Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Hobbit
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Filmy
komnata: Podziemna Tawerna

Felag PW
17 kwietnia, 23:01
Zakładam ten temat, zainspirowany ostatnimi wydarzeniami na czacie i chęcią pomocy potrzebującym (Bychowi) , nie wiedzącym co obejrzeć w wolnym czasie. Oraz żeby podyskutować o tychże.
W sumie najlepiej by było, żeby filmy były powiązane z tematami fantasy/sci-fi (chociażby z powodu charakteru strony), ale inne też na pewno z chęcią zobaczymy.
I na początek może przedstawię serię filmów, które dane mi było ostatnio polecić:
Efekt Motyla
Efekt Motyla 2
Efekt Motyla 3
Ta seria filmów mówi o trzech różnych historiach ludzi, posiadających szczególny dar. Potrafią cofać się w czasie i zmieniać wydarzenia z przeszłości. Albo są chorzy psychicznie... Filmy warte obejrzenia. Pomimo że bohaterowie za każdym razem kierują się innymi motywami, wszystkie ich zmiany prowadzą do katastrofy, której prawie że nie da się cofnąć...
Filmy pozwalają pomyśleć nad różnymi kwestiami egzystencjalnymi, lecz są też same w sobie ciekawe i okraszone lekką porcją humoru.
Więzień Labiryntu
Więzień Labiryntu 2
Tym razem filmy przygodowe, ekranizacje książki o tym samym tytule. Przeznaczony dla tych, którzy chcą się wyłączyć i zrelaksować przed ekranem.
Pionek
Ostatni z filmów jest typowym filmem-życiorysem, tym razem szachowego mistrza świata, Bobbiego Fishera. Ukazuje trud, który trzeba włożyć by osiągnąć taki sukces oraz zawiera wartościowe przesłanie.
Serdecznie zapraszam do oglądania i dyskusji :)

Nitj'sefni PW
17 kwietnia, 23:29
Bardzo ciekawy temat. Czekałem od dawna na coś takiego. :)
No to zaczynamy:

Labirynt Fauna - Myślę, że wielu z was zna ten film (a jeśli ktoś nie zna, to dobrze by było jakby się zapoznał), więc nie trzeba go szczegółowo przedstawiać. W skrócie można powiedzieć, że to mieszanka baśni i dramatu wojennego.

Jabłka Adama - genialny film psychologiczny. Opowiada o wpływie dwojga całkiem innych ludzi na siebie nawzajem i ich stopniowej przemianie. Ten wpływ ma postać konfliktu, który odbija się również na osobach z ich otoczenia. Co ciekawe główny bohater wcale nie jest tu najważniejszą postacią. Film mało znany, ale bardzo ciekawy i przesycony czarnym, groteskowym humorem. Zawiera też kilka motywów Biblijnych.

Stalker - Nie jest to ekranizacja książki braci Strugackich. Film jedynie delikatnie do niej nawiązuje. Jest to niewątpliwie arcydzieło, ale bardzo trudne w odbiorze. Nie polecam, jeżeli ktoś chce się przy filmie odprężyć i zrelaksować, bo to jedna wielka intelektualna zagadka przesycona symbolami, gdzie każde ujęcie ma jakiś sens i znaczenie. Ale jeżeli ktoś lubi, kiedy film wymaga dużo od widza, to polecam serdecznie. Warto poświęcić te dwie i pół godziny. Najprościej można to uznać za film filozoficzny, który stawia przed widzem wiele fundamentalnych pytań, w tym to jedno najważniejsze dla fabuły filmu - Gdybyś mógł wypowiedzieć te jedno życzenie, które miało by się spełnić, to czego byś chciał? I czy w ogóle byś się odważył?

Turtle PW
17 kwietnia, 23:53
Ja też dorzuce coś od siebie. Jest to tytuł zgarniający średnie noty lecz w moim odczuciu wart obejrzenia. Mówie o Kamperze. Film dobrze przedstawiający problematyke z jaką sie mierzy. Szczerze polecam.

Andruids PW
23 sierpnia, 14:52
Lul.Recenzja.
temat: Filmy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel