Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes 8?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Saki PW
10 maja, 03:29
Kastore:
A nie przyszło Ci do głowy, że skoro gameplayowo te gry były tak dopracowane i mam tu na myśli wyjątkową mechanikę, niekoniecznie balans, miały piękną muzykę i ogólnie były top-notch artystycznie to może fabuła również jest zaprojektowana i przedstawiona w przyzwoity sposób? Szczerze, nie znoszę takiej butnej ignorancji, gdzie nawet nie przypuszczasz, ale stwierdzasz jednoznacznie, że to spieprzyli.

Pointer nie napisał, że fabuła została spieprzona (ani ogółem nie oceniał jakości fabuły w jakimkolwiek stopniu), tylko że jemu nie odpowiada połączenie sci-fi i fantasy. Można się z twierdzeniem "wolę czyste fantasy" nie zgadzać (chociaż nie wiem, z czym tu próbować dyskutować, po prostu pewne rzeczy jednym podchodzą, a innym nie), można mieć inne spojrzenie na sprawę, ale butnej ignorancji naprawdę próżno się w tym doszukiwać.

Kastore PW
10 maja, 09:56
Nie zrozumiałeś.
Saki:
tylko że jemu nie odpowiada połączenie sci-fi i fantasy
Napisał, że nie odpowiadają mu elementy sci-fi w MM, and that's the point, zwłaszcza, że nawet nie dał temu szansy.

Pointer PW
10 maja, 10:50
Heh, obaj zrozumieliście połowicznie. Ale może nie wyraziłem się dość precyzyjnie. MI nie odpowiada połączenie SF i fantasy w Might & Magic, a raczej w Heores of Might and Magic, które od dzieciaka uważałem za grę osadzoną typowo w fantasy. Pomijając fakt, że nie grałem w Might and Magic, to same Heroesy są ok pod tym względem dopóki nie pozna się lore. Bo grając na multi czy w zwykłe pojedyncze scenariusze naprawdę nie odczuwa się różnicy czy Inferno to demony czy kosmici, a mag strzela magicznym promieniem czy wiązką laserową. Dlatego napisałem, że gdy poznałem lore i przestałem żyć w błogiej nieświadomości, to przy innym spojrzeniu na te elementy gry jakoś MI to przestało odpowiadać. To jest MOJE SUBIEKTYWNE zdanie, aczkolwiek tak jak pisałem, większość moich znajomych grających w heroesy też woli je widzieć jako czyste fantasy.
Natomiast ani razu nie napisałem, że fabuła jest źle stworzona. Po prostu mi się nie podoba. Tak jak ma prawo nie podobać się komuś uniwersum stworzone np. przez Tolkiena, mimo że jest genialnie dopracowane.

Cytat:
A ja nie znam żadnego, który myślałby inaczej. Powiem więcej, nawet nie spotkałem się nigdy z choćby pomysłem, żeby do multi służyła kampania.

A tu się już czepiasz słówek i sformułowań. Chodziło mi o to, że ogólnie traktuję heroesy jako grę multiplayerową. Solo prawie nie grywam, przeważnie hot seat, czasem przez sieć (np. Mistrzostwa Polski itp.), a jeśli już zdarzy mi się zagrać samemu, to też na mapach losowych po prostu.
I tu też znam wiele osób właśnie z takim podejściem. Do tego zmierzałem. Czy teraz to jest dość klarowne czy jeszcze nie ogarnąłeś? :P

I idąc dalej tym tropem, czysto ekstremalne porównanie: ilu graczy kupiłoby h8 bez trybu multiplayer, za to z genialnymi kampaniami, dopracowaną fabułą i szczegółami w niej, a ilu h8, które miałoby płytką fabułę, niedopracowaną, za to sprawnie działający tryb multi zarówno w hot seat jak i przez sieć z generatorem map losowych opartym o dobre algorytmy?

Cytat:
Deweloperzy przede wszystkim powinni robić rzeczy z sensem i pomyślunkiem, a nie pod presją jakiejś bandy prostych chłopów ze wsi, których pomysły, często bardzo ignoranckie, postawiłeś wyżej niż "elitarystów", których opinia często jest poparta wielogodzinnymi analizami materiału.

Ok, pomijając to, że obrażasz ludzi, których nawet nie znasz, to się po części zgadzam. Tak POWINNO być. Ale spójrzmy na to realnie. Deweloper chce zarobić, to jego podstawowy cel. Więc pokażę Ci to na przykładzie branży, w której siedzę na co dzień:

Znawcy piwa, chcą pić dobre piwa, dopracowane jakościowo, w wyszukanych stylach. Dlatego rynek piw rzemieślniczych rośnie praktycznie z dnia na dzień. To trochę tak jak mody do Heoresa. Ale wciąż ponad 90% rynku stanowią piwa koncernowe, sikacze typu jasny lager, którego można kupić w każdym sklepie za około 2-3 zł, a w promocji nawet taniej. I co z tego, że "elita" chce lepszych piw, skoro to właśnie na tych sikaczach (pełnych rozmaitych wad piwowarskich wynikających z m.in. prowadzonych na szybko procesów technologicznych) browary zarabiają najwięcej. Owszem, "elitę" próbują przyciągnąć też koncerny wypuszczając takie pseudorarytasy jak seria Żywców czy Książęcych, ale to wciąż koncerniaki pełne wad, których nie kupi żaden szanujący się znawca piwa. I tu tkwi problem. Bo koncern chce wyprodukować szybko, sprzedać dużo, a jakość to kwestia drugorzędna. Dlatego w przypadku gier należy spodziewać się czegoś podobnego. Oczekiwania "elity" są mniej istotne dla wydawcy, niż, jak to ująłeś, "bandy prostych chłopów ze wsi". Tak jak nie oczekuje się, że wielki koncern piwowarski wypuści dobre jakościowo piwo w wyszukanym stylu, tak nie oczekujmy, że koncern gier wypuści dobrze dopracowaną fabularnie grę. Za to można od koncernu wymagać lepszej jakości "jasnego pełnego", dopracowanego nieco lepiej technologicznie, bez posmaków metalu czy aromatów źle przeprowadzonej fermentacji, więc można też od dewelopera oczekiwać dobrze dopracowanego trybu multiplayer bez bugów w momencie wydania.

Czy to wystarczająco dobre porównanie?

Kastore PW
10 maja, 11:37
Pointer:
MI nie odpowiada połączenie SF i fantasy w Might & Magic, a raczej w Heores of Might and Magic, które od dzieciaka uważałem za grę osadzoną typowo w fantasy.
Mnie*
To można powiedzieć, że dobrze uważałeś.
Pointer:
Dlatego napisałem, że gdy poznałem lore i przestałem żyć w błogiej nieświadomości, to przy innym spojrzeniu na te elementy
Wydaje mi się, że dosyć ułomnym i zasłyszanym spojrzeniu (sic). Ale spoko, też tak miałem jak grałem tylko w Hirołsy.
Pointer:
A tu się już czepiasz słówek i sformułowań
Raczej dosyć podstawowego sensu całego akapitu.
Pointer:
Chodziło mi o to, że ogólnie traktuję heroesy jako grę multiplayerową.
A ja np. traktuję Heroesy jako grę multi- i singleplayer i nie chciałbym, żeby były odarte z któregoś z tych elementów, uważam, że byłby to strzał w stopę dla twórców.
Pointer:
ilu graczy kupiłoby h8 bez trybu multiplayer
Niewielu.
Pointer:
Ok, pomijając to, że obrażasz ludzi, których nawet nie znasz
Ależ to bardzo ważna część wypowiedzi. ;)
Pointer:
Tak POWINNO być. Ale spójrzmy na to realnie.
Sądzę, że to co powiedziałem jest jak najbardziej realne, nie chce mi się powtarzać.
Pointer:
Czy to wystarczająco dobre porównanie?
Tego typu porównania nie są merytorycznym narzędziem dyskusji. Nie możesz argumentować swojego stanowiska używając analogii, w której nie wszystkie warunki są takie same jak w sytuacji wyjściowej, a nawet jeśli użyłbyś sytuacji, w której 100% warunków jest dokładnie analogicznych co do sytuacji porównywanej, to nie jesteś w stanie stwierdzić czy te warunki wciąż będą takie same używając tych samych kolejnych analogii i narzędzi dyskusyjnych do obu przypadków. Mówiąc jaśniej, zmarnowałeś czas pisząc to wszystko.

Darth Ponda PW
21 sierpnia, 18:12
Ktoś coś pisał o Blue Byte? Rzeczywiście, robią ósemkę, trafne przewidywania. Tyle że Settlersów. Plus remastery wszystkich części. Także jak ktoś miał nadzieję na nowe Heroesy to tak na rok lekko licząc powinna mu zgasnąć.
strona: 1 - 2
temat: Heroes 8?