Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kastore
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Asderuki rysuje
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

Pointer PW
15 maja, 12:15
Podobno nie ma głupich pytań, więc pytanie totalnego laika w kwestii MM, bo grywam tylko w Heroesy:

MM7 i HoMM3 to ten sam świat i kontynent, Antagarich, tak? Czy MM7 to już Axeoth, czy może jeszcze Enroth?

Alamar PW
15 maja, 12:38
Tak, MM7 i HoMM3 to ten sam kontynent o nazwie Antagarich (nazwa ta pojawił się dopiero w HoMM3:AB, wcześniej określano ten kontynent jako Erathię).
HoMM4 i MM9 to inna planeta o nazwie Axeoth.

Enroth to nazwa kontynentu dla gier HoMM1-2 oraz MM6, ale także nazwa nadana planecie dla gier HoMM1-3 i MM6-8.

Kontynent HoMM4 zwie się Iranese, zaś kontynent MM9 to Rysh.

W skrócie:
Planety:
- HoMM1-3, MM6-8 - Enroth
- HoMM4, MM9 - Axeoth
- HoMM5-7, MM10 - Ashan

Kontynenty:
- HoMM1-2, MM6 - Enroth
- HoMM3, MM7 - Antagarich
- MM8 - Jadame
- HoMM4 - Iranese
- MM9 - Rysh
- HoMM5-7, MM10 - Thallan

Polecam rzucić okiem na nasz dział map.

Pointer PW
15 maja, 14:53
Geografie dotyczaca Heroesow znalem, nie liczac nazwy Irenese, ale to pewnie dlatego, ze malo grywam w h4. Chodzilo mi o to gdzie sie rozgrywa akcja MM, bo tego w ogole nie ogarniam. Ale dzieki za pelna odpowiedz.

Alamar PW
15 maja, 15:32
Akurat nazwy kontynentu z HoMM4 nie znajdziesz w grze. Pojawiła się ona dopiero wraz z mapą kontynentu i dopiero wtedy gracze o niej się dowiedzieli.

Fandor PW
15 maja, 18:49
Czy w H4 akcja dodatków nie działa się na innych kontynentach? Nie jestem pewien jak pierwszy dodatek, ale drugi na 90% miał miejsce na innym kontynencie.

Asderuki PW
18 maja, 21:01
Khym, Khym. Cieszę się, że prowadzicie tak zażarta dyskusję, ale może nie w tym temacie? Zdaje mi się, że są odpowiednie tematy na omawianie światów MM i HOMM3 :)

A tak z innej beczki - zmieniłam sobie stronę na deviantarcie i teraz to jest ta:
https://madziorex.deviantart.com/

Poprzednia strona była zbyt zaśmiecona i w nieładzie.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
temat: Asderuki rysuje