Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 21 - 22 - 23

Mitabrin PW
15 lutego 2010, 15:48
Cytat:
to nie jest piractwo - gra mi się zepsuła, a dokładniej płyta

Jak już kiedyś Acid pisał (nie pamiętam, w którym temacie) wzięcie gry z jakiegokolwiek nielegalnego źródła jest piractwem niezależnie czy masz już oryginalną wersję, czy nie masz...

Gavin Magnus PW
30 marca 2010, 15:21
Mam problem:
Mój system operacyjny to Windows Vista. A gdy próbuje zainstalować SoD to wyskakuje mi błąd, że muszę mieć Service Pack 4, którego nie ma na mój system.I co robić???

Ginden PW
30 marca 2010, 15:24
Zmienić system operacyjny na XP.

f!eldf!eldJakbyś był lekarzem i by przyszedł pacjent z zapaleniem płuc, to byś mu kazał wymienić płuca? -_-"


Albo zainstalować Service Pack 4.

f!eldf!eldSprawdź najpierw, czy Service Pack 4 istnieje. M$ nie podaje, żeby istniał, właśnie przegrzebałem ich dział downloadu.


Albo ostatnia metoda - zainstalować na innym komputerze H3, skopiować na pendrive'a folder Heroes 3 i wgrać go na komputer z Wiesią.

f!eldf!eldPo czym gra i tak się raczej nie uruchomi, bo trzeba jeszcze skopiować klucze rejestru i 150 innych fajnych rzeczy, jak np. no-cd crack. Co, oczywiście, wywołuje konflikty natury prawnej. Chyba że tak ogłupisz kluczem w rejestrze system, że uzna, że gra się poprawnie zainstalowała.

Field PW
30 marca 2010, 15:32
Dobra. Trzy pytania:
Czy SoD jest oryginalny?
Czy to aby na pewno jest Wiśta? (bo pojawiły się różne mutacje XP, które wyglądają prawie jak Vista)
Czy aby na pewno instalator wymaga Service Pack 4?

Uzasadnienie pytań: "Service Pack 4" nigdy nie powstał oficjalnie. Bodaj to chyba PC World Computer nazwał tak zestaw gadżetów do Visty i XP, co by sugerowało dystrybucję polską ;) Istnieje Service Pack 4, ale to Windowsa 2000 i dla Ms SQL 2000.

Jeśli wszystkie trzy odpowiedzi są poprawne, to zainstaluj grę na przysłowiowego chama. Windows po instalacji powinien stwierdzić, że program mógł nie zostać zainstalowany poprawnie i zapytać, czy chcesz zainstalować go jeszcze raz. Każ zainstalować, a potem odpal tryb rozwiązywania problemów i zaznacz, że gra działała z systemem XP SP 2. Powinno ruszyć bez problemu.

Jeśli instalacja się nie powiedzie... :| Nie wiem sam. Spróbuj może ściągnąć wszystkie aktualizacje, jakie Ci sugeruje Vista.

Gavin Magnus PW
30 marca 2010, 15:40
f!eld
1.Chyba żartujesz!
2.Tak(laptop z Vista)
3.Tak

Artov PW
30 marca 2010, 18:49
Gavin:
1.Chyba żartujesz!
Raczej wątpię, żeby F!eld żartował. I myślę, że to normalne, że nawet grając na piratach (co sam zwykle robię), jeżeli jakaś gra się podoba i chce się ją modyfikować WoGiem kupuje się orginał...

Ginden PW
30 marca 2010, 21:13
Cytat:
Po czym gra i tak się raczej nie uruchomi, bo trzeba jeszcze skopiować klucze rejestru i 150 innych fajnych rzeczy, jak np. no-cd crack. Co, oczywiście, wywołuje konflikty natury prawnej. Chyba że tak ogłupisz kluczem w rejestrze system, że uzna, że gra się poprawnie zainstalowała.
Dziękujemy za rzetelne podejście do tematu. Metoda jest testowana, działa na Windowsie XP, 98 i 95.
Do gry bez CD wystarczy na pewno WoG i o ile pamiętam, istniał patch, wypuszczony przez NWC, który umożliwia uruchamianie gry bez płyty.
Oczywiście, ale co z tego, skoro jest okazja, by dopiec złemu Gindenowi i pokazać jaki to on jest głupi?

f!eldf!eld<ziew> Jesteś monotematyczny.

avatar PW
1 kwietnia 2010, 00:17
Cytat:
Po czym gra i tak się raczej nie uruchomi, bo trzeba jeszcze skopiować klucze rejestru i 150 innych fajnych rzeczy, jak np. no-cd crack.

Akurat H3 jest na tyle sympatyczną grą, że żywcem zerżnięcie plików H3 na pendrive spowoduje bezproblemowe uruchomienie gry z domyślnymi ustawieniami i nie trzeba sobie zawracać głowy rejestrem. Problemy mogą się pojawić tylko przy próbie odszukania płyty CD w napędzie. Ale mogą - nie muszą.

Gavin Magnus PW
2 kwietnia 2010, 10:03
Jest udało mi się uruchomić samemu.Oto jak to zrobiłem:
-Uruchomiłem płytę jako folder
-W "tej" aplikacji w właściwościach przeszedłem do drugiej zakładki
-wybrałem "uruchom ze zgodnością" a następnie "windows XP(z dodatkiem service pack)
-Zaczęło instalować(jupi)
Ale rysy o głębokości 3mm wołały o pomstę do nieba i crash :(.

Mav PW
6 czerwca 2010, 22:15
Dobra, odświeżam temat.
Mam problem z kampanią z SoDa - w kampanii z Odrodzenia Erathii, "Niech Żyje Królowa", w przerywnikach nie ma lektora, a przed uruchomieniem wyskakuje mi komunikat: "ResourceManager::GetSample could not find the "sfx" resource "g1c".". Ponadto, po ukończeniu misji nie przenosi moich bohaterów do następnej. Próbowałem patchować moja wersję (wydanie stareńkie, od IM Group), ale bezskutecznie.

Mitabrin PW
6 czerwca 2010, 22:39
Hmm... Dedukuję, że gra nie może odczytać pewnych określonych plików (powód = nieznany). Biorąc pod uwagę fakt, iż najprawdopodobniej nie są one łatwe do wyciągnięcia z gry (correct me if I'm wrong) proponuję zreinstalować grę. :)

Vatras PW
6 czerwca 2010, 22:50
To, że gra nie przenosi bohaterów z misji na misję w kampanii to akurat znany błąd SoDa. Pogrzeb trochę w skarbcu groty - jest tam patch, który naprawia ten błąd.

Alamar PW
7 czerwca 2010, 13:04
Znany błąd i niestety jest to "normalka" w przypadku uruchomienia kampanii RoE z płyty SoD-a. Rozwiązanie masz podane przez Vatrasa.

Mav PW
7 czerwca 2010, 16:16
Dzięki wam pięknie za pomoc, już fajnie działa, ale lektora wciąż nie ma. :P

avatar PW
8 czerwca 2010, 22:32
Prawdopodobnie brak CD w napędzie :)

Mav PW
12 czerwca 2010, 14:21
Raczej mało prawdopodobne, gdyż płyta i tak musi być włożona, aby móc grać. :)

Irhak PW
12 czerwca 2010, 15:08
Płyta potrzebna jest tylko po to, by móc ZACZĄĆ grać w trybie single-player i rozpocząć/hostować grę multiplayer...
Takie małe sprostowanie... ;)

noname PW
4 lipca 2010, 11:20
Ściągnąłem HoMM1 wcześniej grałem to chciałem jeszcze raz zagrać :)Nawet z DOSbox'em nie chce się odpalić ?Co mam zrobić?

Mitabrin PW
4 lipca 2010, 12:54
Odpalić grę z płyty...

noname PW
4 lipca 2010, 13:15
ha, patrzałem w sklepach to tylko HoMM 3-5 były :(
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel