Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kastore
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

MinosKing PW
1 lipca, 17:33
Z tego co widzę u siebie w dwelling.txt to tak Ul. harpie gniazda, lecz nieulepszone siedlisko nazwane jest Harpie gniazda z dużej litery więc przy ulepszeniu można to potraktować chyba jako nazwę własną? W sumie jak uważasz Hellburn ;]

Kastore PW
1 lipca, 17:36
Harpie gniazda -> Ul. harpie gniazda, uważam, że taka wersja jest najlepsza.

MinosKing PW
1 lipca, 17:38
Kastore skoro tak uważasz. :P

W sumie dla mnie to obojętne, byleby było po polsku i czytelnie.

Hellburn PW
1 lipca, 17:40
Tak jest właśnie w tym momencie przy wszystkich siedliskach w miastach:
Harpie gniazda -> Ul. harpie gniazda.
... co moim skromnym zdaniem jest poprawną formą. No ale zobaczmy, może ktoś jeszcze się wypowie (Alamar? ;)?

Gravius PW
3 lipca, 18:15
Chyba najprościej zobaczyć jak jest w SoDzie i zrobić identycznie.

Hellburn PW
3 lipca, 21:59
I powielić błędy CDPartaczy? Dziękuję, wolę to zrobić dobrze.

Alamar PW
4 lipca, 07:21
Hellburn:
Po 2. A powinno być "Ulepszone Harpie gniazda", "Ulepszone Harpie Gniazda" czy "Ulepszone harpie gniazda"? Moim zdaniem to ostatnie jest poprawne. To w sumie pytanie do wszystkich, jeżeli jestem w błędzie to to poprawię i po kłopocie.

Jako że wywołałeś mnie do tablicy, to proszę. Pierwotna wersja Heroes 3, jak i Armageddon's Blade miały nazwy budynków pisane wielkimi literami - "Ul. Harpie Gniazda". Jednakże w SoDzie zmieniono/poprawiono tłumaczenie i dostaliśmy nazwy budynków, gdzie tylko pierwszy człon zapisany był wielką literą - "Ul. harpie gniazda". I jak widać w obu przypadkach był "ul".

Tak więc albo zapiszesz nazwę budynku jako nazwę własną (wielkie litery), albo jako zwykłą (wtedy tylko pierwszy człon wielką literą). "Ul./Ulepszone Harpie gniazda" w żadnym wypadku nie pasują do którejkolwiek wersji.

voncur PW
4 lipca, 16:01
Ja tam wolę nazwy własne xD

Janosik PW
16 lipca, 15:18
Ja pierdziu... aby tyle czekać na upadate. Codziennie odświeżam główny wątek o grze a tam nic.
Może faktycznie będzie na te frajwerki...

[Oficjalnie jestem zbulwersowany]

Hellburn PW
16 lipca, 20:37
Alamar:
Jednakże w SoDzie zmieniono/poprawiono tłumaczenie i dostaliśmy nazwy budynków, gdzie tylko pierwszy człon zapisany był wielką literą - "Ul. harpie gniazda".
voncur:
Ja tam wolę nazwy własne xD
To co Ty wolisz < tak jak jest poprawnie. A wychodzi na to, że to co jest obecnie w lokalizacji jest poprawnie opisane.

Godzilla PW
25 sierpnia, 12:50
Hota Legacy mod na wersję 1.4.2.

29 września, 17:28
Dziś na forum HC na zadane kolejny raz pytanie 'kiedy nowy patch?' nik312 odpowiedział
Cytat:
Right now the team is busy with all the new nuances and responsibilities that beta-release of online lobby has brought. But the progress on the release still creeps up - slowly, but surely.

w skrócie - jeszcze trochę trzeba poczekać.
strona: 1 - 2 - 3
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje