Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 21 - 22 - 23

Mitabrin PW
4 lipca 2010, 13:58
Nie chodzi mi o to, że to może być nielegalne... Zapewne masz HoMM z jakiegoś serwisu z abandonware, otóż wersja HoMM z tych serwisów jest tylko zbiorem plików, które dostajesz na dysk twardy po instalacji, a gra do poprawnego działania potrzebuje płyty w napędzie...

vinius PW
4 lipca 2010, 20:06
O ile pamiętam, Pan Smok hołduje zasadzie, że jeśli masz pirata i nie działa to pomocy w Grocie nie znajdziesz, dlatego też nie ma co tematu rozwijać ;).

noname PW
19 sierpnia 2010, 10:19
Witam otóż chciałbym sobie pograć w HC (z kwasowej groty bo innych nie znalazłem) ale nie działa czy moglibyście coś doradzić?

Dark Dragon PW
19 sierpnia 2010, 10:33
Musisz mieć przynajmniej jedną z oryginalnych pierwszych kronik zainstalowaną na PC. A są to Szarża Smoków, Władcy Żywiołów, Wojownicy Pustkowi i Podbój Podziemi. BTW taki opis chyba znajduje się przy pliku.

OGARexs PW
19 sierpnia 2010, 11:19
Ja osobiście mam zainstalowane HC 1-4.Z kwasowej groty ściągnąłem HC5-6 ale mi nie chcą działać .Czemu?

Field PW
19 sierpnia 2010, 12:27
Acid w Skarbcu:
Ta część HC najprawdopodobniej jest niekompatybilna z wersją "Heroes Chronicles Antologia".

Trang Oul PW
19 sierpnia 2010, 13:01
Możesz też ściągnąć wszystkie 8 kampanii i zagrać w nie jako własne kampanie do H3. Pamiętaj o kolejności :P . Plusem tego rozwiązania jest to, że można je wogifikować.

noname PW
19 sierpnia 2010, 18:57
Trang Oul to już mam a skąd wytrzasnąć 1-4 mam 5-6

Trang Oul PW
20 sierpnia 2010, 02:01
A zajrzyj jeszcze raz do Skarbca i poszukaj paczki 8 kampanii. Przecież podałem link.

noname PW
20 sierpnia 2010, 07:21
Nom szczególnie miecz mrozu ta ładna wstawka dzięki :)

NewSeener PW
1 czerwca 2011, 23:26
Gramy sobie w herosa przez sieć. Wiadomo, że potrzeba na to wiele czasu i że nie zawsze każdy go ma. I zależy, jest nas zwykle trzech, a jak się uda to czterech. Niedawno graliśmy misję- ja, Piotrek i Kamil. Potem ja, Kamil i Paweł. Następnie była cała nasza czwórka. I dzisiaj znowu ja Kamil i Paweł. I co zauważyłem... sejwy kasujące sejwy... Pierwszy autosave zniknął, tak samo drugi z gry rozgrywanej w trójkę. Został tylko jeden autosave (w grze w trójkę) u Pawła, z tym, że z sytuacją o dwa miesiące wstecz... Przedziwne to. najnowszy autosave zastępuje tego starszego :|Czyli niniejszym dwie gry się nam pokasowały ;/ nie robimy zapisów, bo co jakiś czas wyskakują błędy i najprościej jest wczytać właśnie autosejwa gracza hostującego.
Mhm i jeszcze słówko na temat sojuszy w grze. jak gramy w trzech, to ustawiamy 2x1, czyli oni na mnie. I kurde nie da się ustawić kto z kim, tylko za każdym razem losuje drużyny. I trzeba zaczynać grę kilkanaście razy i liczyć, że może tym razem się uda, żeby były dobre teamy. Porypane...

Dark Dragon PW
11 listopada 2011, 18:39
Jak dodawać nowe mapy do H4 pod Win7? dodawane mapy są niewidoczne, nie można też edytować map już stworzonych oryginalnie, zaznaczmy, że jestem na adminie.

Jeddite PW
6 grudnia 2011, 16:03
Czy da się grać w H3 bez płyty?

mancias_sc PW
6 grudnia 2011, 16:29
Jeśli chcesz pograć w SoD ( Złota Edycja), to tak, wystarczy mod HoMM3 HD.

Jeddite PW
6 grudnia 2011, 17:26
Dzięki:) Tylko nie wiem jak zmaksymakizować ekran gry. To dziwnie wygląda - wszystko jest takie małe...

Dark Dragon PW
7 grudnia 2011, 01:37
Może Alt+Enter?

Irhak PW
7 grudnia 2011, 02:05
A czasami F4 nie jest od trybu pełnoekranowego w H3? Przynajmniej dla zwykłego H3:SoD ;)

BanBreaker PW
8 stycznia 2012, 16:47
Witam, chciałbym zgłosić przedziwaczny błąd, który przed chwilą mi się ukazał w HoMM3 (Złota Edycja, żadnych modów, woga, czy czegokolwiek). Otóż na mapie 'Krasnoludzkie Złoto' wesoło rozbudowałem sobie miasto do kapitolu i wstawiłem do garnizonu bohatera chcąc przeczekać do 75k złota ;p Po kilku oddanych turach zauważyłem, że złoto i surowce mi się kurczą. Okazało się, że komputer przejął mi kontrolę nad bohaterem, rozbudował miasto, usunął z armii wszystkie neutrale i wykupił własne stworki =O Zrobiłem wtedy zapis gry i wykonałem kilka testów, oto wyniki:

Próba #1 (brak ingerencji ze strony gracza) - mój bohater ulepsza zamek budując wszystkie siedliska, ale żadnych nie ulepsza. Po tym jego jedynym ruchem jest kupowanie wszystkich stworków pierwszego dnia każdego tygodnia.

Próba #2 (próba wykorzystania bohatera ze stworkami w garnizonie aby zniszczyć wroga) - pomimo tego, że bohater zdublował się w widoku ekranu miasta, to można go sukcesywnie z niego wyciągnąć. Co ciekawe gdy pobiegniemy gdziekolwiek na mapie, a następnie wrócimy do widoku miasta to ten bohater nadal tam jest i znów można go wyciągnąć i ruszyć (o ile ma jeszcze punkty ruchu). Działa maksymalnie 3 razy, lecz po tym dubluje się nam w liście bohaterów.

Niestety to jeszcze nie jest nic niezwykłego: Pod koniec tygodnia dobiegam pod pierwszy zamek wroga i go przejmuję. Co się dzieje wtedy? Komputer zaczyna go rozbudowywać, a gdyby tego było mało to jeszcze samodzielnie biega bohaterem po oddaniu tury (nawet gdy oddajemy ją z 0 pkt ruchu!). Bohater biega po mapie, potrafi wchodzić do zamków, kupować i wymieniać potworki, ale nie jest w stanie przejmować samodzielnie kopalni czy też zbierać surowców (da się zauważyć, że bardzo chce, ale nie może, nieraz zacina się przy surowcach kierując się na zmianę do każdego z nich, ale bezskutecznie biegając w miejscu). Na początku byłem bardzo szczęśliwy, że mogę przebyć 2x większy dystans niż inni, ale wkrótce zorientowałem się, że po turze biega najczęściej w zupełnie innym kierunku niż bym chciał, co znacznie utrudnia atakowanie wrogów czy cokolwiek).
Ostatecznie bohater rozpłynął się z mapy pod koniec 2 tygodnia 2 miesiąca (po prostu zniknął).

Próba #3 (zwycięska!) - Pomimo wszystkich tych trudności, po przejęciu zamku opisanego w próbie #2 postanawiam zostawić grę w spokoju oddając tylko tury. Bohater biega po mapie strasząc wrogich bohaterów kupioną armią aż w końcu wygrywa przez zgromadzenie surowców z przejętych wcześniej kopalni.

Ktoś słyszał kiedyś o czymś takim i czy być może wie czym może być spowodowane takie zachowanie gry? Z góry dziękuję za odpowiedź i w razie jakichkolwiek wątpliwości służę save'm z gry, ale nie dam głowy czy będzie działał na innych komputerach w ten sam sposób.

Matheo PW
25 lutego 2012, 15:51
Polecał bym reinstalację. Bo coś takiego to raczej błąd całej gry, a nie konkretnej mapy. A spowodowane może być błędem przy i instalacji, naruszeniem plików gry, lub poprostu wadliwą wersja gry. Ja też miałem Heroes III Złotą Edycję z błędami. Wszystko szło dobrze dopuki nie próbowałem zająć Staedwic. (Nie obrazę się gdy ktoś poprawi, jeśli źle napisałem nazwę) Po wielkich staraniach i genialnie rozegranych oblężeniach, Staedwic było moje. Radość nie trwała długo, bo gdy gra się lądowała pojawił się błąd. I nie mogłem grać dalej (Myślałem że pogryzę klawiaturę ze złości)

Ja głównie z pytaniem. Mod z miastem Gaj działa z każda wersja WoG'a?

Xervos PW
23 czerwca 2012, 15:11

Dodam, że taki sam błąd wyskakuje z Heroes3.exe

Witam, problem dotyczy ładowania misji z kampanii "Ostrze Armageddonu". Pierwsza kampania, misja 4. Nie wiem, jak ten błąd zniwelować.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel