Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Hobbit
   Nitj'sefni
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Kampanie
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

DaavOfficial PW
24 września, 00:46
Hej wam!
Mam pytanie dotyczące kampanii na hocie (Nie chodzi mi o kampanie z moda).
Isnieje możliwość zagrania w kampanie ROE, AB czy SOD na hocie?
Myślałem, że przechytrzę grę i postanowiłem załadować ją na oryginalnych Heroesach, zapisać gre po wczytaniu pierwszej mapy po czym uruchomić ją przez Hotę. Gra okazała się mądrzejsza - nie pokazywały się save’y.
Dodam, że nie chce rozgrywac tej kampani jako „Dowolna” tylko chce mieć tak jak w oryginale interfejs z wyborem kampanii. Pytam sie dlatego, że do WoGa był podmod, który odblokowywał możliwość grania w kampanie SOD.
Dziękuję za poświęcony czas!

Szaman PW
24 września, 03:46
Odpowiedz prosta, do rzeczy i konkretna...

Nie! nie da się...

Krukov PW
3 listopada, 00:46
Serio? Jestem pewien, że kiedyś, korzystając z edytora hexowego, udało mi się podmienić własne kampanie z oryginalnymi. Więc w drugą stronę pewnie też byłoby to możliwe. Szczególnie, że zapewne plik .lod wciąż zawiera oryginalne kampanie :P

Kastore PW
3 listopada, 03:02
Zawsze się da. Wystarczy przeprogramować grę jak umiesz.

Dydzio PW
3 listopada, 12:19
Kastore "captain obvious" strikes again...

By zagrać w taką kampanię w hocie najprościej ją wyeksportować z pliku typu .lod - w skład heroes 3 wchodzi parę takich plików z różną zawartością. Potem wystarczy umieścić te kampanie w folderze maps i uruchomić tak jak własną kampanię.

Hobbit PW
3 listopada, 13:00
@Dydzio, przecież autor tematu napisał:

Cytat:
Dodam, że nie chce rozgrywac tej kampani jako „Dowolna” tylko chce mieć tak jak w oryginale interfejs z wyborem kampanii.

Bez babrania się w kodzie jest to raczej niemożliwe. Aczkolwiek domyślam się, że gdyby usunąć pliki kampanii z *.lod Hoty, to gra odtwarzałaby pierwsze trzy kampanie z SoD (choć pewnie z niektórymi grafikami czy filmikami z Hoty).

Kastore PW
3 listopada, 18:38
Dydzio:
Kastore "captain obvious" strikes again...
T'was a joke, smartie. ^^

zmudziak22 PW
3 listopada, 21:17
Ciekawe jak oni chcą pomieścić 20 kampanii z H3 Complete i 8 kampanii z Heroes Chronicles, pewnie na dodatek przerobią oryginalne kampanie np. dodadzą Cove do niektórych kampanii jak ta z Christianem, lub wymiar wody w Władcach Żywiołów.

Krukov PW
3 listopada, 21:32
Wszystkie kampanie, które pojawiły się w heroesach są w pliku .lod.

Natomiast plik wykonywalny zawiera informacje o tym, które kampanie mają być używane w danym miejscu. Wystarczy zmodyfikować program wykonywalny edytorem hexów (zaznaczam, że trzeba to robić z głową, bo łatwo sobie zrobić grę po chińsku xD) Albo podmienić kampanie w pliku lod.

Oczywiście sama zmiana odtwarzanej kampanii nie zmieniałaby ich układu, obrazu reprezentującego czy animacji. Do tego trzeba byłoby babrać się dużo bardziej.
temat: [HotA] Kampanie