Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 116 - 117 - 118

lukasz08175 PW
28 grudnia 2016, 15:34
Witam.


Mam problem z Wogiem. Gdy uruchamiam grę owszem pokazuje mi się menu ale jak wybieram pojedyńczy scenariusz to wyskakuje mi jakiś dziwny błąd i crashuje mi się gra. Mam wersję 3.58f oraz windows 8.1.Mam oryginalne h3 złota edycja
lukasz08175:

Godzilla PW
28 grudnia 2016, 15:35
Ściągaj ERA II.

lukasz08175 PW
28 grudnia 2016, 15:47
Era 2 nie pomogło. Nadal mi wyskakuje błąd gdy próbuje wejść w pojedyńcze scenariusze i crashuje grę co powoduje powrót do pulpitu


ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 19:17
Witam. Nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsca na to pytanie, więc piszę tutaj.
Bardzo często wyskakują mi błędy ERM(?) w różnych sytuacjach. Nie ma na to reguły. Czasem podczas walki, czasem po prostu idąc, różnie. Spróbowałem zainstalować ERE, ale ona w ogóle nie ogarnia. Wyłącza się już podczas kliknięcia na ikonę "pojedynczy gracz". Usunąłem wszystkie mapy (miałem tylko standardowe) i moglem spokojnie dojść do wyboru map. Udało mi się znaleźć jedna mapę, z która gra na dodatku ERA, działa prawidłowo. Posumowując - częste błędy wymusząjace zamkniecie gry w WoGu i opór stawiany przez ERE. Jest jakiś sposób, aby to naprawić?

DrwalDrwal Rekord błędów w jednym poście chyba pobity. Ostatni raz poprawiam tak niechlujnie napisany tekst.

Drwal PW
28 grudnia 2016, 19:34
A przypadkiem nie masz zainstalowanego WoGa i Ery w jednym folderze?

Kammer PW
28 grudnia 2016, 19:38
Rozwinę - czy masz tylko ERA II LUB tylko WoG-a w folderze z grą?

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 19:41
Raz mam to, raz to. Zawsze instaluję dodatek na czystą grę.
PS. nie róbcie na siłe z ludzi debili.

Drwal PW
28 grudnia 2016, 19:45
Nikt nie robi z nikogo debila, byś się zdziwił ile osób ma ten sam problem i w 90% przypadkach zainstalowali Ere i Woga do jednego folderu (lub też usunęli tylko Heroes 3 i myśleli, że razem z tym usunie się też WoG).

Poprosiłbym o screena całego folderu.

Ps. pisz poprawnie.

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 19:56
https://photos.google.com/share/AF1QipM8UPhLnWjOCqyKnqk-oQ2CCeLSGba9kG4kmVLxQOVC1wruKU4ufITQdwdROxuOGg/photo/AF1QipP7RW6i-XAtoEPfSjyL6tIKUw9E8zLpQnfeZ76e?key=bXU4b1o4Y0N4eEotN3Vxc2RIdHgwTkJqZ3FKdXpn

avatar PW
28 grudnia 2016, 20:02
Ten Ubisoft w ścieżce dostępu wskazuje mi, że zainstalowałeś WoGa na HD Edition od Ubisoftu. W takim przypadku - nie ma prawa działać!

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 20:03
@avatar Niestety nie masz racji. Zwykle Herosy, żadne tam HD.

Drwal PW
28 grudnia 2016, 20:11
Powiem co ja bym zrobił. Usunąłbym cały folder ręcznie, tak by jeden plik tam na 100% nie został. Następnie zainstalował od nowa Heroes 3 i na to Ere. WoG zawsze będzie powodować mniejsze bądź większe błędy. Do tego ewentualnie HD mod.

Po raz kolejny proszę o staranniejsze pisanie postów.

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 20:20
Ok. Znalazłem powód negacji ze strony ERY. Są nim mapy. Wszystkie oryginalne = gra działa, niektóre mapy z internetu = gra wyłącza się. I teraz zagadka. Da się coś z tym zrobić, czy muszę każdą mapę sprawdzać z osobna?

Drwal PW
28 grudnia 2016, 20:22
Wiesz, mapy to fanowska twórczość i te z dużą ilością ERM-u mogą zawierać błędy. Trzeba bardzo często je weryfikować na własną rękę.

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 20:24
Oczywiście wolałbym pobrać paczkę map i wszystkie sobie sprawdzać już w grze, ale na to nie pozwala ERA. Mógłbym zainstalować WOG-a, ale tam ciągle jakieś błędy wyskakują.

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 20:26
Jak się je weryfikuje? Aż tak nigdy się nie zagłębiałem. Teraz to wygląda tak, że jak na 100 map jedna jest wadliwa to gra już mi nie działa. Strasznie to uciążliwe.

Drwal PW
28 grudnia 2016, 20:29
Nie ma innej metody jak wklejanie każdej z osobna do folderu maps i odpalenie gry.

avatar PW
28 grudnia 2016, 20:30
Reguła: Otwórz mapę w edytorze. Następnie idź do zakładki Zdarzenia Czasowe(Timed events). Jeśli w tej zakładce będą jakieś zdarzenia czasowe, których data wystąpienia jest ustawiona na dzień 500 albo późniejszy, to znaczy że mają w sobie skrypty i takiej mapy nie można wogifikować! Wogifikować bezpiecznie można te mapy, które nie mają swoich skryptów.

I druga rzecz - mam nadzieję, że w mod managerze Ery masz dobrze ustawione mody. WoG powinien być na samym DOLE listy.
Ogólnie w opcjach WoG należy zaznaczyć opcję, żeby WoGifikować tylko losowe mapy. I będzie mniej powodów do stresu.

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 20:35
Niżej jest tylko DISABLED. U mnie nawet nie dochodzi do wogifikacji mapy, ponieważ gra wyłącza się przed jej wyborem.

ryannMistrz PW
28 grudnia 2016, 20:43
Gwoli ścisłości, taki komunikat się wyświetla:
https://photos.google.com/photo/AF1QipNpj3G_L9AIsZRMOVxEJobcnsoGTmDhJPZlavmS?hl=pl
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel