Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Drzewo Genealogiczne Ashanu
komnata: Biblioteka Legend

Kurek PW
27 maja 2016, 00:05
Rozrysowałem drzewo genealogiczne Ashanu, mam nadzieję, że wszystko dobrze rozpisałem.



PS
Ogry i Leprekauny istnieją w Ashanie :P!

NicolaiNicolaiUczyniłem obrazek klikalnym-powiększalnym ;)

Kammer PW
27 maja 2016, 00:45
Kliknij na obrazek.

Belegor PW
27 maja 2016, 00:47
Niby dobrze, ale Erebosa, czy postacie które różnią się tym, że mają własne imiona można było już nie wrzucać.

Nicolai PW
27 maja 2016, 00:53
Ugh... to jest tak chaotyczne, że nie wiem od czego zacząć. Dobra, użyję DFS i będę pisał uwagi dopóki starczy mi sił:
1. Wszelkie rasy Ashanti powinny być pociągnięte od Ashy, bo to ona je stworzyła. Smoki Żywiołów ledwie zbroczyli je swą krwią.
2. Zapomniałes o Większych i Mniejszych Żywiołakach.
3. Pustka też jest Magią Pierwotną.
4. Dżinny nie pochodzą od Ashy, ale od Sar-Elama.
5. Simurghi z kolei to sztuczne twory Magów.
6. Skoro uzdlędniłeś imienne Żywiołaki to czemu pominąłeś Dżinny?
7. Skoro wyprowadzasz Kunyakti od dwóch Smoków to Sukuby, Inkuby, Ifryty, Sarę i Saretha też powinieneś.
8. "Różne Demony" raczej pochodzą bezpośrednio od Urgasha, a nie Władców Demonówm
9. Lordowie Demonów powinni być pociągnięci od węzła "Różne Demony".
10. Sar Khayn należy do ogólnej nadkategorii "Synowie Elratha", czyli Smoczy Rycerze, których wewnętrznym Smokiem jest Elrath.
11. Czym są Wybrańcy Elratha?
12. Blaski są Żywiołakami Światła.
13. Disy i Walkirie powinny być pociągnięte od Krasnoludów. Do tego należałoby dopisać Thanów.
14. Żywiołaki Lawy i Magmy to podgatunek Żywiołaków Ognia.
15. Rośliny bodaj też pochodzą od Ashy.
16. Driady nie są Duchami Natury, to odrodzone Elfy.
17. Technicznie Mizu Kami to oswojony Większy Żywiołak Wody.
18. Zaryzykowałbym, że w myśl H7 Yuki-Onny to Żywiołaki Lodu.
19. Obserwatorzy powinni być pociągnięci od Czarnych Smoków.
20. Brakuje odnogi Zwierzołaków.
21. W sumie to Orków też.
22. Są Ogry i Leprekauny, ale czemu nie wspomniałeś o Wilkołakach? ;)

Tarnoob PW
27 maja 2016, 00:53
Gratulacje – ale można było to zrobić przejrzyściej, np. tak:


Można by też zrobić na jednym diagramie potomków Ashy, a potem w osobnych drzewach pokazywać ich po­tomków.

NicolaiNicolaiTa propozycja nie uwzględnia czytelnego zaznaczenia mieszania się odgałęzień.

Kammer PW
27 maja 2016, 01:30
Nikoś:
11. Czym są Wybrańcy Elratha?
Tym:

Kurek PW
27 maja 2016, 01:56
Moja odpowiedź:
1. Co nie zmienia faktu, że każda rasa Ashanti ma swoje korzenie w innym smoczym bóstwie.
2. Nie podzieliłem żywiołaków na większe i mniejsze, stwierdziłem, że nie ma miejsca na to. Poza tym, są jeszcze żywiołaki "elitarne" z MMX :P
3. Pustka jest magią nicości, a magia pierwotna magią materii. To dwie strony jednej monety.
4. Dżiny pochodzą od magii pierwotnej, czyli tej od Ashy.
5. Simurgi to duchy magii pierwotnej, magowie je tylko potrafią przyzywać.
6. Imienne żywiołaki to tzw. władcy żywiołów. Oni są "bossami" każdego szczepu żywiołaków. Dżiny są jak ludzie. Jest ich wielu, każdy ma inne imię, ale to nadal ludzie.
7. Ale literki nazw są czasem dwukolorowe, co symbolizuje "podwójne obywatelstwo".
8. Tu się zgadzam, moja fanaberia.
9. Sar Khayn to człowiek, który wstąpił do zakonu smoczych rycerzy Elratha. Nauczył się zamieniać w super-hiper-złotego smoka, który się wyróżnia od innych złotych smoków, dlatego go i Katarzynę umieściłem jako odrębnych awatarów.
10. To prawdopodobnie tylko rycerzyk, ale w DoC ma wpisane, że jest duchem. Sam tego nie kumam.
11. To podgatunki. Można je podciągnąć pod żywiołaki. Tu masz rację.
12. A Thany nie są po prostu przekarmionymi krasnalami? Sam nie wiem. Disy i Walkirie to duchy ognia przecież.
13. To prawda, mój błąd.
14. Jeden Arcymag powie "tak", a inny powie "nie".
15. Ale to elfy odrodzone jako duchy ziemi :P. Przestają być elfami i są duchowymi opiekunami drzew.
16. Tak jak z chwałami i nosorożcami z fortecy.
17. Wpisałem je jako "Śnieżne Panny", ale twoja uwaga jest całkiem sensowna.
18. Bo powstają z ich skrzydeł? Nie! One powstają ze skrzydeł Malassy, a nie jakichś tam zwykłych smoków.
19. Zwierzołaki to hybrydy. Sztucznie stworzone przez magów.
20. Są, obok demonów po ich lewej stronie.
21. A może karmazynowi czarodzieje coś takiego zrobili? Z pewnością oni! A tak w ogóle to dzikie zębacze były wymienione w H7, bo jest poświęcony im tydzień, ale w drzewku ich nie ma, bo to tylko zwierzęta, podobnie jak ważki.

Rabican PW
27 maja 2016, 02:00
Czyhający. "H", nie "ch".

Kurek PW
27 maja 2016, 02:01
@Rabican
Whoops!

Tarnoob PW
27 maja 2016, 10:31
Odpowiadam na zarzuty – ależ oczywiście że można w czytelny sposób przedstawić skrzyżowania. Na diagramie kołowym można przecież zrobić połączenia na obwodzie. Na serii osobnych drzew można robić wpisy z ad­no­tac­ja­mi, np. orki byłyby wspomniane i w drzewie Ashy, i Urgasha – ale byłyby bliżej opisane tylko na jednym z nich albo w osobnym drzewku.

1. Pustka

2. Kosmiczne jajo
a) Asha
— Elrath
— Malassa
— Ylath
— Sylanna
— Arkath
— Shalassa
b) Urgash

Tak to widzę.

Nicolai PW
27 maja 2016, 11:12
@Kammer: Dziękuję kumplu. Czyli co? To zwykły chłopek, ale boostami od Elratha?
@Kurek: U... panie. Chyba ani razu nie odpowiedziałeś poprawnie.
1. Nie, nie ma korzeni w Smokach Żywiołów. To Asha je stworzyła, a zroszenie Smoczą Krwią to był ledwie dodatek do całości.
2. Ale Unmei-Kami i Honorowe Kami wydzieliłeś :P A powinno to być jako podgatunek Mizu-Kami.
3. Herezja... Na Magię Pierwotną składa się Ład, Chaos i Pustka.
4. Nie, Dżinny pochodzą od Smoka Magii, czyli Sar-Elama.
5. Nie, Czarodzieje je stworzyli... spójrz w komentarz Kaspara.
6. A Solmyr to najbardziej umagiczniony Bohater H7. Na moje zasłużył na imienność ;)
7. Niby tak, ale czy to czytelne?
9. Mógłby zamieniać się nawet Superzłotego Arcysmoka, ale i tak wywodzi się od Smoczych Rycerzy Światłości. W ogóle to u reszty Smoków Żywiołów zapomniałeś o ich Rycerzach.
10. Więc nie umieszczaj na drzewie jak nie kumasz ;)
12. Nie, są wynikiem eksperymentu klanu Deepflame (?) ze Smoczą Krwią.
14. To powiedz tym co mówią "nie", że się nie znają.
15. Driady są określane mianem "duchów leśnych", nie "duchów ziemi".
16. Ano, dokładnie tak samo... podgatunek to podgatunek.
18. O, tu mnie zaskoczyłeś... a dałbym sobie rękę uciąć, że przed premierą Cieni Cieni było powiedziane, że powstają ze skrzydeł Czarnych Smoków.
19. Tak, ale czemu nie są uwzględnione?
20. Tak, ale to nie jest osobna odnoga, to jest węzeł "wszystko do jednego wora"/
21. E... co?

Kammer PW
27 maja 2016, 11:25
OK, teraz już mniej rozumiem.
Przede wszystkim, łapcie większy art tego Wybrańca Elratha.
Do tego polecam skrina z gry, którego przed chwilą zrobiłem: widać tu, że Wybraniec jest... Człowiekiem, Rycerzem!
Więc w dziale jest błąd, skorygowałbym, ale ten... nie mam uprawnień. ^L^'

Dark DragonDark DragonNie szkodzi, fixed.

Kurek PW
27 maja 2016, 17:34
Wziąłem wasze propozycje pod uwagę, dużo zmieniłem.

UPDATE!



NicolaiNicolaiTen obrazek też uczynikłem klikalnym-powiększalnym.

Tarnoob PW
28 maja 2016, 01:22
Ok, jest dużo lepiej, ale poszczególne „konary” można by umiezsczać na różnych wysokościach, a nie dokładnie o­b­ok siebie. Zielona odnoga mogłaby być trochę niżej niż czerwona na przykład. Dzięki temu wszystko byłoby dużo węższe.
temat: Drzewo Genealogiczne Ashanu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel