Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Hobbit
   Nitj'sefni
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21

MrOrochimaru PW
22 października, 13:27
No to skontaktujcie się z tymi od piratów :v

Hayven PW
22 października, 13:41
Ludziom udało się zmienić progi doświadczenia, listy jednostek czy system umiejętności przez modyfikację pliku .exe, ale to jest (przynajmniej jak na razie) poza zasięgiem modowania. Gdyby nie było, myślę, że byłoby to z pewnością wykorzystane :P

KIng_Mariusz PW
8 listopada, 01:29
Tłumaczenie RC10 Beta dla Heroes 5.5 skończone. Podrzuciłem link Magnomagusowi więc prawdopodobnie jutro znajdziecie je na moddb. Powtórzę tylko swój komentarz z głównej strony, że ta modyfikacja to wersja beta i nie ma w niej wszystkich funkcjonalności (brak encyklopedii jednostek), brak wsparcia dla NCF, Mapmixer nie radzi sobie ze wszystkimi mapkami i znaleziono już parę błędów. Na pewno nie jest to wersja ostateczna i będą poprawki. Co do samego tłumaczenia to oprócz aktualizacji (a było duuużo tekstów) poprawiłem kilka kolejnych błędów. Zmieniłem niezbyt fortunny zwrot "wartość pozycji bohatera na pasku inicjatywy" na "Gotowość Bojową". Brzmi znacznie lepiej i takie sformułowanie znalazłem w jednym miejscu w oryginalnych plikach gry. O Gotowości Bojowej był swego czasu nawet artykuł więc myślę, że ten zwrot wkomponowuje się dobrze. Niektóre zmiany tekstów mogą być kontrowesyjne, np. Zdolność "Duża istota" został zamieniony na "2*2". Właściwość jest taka sama, ale nazwa inna (tak wymyślił sobie Magnomagus) i mnie nie przeszkadza, nie wiem jak Wam.
Jeśli macie jakieś uwagi co do tłumaczenia, co poprawić, a co zmienić to jestem otwarty na Wasze sugestie. Gdy w kolejnej aktualizacji będzie Creaturopedia to część zdolności jednostek może się zmienić, aby dopasować je do interfejsu.

Co do ciekawostek ze świata Heores V - może nie wszyscy wiedzą, ale Quantomas (autor modyfiakcji SI wykorzystywanej również w heroes 5.5) ukończył na początku roku finalną wersję SI dla swojej przyszłej gry i pracuje aktualnie nad implementacją tej SI dla Heroes V. Projekt m.in. zakłada, że SI ma mieć prędkość działania zbliżoną do heroes III i być na tyle inteligentna aby mogła dać nam łupnia. Co z tego wyjdzie i kiedy zobaczymy. Osobiście trzymam mocno za ten projekt kciuki.
Przepraszam za zbyt długi post.

Kastore PW
8 listopada, 03:03
King_Mariusz:
Zdolność "Duża istota" został zamieniony na "2*2". Właściwość jest taka sama, ale nazwa inna (tak wymyślił sobie Magnomagus) i mnie nie przeszkadza, nie wiem jak Wam.
"Duża istota" przynajmniej mówi cokolwiek w przeciwieństwie do "2*2".

Hayven PW
8 listopada, 17:54
Jeśli Quantomas w istocie ma zaimplementować SI działającą z prędkością zbliżoną do Heroes III, a przy tym w miarę skuteczną, to czekam z niecierpliwością.

KIng_Mariusz PW
8 listopada, 22:33
Skorzystałem z sugestii Kastore i żeby nie wzbudzać więcej kontrowersji przywróciłem "Dużą istotę"
Tłumaczenie znajduje się już na moddb:
http://www.moddb.com/mods/might-magic-heroes-55/addons/mmh55-polish-translation-rc10-beta

Kammer PW
10 listopada, 23:15
Bardzo mnie cieszy to, jak sprawnie i szybko implementujesz nowe wersje spolszczenia.
Dorzucę link do niusa.

KIng_Mariusz PW
13 listopada, 00:13
Dzięki Kammer. Heroes 5.5 traktuję priorytetowo i jak na razie ogarniam temat, chociaż muszę przyznać, że coraz częściej brakuje mi na wszystko czasu.

Mam jeszcze coś, co z różnych przyczyn od kilku ładnych lat czeka na swój debiut. Otóż Heroes 5.5 nie jest moją pierwszą przetłumaczoną modyfikacją, mam jeszcze coś w zanadrzu. Jest to coś ze świata gier podobnych do Heroes of Might and Magic.

Jak znajdę trochę czasu (mam nadzieję, że w tym tygodniu) to postaram się wrzucić to na dropboxa i udostępnić na forum. Muszę trochę ten materiał uporządkować i pewnie zainstalować grę żeby sprawdzić co gdzie wrzucić (opróćz głównego moda, mam przetłumaczone mini mody).

KIng_Mariusz PW
15 listopada, 23:29
Na razie tylko screen na starcie gry

PS. Pojawił się hotfix do Heroes 5.5 Rc9b uaktualniający grę do wersji RC9c. Hotfix usuwa problemy z kilkoma krytycznymi błędami. Aktualizacja nie jest przeznaczona do wersji RC10Beta.
RC9c hotfix

PS1. Może to głupie pytanie, ale nie wiem jak można wrzucić obrazek zamiast linka do niego?

Darth Ponda PW
16 listopada, 11:54
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=519
---wymrożone---
Swoją drogą świetna robota z tłumaczeniami, masz propsy.

KIng_Mariusz PW
19 listopada, 02:55
Dzięki. Wszystko robiłem prawidłowo, tylko rozmiar pliku był za duży.
W każdym razie uporałem się z tematem i w najbliższych dniach postaram się podzielić swoją pracą.

Kammer PW
19 listopada, 21:55
Kolejna wersja H5.5RC10.
Zawartość:
- spora przeróbka ekonomii;
- nieco bugfiksów;
- trochę balansu.

KIng_Mariusz PW
20 listopada, 22:58
Tłumaczenie RC10 Beta 2 już dostępne na moddb:
http://www.moddb.com/mods/might-magic-heroes-55/addons/mmh55-polish-translation-rc10-beta-2

KIng_Mariusz PW
21 listopada, 21:45
Ostatnio jest trochę zamieszania z Heroes 5.5.

Na skutek kolejnego błędu fix RC10Beta2 musi zostać zastąpiony fixem RC10Beta3:
http://www.moddb.com/mods/might-magic-heroes-55/downloads/mmh55-hotfix-rc10-beta2.

Fix nie wymaga instalacji, zamieniamy tylko dwa pliki w folderze Data. Polskie tłumaczenie RC10Beta2 jest jak najbardziej aktualne (tłumaczenie było 3 razy modyfikowane zanim trafiło na moddb i zawiera odpowiednie poprawki). Dwie jednostki Akademii uzyskały nowe angielskie nazwy:
Kolosa przechrzczono na Giganta, a Tytana Burz na Kolosa (tak by to brzmiało po polsku). Ponieważ zdolności jednostek nie uległy zmianie zdecydowałem się pozostać przy starych nazwach, bo tym razem nie wnosi to nic oprócz zamętu.

PS Mam coś dla fanów serii King's Bounty, jeśli jacyś tu wogóle są. Utworzyłem nowy wątek, w którym udostępniam tłumaczenie moda do King's Bounty Nowe Światy o nazwie Czerwone Piaski. Na razie suche teksty i mini mody, jak będę miał troche czasu to z czasem wrzucę trochę obrazków.
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=3384&pid=144927#144927

Alistair PW
21 listopada, 21:51
Są fani, są, przynajmniej jeden. Co prawda dawno już nie odpalałem żadnej części, to jednak co jakiś czas do nich wracam. Z tym, że mody raczej średnio mnie interesują, wolę pograć w oryginał, tylko np. wojem zamiast maga.

KIng_Mariusz PW
21 listopada, 22:24
Ta modyfikacja akurat nic nie zabiera z oryginału, jedynie rozszerza go o nowe elementy.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
21
temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V