Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 9 - 10 - 11

Yaaqob PW
20 stycznia 2017, 10:44
ruski_szpieg:
Centaurowi faktycznie bliżej do Twierdzy. Bastion kojarzy się z siłami natury, a centaury były dzikie i prymitywne i żywiły się zwierzęcym mięsem. Twierdza kojarzy się z dzikością, gobliny, orki to prymitywne istoty. Przynajmniej według kanonu światów fantasy...

Opieram swoją wypowiedź tylko o ogólnie przyjętą charakterystykę, Centaury opisuję zgodnie z mitologią Grecką, z której się wywodzą.

W H1 i H2 centaury były związane z Czarnoksiężnikami, a nie z Barbarzyńcami. Przesunięcie centaurów do Barbarzyńców nastąpiło dopiero w H4.
Nie wszystkie centaury z mitologii greckiej były dzikie i prymitywne! Wystarczy wymienić mistrza Chirona, czy przyjaciela Heraklesa - Folosa.
Poza tym, na odbiór centaurów w fantasy wpłynęły m. in.,, Opowieści z Narnii" (narnijskie centaury to istoty kulturalne i szlachetne), cykl,, Xanth" Piersa Anthony'ego (centaury z Xanth też nie są prymitywne; tworzą własną społeczność na Wyspie Centaura), czy też karcianka,, Magic: The Gathering" (centaury z,, Magica" są dowodzone przez mądrego Setona).
Moim zdaniem centaury świetnie pasują do leśnego Bastionu i krajobrazów AvLee. Bastion ma swój urok i lewisowsko-tolkienowski(/o)[-samurajski] klimat. ;)

Kastore:
Elfy w MM z tego co kojarzę też jedzą mięso.
Tym bardziej krasnoludy ;P

Andruids PW
20 stycznia 2017, 11:37
@Janosik ale... po co to wszystko tutaj piszesz? Chcesz żeby ktoś za Ciebie wprowadził te rzeczy, bo twoim zdaniem "należy / trzeba / powinno się"? Zawracaj głowę w tym temacie:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=39830&pagenumber=224
Zagląda tam 2 członków Hoty.

Możesz też skontaktować się z twórcą HDModa:
https://sites.google.com/site/heroes3hd/

W tym temacie twoje propozycje nic nie dadzą.

Nephretes PW
20 stycznia 2017, 11:52
W załączonym temacie na HC również. Jedynym celem tego tematu jest odśmiecenie głównego wątku. Najwyraźniej nam też by się przydał podobny.

Zachari PW
20 stycznia 2017, 13:30
Faktycznie brakuje nam tematu: "[HotA]Pomysły i wariacje".

Janosik PW
20 stycznia 2017, 13:41
**:
@Janosik ale... po co to wszystko tutaj piszesz?

Abyście wypowiedzieli się o tym, co piszę.
W końcu to forum...?

Andruids PW
20 stycznia 2017, 14:05
@Janosik: Trujesz o "potrzebnych twoim zdaniem zmianach" od paru tygodni, jak nie miesięcy. Wiele osób odpisało Ci już, że zespół Hoty nie koncentruje się na drastycznych, zmieniających rozgrywkę i balans modyfikacjach, ale ty z uporem maniaka piszesz swoje. To po prostu nie jest odpowiedni temat na tego typu dyskusję, w której z resztą jesteś osamotniony.

avatar PW
20 stycznia 2017, 14:15
Nie do końca osamotniony. Ja też z chęcią widziałbym jakiś system u bohatera lvl 20+, który można by było rozwijać wraz z kolejnym rozwojem. Nie musiało by być to coś zmieniającego mechanikę bądź balans. Niech to będzie kawałek nowej układanki-puzzle - ułożenie całości nic by nie dawało, ale buzia by śmiała, że każdy kolejny poziom na mapach H i G przyniósłby coś co można "rozwijać" :)

Janosik PW
20 stycznia 2017, 14:22
Homm 3 HotAi całą zgraję na forum/forach można przedstawić jako kulturystów na siłce: Posłuchajcie:

Siłownia HotA Crew 2017
otwarta 7-22
Od poniedziałku do czwartku

Zasady siłowni

min.
- bic max 40 cm
- rozwijamy się symetrycznie
- ćwiczymy wg programu i tylko programu


Okej przychodzi Janosiczek z bicem 35 i zaczyna ćwiczyć, dobrze mu idzie, tygodnie mijają, a on osiąga 39,5 cm i wydaje się, że za kilka dni osiągnie już te 40. Większość gości z siłowni już ma 40 cm w bicu i tylko przychodzą sobie pogadać i "poćwiczyć".
Jest wtorek, idę na siłownie, a tu patrzę... jeden z kolegów z siłowni już mnie nie wpuszcza do środka i mówi: słuchaj już starczy bica, dzisiaj nie ćwiczysz, tylko nogi jak już. Wchodzisz czy nie?
Co jakiś czas w siłowni są zmiany takie jak:

- nowe ławki
- nowe ławki dla meżczyzn i kobiet
- nowe plakaty na ścianach
- budynek odmalowany z 3 stron
- wymienione klamki
- nowa podłoga

i niewymieniany
- stary dobry regulamin siłowni z 1999 roku

Ćwiczę nogi nagle wstaję i mówię: Chłopaki stop. Trzeba, kurna, zacząć robić ten biceps, chcę mieć 50 cm. Chcę też w piątek robić klatę, a nie triceps.
Oraz chcę robić 3 różne ćwiczenia na ławeczce. Chciałbym, aby też siłownia była otwarta też w piątek - będzie przynosiła więcej dochodu.

Wyrywa się kolega Kastore: I od razu mówi: słuchaj koleś - my tu ćwiczymy wg zasad. Nie będziemy ich zmieniali. Zresztą jestem tu tylko ćwiczącym, zarząd jest gdzie indziej.
Kolega Andruds też się odzywa - w ogóle nic mi tu nie gadaj, bo mnie rozpraszasz w ćwiczeniach. Pisz do zarządu.
Kolega uhm dodaje: gadałem z zarządem w zeszły piątek - będą odmalowane szafki na ubrania.

Mówię: ale chłopaki pracując zmienionymi systemami możemy osiągnąć lepsze rezultaty oraz bardziej się rozbudowywać. Cały czas do końca życia chcecie mieć bica 40 cm? Uda 60? Taki Ronaldo ( ten piłkarz) ma już 61,5.
Może zamiast cały czas podnosić hantelki tylko zaczniemy robić pompeczki?
Kolega Mistrz dodaje komentarz: może lepiej porozmawiamy na jaki kolor te szafki będą?

W końcu widzę na ulicy gości z HotA Crew: Koksiki widać, niezłe dziady. Ale chyba, czekaj, oni są grubo po 40! Jeden ma chyba z 80 lat. I tak dziwnie są ubrani. Trochę staroświecko.
Przyszli: Witamy za tydzień otworzymy nową siłownię, to już będzie 9. Będzie jeszcze więcej ludzi przychodzić. No i będą nowe plakaty. Regulamin się nie zmienia od pon do czw. i gadają dalej o nowościach...
Przepraszam chciałbym zaznaczyć, że w innych siłowniach można rozwijać bica, ile się chce oraz siłownie są otwarte nawet w weekend! Zmiana treningu pomoże w lepszej rozbudowie, sprawdzałem to u mnie w domu, są efekty!

HotA Crew: Wiec dzięki za zgromadzenie. Cieszymy się, że jesteście. W przyszłości mamy zamiar dać więcej oświetlenia na sali.
I pamiętajcie bic max 40, udo 60 i trening tylko wg. naszego planu.

Andruids PW
20 stycznia 2017, 14:34
Obok, w zakurzonym i sypiącym się gmachu, znajduje się stara siłownia. W środku wisi regulamin, wielokrotnie przepisywany, kreślony, z przyszywanymi stronami, które zwisają bezładnie i opadają na podłogę. Uczęszcza tu wciąż garstka starych wyciskaczy, ich mięśnie są napompowane do granic możliwości. Na nieestetycznych pąklach naszprycowanych sterydami, malują się nabrzmiałe żyły. Nad siłownią wisi wielki, zardzewiały szyld z wygrawerowanymi literami "W", "o" i "G".

Hellburn PW
20 stycznia 2017, 16:27
Andrut:
Obok, w zakurzonym i sypiącym się gmachu, znajduje się stara siłownia. W środku wisi regulamin, wielokrotnie przepisywany, kreślony, z przyszywanymi stronami, które zwisają bezładnie i opadają na podłogę. Uczęszcza tu wciąż garstka starych wyciskaczy, ich mięśnie są napompowane do granic możliwości. Na nieestetycznych pąklach naszprycowanych sterydami, malują się nabrzmiałe żyły. Nad siłownią wisi wielki, zardzewiały szyld z wygrawerowanymi literami "W", "o" i "G".
To najlepszy tekst jaki ostatnio przeczytałem na heroesowych forach. I do tego taki prawdziwy. +1, like, podaję dalej :).

Ale fakt faktem - myślę, że dobrze by było wydzielić te posty do osobnego miejsca, bo widzę tu potencjał na rozmowę :).

Magiellan PW
20 stycznia 2017, 19:50
Janosik

Nie no szacun, że ci się w ogóle chciało pisać tę całą metaforę z siłownią :). Ale swoją drogą to też uważam, że masz sporo racji. Faktycznie miło by było, gdyby gdzieś kiedyś pomyślano nad ulepszeniem systemu rozwoju bohatera oraz zmieniono limit, że 99 umiejętności to max... Jednak grając na dużych mapach faktycznie te dwa problemy są widoczne i dość monotonne...

Ps: Nie bardzo tylko zrozumiałem, o co ci chodzi z tym Graalem w Tower? Fakt, że odsłonięcie całej mapy gdy jest dużo przeciwników w grze może być dość męczące, ale... Przecież tak naprawdę grając na dużych mapach, zanim znajdziesz Graala, to jest już co najwyżej kilku przeciwników i końcówka epizodu... Chyba że grasz częściej na małych mapach, to wtedy ewentualnie...


Natomiast co do tego sporu o centaury, to mi się wydaje, że tak jak słusznie zauważyliście jest wiele różnych kanonów i tak naprawdę ich umieszczenie zależy niemal wyłącznie od wizji powiedzmy autora czy twórcy... A właśnie ta różnorodność kanonów przedstawiania tejże jednostki sprawia, że pasuje ona właściwie wszędzie.

Saki PW
20 stycznia 2017, 20:02
Janosik:
Pasta o siłowni

Wszystko fajnie, tylko nie do końca rozumiem, dlaczego próbujesz wpoić tutaj wszystkim, jak potrzebne są zmiany w mechanice gry, podczas gdy:

a) to nie HotA team ustalał zasady rozgrywki, tylko NWC jeszcze w 1999;
b) HotA team przyjął filozofię budowania swojego dodatku jak faktycznego add-onu, bez wprowadzania ośmiu dodatkowych slotów umiejętności, itp. itd.;
c) choćbyś wszystkich, i Kastore'a nawet, całą Kwasową i Jaskinię przekonał, byśmy szturmem zdobywali temat Hoty i wmawiali im, że konieczny jest system rozwoju bohatera powyżej 86. poziomu, to oni swego zdania raczej nie zmienią;
d) odsetek ludzi, którym bardzo potrzebne są ścieżki rozwoju po, no nie wiem, 60. poziomie, jest w gruncie rzeczy niewielki, nie za bardzo jest co sensownego z tym zrobić, a i map umożliwiających graczom ze względną łatwością wejście na takie pułapy jest stosunkowo niewiele. Ta gra nie zakładała zresztą, ze taka sytuacja będzie na porządku dziennym, bo nie jest to na pierwszym miejscu RPG, więc żeby zrobić z tym cokolwiek w takim stopniu, w jakim sugerujesz, trzeba by dokonać kolosalnych zmian w mechanice rozwoju bohatera. Jeśli chcesz RPG-a, to faktycznie warto byłoby zwrócić się w kierunku sugerowanego już przez Andruidsa WoG-a, może on będzie miał coś dla Ciebie.

Chłopaki z teamu robią przecież, czasem dość drastyczne, można by pomyśleć, tweaki w kwestii balansu rozgrywki, jednak jest to skierowane do dość sporej grupy ludzi grających na multi, czy to w zawodach, czy to z kolegami.

Już jest w temacie Hoty jeden użytkownik, który stale krzyczy im, żeby zmienić to, czy tamto, bo mu to w jego autorskich mapach przeszkadza. Zgadnij, jaką otrzymuje odpowiedź.

BTW, jeśli przeszkadza Ci oglądanie ruchów graczy na odkrytej mapie, wystarczy uregulować szybkość ich poruszania w menu.

Ulepsz.Wiesniak PW
20 stycznia 2017, 20:32
@Janosik

O jeżu, jak wcześniej nie mogłem czytać co piszesz tak jeszcze dowaliłeś tym sebiksowym przyrównaniem do siłowni...

Niestety jesteś zaślepiony tylko tym co sam piszesz, a nie próbujesz zrozumieć ani trochę tego, co piszą inni np @up

Jeśli chcesz mocno zmienioną rozgrywkę, to wróć do WoG-a, większość osób jest tutaj zadowolona, że HotA tak mocno nie ingeruje (psuje) rozgrywkę jak WoG. Jeżeli HotA Crew zaczęłoby ingerować w rozgrywkę tak jak chcą tego "fani" (którym wiecznie wszystko przeszkadza, bo "dodali tylko nowe grafiki, a nie 5 nowych miast!"), to ten dodatek do niczego by się nie nadawał/zrobiłaby się z Heroesów kompletnie inna gra.

Mistrz PW
20 stycznia 2017, 20:46
A mi post Janosika (Janosiczka ;) bardzo przypadł do gustu. Rzeczywiście tak to wygląda i jego porównanie jest trafne, choć nie zmienia to faktu że oczekuje czegoś, co nie jest targetem Hoty czy większości z nas.

Kammer PW
20 stycznia 2017, 22:38

Górski Krasnolud PW
20 stycznia 2017, 22:43

Andruids PW
20 stycznia 2017, 22:44
Co w przyszłej wersji "Horn of the Abdomens":



Fuj, Górski, to niesmaczne.

Górski Krasnolud PW
20 stycznia 2017, 22:46
Nie wiem, nie próbowałem. xD A z resztą - i tak szuakłem w miarę ogarniętego, bo były jeszcze gorsze gify i zdjęcia. xD

Hellburn PW
21 stycznia 2017, 08:09
"Problem graala Fortecy" (który w rzeczywistości jest tylko "problemem odkrytej mapy") da się łatwo wyeliminować. Wystarczy wyłączyć oglądanie tury przeciwnika w opcjach, a gdy zajdzie potrzeba, można odtworzyć turę wroga w HDmodzie (te dwie opcje chyba się nie wykluczają?).

Finanse Haarta również nie potrzebują dookreślenia.
1. łatwo je obliczyć (0.05 x poziom x dochód z finansów + dochód z finansów)
2. wszystkie inne umiejętności również by trzeba było opisać, co w niektórych przypadkach wyglądałoby dość kuriozalnie i zupełnie nieintuicyjnie (np punkty ruchu w logistyce).

Pomysł rozwoju 25+ uważam za ciekawy i z pewnością dodałby grze żywotności, ale musiałoby to zostać rozwiązane IDEALNIE wręcz, tak, żeby nie ingerować za bardzo w mechanikę. To naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.

Hayven PW
21 stycznia 2017, 09:36
Może tak na początek poprzez zniesienie limitu statystyk? :)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 9 - 10 - 11
temat: [HotA] Nasze pomysły, życzenia, oczekiwania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel