Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Andruids
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Fabularnie o Horn of the Abyss
komnata: Biblioteka Legend

Dark Dragon PW
28 kwietnia, 15:35
Pytanie do naszych ekspertów - jak dobrze kampania HotA i różnorakie elementy fabularne wprowadzone w tym dodatku wpasowują się w stare uniwersum? Jak dobrze Waszym zdaniem twórcy wykorzystali elementy wprowadzone przez oficjalne gry i rozszerzenia (np. postać Xanthora z MM8, Astra jako jedna bohaterek Przystani itd.)?
Czy ktoś byłby w stanie dokładnie określić chronologię nowych kampanii względem pozostałych kampanii z H3?

Hobbit PW
28 kwietnia, 16:29
Wszystko jest właściwie opisane tutaj. Dość powiedzieć, że mimo wielu nowych elementów kampania wpisuje się całkiem nieźle w świat starego uniwersum. Problemem może być natomiast interpretacja chronologii wydarzeń z oficjalnych gier i dodatków, jako że nie jest ona w 100% jasna i przejrzysta.

Ale odpowiadając na pytanie o rozmieszczenie w czasie:

1. W pierwszej kampanii (Pod piracką banderą) możemy natknąć się na Kreegan lokujących się na wyspie, na którą trafił Jeremy (jest to wyspa niedaleko Eeofolu).
2. W pierwszej misji drugiej kampanii (Postrach mórz) jest mowa o tym, że w Krewlod właśnie się skończył Festiwal Życia.
3. W trzeciej misji drugiej kampanii grupa bohaterów trafia do Eeofolu, gdzie dalej można natknąć się na Kreegan.
4. W czwartej misji drugiej kampanii Tark odwiedza Nighon w trakcie tamtejszej wojny domowej (prawdopodobnie chodzi o Mutare).
5. W szóstej misji drugiej kampanii mowa jest o tym, że w Erathii wybuchła wojna z Eeofolem, a na kontynencie zaczęły się pojawiać Wrota Żywiołów.

To są szczegóły, które rzuciły mi się w oczy. Kampanie są rozmieszczone w czasie jedna po drugiej, zatem na moje oko chronologia przedstawia się następująco:

Pod piracką banderą - gdzieś koło RoE, w trakcie wojen Erathii z Kreeganami
Postrach mórz - koło AB, od Festiwalu Życia, przez Smoczą krew, skończywszy na Ostrzu armagedonu
Róg otchłani - po AB, ale chyba przed MM8

zmudziak22 PW
9 maja, 09:51
Trzecia jak najbardziej jest między AB a MM8, Bidley trafia do wymiaru wody, chociaż w ostatniej misji jeszcze są Wrota na kontynencie.
temat: Fabularnie o Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel