt stabilny.
szaszoszym12:
Usunąłem całe H3 z Wog i ściągnałem od nowa H3+wog ( w jednym pliku) i wyskakuje m dokąłdnie ten sam błąd.
Znowu po jakimś czasie grania? Jeżeli tak, to jest to dosyć powszechny błąd.

Kammer PW
3 lipca 2017, 15:57
1. Kup sobie oryginał na GoG-u - 12 złotych z hakiem to nie fortuna.;
2. Zainstaluje ERA II, jest to znacznie lepsza wersja WoG-a.
3. Ten błąd wygląda jak typowy błąd z ERM-em - dwa poprzednie podpunkty spokojnie powinny to rozwiązać.
strona: 1 - 2 - 3 ... 104 - 105 - 106 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel