Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 21 - 22 - 23

Denadareth PW
4 marca 2006, 12:52
Pewnie to zabrzmi dziwnie... ale od dłuższego czasu nie grałem w heroesy, włączyłem sobie SoDa i lekko się zdziwiłem gdyż zniknęła opcja generatora map losowych... czy jest jakieś rozsądne wytłumaczenie?

val-gaav PW
17 kwietnia 2006, 17:23
Owszem SoD ma zablokowany generator map ... podobnie jak zamek Conflux... Wszystko to jednak jest w grze, tylko sztucznie zablokowane.



Na legendyheroes.prv.pl znajadziesz mały patch , ĸtóry dodaje puste pliki do katalogu dat , i pusty plik h3blade.exe . Dzięki temu odblokowujesz generowanie map .



A dokładniej to dam ci direct link do tego patcha :

http://www.legendyheroes.forall.pl/forum/dload.php?action=file&id=5


Pozdrawiam

Rabican PW
17 kwietnia 2006, 19:37
tak przy okazji tudzież btw, ja na czystego SoDa zainstalowałem WoGa i jakimś cudem dostałem Conflux :P wniosek? skoro nie widać różnicy, po co przepłacać?...

Pozdrawiam serdecznie z Mroków Mego Mauzoleum
A.



EDIT: Acid jak zwykle nie ma poczucia humoru ;p


Acid Dragon PW
17 kwietnia 2006, 19:53
zgadza się, to jeden z 'prezentów' WoGa ;)

nortonex PW
7 maja 2006, 20:49
Swego czasu dowiedziałem się, że jest już demko HV.... aż 700 mb ale z ciekawości ściągnąłem...

Cała gra sie ładnie zainstalowała. Odpaliłem elegancko, chwilke poszwędałem się po menu i tak sobie myślę, odpalę sobie kampanię. Już zacierałem ręce do gry, gdy nagle na tle napisu Loading... pojawił się BlueScreenOfDeath :P 'program wykonał niedozwolona operacje i nastąpi jego zamknięcie, ble ble ble...'. jest tak za każdym razem, gdy próbuje włączyć cokolwiek :/

moj komp:
Win XP Media Center 2005
Athlon XP 2400+
768 RAM
GF4 MX 440 (ze sterownikami 81.xx, nie pamiętam dokładnie)
Realtek AC'97 muzyczna

czy ktoś może wie jak mi pomóc?

Acid Dragon PW
7 maja 2006, 21:06
obstawiam stary direct X.

zainstaluj 9.0c.

nortonex PW
7 maja 2006, 21:13
zapomniałem dodać, myślałem że to będzie oczywiste... oczywiście mam DX 9.0c

Alamar PW
7 maja 2006, 21:34
>>>GF4 MX 440

To najprawdopodobniej jest problemem - demo HV nie ruszy na tej karcie (a dokładniej to może zadziałać tylko tryb duel, kampania i misja SP już nie).

Wygląda na to, że czeka Ciebie wymiana karty graficznej, jesli chcesz pograć w HV.

Bloodhawk PW
8 maja 2006, 15:31
To raczej nie wina karty graficznej, ja mam GF4 MX 440 i u mnie demko poszlo ale na minimum wszystko bo sie cielo strasznie. Pozdrawiam.

Czachezz PW
26 maja 2006, 22:24
Witam, otóż zainstalowałem sobie HC: Wojownicy Pustkowi i gdy chcę ją uruchomić pojawia się czarny ekran i po chwili gierka wychodzi mi do pulpitu. Czemu tak się dzieje?. HoMM3 chodzi mi bez problemu, a te gry są oparte na tym samym silniku... Istnieje jakiś patch pod WinXP, łatka itp.?? Mieliście to samo? za wszelkie podpowiedzi thx;)

MCaleb PW
27 maja 2006, 01:45
Ja słyszałem tylko o problemie z "Windows XP Hotfix (SP1) #Q317277". Jeżeli to masz zainstalowane, to radzi się to usunąć.

Rabican PW
27 maja 2006, 09:58
Primo, nie ten dział. Prosi się Karczmarkę o przeniesienie.

Secundo, grałem w tę część HC tylko poprzez kampanie ściągnięte z Groty, dlatego o wydanej w Polsce wersji mogę się wypowiadać tylko na podstawie swoich domysłów lub doświadczeń z "Szarżą Smoków" i "Władcami Żywiołów", z którymi jednak nie miałem problemów.

Tertio, poza systemem operacyjnym nie wiemy o Twoim komputerze nic, więc trudno nam w tej sprawie cokolwiek doradzić. Niemniej, jak wiadomo, co złego, to przez XP i zapewne właśnie dzieło Gilla Batesa jest tutaj problemem. Ja bym zmienił system :P

Pozdrawiam
A.

PS Kasiu, jak dobrze pójdzie, dzisiaj możesz się spodziewać odpowiedzi na list :) Przepraszam za opóźnienia.

Kathrin PW
27 maja 2006, 11:40
Nie potrafię udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, gdyż akurat z Kronikami nigdy nie miałam żadnych problemów:)
Co do przeniesienia tematu - to nie wiem jak to się robi:))) - potrafię je tylko usuwać.
Może Jaśnie Oświecona Łasica zechciałaby udzielić mi kilku lekcji?:)

Trang Oul PW
27 maja 2006, 12:26
Teraz tematy można przenosić tylko w obrębie Komnaty (kiedyś można było wszędzie).

vinius PW
27 maja 2006, 12:33
jak juz jestem przy temacie, to wspomnę, że Rabican chyba się doigrał :P

MCaleb PW
27 maja 2006, 12:52
Nie doigrał, a przeczytał książkę, bedącą nagrodą w Zagadkach Sfinksa.
Poza tym, z tego tematu nic nie będzie... wróżka ma wciąż wolne.

Rabican PW
27 maja 2006, 14:18
Skoro Jejmość Karczmarka nie może się tym zająć, niech Smoczy Władca przestanie wreszcie dobierać się do kolejnej dziewicy i się tym zajmie :P Poza nim tylko Dwugłowy Futerkowiec może tego dokonać, lecz on ma lepsze rzeczy do roboty...

vinius, nawet jeśli, to jest to tylko moja sprawa :P Jeśli naprawdę chcesz się jakoś przysłużyć słusznej sprawie i ograniczyć ilość moich zmartwień, zamiast troszczyć się o mnie naucz się lepiej pisowni paru wyrazów, które podałem Ci na GG. To naprawdę będzie bardziej korzystne. I to dla nas obu.

MCaleb, książkę przeczytałem, zabieram się teraz za zwój :P A bardziej serio, to zaraz zmienię avatar – ten jest tylko przejściowy. Jeśli Dwugłowy Futrzak poczuł się urażony, to... odnotowuję to z niekrytą satysfakcją :P

Pozdrawiam serdecznie
A.

EDIT 1: Teraz lepiej?

EDIT 2: Widzę, że ktoś już się zajął tematem... dzięki. Jednakże, co to za topic w menu przenoszenia, siódmy od góry (między "Nieoficjalnymi Dodatkami" a "King's Bounty")? Nie widać go przy stoliku... hmm... czyżby ktoś coś ukrywał?

EDIT 3: Nic już, nic... Mniejsza z tym :P Na portal do "Deepness of Void" po prostu trafiłem.

Altair PW
29 maja 2006, 20:08
Chciałem wrócić do sprawy rozmiaru czcionek w HoMM 3 (i także WoG). Przez które nie można rozpoznać ilości wojsk wroga. O ile pamiętam na tym forum został zamieszony link do pliku ze zmniejszonym rozmiarem czcionki, który naprawiał ten błąd. Jest pozostał problem z czytelnością niektórych znaków. Dlatego zedytowałem plik i nieco powiększyłem czcionkę. Poprawiona została czytelność. Oto link do niej.

Rabi: dziękuję w imieniu itd.

złoty smok PW
4 czerwca 2006, 19:32
Kiedy zainstalowałam SoDa,RoE mi znikło!
Ktoś może mi powiedzieć co się dzieje?

MCaleb PW
4 czerwca 2006, 19:38
Jeżeli mówisz o pliku startowym heroes3.exe, to zostaje on nadpisany przez SoDa, więc wszystko jest w porządku, po prostu AB ma swój, a RoE (najwidoczniej wg. twórców) nie potrzebuje takiego luksusu, gdy masz SoD. Kampanie wciąż są dostępne, mapy także, więc nie widzę problemu.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel