Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Asderuki rysuje
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

Pointer PW
24 maja 2016, 14:08
Cytat:
taki Koszmar / Zmora to jak najbardziej istota słowiańska

Ani przez chwilę nie poddałem tego pod wątpliwość. Dałbym je jednak wyżej niż na 4 poziomie.

Cytat:
leszy z czartem i biesem jakoś mi się ładnie w głowie układają i zdaje się dało by radę znaleźć model na którym można by oprzeć jednostkę (taki cyklop)

Jeśli Leszy, to nie Czart/Bies. To dwie totalnie różne postaci jednak...

Cytat:
cała kocia frakcja

To by się moja Druga Połówka ucieszyła jakbyście to wrzucili... :)

Cytat:
@Pionter

Nie czepiam się, ale Pointer, jeśli łaska :P

Asderuki PW
24 maja 2016, 14:36
Pointer:
Cytat:
Nie czepiam się, ale Pointer, jeśli łaska :P

Oj sorry XD normalnie literówka :P


Na obronę jednak tego co napisałam o Leszym i Biesie to zauważę arty jakie znalazłam i sami mi podesłaliście. Na nich leszy nie raz ma jelenią czaszkę na głowie. Bies wygląda jakby był znowuż podobny do jelenia w pewien sposób - tylko czart taki mniej jeleni... ale nie widzę z tym problemu. Gdyby zacząć od czarta a potem rozwinąć w Biesa i na koniec dać Leszego jako osiągnięcie najwłaściwszej formy wydaje mi się to do przełknięcia.

I tak nie będą to dokładnie te istoty. Nazwy i wygląd na pewno będą inspiracją dość sporą ale lore raczej nijak się będzie miał do oryginału. Powiedziała bym taka Licentia poetica ;)

Pointer PW
24 maja 2016, 14:53
Strona Projektu:
Poza standardowymi jednostkami, frakcje będą dysponować jedną unikalną jednostką ósmego poziomu (bez możliwości ulepszania).

A może tu dać Leszego zostawiając Biesy na 7.?

Asderuki PW
24 maja 2016, 15:09
No niestety na 8 jest smok, którego mi nie pozwolono dać na 7 XD
Bardzo specjalny smoczek, taki niebieski i kryształowy :D
Nostalgia ^^

Pointer PW
24 maja 2016, 15:16
Masz art tego smoczka?

Asderuki PW
24 maja 2016, 15:34
Niestety nie. Jest tylko stara wersja, jeszcze zanim zaczęłam na poważnie pracować z tą frakcją. Można ją znaleźć na stronie poświęconej Chaos Theory. Tam gdzie był konkurs na frakcję do modu :P

Pozwalam się śmiać z tego jak to wygląda. Staaare :D

Fandor PW
24 maja 2016, 20:28
Ilość kotów w mieście jest w tej chwili według mnie odpowiednia, i nie powinno się jej zmieniać, natomiast może pomyślelibyście z Khornem nad niziołkiem na pierwszy poziom? Im mniejsza ilość reprezentantów jednej rasy w mieście, tym lepiej.
Na 7 poziom proponuje swój znak, wodnik lub jakieś licho wodne.
Ostatecznie przychodzą mi do głowy jeszcze latawice, żmije bądź karkonosz.

Andruids PW
25 maja 2016, 00:21
Proponuję dać Baku - pożerającą sny bestię z japońskiego folkloru. Może mieć bardzo elastyczny design, ukazanie go tak, żeby wyglądał jak potwór 7 poziomu nie powinno sprawić trudności. Kilka przykładowych ilustracji:






Asderuki PW
25 maja 2016, 12:07
Myślałam nad nim, ale jakoś ten wygląd mi nie pasował, no i nie tak mitologia. Ale kto jeszcze wie? Khorne może mieć jeszcze jakieś słowo co do możliwości stworzenia czegoś takiego. Chociaż słonie są w h5, to raczej słabo z animacją, a tej niestety do h5 nie da się wrzucić. :(

kochan PW
25 maja 2016, 19:26
Baku jako alternatywna jednostka 7 poziomu dla Sanktuarium obok Kirina, ale w słowiańskim stylu odpowiem tak : Niet Cyka Blin !
Nie mniej, co do sporu o nazywanie Czarta Czartem - proponuje Rokite nazwe czarta który jest znany z opowiadań.

Co do poziomu 7
I.Topielec/Utopiec/Wodnik
Demon rzek
1. Topielec
2.Utopiec
3.wodnik

II.Weles/Dziadek Mróz/Gwiazdor
Czy może być coś gorszego od rózgi? Oczywiście - Opętany leśną naturą Weles - Spas zimowy oprócz rozdawania skromnych podarunków był też władcą zaświatów.
Zimno? Cóż przy Dziadku Mrozie to normalne. Najstarsze wierzenia przedstawiają Dziadka Mroza jako okrutnego starca i czarnoksiężnika, który łączył w sobie najgorsze cechy trzech bogów: Pogwizda (bóg wichrów i pogody), Zimnika (bóg zimy) oraz Korochuna (pan podziemnego świata). Co rzekomy dobroczyńca robił dla własnej rozrywki? Zamrażał ludzi, porywał dzieci, a także… żądał okupu w prezentach za zwrócenie dziecka.
Gwiazdor - pan podziemi, bogactwa, czarów, wodnych głębin i świata zmarłych utożsamiany z Nyją. Opróćz prezentów serwuje także zesłanie mrocznej pustki do naszego serca, urocze prawda?

1.Weles
2. Dziadek Mróz
3.Gwiazdor

Mirr Skulblodh PW
26 maja 2016, 00:02
Weles... "Skotij Bog" w iście heraklesowej odsłonie. Doskonale...

Ale wymieniając takie zacne, boskie towarzystwo, nie zapomnij również o Poświście.

Rozumiem to, co chcesz wysłowić, lecz bardzo proszę, nie deprecjonuj (starożytnej) japońszczyzny. W końcu nią zainteresowanie zbili na niej większy interes, niż na naszym...

kochan PW
26 maja 2016, 00:34
Porównując Wiedźmina który opiera się na słowiańskich demonach który zarobił ciut trochę, a grach na podstawie japońskiej starożytnej mitologii to śmiem twierdzić, iż słowianie mają hajsy.
a co do Welesa, inna ikonografia weles v2

Andruids PW
26 maja 2016, 04:15
E... ashańskie uniwersum gości u siebie japońskie demony. Słowiańskie pogwizdy i popierdy - nie.

Asderuki PW
26 maja 2016, 11:57
Wodnik i Weles niestety nie bardzo mi pasują. Co zaś do Baku, to chyba mam pomysł. Ta istota świetnie nadawała by się na wierzchowca bohatera. W sumie z tym też miałam problem :D

Tymczasem pozwoliłam sobie naszkicować Biesa na podstawie cyklopa. Zastanawiałam się czy by nie wykorzystać impa jako Czarta/Rokitę powiększony mógłby nieźle się prezentować ^^ :D


Fandor PW
26 maja 2016, 12:17
Patrzę na te piękne prace, i tylko mi smutno, że to miasto powstaje do H5, a nie do H3. :(

Pointer PW
26 maja 2016, 13:36
Fajny ten Bies :-) tylko przez to oko na srodku jest za bardzo... hmm... cyklopowy... Za bardzo rzuca sie w oczy fakt, ze wlasnie na modelu cyklopa zostal zrobiony. Daj mu normalnie pare oczu, a to jedno usun i bedzie super :-)

Asderuki PW
26 maja 2016, 16:30
fandor510:
Patrzę na te piękne prace, i tylko mi smutno, że to miasto powstaje do H5, a nie do H3. :(

W H3 grałam chyba jeszcze dawniej niż w H5. Ale polecam sprawdzić mod, w którym będzie Somnium, chociaż powstaje już od dłuższego czasu ;)

CO zaś się tyczy biesa to jeśli nie będzie dało sie zrobić mniejszego oka ale wciąż działającego to pewnie faktycznie go wywalę. Albo namaluję na czole płaskie. Trzecie oko jako coś co wyróżniało by frakcję zaczęło mi krążyć od pewnego czasu. Możliwe, że wszystkim dam trzecie oko... co by się równało z przerysowaniem wszystkich portretów bohaterów XD



Fandor PW
26 maja 2016, 19:45
Przepiękne portrety bohaterów, zapewne jak w każdy mod do H5 zagram przez chwilę, żeby wypróbować, ale ta gra mnie w ogóle nie wciąga, natomiast aby dodać tę frakcję do trzeciej części gry potrzeba znacznie więcej czasu i cięższej pracy (nowe modele 3D wraz z animacjami dla jednostek i najgorsze - ekran miasta), ale może kiedyś kogoś wystarczająco przyciągnie to miasto, aby je zrealizować.

Laxx PW
26 maja 2016, 20:12
Asderuki, no witam Cię Serce Moje! :D
Nie spodziewałam się, że Cię tu zastanę. Ciekawe ile jeszcze Cahan będzie na Tawernie, ale co do tematu... ;)

Dobrze wiesz, że Twoje Dzieła zawsze bardzo się mi podobały. Masz ciekawy styl, ciągle się uczysz i nie boisz eksperymentować a to jest bardzo ważne. Na pewno będę śledzić ten wątek z ciekawością i ekscytacją :>

EDIT: A myślałaś może o takiej istocie jak Strzyga?

Belegor PW
26 maja 2016, 23:45
Sama Tawerniana śmietanka się tu zlatuje. Jak zwykle arty świetne, jak dla mnie ten bies świetny, tylko jeszcze ogon bym mu dorysował jak u minotaura.

PS. Broń Boże Cahan, i tak tu jest za dużo poniaczy w tej Grocie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: Asderuki rysuje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel