Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 19 - 20 - 21

Hiro PW
13 lutego 2017, 23:46
Popieram zdanie Fandora. Myślę, że panoramy miast w H3 zawdzięczają swój niepowtarzalny klimat między innymi umiejętnemu łączeniu różnych stylów. Np. spójrzcie na inferno, są tutaj dobrze widoczne smaczki ściągnięte z kultury indyjskiej (chyba indyjskiej, jeśli nie to zabijcie mnie za ignorancję, przyznaję się); ale co ważne, nie są niczym więcej, niż smaczkami. Jeśli każdy budynek w inferno byłby zwieńczony charakterystyczną kopułą na wzór Jeziora ognia i Przeklętego pałacu, miasto prawdopodobnie wyglądałoby jak kalka istniejącej już kultury, a nie oryginalny [prze]twór. Poza tym, wyliczanka różnych ras mojego przedmówcy zabrzmiała bardzo smakowicie.

Fandor PW
14 lutego 2017, 00:45
Nie pomyślałbym, żeby wyżej wymienione przeze mnie rasy wcisnąć razem zwłaszcza że są zbyt podobne i tylko nazewnictwo, wymiary i np. kształt uszu mogą być inne, ale bezimiennych do dowolnej z wyżej wymienionych można. :)
Co do walkiri, w ogóle jej nie widzę w tym mieście, u Ubi się spisała bo była ognista u krasnali, a każde moje jej wyobrażenie czyni ją zbyt podobną do aniołów, jeźdźców pegaza czy coś, i przede wszystkim nie pasującą do miasta. Kobieta ze skrzydłami, no nie bardzo. Ujeżdżająca pegaza, odpada. Ognista/lodowa według mnie bardzo słabe zbyt żywiołakami zalatuje. No może kobieta na latającym lodowym rydwanie już coś bardziej, ale nie wiem czy taki motyw by pasował do heroes (zbyt duża jednostka, zbyt komicznie wyglądająca animacja), czy to z końmi czy latający sam z siebie rydwan byłyby bardzo ciężkie do umieszczenia na polu bitwy.

Nitj'sefni PW
14 lutego 2017, 06:50
Jeśli chodzi o line-up, to motywy nordyckie wcale nie dominują. Stricte zaczerpnięty z mitologii nordyckiej jest tylko poziom szósty i podstawa siódmego (bo ulepszeniem będzie prawdopodobnie Ettin). Na razie na poziomie czwartym mamy lodowego demona, a nie walkirię.
Co do architektury miasta, to pytajcie Godzilli. Choć z tego co jak narazie pokazał, nie widzę skandynawskiej monotematyczności.

Fandor PW
14 lutego 2017, 07:11
W sumie, grafiki są coraz ładniejsze, ale brakuje między nimi pełnej spójności. Według mnie sam lodowy demon to raczej zła jednostka, a miasto zdaje się na razie oscylować między neutralnym, a dobrym charakterem. Chętnie wypowiem się o każdej jednostce z osobna, i może zaproponuje jakąś konkurencję, ale czekam, aż Godzilla powie, która wizja najbardziej mu odpowiada, żeby to miało ręce i nogi. Oczywiście nie umniejszam twojej pracy Nitj, fajnie że się angażujesz tak jak potrafisz w rozwój miasta. :)

Godzilla PW
14 lutego 2017, 10:53
Mistrz:
Pisaliście że chcecie iść w bardziej nordyckie klimaty, a to taka świetna niezagospodarowana jednostka jest.
Piąty post tematu:
A jeśli chodzi o architekturę - wyszliśmy z założenia, że elfy z Vori są tymi "wysokimi" i "czystszej krwi", jako że tam jest właśnie kolebka elfów. I ich kultura będzie bardziej wyrafinowana, a nie barbarzyńska, na kształt Nordów (będziemy walczyć z stereotypami! :D).


Fandor:
Rasowość, w Heoresach nie ma rasowości
Zdaję sobie z tego sprawę.

Fandor:
Także najważniejszym pytaniem jest dzikość czy wyższa cywilizacja, jakie motywy dodać do nordyckich bo uzupełnienie line-upu bestiami już nie będzie takie trudne. :P
Wyższa cywilizacja, jedynym odstępem są siepacze.

Lord:
Jakoś walkirie przeważnie kojarzą się z motywem skrzydeł - albo same mają skrzydła, albo ich rumaki, więc całkiem bezskrzydły wariant może nie być dobrym pomysłem.
Ja walkarie widzę bardziej jako lewitującą jednostkę, coś jak driada z MTD, tylko że w pancerzu i z włócznią.

Lord:
Co do wskrzeszania, to można (o ile to możliwe, nie znam się) trochę osłabić w jej przypadku tą zdolność, cyferkami zagrać, albo uniemożliwić całkowite wskrzeszenie martwego oddziału - tak, by wskrzeszane mogły być tylko istoty z oddziału, w którym żywa jest przynajmniej jedna jednostka.
A nie lepiej byłoby dać leczenie?

Lord:
Szacuneczek natomiast za modele. Wyglądają zgrabnie i ciekawie.
Dziękuję :3.

Hero:
Myślę, że panoramy miast w H3 zawdzięczają swój niepowtarzalny klimat między innymi umiejętnemu łączeniu różnych stylów. Np. spójrzcie na inferno,
Zdaję sobie z tego sprawę, tylko na zauważ że na razie 7 grafik budynków, pomijając to że wymagają jeszcze poprawy.
Fandor:
Co do walkiri, w ogóle jej nie widzę w tym mieście, u Ubi się spisała bo była ognista u krasnali
Napisałem już wyżej jak moim zdaniem powinna wyglądać walkaria.

Fandor:
W sumie, grafiki są coraz ładniejsze, ale brakuje między nimi pełnej spójności.
A miasta w H3 miały jakąś spójność?

Fandor:
aż Godzilla powie, która wizja najbardziej mu odpowiada, żeby to miało ręce i nogi.

Kastore PW
14 lutego 2017, 12:07
Nitj, ten line-up jest beznadziejny i wymaga prawie stuprocentowej przebudowy, więc mówienie, że w ogóle macie jakiś line-up jest dosyć naiwne. :P

Godzilla PW
14 lutego 2017, 12:22
Kastore:
Nitj, ten line-up jest beznadziejny i wymaga prawie stuprocentowej przebudowy, więc mówienie, że w ogóle macie jakiś line-up jest dosyć naiwne. :P
Co ci konkretnie przeszkadza?

Kastore PW
14 lutego 2017, 12:42
Łoo, Panie! Najpierw chciałbym dostać jakieś opisy tych jednostek, ze szczególnym uwzględnieniem czy strzelają/latają, ile hexów zajmuą i czy wstępnie mają mieć jakieś specjalne umiejętności. Wtedy będziemy mogli pogadać.

Kuririn PW
14 lutego 2017, 13:57
Kastore:
Łoo, Panie! Najpierw chciałbym dostać jakieś opisy tych jednostek, ze szczególnym uwzględnieniem czy strzelają/latają, ile hexów zajmuą i czy wstępnie mają mieć jakieś specjalne umiejętności. Wtedy będziemy mogli pogadać.
Święte słowa ^^

Fandor PW
14 lutego 2017, 15:45
Godzilla nie wrzucaj głupiego mema skoro na moje pytania odpowiedziałeś w tym samym poście.
Siepacz nie miał być elfem? Jeżeli tak to trochę dziwnie robić odstępstwo właśnie na "rasowej jednostce.

Godzilla PW
14 lutego 2017, 15:52
Fandor:
Siepacz nie miał być elfem? Jeżeli tak to trochę dziwnie robić odstępstwo właśnie na "rasowej jednostce
Chodziło mi o to, że Siepacz nie będzie elfem z wyższej cywilizacji (?), a nie o to że Siepacz nie jest elfem.

Fandor PW
14 lutego 2017, 15:56
No to jest bez sensu, że na Vori występują tylko wyższe elfy i nagle jest siepacz który jest elfem barbarzyńcą w tym samym mieście.

Mistrz PW
14 lutego 2017, 18:13


Tak bym widział Walkirię. Włócznia i tarcz, zamiast miecza i teleportacja jako poruszanie. Lodowy demon jest moim zdaniem bez wyrazu.

Za Wendigo widział bym Sasquach/Yeti.

Siepacza możecie zmienić na Szermierz/Mistrz Miecza, Duelist/Swordmaster.


Kastore PW
14 lutego 2017, 18:43
Mistrzuniu, może wpierw Nitj opisze trochę ten line-up, zanim będziesz podawał Twoje typy?
Mistrz:
Za Wendigo widział bym Sasquach/Yeti.
A nie na Behemota?
Mistrz:
Siepacza możecie zmienić na Szermierz/Mistrz Miecza, Duelist/Swordmaster.
A nie na Krzyżowca?

Mistrz PW
14 lutego 2017, 18:57
Może najpierw narysuje obrazki? Może poda statystyki, albo umiejki specjalne? Kto to wie Kastorze? Kto to wie?

Kastore PW
14 lutego 2017, 19:01
A jakie to ma znaczenie kto to wie? Proponujesz zmiany do line-upu, którego nie znasz. Czy to nie jest bez sensu?

Mistrz PW
14 lutego 2017, 19:07
Ty również go nie znasz,a pozwalasz sobie na określenia typu "beznadziejny" i "do całkowitej przebudowy". A ja się pytam na jakiej podstawie dochodzisz do takich wniosków? Zmień trochę podejście, bo jest bezczelne i nużące.


Nitj'sefni PW
14 lutego 2017, 19:20
Opisy będą jutro wieczorem, jak się wyrobię.

Fandor PW
14 lutego 2017, 19:21
Nitj w ogóle robi szkice itd? No cóż, może zamiast komentować line-up, którego nie ma po prostu zaproponujcie własny, wtedy nie będziecie mogli mieć do siebie pretensji o krytykę/zmianę czegoś czego nie ma.

Kastore PW
14 lutego 2017, 20:05
Fandor, ale po co? W czym ma pomóc srylion line-upów?
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 19 - 20 - 21
temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel