Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15

Kradziej PW
31 października 2016, 17:33
Witam mam taki problem, próbuję zagrać z kolegą przez internet używamy programu GameRanger, wszystko idzie ładnie do momentu włączenia gry. Po odpalenie gry hostowi pojawia się normalny heroes z możliwością włączenia gry, ale drugi gracz pomimo odpalenia Hirołsów widzi tylko tło bez ikon i nic nie może zrobić. Uprzedzając pytanie gramy na wersji Complete. Zna ktoś rozwiązanie?

IrhakIrhakPrzenoszę do tematu o problemach technicznych dot. dowolnej części H1-H4 ;)

Crystal Dragon PW
21 marca 2017, 22:04
Cóż, to ja wyskoczę z dość nietypowym problemem. Otóż H3 nie chce odpalić na kompie... Z Windowsem 95 :P

A zatem od początku:

Kolega posiada stary komputer z Win95. Postanowiliśmy spróbować go odpalić i zagrać na nim w stare dobre H3. I tu pojawia się problem. Otóż dla H3 Windows 95 jest za stary mimo że spełnia wymagania systemowe.

Ktoś wie co na to poradzić? W zasadzie jedyne wymaganie którego nie spełnia komputer to brakujące 16mb RAM.

pzw72364 PW
22 marca 2017, 00:23
Windows 95 to nie problem. Skoro masz 16MB RAM-u, drugie tyle brakuje ci do wymaganej ilości (32MB), a aż trzykrotnie więcej do zalecanej (64MB) - nie licz, że grę uda ci się odpalić (a nawet jeśliby jakoś ruszyła - to o komfortowej rozgrywce możesz tym bardziej zapomnieć).

Jeśli ci bardzo zależy - dokup sobie retrokostkę z RAM-em, jeśli rzeczywiście reszta wymagań jest spełniona, wszystko powinno ruszyć, będziesz mógł się cieszyć starym kompem z Herosem, i wesoło katować oczy CRT-kiem.

Crystal Dragon PW
22 marca 2017, 12:25
Też spodziewam się że to dlatego, jednak przy próbie odpalenia wyskakuje właśnie taki komunikat :/ Sprawdzę jeszcze directX, może się okazać, iż nie ma siódemki.

omaakaan PW
18 czerwca 2017, 13:11
Witam wszystkich (nowy jestem) i proszę o pomoc.
Pewnie już było na forum, ale chyba mam problem ze słowami kluczowymi w wyszukiwarce, bo nijak znaleźć nie mogę.

Mam HoMM 3 Complete gog + HotA - wersja anglojęzyczna, ale chciałbym mieć polskie czcionki w mapach. Jak to zrobić? Przy WoGu używałem patcha.
Przez tą niedogodność omijam polskie mapki (i np. rosyjskie z cyrylicą też), a byłoby miło popodziwiać rodzime fantazje kartograficzne.

Z góry dzięki za pomoc.

Kastore PW
18 czerwca 2017, 13:18
Instrukcja

omaakaan PW
18 czerwca 2017, 13:52
Dzięki za odzew, Kastore.

Działa częściowo. Nie ma już magicznych krzaków, ale i polskich znaków też nie ma (np. zamiast "ł" jest "3" w górnym indeksie).
Zapomniałem dodać,że używam HD moda. To przez to?

gryfheroes6 PW
6 lutego, 18:08
Wiedziony muzyką z Heroes IV postanowiłem zainstalować grę ponownie na swoim komputerze: wpierw była to Złota Edycja (kupiona dobre kilka lat temu za 20 zł w Biedronce) wraz z Equilibrisem (który odinstalowałem potem), niestety miała tendencję do "program przestał działać" czy zawieszania się po prostu (mimo, że muzyka w tle dalej grała, cóż za przypadek...).
Myślałem, że wersja z Goga tego uniknie. Niestety nie, po krótkim czasie gra podobnie zaczęła stroić fochy, no i tyle na razie z grania. Spróbowałem naprawić ją przez Goga, jednak pojawia się okienko z następującym komunikatem (a na pasku na górze "Microsoft Visual C++ Runtime Library":
"Runtine Error!
Program D:\goG\Homm4Complete\heroes4.exe
abnormal program termination."

Zazwyczaj dzieje się to podczas bitwy w kampanii. Gra normalnie się włącza. Nie wiem czego to wina (czy może mam grać tylko scenariusze?). Pomoc techniczna goga uznała, że "Niestety twój system operacyjny nie jest wspierany z tą grą". Także liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM