Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Hobbit
   Kuririn
   Nicolai
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

KIng_Mariusz PW
27 listopada, 01:23
Dzięki za info. Podrzuciłem te informacje na angielskie forum, może w jakiś sposób okażą się pomocne.
Pamiętasz imię bohatera, który miał nieudaną "przygodę" z logistyką?
Mapka była z podziemiami czy bez?

Vusapion PW
29 listopada, 19:35
To był Giovanni, mapka bez podziemi. Praktycznie zawsze biorę logistykę i tylko u niego był ten błąd.

Migotanie pojawia się u mnie na każdej dużej mapce (wygenerowanej, na innych nie grałem), być może dlatego, że na mniejszych nie ma odpowiednio dużo czasu i tam mi się nie przytrafiło. Błąd występował zarówno na 2, jak i 3 becie. Wszystkie mapki były bez podziemi (z podziemiami nie grałem).
Niestety przez to mod jest mało grywalny na dłuższą metę.

KIng_Mariusz PW
29 listopada, 23:22
Dzięki. Przekazałem informację o tym Giovannim. Co do migającego kursora to niektórzy go mają, a inni tego nie doświadczyli wogóle. W każdym razie Magnomagus na pewno będzie szukać rozwiązania tego problemu.
Próbowałeś rozwiązania z plikiem MMH55_Utility (w folderze bin)? Trzeba uruchomić grę z tego pliku, załadować save na turę przed wystąpieniem błędu, rozegrać turę i zapisać. Potem uruchamiamy grę z właściwego pliku i wgrywamy nowy save.

Vusapion PW
29 listopada, 23:41
Tak próbowałem, jednak po jakimś czasie następował powrót migania.

W fixie bety 3 znalazłem opis, jednak nie do końca wiem o jakie ustawienie chodzi." Possibly fixes 'Permanent cursor flickering' issue when AI lookahead depth is set to higher than normal. (I could not trigger this bug on Huge+underground map with 8 players and lookahead depth at impossible with this fix)"

KIng_Mariusz PW
30 listopada, 15:26
Edit:
Magno napisał, że ten fix być może rozwiązuje problem z migającym kursorem, który występuje najczęściej gdy planowanie SI jest ustawione na wyższym niż normalnie poziomie. Z tym fixem Magno nie otrzymał tego błędu, grając na największej mapie z podziemiami, z 8 graczami i planowaniem SI na poziomie niemożliwym.
Ogólnie u jednych ten błąd występuje, a inni nie doświadczyli go ani razu (magno otrzymał go jeden raz mimo, że gra bardzo dużo bo musi testować balans itp.), dlatego rozwiązanie tego problemu nie jest prostą sprawą.
Póki co spróbuj ustawić Planowanie SI na poziom Normalny i sprawdź czy to pomoże.

KIng_Mariusz PW
6 grudnia, 00:56
Pojawiła się już Encyklopedia Jednostek (Creaturepedia) do Might&Magic Heroes 5.5 do wersji RC10Beta3:
http://www.mediafire.com/file/61n8wy0167aov1v/Creaturepedia_MMH55_RC10B3.pak
angielska lokalizacja: http://www.mediafire.com/file/puoos3djleqprg5/CreaturepediaText_MMH55_RC10B3.pak
Oba pliki należy wkleić do folderu Data

Zaktualizowałem polskie tłumaczenie Creaturepedii, jeśli ktoś woli grać w polską wersję językową:
https://www.dropbox.com/s/k8uulkp3xyflyb1/CreaturepediaText_MMH55_RC10B3PL.pak?dl=0
Podobnie jak w angielskiej wersji wklejamy do folderu Data (oczywiście działanie Creaturepedii nie wymaga rozpoczęcia nowej gry)

Edit:
Wreszcie znalazłem trochę czasu żeby pograć w najnowszą wersję i w końcu również mnie dopadł bug z migającym kursorem na największej mapie z podziemiami, na poziomie niemożliwy, planowanie SI niemożliwy, na początku 4-tego miesiąca gry.
Komu pojawia się ten bug, może spróbować nowej gry z nowego pliku .exe (należy go wkleić do folderu bin i uruchomić grę właśnie z tego pliku);
http://www.mediafire.com/file/icmsx58m90tcs9x/MMH55_64_Cursor01.exe
Trzeba rozpocząć nową grę i nie ma gwarancji, że to pomoże, ale jest taka szansa.
Czy to pomoże, czy nie proszę o wiadomośc zwrotną. Ja na razie spróbuje jeszcze powalczyć na tej mapce mimo błędu.
PS. Znalazłem parę drobiazgów więc będzie trochę poprawek tekstowych w kolejnej wersji
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
21 - 22
temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V