Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Kastore
   Kuririn
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6

Fandor PW
23 sierpnia, 05:20
Dopiero teraz znalazłem chwilę, aby w pełni zapoznać się z tematem.
Przede wszystkim wielkie podziękowania dla Hobbita, za umilenie przeglądania wątku swoim utworem, arcydzieło na miarę, a może i lepsze niż prace wielu profesjonalnych twórców, których możemy usłyszeć w grach.
Bacus, dla Ciebie ogromne wyrazy szacunku za to, że pokazałeś jak się powinno wychodzić z projektem nowego miasta do VCMI, mam nadzieję że kolejni twórcy wezmą z Ciebie przykład (Godzilla patrzę w twoją stronę).
Obawiam się trochę monotematyczności frakcji, mimo wszystko azjatyckie kultury dość mocno zlewają się ze sobą i połączenie Japonii, Korei, Chin, Mongolii i pewnie nawet wszystkich innych państw z tych rejonów dla przeciętnego odbiorcy będzie się zlewać w "chińszczyznę". Uważam, że powinniście przemyśleć jednak dodanie jakiś elementów zachodu lub jeszcze innych kultur (lub różnych epok?), niekoniecznie w line-upie jako takim, co najwyżej w uzbrojeniu, a przede wszystkim w architekturze.
Line-up: wydaje mi się, że zamiana Ninja i Kappy będzie dobrym pomysłem bo rozdzieli od siebie dwie stricte humanoidalne istoty. Ewentualnie ciekawym zabiegiem może być wrzucenie Onich na 2 poziom, Kapp na 3, a "Nindż" na 4. Oni w pewnym sensie dublują Krzyżowców, Demony, Ogry funkcyjnie, a dwa ostatnie na swój sposób i wyglądem. Na drugim zdublują tylko Zombie.
Większą konieczność chociaż przyznaje, że głównie subiektywną widzę w zamianie miejscami Małp i Kirinów. Kiriny jako "chińskie jednorożce" dublują zwykłe, a ponadto wydaje mi się, że można zrobić te jednostki tak, aby lepiej pasowały na zaproponowane przeze mnie poziomy. Małpy widziałbym z ukłonem w stronę pierwszej części w podobnej pozycji jak Dżiny, aczkolwiek ich rysunek jest idealny, świetna robota wyczuwam mojego faworyta. :D
Zaproponowany gdzieś wyżej Garuda też według mnie mógłby być ciekawym członkiem armii, jednak przy obecnych już 3 jednostkach latających nie ma dla niego miejsca (chyba, że Kirina zmienić na pieszego co także nie byłoby złym zabiegiem). Liczę, że miasto szybko po wydaniu dostanie dostęp także do jakichś ciekawych alternatyw, ale to już inny temat. :)
Co do nazewnictwa, podstawowe nazwy mogą zostać azjatyckie (chociaż też pomyślałbym o jakimś ich uproszczeniu), natomiast w ulepszeniach zostałbym przy przymiotnikach w danej wersji językowej: wodzowie, lordowie, królowie, większe, starsze, święte, smocze jest ich masa w wielu miastach użyta i zdecydowanie będzie to lepsze rozwiązanie.
No i strzelec dopiero na 7 poziomie, chociażby nie wiem jak szybko był dostęp do 7 poziomu to zbyt duże utrudnienie w grze miastem, może Tanukich lub Kappy zamienić w strzelców?
Fabuła, klimat, może to nie głupie aby zrobić miasto jako rdzennych mieszkańców Vori lub uchodźców z AvLee? Elementy azjatyckiej architektury w Ramparcie byłyby ładnie wyjaśnione, a i tak wyczuwam że "Vori-miasto" jeszcze długo nie zostanie wydane o ile w ogóle. Przyznam szczerze, że wolałbym ujrzeć to miasto z daleka od wody i śniegu po H6, lecz jednocześnie nie będzie mi przeszkadzać takie jego umiejscowienie.
Także gorąco trzymam za was kciuki panowie and good luck. ;)

Matheo PW
24 sierpnia, 14:42
Jeśli czegoś brakowało w Heroes III to właśnie tego. Dobry pomysł, przemyślany i widać, że sprawnie to idzie. Oby tak dalej.

Line-up więcej niż dobry. Tylko siódmy poziom wygląda zbyt ekstrawagancko. Zestaw sobie swój koncept z innymi jednostkami 7 poziomu. Koncepcja jednostki jest znakomita, oryginalna i interesującą. Tylko byłoby dobrze gdyby nieco uprościć jej wygląd. Małpi wojownicy to jeden z lepszych konceptów na jednostkę jakie widziałem, tylko ulepszenie faktycznie jest zbyt złote, jak już ktoś wspominał.

Sir Galuf PW
24 sierpnia, 20:32
Zapowiada się epickie miasto! Trzymam za autorów kciuki. Ze wszystkich jednostek, najbardziej podoba mi się ulepszony Oni. Siódmy poziom wygląda epicko i moim zdaniem powinien zostać jaki jest. Życzę autorom POWODZENIA!!! :-)

Bacus PW
26 sierpnia, 10:47
Długo nie pisałem, więc dzisiaj coś skrobnę.

1.Szogun zamiast Samuraja
Nie. Samuraj będzie klasą mocy i tak już pozostanie. W zamku też mamy Rycerza zamiast Lorda/Księcia/Rządcy. Tutaj mamy Samuraja i powodów mamy kilka:
a. Klasa Samuraja występuje w DnD
b. Jest bardziej powszechna
c. Brzmi lepiej
d. Nie, nie ma miejsca na Samuraja w line-upie.

2.Brak strzelców
Każda frakcja ma swoje mocne i słabe strony. Nekropolia ma beznadziejnego Zombiaka i Smoka, Inferno ma latacza dopiero na poziomie 6, Forteca jest pieruńsko droga i tak można wymieniać wady dla każdej frakcji. Tutaj wadą jest brak strzelca na niskim poziomie i taki miałem plan od początku. Uznaliśmy zespołem, że to ciekawe rozwiązanie i będziemy się go trzymać, póki co. Jeśli okaże się za czas, że to zła decyzja to przemyślimy, ale obecnie zostaje jak jest.

3.Zamiana jednostek poziomami
To jest... akurat do zrealizowania, ale nie teraz. W tej chwili wszystko jest zaplanowane i rozpisane właśnie pod taką kolejność. Jednak daje sobie możliwosć dowolnej zmiany kolejności w jednostkach 4-6 czy 1-2, Ninja i Lis są nie do ruszenia ze swoich poziomów, ot.

4.Chcemy więcej zachodu!
Frakcja ma być azjatycki i jednostki, uzbrojenie, bohaterowie jak i zabudowana ma taka być.

5.Alternatywy
Porozmawiamy o tym kiedyś, jak projekt zacznie wychodzić z fazy początkowej. Teraz nad alternatywami nie myślę, bo nie ma sensu.

6.Rozwój
Ostatnimi czasy nie pokazywałem nic o frakcji. Wybaczcie, ale zespół był w rozjazdach, a samemu nie chciałem nic publikować bez ich zgody. Do tego czasu miałem jakby więcej, ale poświęcałem go na szlifowanie i nauke blendera, pomoc przy innych projektach i takich tam. Niedługo to się zmieni.

7.Imiona bohatyrów
Ashi zostaje, ale mamy kilka wolnych miejsc, więc śmiało proponujcie imiona, będzie to łatwiejsze i milsze niż "To imie jest fuj, zastąpcie". Serio.

Na koniec przedstawie dwójkę nowych bohaterów, których przygotowaliśmy.
Samuraj:
Teemo:

Rasa:Tanuki
Specjalizacja:Tanuki
Bio:Mimo drobnych rozmiarów, Tanuki to dzielne i bojowe stworzenia, a kapitan Teemo daje temu doskonały przykład. Jego oddział Tanuki z wyjątkową skutecznością sieje zamęt i spustoszenie w szeregach nieprzyjaciela.

Mnich:
Kaguya:

Rasa:Kitsune
Specjalizacja:Przygnębienie
Bio:Urok i wdzięk Kaguyi pozwoliły jej oczarować wielu potężnych mężczyzn, ale żaden nie zdobył jej serca. Samotność i tęsknota wzbierają w niej podczas pełni księżyca i nie potrafi ukryć wtedy swojej lisiej postaci.

Pozdrawiam.

Fandor PW
26 sierpnia, 22:07
Bacus, nikt nie mówił, że frakcje trzeba "odazjacić" ale urozmaicić ją obcymi dodatkami na pewno nie zaszkodzi. ;)
Brak strzelców ciągle mnie nie przekonuje, musicie opracować jakąś fajną strategię początkową dla miasta, aczkolwiek trzymam kciuki żeby wam się to udało.
Poziomowanie jednostek akurat jest ważne już teraz, ponieważ robiąc modele będziesz ich masywność oraz uzbrojenie dostosowywać do poziomu.
Także podtrzymuje swoją propozycję:
1.Tanuki 2.Oni 3.Kappa 4.Ninja 5.Kirin 6.Małpa 7.Kitsune
Uważam, że ninja będzie bardzo fajnie wyglądać na 4 poziomie.

Kastore PW
26 sierpnia, 22:27
Fandor:
Bacus, nikt nie mówił, że frakcje trzeba "odazjacić" ale urozmaicić ją obcymi dodatkami na pewno nie zaszkodzi. ;)
A może by tego nie robić na siłę, zwłaszcza, że bohaterowie i line-up i tak są bardzo dobre.
Fandor:
Brak strzelców ciągle mnie nie przekonuje, musicie opracować jakąś fajną strategię początkową dla miasta, aczkolwiek trzymam kciuki żeby wam się to udało.
A na cholerę ci strzelcy? Podbijanie nimi banków stworzeń jest problematyczne, a to jeden z najważniejszych elementów początkowej fazy gry.

---wymrożone---

chaos PW
26 sierpnia, 22:49
Samo debatowaniie o podbijaniu banków stworów armią z 1-ego tygodnia może być problematyczne. Są tacy co potrafią pokonać 120 umarlaków czy 75 krasnali, a inni będą mieli problem żeby wygrać w krypcie gdzie są wampiry...

PS. oprócz tego nawet najsłabsi strzelcy mogą się okazać bardzo przydatni ze względów czysto taktycznych, gdyż AI zwraca na nich uwagę.

Kastore PW
26 sierpnia, 22:57
chaos:
Są tacy co potrafią pokonać 120 umarlaków czy 75 krasnali, a inni będą mieli problem żeby wygrać w krypcie gdzie są wampiry...
No gratuluję.
chaos:
PS. oprócz tego nawet najsłabsi strzelcy mogą się okazać bardzo przydatni ze względów czysto taktycznych, gdyż AI zwraca na nich uwagę.
Strzelcy mają służyć do bycia zabitym przez komputer? :3

Sir Galuf PW
27 sierpnia, 09:08
Ja tam myślę, że dodatkowi strzelcy są w tej frakcji niepotrzebni. Wystarczy, żeby Kitsune był tani i miał niskie wymagania i gitara. Po za tym dzięki temu ta frakcja będzie miała bardzo specyficzny styl gry.

Kastore PW
27 sierpnia, 09:55
Czepiacie się tych strzelców jakby to było nie wiadomo co, zwłaszcza, że macie trzech lataczy (i przypuszczam, że frakcja będzie dosyć szybka). A Kitsune nie jest strzelcem tylko rzucającym czary.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine