Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Sanktuarium vs Inferno
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Która frakcję wolelibyście w drugim dodatku do Heroes 7?
Sanktuarium (39)
 
 72%
Inferno (15)
 
 28%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2

Sir Galuf PW
27 maja 2016, 13:08
Mamy już krasnoludzką Fortecę, ale co będzie w drugim dodatku? Sanktuarium czy Inferno? Rasa rozważnych nag i ich sługusów czczących siły wody czy rasa wiecznie wkurzonych demonów, robiących rozpierduchę, gdzie się tylko pojawią?

Ja osobiście wybieram Sanktuarium, gdyż:

- gdyby doszły demony, byłyby dwie frakcję ogniowe, a tak każda będzie miała swój żywioł.

- dzieci Shalassy nie rozpierdzielają wszystkiego, co się rusza i nie wprowadzają terroru i chaosu gdziekolwiek by się nie pojawiały.


A Wy? Którą stronę mocy wybieracie? :)

Sobieski PW
27 maja 2016, 13:21
Nie będzie drugiego dodatku.

Jeśli będzie drugi dodatek (ta jasne) to i tak będzie Inferno, bo mają do niego zrobiony motyw muzyczny i już coś pewnie dłubali przy nim skoro to je, a nie Sanktuarium wsadzili do głosowania z Lochem.

Zagłosowałem na Sanktuarium.
1. Dlatego, że jako jedyna frakcja pokazała się tylko jeden raz na trzy części, gdzie Inferno ma już dwa występy. Trochę równowagi się przyda.
2. Jak pokazała Forteca w H7 można nad frakcja popracować, aby wyglądała lepiej. Skoro udało się z Fortecą, to uda się z Sanktuarium.
3. Inferno jak i Przystań, to w mojej ocenie takie frakcje, które wyglądają solidnie, ale nudno, bo nie ma za bardzo jak ich urozmaicić. Ot człowiek/demon taki, taki i owaki. Jedyny sposób, to nie dawać ich cały czas. Niestety Przystań musi być chyba zawsze, ale takie Inferno już nie.
4. Heroesy, gdzie wszyscy nie leją Inferno byłoby dobrym przerywnikiem.

Lord Baffourd PW
27 maja 2016, 13:56
Zawsze jestem za azjatyckimi klimatami, więc Sanktuarium. Poza tym, co tu dużo mówić - to dość oryginalna frakcja - co się ceni. Zabrałbym im tylko chodzenie po wodzie, bo pamiętam że to bywało dość przegięte.

Co do Inferno, to cóż - frakcja ta podobała mi się mocniej za czasów NWC. W Ashanie to w zasadzie prostackie stwory kierujące się nieskomplikowaną ideologią. ("Hurr durr, spalmy wszystko, na Urgasha, dobra nasza") Jej przedstawienie z szóstki i DoC było co prawda nieco bardziej oryginalne, ale i tak nie zachwycało. Zgodzę się też z przedmówcą, bo tak naprawdę co można do takiej armii wcisnąć? Demon #1, Demon #2, Pies Demonów o zmiennej ilości głów, Kobieta Demon, Stwór Demon, Demon #4 Większy, Demon #5 Największy. Ew. wcisnąć cały zespół De Mono i po kłopocie.

Chyba że M. Night Shyamalan nagle dostanie się do tworzenia fabuły Ashanu i Inferno zmieni się w rasę Kreegan, lub będzie protagonistą (dla odmiany), albo będzie plot twist, zmieniający całkiem filozofię tej frakcji - wtedy zagłosuję na nią. Póki co, trzymam z azjata...tfu, z nagami.

Kurek PW
27 maja 2016, 17:56
Z jednej strony dodanie Sanktuarium dałoby dobrze balansowi, ale z drugiej Inferno jest bardzo ważną frakcją w HoM&M, ważniejszą niż Sanktuarium.
Nie oddaję głosu, uważam, że znaleźć powinny się obie, jak się nie uda normalnie, zrobią to modderzy.

Belegor PW
27 maja 2016, 18:27
Ja zagłosowałem na Sanktuarium. Czemu? Jest ku temu parę powodów:
1. Demony dawno się przejadły, a fabularnie do siódemki nie ma żadnego zaćmienia, zaś nagi pojawiły się dwa razy - ich broń w Dark Messiah i w Heroes VI.
2. W tym czasie fabularnie dochodzi do zniknięcia Hashimy, zatopienia Krainy Lotosu, to byłoby ciekawe przedstawić losy narodu nag po takim wydarzeniu.
3. Poza nagami z Hashimy, mamy jeszcze pustynne z Sahaaru i lodowe z Sayamy we wnętrzu kontynentu Thallan.
4. Można predstawić nowe subfrakcje z nowymi jednostkami jak: Yeti, żółw kami, kraby czy Ktsune. To oznacza poprawę wyglądu frakcji po failu z szóstki.
5. Mogłyby być dobrym przeciwieństwem krasnoludów i szansę na pokazanie ich relacji z pozostałymi frakcjami.

Ale tak jak wyżej wspominali koledzy grotowicze - mało prawdopodobne by powstał drugi dodatek. Z takim budżetem ledwo wydali dodatek do Heroes VI. Z drugiej strony nie mają planów co do tego arcu, więc mogliby to przeciągnąć - zwłaszcza jeśli jakimś cudem sprzedaż dodatku będzie lepsza niż się będziemy spodziewać.

Sobieski PW
27 maja 2016, 22:15
KUREK:
ale z drugiej Inferno jest bardzo ważną frakcją w HoM&M, ważniejszą niż Sanktuarium.
Ale nie w 7 części, tu można się spokojnie obejść bez Inferna. Właściwie to w 7 części to wystarczyłaby sama Przystań, ale to już inny temat.

Kto był tym odważnym i zagłosował na Inferno?

Andruids PW
27 maja 2016, 22:50
Sanktuarium miałaby w moich oczach zadatki na jedną z lepszych frakcji z H7, jeśli daliby coś ciekawego zamiast Meduz i Żywiołaków wody, zmienili design Kenseiów i dodali fajnego alternatywnego championa (Kraken?).

Sobieski PW
27 maja 2016, 23:19
Meduzy w Sanktuarium na moje mogą być. Nawet bardziej niż w Lochu. Tyle jest stworów dostępnych dla Lochu, że jak odejmie się im meduzy, to nic się nie stanie. Zresztą Koralowa Kapłanka obok Kenseia, to jedyne 2 nagi we frakcji, a 2-3 jednostki we frakcji powinny pochodzić od rasy, która daną frakcję stworzyła (wyjątkiem są ludzie w Przystani i demony w Inferno).

Kensei wygląda przyzwoicie. Nie widzę powodu, by go zmieniać, ani nie wiem co bym w nim zmienić się powinno.

Co do Źródlanej Nimfy/Żywiołaka Wody, to się zgadzam. Wszystko, co ma w nazwie "żywiołak", albo jest jego kopią (Promienista Ajglaja i Źródlana Nimfa) powinno być neutralne.

Andruids PW
27 maja 2016, 23:26
Sobie ski:
Meduzy w Sanktuarium na moje mogą być. Nawet bardziej niż w Lochu. Tyle jest stworów dostępnych dla Lochu, że jak odejmie się im meduzy, to nic się nie stanie.

I że niby Limbic tak po prostu machnie ręką i je odejmie?

Ale fakt, zamiast przemalowanych kapłanek wolałbym oczy z mackami, albo chociaż, żeby strzelały z łuku. Jednostką oblężniczą mógłby być jakiś mroczny konstrukt. A skoro przy tym jesteśmy, to zamiast głupkowatych Striderów, mogłyby być mantykory. Albo i nawet mroczne jednorożce.

Tarnoob PW
28 maja 2016, 01:13
Stridery nie były takie straszne – dawały efekt doliny niesamowitości. Taki ciekawy Mr Mime. Szkoda tylko, że były kosztem czegoś bardziej priorytetowego, jak mantykory, oczka, itd.

Lodowe i pustynne nagi nie brzmią źle, ale jednak chcemy ciągle miasta wodnego.

Demony da się jakoś urozmaicić. H5/6 zrobiło dobry krok, wstawiają sukuba, rumaka, „kreegana”, breedera i re­in­ter­pretując impa jako biczownika. Jak najbardziej jest materiał na dobrą frakcję.

Trzon: imp/biczownik (połączenie ich w ramach ulepszenia), cerber, sukub
Elita: „kreegan”, koszmar, demon/niszczyciel – chociaż one byłyby podobne do diabła i czarta; może ifryt wróci do łask?
Czempioni: diabeł, czart.

Mimo to zagłosowałem na Sanktuarium, tak jak wielu – dla równowagi. W dodatku kiedy jest 5 smoków żywiołów, aż się prosi o to, żeby był też szósty – i nie powtórzyła się „luka” z H5. Miejmy nadzieje, że II dodatek jednak pow­stanie i recenzje Trial of Fire będą lepsze niż podstawki.

Poprawka: nagi były nie tylko wspomniane w DMoMM i obecne w H6. Pojawiały się też w MMX.

kochan PW
28 maja 2016, 13:22
Także głos na Sanktuarium - fabularnie mają najbliżej z Shanriyi, była nawet historia jak lodowe nagi były za słabe, by udzielić pomocy Iwanowi radą, ale jeśli dodatek krasnoludów dzieje się kilka lat po podstawce, to Sanktuarium mogłoby wbić jako ostatnia misja przed śmiercią Iwana obrona granic Wschodniej granicy Imperium, obrona Orków z ziem Gryfa przed Nagami?

Tło fabularne jak reszta, emisariusz z kraju Lotosu opowiadający o historii Nag z Shanriyi, o ich konflikcie z krasnoludami z Ostgardu, o ich sojuszu z Wolnym Miastem - może na potrzeby kampanii druga nowa frakcja czyli Wolne miasto z Rokiem czy Avatarem Ylatha?
Jak widziałbym Sanktuarium w H7
Podstawa
kappa
yeti
Kapłanka Shanriyi
Trzon
Yuki Ona
Biały Lis
Kensei
Elita
Kirin
Okane no Okane

Kurek PW
28 maja 2016, 14:07
@kochan

Kapłanka musiałaby być na tym samym poziomie, co meduza w lochu.
Yeti i lis musieliby być zamienieni miejscami. Yeti to wielkie małpy, a lisy to małe zwierzątka.
Okane no okane to mały węgorz. Wolałbym zobaczyć TAKIE FAJNE WODNE SMOKI. Smoków nigdy za wiele!

kochan PW
28 maja 2016, 14:11
@Kurek a kto powiedział, że kapłanki muszą być na tym samym poziomie co meduza? W h6 były w tym samym miejscu, dodatkowo Meduza może być silniejsza? Przedstawia Niszczycielską stronę Shallasy w objęciach mroku. Wielkość też nie ma znaczenia delikatnie, Yeti to duża małpa jako tank jest w podstawie, za to lis jako byt magiczny jest trzonie jak sarna w Sylwanie.
A okane to węgorz pasujący do jaskiń pod górami Shanriyi, rozmiar jednostek zależy tylko od pomysłu fabularnego ;] Na balistę dałbym strzelającego BAKU, Medyk i Balista jako wersja Unmei Kami

Asderuki PW
28 maja 2016, 15:51
Też zagłosowałam na Świątynię, ale wolę nie wymyślać układu jednostek do frakcji. Wolę sobie nie robić za dużych nadziei, gdyby wyglądało kompletnie inaczej... o ile w ogóle powstanie.

Pointer PW
28 maja 2016, 16:02
Zagłosowałem na Sanktuarium, bo pytanie do ankiety brzmi:
Cytat:
Która frakcję wolelibyście w drugim dodatku do Heroes 7?

Jednak odpowiadając na pytanie
Sir Galuf:
co będzie w drugim dodatku?
mówię: Inferno.

Dlaczego tak? To oczywiste. Skoro Inferno było wzięte pod głosowanie (podobnie jak Forteca), jest do niego kilka artów, muzyka, parę jednostek jako neutrali, to sprawa wydaje się być oczywista. Do Sanktuarium są jedynie dyskusyjne Syreny i ewentualnie kopie z H6. Za to zagłosowałem na Sanktuarium z tego samego powodu, dla którego w oficjalnym głosowaniu dałem głos na Loch. I oddałbym na każdą inną frakcję, nawet na Przystań. Dlaczego? Bo Inferno jest nudne i poza tym się przejadło przez wszystkie części od H3 zaczynając. Tak, to samo można by powiedzieć o Lochu, ale jednak tam nie ma takiej monotonii w line-upie... Za to Sanktuarium dostało jak dotąd tylko jedną szansę w H6 (podobnie jak Krasnoludy w H5), więc powinno dostać drugą. Może ciekawszy line-up, bez żywiołaków wody jako innej jednostki? No ale cóż, w cuda nie wierzę, obyśmy chociaż dostali drugi dodatek z demonami, to i tak będzie nieźle...

Alchemik PW
28 maja 2016, 16:38
Ja zagłosowałem na Sanktuarium. Powód jest prosty, osobiście nigdy nie przepadałem za demonami, i w ogóle lepiej by było, gdyby demony wzięły urlop i dały możliwość komu innemu bycia złym.

Sobieski PW
28 maja 2016, 16:57
Ja bym to widział tak.



Wersja lodowo-śnieżno-górzysta (Shanriya)

Podstawa
Poziom 1
Okane no Okane [Węgorz]
Biały Lis [Lis]
Poziom 2
Nautilus [Bestia]

Elita
Poziom 3
Żarłacz Obronny [Zwierzolud]
Strażnik Shanriyi [Naga]
Poziom 4
Kapłanka Shanriyi [Naga]

Czempion
Poziom 5
Większy Kirin [Duch]
Yeti z Gór Cienia [Yeti]

Węgorz + Lis + Bestia + Zwierzolud + 2 Nagi + Duch + Yeti



Wersja piaskowo-pustynna (Sayama)

Podstawa
Poziom 1
Rekin Obrońca [Zwierzolud]
Strażnicy Wodospadu [Duch]
Poziom 2
Cichociemna z Sayamy [Naga]

Elita
Poziom 3
Włóczęga Wydm z Sayamy [Naga]
Czcigodny Kappa [Duch]
Poziom 4
Drapieżnik z Sayamy [Naga]

Czempion
Poziom 5
Piaskowy Kame [Bestia]
Święty Kirin [Duch]

Zwierzolud + 3 Duchy + 3 Nagi + Bestia

Kurek PW
28 maja 2016, 19:12
@Sobieski
@Pointer

Po pierwsze Pointer ma rację, chociaż pewności nie będziemy mieć nigdy. Nawet nie wiemy, czy będzie drugi dodatek.
Po drugie, gdyby dali Sanktuarium, to na pewno Shanriya. W newsie o nagach dostaliśmy o tych lodowcowych najwięcej info. Poza tym, mamy już pustynną Twierdzę i Akademię, trzecia frakcja pustynna to byłoby za dużo. Nie mówię, że pustynne Nagi nie są ciekawe, uważam fakt podziału nagi na morskie, jeziorne, pustynne, lodowcowe, jaskiniowo-kryształowe, mroczno-podziemne za coś fajnego. Największa szansa jest na lodowe, to pewne.

@Sobieski
Twój lineup jest niedobry. Węgorze nie pasują do lodowca, Nautilusy też. Te ogromne skorupiaki nie mogłyby pojawić się w Heroes z przyczyn praktycznych. Są za duże. Żarłaczy też bym nie dawał, bo tak jak pasują do wszystkich Nag, tak do lodowca dać się ich nie da. Yeti pasują bardziej na elitę niż na czempiona.

Jeżeli chodzi o Sayamę, strażnicy wodospadu odpadają. Nie ma wodospadów na pustynnych oazach :P. Piaskowy Kame jest spoko, ale na pewno nie na czemiona. Kappy na elitę też nie powinno się dawać, choćby nie wiem jak byliby czcigodni.

Sobieski PW
28 maja 2016, 20:32
Kurek:
Po pierwsze Pointer ma rację, chociaż pewności nie będziemy mieć nigdy. Nawet nie wiemy, czy będzie drugi dodatek.

A ja już nie mam racji. Przecież wczoraj napisałem dokładnie to samo. 13 postów wyżej. Czuję się wyklęty. :(

Kurek:
Twój lineup jest niedobry.
Tworzyłem go opierając się tylko i jedynie na stworach z DoC-a. Jestem przeciwny tworzeniu czegoś z niczego i już w ogóle podawaniu jakiś liczb z szlachetnej części pleców. Zatem opierałem się na tym co już istnieje i spróbować to jakoś dopasować.

Na pewno da się to zrobić lepiej. Sanktuarium to świeża frakcja, więc można trochę zaszaleć w odróżnieniu od Sylvanu czy Lochu, gdzie frakcje już mają wyrobioną opinię i twórcy nie powinny zmieniać frakcji o 180 stopni.

Czy Węgorze, Nautilusy i Żarłacze nie pasują do lodowca? A czy Konstrukt pasuje do Lochu? Według mnie nie, a znajduje się tam. Zatem Węgorze, Nautilusy i Żarłacze też spokojnie mogą się znaleźć w lodowych nagach, czy będą tam wszystkim pasować to już inna sprawa.

Jakie to przyczyny praktyczne uniemożliwiają pojawienie się skorupiaków w Heroes? Skoro dało się je narysować w DoC-u, to i da się je wymodelować w Heroesach.

Dlaczego Yeti i Kame nie pasują na czempiona? Skoro przerośnięta małpa pasuje w Twierdzy to w Sanktuarium też będzie pasować, a że druga to co z tego. Cztery frakcje mają smoka jako czempiona. A dlaczego Żółw nie może być czempionem? Ptak jest czempionem i skrypt się nie posypał.

Co jest złego w Kappie w elicie? Żaba Ci przeszkadza jako elita, a zielsko Ci nie przeszkadza jako czempion?

Kurek:
Nie ma wodospadów na pustynnych oazach :P.
To, że czegoś nie widziałeś, to nie znaczy że tego nie ma. Mamy latające miasta, jakaś oaza z wodospadem też się znajdzie jeśli będzie potrzebna.

Podałem te przykłady nie po to, aby stworzyć jakiś line-up, tylko po to by pokazać, że w Sanktuarium jest różnorodność i nie trzeba wsadzać do frakcji dwóch żywiołaków wody tak jak w H6. Sama propozycja może się nie spodobać i mnie to nie dziwi, ale podawać jeszcze jakieś przykłady dlaczego jest trochę dziwne jak dla mnie. Choćby przyczyny praktyczne przy Nautilusach. Jakiś kodeks dobrego line-upowca tego zabrania? Przecież one już istnieją w Heroesach, skoro istnieją w DoC-u. Nie zostały tylko nigdy pokazane. :)

Belegor PW
28 maja 2016, 22:11
Wiesz Sobieski... wodospad nie powstanie bez rzeki, a te na pustyniach są raczej epizodyczne. Wyjątkiem byłyby te podziemne, ale nawet i tak raczej wodospad z niczego nie powstanie. Nie oznacza jednak, że... nie mogłoby być strażników wodospadu. Miasta ludu Sayamy powstałyby w oazach lub przy morzu, dzięki czemu za pomocą architektury mogliby zrobić sztuczny wodospad, jak i całą cyrkulacją wodną.
Mimo to line up raczej nie jest dostosowany. Podobnie z żarłaczem, nautilusem (który jest MIĘCZAKIEM, nie skorupiakiem niedouki) i krabem, które raczej są stworzenia zimnokrwistymi, czyli ciepłolubnymi.
Wśród jednostek nag liczyłbym raczej na syreny, lamie, ważki i inne wężowate stworzenia. Co do Okane no okane to on był chyba bossem w DoC-u, fabularnie. Był zimniejszym odpowiednikiem hai-ryu.

Edit: Kiedyś zrobiłem listem subfrakcji i jakby ich lineupy mogłyby wyglądać z uwzględnieniem oficjalnym, oto plik:
http://www15.wyslij-plik.pl/pokaz/811561---35u0.html

(Taka wizja, jak mogłoby wyglądać Heroes VIII przy większym budżecie i większym zakresie czasu. Łączy cechy Heroes VI i Heroes VII - pozwala na zmienianie miast, ale tylko między subfrakcjami, głównej frakcji. Każda frakcja miałaby 3 główne alternatywne wersje, ułatwiłoby urozmaicenie kampanii, a i powiększyłaby teoretycznie zasób ras w obrębie limitu 9 przedstawicieli).
strona: 1 - 2
temat: Sanktuarium vs Inferno

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel