Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Pokemon GO
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Nicolai PW
25 sierpnia 2016, 09:16
Ja półtora miesiąca temu:
Oczywiście jakieś tam grono użytkowników, głównie dzieciarni, zostanie, ale jakoś nie wierzę w długofalowy sukces tejże produkcji.
Ja miesiąc temu:
Coś tam, coś tam... wrócimy do tematu za miesiąc-dwa, coś tam, coś tam, wtedy zobaczymy czy popularność się utrzymuje
Skoro przywołuję te słowa to jak się domyślacie to mamy już wyniki. DP twierdzi, że nie można mówić o gwałtownych spadkach, ale jak dla mnie są gigantyczne... W półtora miesiąca spadli z 45mln na 30mln. No i ludzie poświęcają grze 10% czasu, który siedzieli nad Poksami w połowie lipca ;)



Matheo, where's your hype now?

Topork PW
25 sierpnia 2016, 09:53
Skoro twórcy od początku nie wprowadzali żadnych interesujących zmian tylko pogarszali to co jest to wiadome było,że po jakimś czasie łapanie w kółko Pidgeyöw się znudzi.Na dodatek mrowie oszustów zrobiło swoje.Gra w PGO w mnoejszych miejscowościach nie ma sensu.

Lord Baffourd PW
25 sierpnia 2016, 10:42
Moim zdaniem główne przyczyny spadku zainteresowania to:
A) Kończące się lato/wakacje/sezon urlopowy
B) Ogromna nieporadność Niantic, którą jednak łatwo zrozumieć - zaskoczył i przeraził ich ten cały boom.
C) Brak nowego contentu. Gdyby wprowadzili Gen II, to sam latałbym jak kot z pęcherzem by mieć Steelixa czy Crobata.

Swoją drogą - nadchodzi Sun and Moon - ciekaw jestem jak GO wpłynie na sprzedaż tychże.

Drwal PW
25 sierpnia 2016, 10:49
Wg mnie wynik i tak nie był do utrzymania. Przy premierze były taki boom, że instalowały aplikacje nawet osoby, które nie grają w nic. A tak by zobaczyć co to jest, trochę pograć i odłożyć w kąt. Niemniej 15 mln w miesiąc to sporo i muszą się spieszyć z nowymi rozwiązaniami.

Topork PW
25 sierpnia 2016, 10:55
Kolejnym minusem jest ogromne zużycie baterii i konieczność stałego działania tej gry w głównym oknie.Gdyby gra działała na zasadzie,że działa sobie w tle a np.ewentualna obecność stworka jest sygnalizowana np.powiadomieniem to byłoby to dużo lepsze rozwiązanie.Na moim telefonie nie dało się grać mając włączony odtwarzacz mp3.Wystarzyło wejść w jakiekolwiek okno i odtwarzacz się wyłączał .Ponowne włączenie powodowało reset gry

Nicolai PW
25 sierpnia 2016, 11:06
Lord Bufor:
Moim zdaniem główne przyczyny spadku zainteresowania to:
A) Kończące się lato/wakacje/sezon urlopowy
B) Ogromna nieporadność Niantic, którą jednak łatwo zrozumieć - zaskoczył i przeraził ich ten cały boom.
C) Brak nowego contentu. Gdyby wprowadzili Gen II, to sam latałbym jak kot z pęcherzem by mieć Steelixa czy Crobata.
D) Gra sama w sobie nigdy szału nie robiła.
Bądźmy szczerzy... mocno umowna mechanika, monotonny grind i Gymy nie mające żadnego sensu są nudne jak diabli i gdyby nie Pokemony to gra sama w sobie nie zdobyłaby nawet dwudziestą część obecnego sukcesu.
Niemniej racja, Niantic went Ubi jeśli chodzi o utrzymanie i rozwój produktu. Zamiast się ogarnąć i sukcesywnie rozwijać PGO to co robią? Ano psują funkcjonalności, które przecież działały :P

Topork:
Kolejnym minusem jest ogromne zużycie baterii i konieczność stałego działania tej gry w głównym oknie.Gdyby gra działała na zasadzie,że działa sobie w tle a np.ewentualna obecność stworka jest sygnalizowana np.powiadomieniem to byłoby to dużo lepsze rozwiązanie.
Też prawda, jakby skopiować działanie w tle z FB czy Yanosika to byłoby zupełnie inaczej, ale cóż...

Drwal PW
25 sierpnia 2016, 11:22
Problem z grą jest taki, że to słaba aplikacja pod względem użytkowania.

1) Jajka nie są źle naliczane, one są naliczana fatalnie. Istnieją dziesiątki aplikacji do biegania i jakoś liczy to w miarę dobrze, a tutaj jest katastrofa. Biegam sobie codziennie rano 5 km, patrze na jajko - 1,2 km. Serio?

2) Gra nie jest zoptymalizowana pod względem zużycia baterii. Jak napisał użytkownik wyżej, nie da się grać w tle, gdy wyłączymy ekran aplikacja nie działa. No i ciągnie baterie jak cholera. Żadna używana przede mnie aplikacja nie używała jej aż tyle.

3) Brak istotnych nowości, wręcz cofanie się.

4) Promowanie dużych miast, ignorowanie wsi i mniejszych miejscowości. Mechanizm nie jest do końca dobry, a wręcz powinno być odwrotnie. Ja byłbym najbardziej zadowolony gdyby najlepsze pokemony były na wsiach, w lasach, na łąkach (logika), a pokestopy w miastach (też logika). Zachowana byłaby równowaga.

Matheo PW
25 sierpnia 2016, 15:06
Cytat:
Skoro przywołuję te słowa to jak się domyślacie to mamy już wyniki. DP twierdzi, że nie można mówić o gwałtownych spadkach, ale jak dla mnie są gigantyczne... W półtora miesiąca spadli z 45mln na 30mln.
Ja bym to interpretował inaczej. Dopiero teraz okazało się ile osób zainstalowało tą grę by grać w nią na poważnie, a ile osób zrobiło to dla zabawy lub z ciekawości, a takich osób było naprawę sporo.

Cytat:
Gra w PGO w mnoejszych miejscowościach nie ma sensu.
No to jest chyba jedna z głównych wad gry. Spodziewałem się, że będzie inaczej zwłaszcza po obejrzeniu tego filmiku.




Cytat:
Matheo, where's your hype now?
Tam gdzie był wcześniej. Pokemon Go spełniło swoją rolę. Dzięki niej praktycznie każdy słyszał o rozszerzonej rzeczywistości. Nawet mój brat (kompletny laik w dziedzinie technologii) doskonale wie, czym jest rozszerzona rzeczywistość, bo mówili o tym w każdych wiadomościach. Dzięki temu na światło dzienne wyszło wiele innych, sensowniejszych i bardziej przydatnych projektów wykorzystujących rozsrożoną rzeczywistość. Przykład. Ta gra przyśpieszyła rozwój rozszerzonej rzeczywistości. O wiele łatwiej się teraz wybić.

Cytat:
4) Promowanie dużych miast, ignorowanie wsi i mniejszych miast. Mechanizm nie jest do końca dobry, a wręcz powinno być odwrotnie. Ja byłbym najbardziej zadowolony gdyby najlepsze pokemony były na wsiach, w lasach, na łąkach (logika), a pokestopy w miastach (też logika). Zachowana byłaby równowaga.
Też tak to sobie wyobrażałem. Skopali to po całości. W dodatku nie można walczyć między sobą, chodź na filmiku wyraźnie widać sceny walki.

Nicolai PW
25 sierpnia 2016, 15:39
Matheo:
Coś tam, coś tam... AR. Coś tam, coś tam... tego hype'u nie przemoży żaden argument.
A Ty nadal brniesz w swoją ignorancję... W PGO AR jest tyle co kot napłakał, a i większość i tak ją wyłącza, bo wtedy gra działa szybciej i stabilniej. Do tego proponuję Ci eksperyment społeczny, weź zeszyt, wyjdź na miasto, wsadź wabik w PokeStop, poczekaj aż się zbiegnie dzieciarnia i przepytaj ich z tego z czym kojarzy im się ta gra i czemu w nią grają... może wtedy, jak na własne oczy zobaczysz, że wszyscy mają AR w nosie to zrozumiesz.
Matheo:
Dzięki temu na światło dzienne wyszło wiele innych, sensowniejszych i bardziej przydatnych projektów wykorzystujących rozsrożoną rzeczywistość. Przykład.
Ten przykład to... startup. Ta informacja powinna wszystkim, co wiedzą cokolwiek o branży, wystarczyć, ale dla Tobie i Twojemu bratu wyjaśnię, ze te określenie uległo pauperyzacji i teraz ma negatywne konotacje jak elita (czasami dla odróżnienia akcentowana jako "elyta"). Pewnie dlatego, że z definicji jest to domorosłe "weźmy, zróbmy", które siłą rzeczy prawie nigdy się nie udaje. Jakby ktoś się pytał o procent to liczba jego 90.
Niemniej projekty osadzone w AR widziałem już przed PGO, więc powiedzenie "pojawił się po tym, więc przez to" to błąd logiczny, który ma swoją nazwę, ale jej teraz nie przytoczę. Także żeby stwierdzić, że Poksy zasiały ziarno to byłoby trzeba sprawdzić ile takich projektów pojawiało się przed, a ile po i porównać liczby.
Matheo:
Ta gra przyśpieszyła rozwój rozszerzonej rzeczywistości. O wiele łatwiej się teraz wybić.
Wrócę do sprawy pod koniec roku i wtedy wobec braku postępów w dziedzinie AR na jakimkolwiek polu, napiszę "A nie mówiłem" :P Tak będzie ;)
Matheo:
W dodatku nie można walczyć między sobą, chodź na filmiku wyraźnie widać sceny walki.
Z łaski swojej odpal tę grę, a nie opieraj swoją wiedzę na hurraoptymiźmie tuberów i co gorsza dziennikarzy, bo pojęcie o PGO masz takie jak czytelnik Wyborczej o sytuacji na świecie. Powiedz outsourcingowi intelektualnemu "nie".

Matheo PW
25 sierpnia 2016, 16:28
Masz taką satysfakcję z posiadania racji, że nie będę już podejmował prób dyskusji. Twoje ego czymś trzeba karmić. Wiesz lepiej, lepiej Ci się wydaje.
Cytat:
Z łaski swojej odpal tę grę, a nie opieraj swoją wiedzę
Z łaski swojej przestań być bucem i zacznij zadawać pytania w dyskusji. Pierwsze zdanie drugiego akapitu. Walczysz w Gymach, czyli nie można walczyć między sobą.

BychuBychu Sugeruję Tobie i wszystkim zamieszanym w tę dyskusję, aby ochłonęli i nie udawali się na wycieczki personalne. Liczyłem, że skoro dyskusja toczy się między Starożytnym i Strażnikiem nie będę musiał tego pisać, ale jednak. Jeśli dalej będziemy brnęli w te tony temat zostanie zamknięty na jakiś czas.

TopFunny525 PW
25 sierpnia 2016, 22:29
Lord Baffourd:
Swoją drogą - nadchodzi Sun and Moon - ciekaw jestem jak GO wpłynie na sprzedaż tychże.

Założę się że... w ogóle nie wpłynie. Tak jak wspomniałeś wakacje powoli się kończą i zaczyna się powoli jesień a to oznacza że będzie coraz zimniej, tudzież ludzie będą mieli mniej ochoty na łażenie po dworze/polu w poszukiwaniu pokemonów. Większość która lubi pokemony po prostu kupi je na 3DS i będzie na nim grać. Zresztą, pokemony to jedna z głównych serii wielkiego N (nie licząć Mario, Zeldy i Metroida), więc założę się że gra zostanie odpowiednio wypromowana, tak jak to miało miejsce w przypadku remaku Sapphire i Ruby.

Matheo PW
30 sierpnia 2016, 00:11
Cytat:
Swoją drogą - nadchodzi Sun and Moon - ciekaw jestem jak GO wpłynie na sprzedaż tychże.
A różnie może być. Zainteresowanie pokami na tą chwilę jest i raczej utrzyma się do premiery gry. Jednak pamiętać należy, że w poki grają między innymi ich starzy fani. O ile mogą używać aplikacji w trakcie drogi do pracy, szkoły, czy na spacerze, to już granie w typową grę pokemon raczej nie przejdzie. Zwłaszcza, że każdego fana pierwszej geny bolą oczy na widok siódmej.

Inaczej z dzieciakami. W ich głowach pokemony zagościły na dobre, tak jak kiedyś w moim/naszym pokoleniu. Także zainteresowanie grą z pewnością będzie, tylko czy to się przełoży na sprzedaż? Raczej na masowy upload emulatorów.

Lord Baffourd PW
30 sierpnia 2016, 02:44
Zgodzę się. Aczkolwiek z emulacją 3DS póki co jest bardzo cienko.

Marka ogólnie przeżywa dobre chwile, bo półświatek anime aż trzeszczy od pochwał pod adresem aktualnych odcinków XYZ. Dodajmy sukces apki oraz nadchodzące gry i wielkie N może spać spokojnie.

Co do patrzenia krzywym okiem/konfliktu generacji to jest różnie. Również wychowałem się na Gen 1, ale patrzę na obecne generacje bez porównywania ich do klasyków. Pamiętajmy że gdy stworków jest blisko 900, to coraz trudniej wymyślić coś nowego. Dlatego rodzą się te dziwne żaby w pilotkach i kółka na klucze, które za parę(naście) lat ktoś i tak będzie wspominał równie ciepło co my nasze Charizardy czy Blastoisy.

@poniżej Nie będzie nikt grał na emulatorach, bo takowy nie istnieje. Jest tylko wczesny build Citry, który bez dźwięku wyciąga 5-10 fps. Wiem że ostentacyjnie ignoruje się posty mniej aktywnych użytkowników, ale nie do przesady:)

Qui PW
30 sierpnia 2016, 03:08
Matheo:
Także zainteresowanie grą z pewnością będzie, tylko czy to się przełoży na sprzedaż? Raczej na masowy upload emulatorów.

Wątpię. Chyba nie bierzesz pod uwagę tego, że wbrew pozorom spora część ludzi, również młodych, nie jest zbyt zaawansowana technologicznie. Czy będą ludzie grający na emulatorach? Jasne. Tylu, żeby wpłynęło to w znaczącym stopniu na sprzedaż? Bardzo wątpliwe.

Cuthbert2 PW
16 października 2016, 22:04
No to mamy październik i o PGO sie praktycznie nie słyszy. wiem, co mówię - jestem fanem Pokemonów i grałem we wszystko BTW: funkcjonalny emulator 3DS-a wymagał by najprawdopodobniej Craya i to takiego nowszego :) Kto będzie chciał zagrać w Moon/Sun MUSI zainwestować w konsolę i grę

Drwal PW
16 października 2016, 22:36
Nawet jakby Pokemon GO było dużo lepsze, to i tak w takiej formule nie wygra z zimą i deszczem. Ja akurat jeszcze grywam w Pokemon GO, ale no właśnie...tylko grywam. Po prostu w taką pogodę nie da się siedzieć na lurach czy nabijać kilometry na rowerze (zwłaszcza z ograniczoną prędkością). Na wiosnę jednak na pewno wrócę.

Co do innych wersji, nie wypowiadam się. Nie grałem i pewnie nie zagram.

Turtle PW
16 października 2016, 22:42
Już nie chodzi o pogodę. Teraz sporo ludzi kupuje boty, które za nich wszystko robią a brak większych zmian nudzi. Efekt? 80% graczy odinstalowało to cuś. W perspektywie czasu będzie gorzej.

Drwal PW
16 października 2016, 22:44
Mylisz się. Aktualnie nawet botów brak. Ostatnie wersje są aż zbyt drastyczne pod względem bezpieczeństwa i nawet uczciwi gracze czasem nie mogą grać. Efekt jest taki, że lurów z botów prawie wcale już nie ma, a gymy coraz częściej stoją puste lub nie ma kto ich podbić. Nawet tzw. skanery przestały działać, bo pracowały one w oparciu o boty.

Turtle PW
16 października 2016, 22:56
Czyli jeszcze gorzej. Więc albo dodadzą coś naprawdę ekstra albo, no cóż...

Lord Baffourd PW
17 lutego 2017, 14:00
Wygląda na to, że wkroczyła druga generacja do Pokemon GO. Czyżby Niantic czuło wiosnę?

Dodano prawie wszystkie 100 stworzeń, nowe przedmioty służące do ewolucji i masę pierdółek za mikropłatności.

Dziwi mnie tylko brak jakiejkolwiek reklamy tej aktualizacji. Nawet na stronie aplikacji w Google Play cisza na temat nowości.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: Pokemon GO

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel